Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά μου έκλεισα σήμερα μετά απο κλήση μου....Υπάρχει καμμιά ιδέα στον αέρα τι μπορεί να φταίει.;;;

 

Δεν καταλαβα..:/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω σας, πηρα το εν λογω κινητο, μια χαρα, ρυθμισεις ολα τζετ, ομως δε μου στελνει mms αν δεν εχω προεπιλεξει το APN το συγκεκριμενο, και αν το κανω αυτο, μενει απ εξω το Internet APN και δεν εχω προσβαση!

 

Πρεπει καθε φορα για να στειλω mms να το αλλαζω;;;

Τί παίζει;

 

(Εχω Cosmote)

Link to comment
Share on other sites

Παιζει παρτιδα οπου μετα απο πολυ χρηση ζεστενεται το κινητο κ δεν λειτουργουν τα πληκτρα κατω . Ενα αλλο προβλημα που βγαζει είναι οτι παλι μετα απο εκτεταμενη χρηση τρεμοσβηνει η οθονη... Και στις 2 περιπτωσεις το πατε απο εκει απ που το πηρατε για να σταλει για service η να σας το κανουν αντικατασταση....
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα..:/

 

Έκανα κλήση και ξαφνικά έκλεισε.Ενώ είχα αναφέρει πιο πριν ότι 2 φορές ενώ το είχα κλειστο και όταν πήγαινα να το ανοίξω δεν άνοιγε και έβγαλα την μπαταρία και μετά ήταν "τζετ"!!!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κλήση και ξαφνικά έκλεισε.Ενώ είχα αναφέρει πιο πριν ότι 2 φορές ενώ το είχα κλειστο και όταν πήγαινα να το ανοίξω δεν άνοιγε και έβγαλα την μπαταρία και μετά ήταν "τζετ"!!!

Μου μυρίζει software malfunction..... πρόβλημα επιλύσιμο δηλαδή.

Κάνε flash με SEUS και θα είσαι εντάξει. Κατέβασέ το από ΕΔΩ, κάνε το εγκατάσταση, τρέξε το και μετά ακολούθα τις οδηγίες και σύνδεσε το κινητό όταν σου πει.

Αν μετά από αυτό επιμένει και κάνει τα ίδια..... δυστυχώς πας για service (αν και δεν το νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δυο ερωτησούλες, έχω το mini με την 0.42 κι αφού δεν μου έχει έρθει ακόμα το επίσημο update προχώρησα αμέσως σε root. Κατόπιν κατέβασα και το Titanium Backup και αγόρασα και το κλειδί του απ'το market. Τι συμβαίνει με το ξεκλειδωμένο πια Titanium όταν με το καλό έρθει η επίσημη ενημέρωση (0.62; ) και την εγκαταστήσω, εννοείται βέβαια πως θα περιμένω να μπορεί να γίνει root πρώτα..;;)

 

Θα μπορέσω να τη βρω μέσα απ'το market να την ξανακατεβάσω ξεκλειδωμένη και δωρεάν;:)

 

 

Κάτι ακόμα που έτυχε να το δω στο φόρουμ αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ, υπάρχει εφαρμογή στο market που απενεργοποιεί τον αισθητήρα φωτός της οθόνης; Παρατηρώ κι εγώ ένα μικρό τρέμουλο στον φωτισμό της όταν βρίσκομαι σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό και υποθέτω ότι προέρχεται από εκεί, γίνεται σε μόνιμη βάση και όχι μόνο όταν παίζω με τη συσκευή για αρκετή ώρα..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα που έτυχε να το δω στο φόρουμ αλλά δεν μπορώ να το ξαναβρώ, υπάρχει εφαρμογή στο market που απενεργοποιεί τον αισθητήρα φωτός της οθόνης; Παρατηρώ κι εγώ ένα μικρό τρέμουλο στον φωτισμό της όταν βρίσκομαι σε δωμάτιο με χαμηλό φωτισμό και υποθέτω ότι προέρχεται από εκεί, γίνεται σε μόνιμη βάση και όχι μόνο όταν παίζω με τη συσκευή για αρκετή ώρα..

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1259445

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

Έχω το mini με την 0.42 και root αλλά περισσότερο για δοκιμή πήγα να κάνω την εγκατάσταση του update σε 0.62. Το update τελείωσε στο τρίτο από τα τέσσερα βήματα ανεπιτυχώς.

