Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

PenReader for Android όποιος θέλει τζαμάτο πληκτρολόγιο... πολύ γέλιο έριξα που αναγνωρίζει και τα ελληνικά... :lol:
Link to comment
Share on other sites

ναι μπορεις και με κλειδωμενο τον bootloader υπαρχουν αρκετες ρομ που δουλευουν αρκετα καλα, μονο πρωτα κανε ενα full back up πριν βαλεις καποια rom.
Έχεις να μου προτείνεις καμία καλή rom ??

Με ποια κουμπιά μπαίνω στο recovery ??Γιατί τα κατάφερα μόνο από την εφαρμογή ...

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Έχεις να μου προτείνεις καμία καλή rom ??

Με ποια κουμπιά μπαίνω στο recovery ??Γιατί τα κατάφερα μόνο από την εφαρμογή ...

 

στο recovery μπαινεις οταν ανοιγεις το κινητο σου στο σημειο που σου βγαζει το logo της sony πατας το κουμπι που χαμηλωνει την ενταση λογικα πρεπει να σου αναβει και το μπλε led, και μπαινεις στο μενου. σε περιπτωση που δεν σου αναβει το led χρειαζεσαι να βαλεις το patch για το led. *το οκ ειναι το home button στο recovery μενου

 

εδω ειναι μια λιστα με rom που υπαρχουν στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1887855

 

αρκετα παιδια εχουν βαλει την miui http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1828637 την ειχα βαλει και γω δουλευει αρκετα καλα αλλα δεν μου αρεσε τοσο στυλ (γουστα ειναι αυτα) μπορεις να δεις και σε αυτο το τοπικ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1242 που εχει τις πιο προσφατες ρομ και διαβαζοντας τα σχολια μπορεις να αρχιζεις να δοκιμαζεις, λιγο στην διαδικασια της εγκαταστασης να προσεξεις τις οδηγιες που δινουν και εχε παντα backup την stock rom

Edited by cool_pipis

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...

Το πέρασα το patch για το led...

Δοκίμασα να μπω στο recovery με το volume down(αλλά και με το volume up )ανάβει ένα μπλε led και μετά ανοίγει το κινητό κανονικά μόνο μέσω του xparts μπορώ να μπω (που κάνει restart και μπαίνει από την επιλογή "Reboot to Recovery")Τι μπορώ να κάνω για να μπαίνει χωρίς να μπω στην εφαρμογή ??

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ...

Το πέρασα το patch για το led...

Δοκίμασα να μπω στο recovery με το volume down(αλλά και με το volume up )ανάβει ένα μπλε led και μετά ανοίγει το κινητό κανονικά μόνο μέσω του xparts μπορώ να μπω (που κάνει restart και μπαίνει από την επιλογή "Reboot to Recovery")Τι μπορώ να κάνω για να μπαίνει χωρίς να μπω στην εφαρμογή ??

 

την ωρα που αναβει το μπλε led κρατα πατημενο το volume down η πατα το συνεχομενα..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα το patch για το led...

 

 

Τι αφορα αυτο το patch? Εχει σχεση με το αν δεν αναβει το led σε μηνυματα και αναπαντητες?

Link to comment
Share on other sites

Τι αφορα αυτο το patch? Εχει σχεση με το αν δεν αναβει το led σε μηνυματα και αναπαντητες?

 

ναι αμα εισαι ροοτ το βαζεις και λειτουργει κανονικα το led

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά την τελευταία αναβάθμιση ICS 4.1.Β.0.587, μου συμπεριφέρεται όπως στην Gingerbread. :)

Έκαναν κάλη δουλειά επιτέλους! Ούτε κολλήματα, ''πάγωμα'' στον browser, (dolphin και stock browser), ούτε restart, ούτε τίποτα.

το προβλημα με το βιντεο το εφτιαξαν?
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά την τελευταία αναβάθμιση ICS 4.1.Β.0.587, μου συμπεριφέρεται όπως στην Gingerbread. :)

Έκαναν κάλη δουλειά επιτέλους! Ούτε κολλήματα, ''πάγωμα'' στον browser, (dolphin και stock browser), ούτε restart, ούτε τίποτα.

 

 

Με το led τι γινεται? Λειτουργει κανονικα?

 

 

ναι αμα εισαι ροοτ το βαζεις και λειτουργει κανονικα το led

 

Και που υπαρχει αυτο το patch?

