Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λεβεντες για τις ειδοποιησεις βαλτε το noled και δε προκειτε να το αλλαξετε ξανα (προσωπικη μου αποψη ποιο πρακτικο) :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λεβεντες για τις ειδοποιησεις βαλτε το noled και δε προκειτε να το αλλαξετε ξανα (προσωπικη μου αποψη ποιο πρακτικο) :D

 

Aυτό θέλει root όμως, ή κάνω λάθος;:O

Link to comment
Share on other sites

Ποποοοοο!!! Αυτο το bug με το led που δεν αναβει στα μηνυματα ειναι το πιο ενοχλητικο πραγμα του κοσμου!!!!!!

Στην αρχη νομιζα οτι ειχε καποιο προβλημα η εφαρμογη handcent sms που ειχα βαλει!

Ειναι δυνατον να ειναι τοσο χαζοι οι προγραμματιστες της ερικσον? :mad:

Link to comment
Share on other sites

Aυτό θέλει root όμως, ή κάνω λάθος;:O

 

οχι δε θελει root :), δοκιμαστε το εγω δε το αλλαζω με τιποτα το εχω πολυ καιρο και δε καταναλωνει μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

οχι δε θελει root :), δοκιμαστε το εγω δε το αλλαζω με τιποτα το εχω πολυ καιρο και δε καταναλωνει μπαταρια

 

Δε την εχω δοκιμασει προσωπικα την εφαρμογη αλλα απο οσο ξερω η οθονη τρωει περισσοτερη μπαταρια απο το τιποτενιο ledακι!

Ασε που με το handcent sms μπορεις να αλλαζεις και το χρωμα του led αναλογα με τον αποστολεα του μηνυματος :D

Link to comment
Share on other sites

οχι δε θελει root :), δοκιμαστε το εγω δε το αλλαζω με τιποτα το εχω πολυ καιρο και δε καταναλωνει μπαταρια

 

Δοκιμάζω, ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

δυο προβληματα που διαπίστωσα ως τωρα:

 

1. το widget του ημερολογιου δεν δείχνει τις διαφορες καταχωρισεις & συμβαντα.

 

2. το μειλ, μετα τον πρωτο συγχρονισμο που εκανε, δεν συγχρονίζει το hotmail. λεει προβλημα συνδεσης με τον διακομιστη.

με το gmail δεν υπαρχει προβλημα.

 

εχετε παρομοια προβληματα;

Link to comment
Share on other sites

Με την ICS επιτελους γλιτωσα απο τη γκρινια του αδελφου μου! Εφτιαξε το προβλημα με την υπερθερμανση των πληκτρων!:D

Ελεγα σιγαααα μην φτιαξει. Και ομως ειναι ενταξει 2 μερες τωρα.:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια το screen capture τι απεγινε???

 

Πάτα ταυτόχρονα το κουμπί power και της έντασης του ήχου.

T300 > K500 > K700 > K800 > K810 > C905 > Xperia Mini > Xperia S > Xperia Z1 Compact

More than 10 years loyal Sony (Ericsson) user!

Link to comment
Share on other sites

Πάτα ταυτόχρονα το κουμπί power και της έντασης του ήχου.

 

Τα πατάω στο δικό μου αλλά δεν βλέπω να κάνει κάτι..

 

edit: Το κατάφερα! Θέλει ταυτόχρονο πάτημα του "power" και του "volume down" πλήκτρου ενώ απαιτείται να κρατηθεί για κάτι δέκατα του δευτερολέπτου για να κάνει το shot ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Μας ξέχασανέ εμάς τους 4252 η είναι η ιδέα μου; :-P :-P :-P

 

ΟΝΤΩΣ ΜΑΣ ΞΕΧΑΣΑΝΕ..ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΗΣΕ ΤΟΣΟ??/:mad::mad::mad:

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι το προβλημα με το led notification για τα sms λενε οτι λυνεται με την εγκατασταση της εφαρμογης SMSawake

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.schwimmer.android.smsawake&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zY2h3aW1tZXIuYW5kcm9pZC5zbXNhd2FrZSJd

Η εφαρμογη αυτη αναβει την οθονη για καποιο χρονο που οριζουμε εμεις οταν λαμβανουμε ενα μηνυμα και ετσι αναβει το led αφου οταν ειναι αναμενη η οθονη δεν υπαρχει προβλημα! Επισης λενε οτι το led συνεχιζει να αναβει και αφου σβησει η οθονη!