 

Το κάνω unroot να το περάσω και πάλι απέτυχε (στο τρίτο από τα τέσσερα βήματα). Ξαναέκανα root αλλά μου έχει μείνει η ένδειξη ότι απέτυχε το update σε 0.62 στις ειδοποιήσεις τέρμα επάνω αριστερά στην οθόνη.

 

Ξέρει κανείς πως μπορώ να την σβήσω; Αυτό το βελάκι με το θαυμαστικό δίπλα από το 100% της μπαταρίας

 

http://www.freeimagehosting.net/t/h745s.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

Προγραμματάκι λοιπόν με πληρωμή, οκ ας το πάρω. Ξαναμπαίνει όμως η ερώτηση για το τι θα γίνει αν εγκαταστήσω αύριο μεθαύριο την 0.62 και ξανακάνω root, θα μπορέσω να τα ξαναπάρω απ'το market δωρεάν;

 

Όπως και νά'χει ευχαριστώ!:)

 

 

edit: Τώρα που διάβασα όλο το θρεντ, μάλλον δεν λειτουργεί σε mini με 2.3.4... οκ θα ζήσουμε με αυτό, δεν χάλασε κι ο κόσμος :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Προγραμματάκι λοιπόν με πληρωμή, οκ ας το πάρω. Ξαναμπαίνει όμως η ερώτηση για το τι θα γίνει αν εγκαταστήσω αύριο μεθαύριο την 0.62 και ξανακάνω root, θα μπορέσω να τα ξαναπάρω απ'το market δωρεάν;

 

Όπως και νά'χει ευχαριστώ!:)

 

 

edit: Τώρα που διάβασα όλο το θρεντ, μάλλον δεν λειτουργεί σε mini με 2.3.4... οκ θα ζήσουμε με αυτό, δεν χάλασε κι ο κόσμος :)

 

φιλε μου οταν αγοραζεις κατι απο το μαρκετ δε το χανεις, μπαινεις απο το pc σου https://market.android.com/ πατας εκει που λεει η βιβλιοθηκη μου και ειναι εκει μεσα ολες οι εφαρμογες που εχεις κατεβασει απο το μαρκετ ακομη και αυτες που εχεις κανει απεγκατασταση, ετσι τις επαναφερεις οποια μερα θελεις :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλημερα ,

 

απο χτες ειμαι νεος κατοχος xperia mini pro ερχομενος απο iphone ερχομενος απο motorola milestone!

μιας κ τα μοτορολα ηταν κλειδωμενα κ εδω βλεπω φως(!) εχει κανεις ξεκλειδωσει τον loader με sw χωρις να ακολου8ησει τον επισημο τροπο sony ericsson που το βγαζει εκτος εγγυησης?

 

σας ευχαριστω

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν αγοραζεις κατι απο το μαρκετ δε το χανεις, μπαινεις απο το pc σου https://market.android.com/ πατας εκει που λεει η βιβλιοθηκη μου και ειναι εκει μεσα ολες οι εφαρμογες που εχεις κατεβασει απο το μαρκετ ακομη και αυτες που εχεις κανει απεγκατασταση, ετσι τις επαναφερεις οποια μερα θελεις :)

 

Aυτό ακριβώς έψαχνα! Ευχαριστώ!:):p:)

Link to comment
Share on other sites

 

Κρατάς πατημένο και σέρνεις προς τα κάτω το πάνω μέρος να φανούν οι ειδοποιήσεις και πατάς το κουμπί που θα εμφανιστεί Εκκαθάριση... λογικά θα δουλέψει έτσι...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Στο mini pro δεν ξέρω πως να κάνω αναζήτηση νέου φόρουμ με το tapatalk. Πατάω το πλήκτρο με τις γραμμές αλλά δεν μου βγάζει κάτι για search. Κάπου το είχα δει, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Τρελη!!!σουταρε το και θα με ευχαριστεις..

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Σ'ευχαριστωω ;-)

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Προγραμματάκι λοιπόν με πληρωμή, οκ ας το πάρω.

 

λοιπόν, με αφορμή την ερώτησή σου, έριξα μια ματιά ακόμη και βρήκα και έβαλα αυτό. Αν θες περίμενε μερικές μέρες να σου πω εντυπώσεις.