Link to comment
Share on other sites

το patch το βρισκεις εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867901 εχει επισυναψει 2 αρχεια δοκιμασε και τα 2 να δεις ποιο δουλευει σε σενα.. αλλα κανε και ενα back up καλου κακου ποτε δεν ξερεις...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, χτες πηρα το συγκεκριμενο κινητο κ μου φαινετε παρα πολυ καλο δν εχω κανενα παραπονο. Μονο μια απορια εχω κ αν μπορειτε βοηθηστε. Επειδη δεν μου πολυαρεσει το προγραμα που εχει για τα μηνυματα απο μονο του το κινητο ειπα να βαλω το handcent που με βολευει περισοτερο ομως εχω ενα θεμα, το βαζω κανονικα ολα κομπλε αλλα ομως οταν μου ερχεται ενα μηνυμα το ανοιγο κανονικα με το handcent ομως αν δεν το ανοιξω και με το προεγκατεστημενο προγραμα για τα μηνυματα που εχει το κινητο μου βγαζει οτι εχω ενα νεο μηνυμα στην οθονη κ ας το εχω ανοιξει ειδη το μηνυμα απ το handcent, παρ οτι εχω απενεργοποιησει απ το αλλο προγραμα ολες τις ειδοποιησεις. Ξερει κανεις αν γινετε να μην μου βγαζει οτι εχω νεο μηνυμα οταν το εχω ανοιξει μονο απ το handcent;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Ολες αυτες η αναβαθμισεις που γραφετε ειναι επισημες απο την seus? γιατι εμενα δεν βγαζει τπτ νεο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, χτες πηρα το συγκεκριμενο κινητο κ μου φαινετε παρα πολυ καλο δν εχω κανενα παραπονο. Μονο μια απορια εχω κ αν μπορειτε βοηθηστε. Επειδη δεν μου πολυαρεσει το προγραμα που εχει για τα μηνυματα απο μονο του το κινητο ειπα να βαλω το handcent που με βολευει περισοτερο ομως εχω ενα θεμα, το βαζω κανονικα ολα κομπλε αλλα ομως οταν μου ερχεται ενα μηνυμα το ανοιγο κανονικα με το handcent ομως αν δεν το ανοιξω και με το προεγκατεστημενο προγραμα για τα μηνυματα που εχει το κινητο μου βγαζει οτι εχω ενα νεο μηνυμα στην οθονη κ ας το εχω ανοιξει ειδη το μηνυμα απ το handcent, παρ οτι εχω απενεργοποιησει απ το αλλο προγραμα ολες τις ειδοποιησεις. Ξερει κανεις αν γινετε να μην μου βγαζει οτι εχω νεο μηνυμα οταν το εχω ανοιξει μονο απ το handcent;

 

 

Πηγαινει στις Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Ολες και βρες την εφαρμογη default που εχει η συσκευη. Επελξε την και πατα μετα καταργηση. Και θα εισαι κομπλε:)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινει στις Ρυθμισεις - Εφαρμογες - Ολες και βρες την εφαρμογη default που εχει η συσκευη. Επελξε την και πατα μετα καταργηση. Και θα εισαι κομπλε:)

 

Φιλε μου δεν νομιζω πως γινετε αυτο... δεν εχω ξεκλειδωσει το τηλ. ουτε σουπερυσερ και τετοια οποτε δεν με αφηνει να καταργησω τις προεγκατεστημενες εφαρμογες οπως ειναι τα μηνυματα.

Link to comment
Share on other sites

Σου επιτρέπει να το απ ενεργοποίησε αλλά όχι να το απεγκαταστησεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,το xperia mini μετά απο 4 μήνες που κάναμε το calibration και την αναβάθμιση στην 2.3.3 παρουσιασε(μάλλον λόγω ζέστης) σήμερα το γνωστό πρόβλημα με την υπερθέρμανση και το back button:(

επειδη πλησιαζουμε στο 1ο ετος αποκτησης,δεν νομιζω να υπαρξει αλλη αναβαθμιση για το android,μπορειτε να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο κινητο στα χαρακτηριστικα του mini.

δεν θα προβω σε νεα επιδιορθωση.

ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

To mini έχει πάρει ήδη την 4.0 η οποία λύνει το πρόβλημα της υπερθέρμανσης. Δοκίμασέ το γιατί ίσως λύσει το πρόβλημα σου οπότε δεν θα χρειαστεί να προβείς σε έξοδα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ,το xperia mini μετά απο 4 μήνες που κάναμε το calibration και την αναβάθμιση στην 2.3.3 παρουσιασε(μάλλον λόγω ζέστης) σήμερα το γνωστό πρόβλημα με την υπερθέρμανση και το back button:(

επειδη πλησιαζουμε στο 1ο ετος αποκτησης,δεν νομιζω να υπαρξει αλλη αναβαθμιση για το android,μπορειτε να μου προτεινετε ενα αξιοπιστο κινητο στα χαρακτηριστικα του mini.

δεν θα προβω σε νεα επιδιορθωση.

ευχαριστώ εκ'των προτέρων.

μπορεις απλα και ομορφα να κανεις μια πανευκολη αναβαθμιση στην 4.0.4(απλα συνδεεις στο pc το κινητο) και να εχεις ενα ετοιμοπολεμο κινητο χωρις να μπεις σε εξοδα:).Με αυτη την αναβαθμιση το προβλημα εχει πλεον επιλυθει

ps:δεν ειδα την απαντηση του zxr

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα. Μόλις φλάσαρα με flashtool την τελευταία .587 και μόλις μου ξεκίνησε το κινητό και μου ζήτησε pin δε λειτουργεί καθόλου το touch. τι μπορεί να φταίει ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει το τηλεφωνο τωρα που εχει πεσει η τιμη του? με τη νεα εκδοση 4.0 παει καλα? κατι ακουσα οτι με τη νεα εκδοση οταν πας να κανεις ζουμ σε μια φωτογραφια την καθαριζει απο μονη της,ενω πριν οχι, ισχυει? η υπερθερμανση λυθηκε?
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το βιντεο το εφτιαξαν?

 

παιδια ο οδηγος για ροοτ στο mini που ειναι για να μην διαβαζω τοσες σελιδες

 

εγω εκανα ροοτ στο neo V, μηπως ειναι ο ιδιος οδηγος?

και η ρομ η 587 που θελω να βαλω? και η κερνελ 562 και 587? ειναι οι ιδιες με το neo V?

παρακαλω ας μου απαντησει καποιος

ευχαριστω

 

αλλιως ας μου στειλει καποιος την ρομ 587 και τις κερνελ 562 και 587 γιατι δεν μπορω να τις κατεβασω απο εκει που λεει ο οδηγος

ξεχασα να πω οτι ακομα το κινητο που θελω να κανω ροοτ ειναι στην 2.3.062. με το seus θα περασω τhn ics?

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει link απο Ελληνική stock ROM για το SK17i (SI 1249-4792.3 EL,EN) ;

 

Ευχαριστώ!

Samsung Note II - Young Duos - Nexus 7 3G

----------------------------

Παύλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...