 

Προσωπικα δοκιμασα και εγκατεστησα την εφαρμογη αλλα δε δουλεψε καθολου! Ουτε καν αναψε η οθονη οταν ελαβα μηνυμα!

Το εχει δοκιμασει και κανενας αλλος να μας πει αν δουλευει? Μηπως κανω κατι λαθος? Ειναι πολλοι στο ιντερνετ παντως που λενε οτι ετσι αναβει και το led...

Ελπιζω παντως η απαραδεκτη sony να βγαλει μια ενημερωση για να το διορθωσει γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα, θα ήθελα τα φώτα σας σε μια ερώτηση. Έχω το xperia mini με αριθμό SI 1249-4245 κι ενώ λέει στο επίσημο site ότι έχουν δώσει την αναβάθμιση απο τις 15 του μηνός, όσες φορές δοκίμασα είτε από το pc companio είτε από το SUS μου λέει ότι έχω εγκατεστημένη την πιο πρόσφατη έκδοση.... Μπορώ να κάνω κάτι; Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα παρόχου το πότε θα πάρω την αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα, θα ήθελα τα φώτα σας σε μια ερώτηση. Έχω το xperia mini με αριθμό SI 1249-4245 κι ενώ λέει στο επίσημο site ότι έχουν δώσει την αναβάθμιση απο τις 15 του μηνός, όσες φορές δοκίμασα είτε από το pc companio είτε από το SUS μου λέει ότι έχω εγκατεστημένη την πιο πρόσφατη έκδοση.... Μπορώ να κάνω κάτι; Υπάρχει περίπτωση να είναι θέμα παρόχου το πότε θα πάρω την αναβάθμιση;
Φίλε μου δεν είσαι ο μόνος. Κι εμένα με SI 1249-4252 όπως και σε πολλούς άλλους δεν έχει έρθει η αναβάθμιση και ας φαίνεται στο site ότι είναι διαθέσιμη από 15 του μήνα. Σε αυτό το θέμα η Sony είναι γαι τα μπάζα!!! :mad: Δεν πειράζει όμως κακό του κεφαλιού τους κάνουν... την επόμενη φορά που θα αγοράσουμε κινητό να έχουμε το νου μας... ;)
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν την έχετε κάνει ακόμα (προσωπικά θα το είχα ήδη κάνει κομμάτια..:p) να προτείνω πάντως να κάνετε clear install όταν με το καλό σας έρθει, backup των επαφών και των φωτό/μουσική/βίντεό σας και format στην sd για να καθαρίσει εντελώς απ'την GB, άλλο κινητό.. σας το λέω εγώ που εγκατέστησα την ICS τρείς φορές. (τά'λεγε ο zxr) :lol:

 

-Μία με απλό update (αργό και βαρύ το παγωτό)

-Μία με επιδιόρθωση με SEUS (λίγο έως αρκετά γρηγορότερο)

-Μία με ολοκληρωτικό καθάρισμα συσκευής και κάρτας και επανεγκατάσταση ICS (πάει σφαίρα από χτες το πρωί που την έβαλα) :)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν την έχετε κάνει ακόμα (προσωπικά θα το είχα ήδη κάνει κομμάτια..:p) να προτείνω πάντως να κάνετε clear install όταν με το καλό σας έρθει, backup των επαφών και των φωτό/μουσική/βίντεό σας και format στην sd για να καθαρίσει εντελώς απ'την GB, άλλο κινητό.. σας το λέω εγώ που εγκατέστησα την ICS τρείς φορές. (τά'λεγε ο zxr) :lol:

 

-Μία με απλό update (αργό και βαρύ το παγωτό)

-Μία με επιδιόρθωση με SEUS (λίγο έως αρκετά γρηγορότερο)

-Μία με ολοκληρωτικό καθάρισμα συσκευής και κάρτας και επανεγκατάσταση ICS (πάει σφαίρα από χτες το πρωί που την έβαλα) :)

 

Και στις τρεις περιπτωσεις που λες το bug με το led για τα sms εξακολουθει να υπαρχει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα στις γυναίκας μου το pro.. από PC Companion...