Δωρεάν ορθογράφος: addons.mozilla.org/el/firefox/addon/english-greek-spelling-diction/
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, με αφορμή την ερώτησή σου, έριξα μια ματιά ακόμη και βρήκα και έβαλα αυτό. Αν θες περίμενε μερικές μέρες να σου πω εντυπώσεις.

 

Ενώ έψαχνα μήπως υπάρχει κάποιο δωρεάν απορώ πως μου διέφυγε το συγκεκριμένο! Θα το κατεβάσω και θα του κάνω τη δοκιμή, αν δεν... το σβήνω και τέλος.:p

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, Mini και ξυπνητήρι + Airplane Mode καμιά φορά το ξυπνητήρι χτυπάει μια φορά και σταματάει σαν να είχαμε εμείς πατήσει το stop.

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έψαχνα μήπως υπάρχει κάποιο δωρεάν απορώ πως μου διέφυγε το συγκεκριμένο! Θα το κατεβάσω και θα του κάνω τη δοκιμή, αν δεν... το σβήνω και τέλος.:p

 

Ευχαριστώ!:)

 

Πατα στην υπογραφη μου.

Και μετα βρες την ενοτητα που λεει,απενεργοποιηση της αυτοματης φωτεινοτητας.αν δεν θες να πληρωσεις τα 70 λεπτα για το disable autobrightness.αλλα ειναι σαφως πιο δυσκολος τροπος.και για τα δυο χρειαζεσαι root.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πατα στην υπογραφη μου.

Και μετα βρες την ενοτητα που λεει,απενεργοποιηση της αυτοματης φωτεινοτητας.αν δεν θες να πληρωσεις τα 70 λεπτα για το disable autobrightness.αλλα ειναι σαφως πιο δυσκολος τροπος.και για τα δυο χρειαζεσαι root.

 

Είμαι root!:D

 

Κοιτάζω την υπογραφή σου και δοκιμάζω, ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Μου μυρίζει software malfunction..... πρόβλημα επιλύσιμο δηλαδή.

Κάνε flash με SEUS και θα είσαι εντάξει. Κατέβασέ το από ΕΔΩ, κάνε το εγκατάσταση, τρέξε το και μετά ακολούθα τις οδηγίες και σύνδεσε το κινητό όταν σου πει.

Αν μετά από αυτό επιμένει και κάνει τα ίδια..... δυστυχώς πας για service (αν και δεν το νομίζω).

Επειδή είμαι ψιλοασχετος...αυτό είναι service update απ' ο,τι φαντάζομαι.που το κατεβάζω;στον υπολογιστή ή στο κινητό;κι αν το κάνω χάνω κανένα δεδομένο μου ;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ψιλοασχετος...αυτό είναι service update απ' ο,τι φαντάζομαι.που το κατεβάζω;στον υπολογιστή ή στο κινητό;κι αν το κάνω χάνω κανένα δεδομένο μου ;

 

το κατεβαζεις στο πισι.ειναι αρχειο .exe.το τρεχεις και ακολουθωντας τις οδηγιες κανεις flash το λειτουργικο απο την αρχη.αν κανεις απλα καποια αναβαθμιση δεν χανεις τιποτα.αν κανεις αναβαθμιση και επαναφορα τα χανεις ολα.(εκτος απο την καρτα μνημης)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κατεβαζεις στο πισι.ειναι αρχειο .exe.το τρεχεις και ακολουθωντας τις οδηγιες κανεις flash το λειτουργικο απο την αρχη.αν κανεις απλα καποια αναβαθμιση δεν χανεις τιποτα.αν κανεις αναβαθμιση και επαναφορα τα χανεις ολα.(εκτος απο την καρτα μνημης)

 

Σας ευχαριστώ πολύ παίδες να 'στε καλά...Στην επόμενη που θα μου κάνει κάτι τέτοιο θα το κάνω....Να 'στε καλά

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!

μηπως γνωριζει καποιος εαν υπαρχει εφαρμογη που να ειδοποιει για μνμ ή χαμενη κληση

με τα led στο home button δηλαδη να αναβοσβηνει αυτο αντι του κανονικου? και αυτο

γιατι οταν το εχω αθορυβο πρεπει να δω το επανω led αν αναβοσβηνει ή να ξεκλειδωσω

το κινητο για να δω εαν εχω καποια ειδοποιηση. μιλαω για το st15i γιατι το pro εχει το led

μπροστα απ'οσο ξερω.

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...