Πολύ καλή η αναβάθμιση .... καλύτερη από του Galaxy 2....

Μπράβο στη Sony...

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Και στις τρεις περιπτωσεις που λες το bug με το led για τα sms εξακολουθει να υπαρχει ετσι?

 

Εξακολουθεί να υπάρχει αν και να σας πω την αλήθεια εμένα προσωπικά δεν με απασχολεί κι ιδιαίτερα αυτό το bug, δεν είμαι των μηνυμάτων βέβαια και δεν έτυχε να χάσω και ποτέ κάτι επείγον αφού έτσι κι αλλιώς το τηλέφωνο το κοιτάζω αρκετές φορές μέσα στη μέρα..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Λενε οτι το προβλημα με το led notification για τα sms λενε οτι λυνεται με την εγκατασταση της εφαρμογης SMSawake

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.schwimmer.android.smsawake&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zY2h3aW1tZXIuYW5kcm9pZC5zbXNhd2FrZSJd

Η εφαρμογη αυτη αναβει την οθονη για καποιο χρονο που οριζουμε εμεις οταν λαμβανουμε ενα μηνυμα και ετσι αναβει το led αφου οταν ειναι αναμενη η οθονη δεν υπαρχει προβλημα! Επισης λενε οτι το led συνεχιζει να αναβει και αφου σβησει η οθονη!

 

Προσωπικα δοκιμασα και εγκατεστησα την εφαρμογη αλλα δε δουλεψε καθολου! Ουτε καν αναψε η οθονη οταν ελαβα μηνυμα!

Το εχει δοκιμασει και κανενας αλλος να μας πει αν δουλευει? Μηπως κανω κατι λαθος? Ειναι πολλοι στο ιντερνετ παντως που λενε οτι ετσι αναβει και το led...

Ελπιζω παντως η απαραδεκτη sony να βγαλει μια ενημερωση για να το διορθωσει γρηγορα!

 

Καλησπέρα αυτό το πρόβλημα με τα sms το πρόσεξα από την 2.3.4 που έχω μετά την επιδιόρθωση για το γνωστό πρόβλημα υπερθέρμανσης.δεν θυμάμαι όμως αν το έκανε από την αρχή γιατί συνήθως το εχω σε θήκη και επιλογη 15 δευτερα για να κλεινει η οθόνη.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους δεν την έχετε κάνει ακόμα (προσωπικά θα το είχα ήδη κάνει κομμάτια..:p) να προτείνω πάντως να κάνετε clear install όταν με το καλό σας έρθει, backup των επαφών και των φωτό/μουσική/βίντεό σας και format στην sd για να καθαρίσει εντελώς απ'την GB, άλλο κινητό.. σας το λέω εγώ που εγκατέστησα την ICS τρείς φορές. (τά'λεγε ο zxr) :lol:

 

-Μία με απλό update (αργό και βαρύ το παγωτό)

-Μία με επιδιόρθωση με SEUS (λίγο έως αρκετά γρηγορότερο)

-Μία με ολοκληρωτικό καθάρισμα συσκευής και κάρτας και επανεγκατάσταση ICS (πάει σφαίρα από χτες το πρωί που την έβαλα) :)

οταν λες ολοκληρωτικο καθαρισμα συσκευης τι εννοεις?επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?μετα φορματ την καρτα και seus επανεγκατασταση η pc companion?

το ρωταω γιατι και εγω σκεφτομουν να κανω επιδιορθωση με το seus.

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

οταν λες ολοκληρωτικο καθαρισμα συσκευης τι εννοεις?επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?μετα φορματ την καρτα και seus επανεγκατασταση η pc companion?

το ρωταω γιατι και εγω σκεφτομουν να κανω επιδιορθωση με το seus.

 

Aκριβώς αυτό με τη μόνη διαφορά ότι την τελευταία επιδιόρθωση την έκανα με το pc companion. Αν και δεν πιστεύω να έχει κάποια ουσιαστική διαφορά απ'το SEUS σε αυτό το κομμάτι..:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...