Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμάσει κανείς την 3D κάμερα;όσο κι αν προσπάθησα δε μπόρεσα να βγάλω φωτο

Νομίζω ότι ειναι μονό για βίντεο και όχι για φωτογραφίες...

Δεν το έχω δοκιμάσει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι ειναι μονό για βίντεο και όχι για φωτογραφίες...

Δεν το έχω δοκιμάσει πάντως.

 

Τραβάει και φωτογραφίες αλλά μετά από πολλές προσπάθειες -συνέχεια μου τις ακύρωνε στη μέση- κατάφερα να τραβήξω μία αν και μου τα χάλασε λίγο στο τέλος.. πιο πολύ για πανοραμική μου φάνηκε πάντως παρά για 3D.:p

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει λυση για αυτη τη χαζομαρα :mad:

 

Έχει πολύ καιρό να ακουστεί αυτό το πρόβλημα... ποιας εβδομάδας ειναι κατασκευασμένο το κινητο σου? Κάτω από τη μπαταριά (πάνω στο κινητο) γράφει κατι του στυλ 11w46. Το δικό σου τι λέει?

Αν δεν κάνω λάθος δυστυχώς πρέπει να πας για service...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το wisepilot μου δεν λειτουργει σωστά.μου βγάζει τη θέση μου καμμία 500αρια μέτρα πιο μακριά από εκεί που είμαι. Υπάρχει καμμία ιδέα τι μπορεί να φταίει;ή είναι τόσο μαπο. Ο χάρτης μου βγάζει τη θέση μου ακριβως.Eπισης έχει δοκιμάσει κανείς την 3D κάμερα;όσο κι αν προσπάθησα δε μπόρεσα να βγάλω φωτο

 

Άστο το wisepilot και βάλε κάποιο άλλο που δεν θα σου καταναλώνει mb κατά την πλοήγηση.

Οσο για το 3D panorama,για να δεις διάφορα πρεπει να δεις την φωτο που θα τραβήξεις σε 3D τηλεόραση.βίντεο τρισδιάστατο δεν τραβάει.μόνο πανοραμικές φωτο.

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Μήπως ξέρει κανείς πως ενημερωνουμε το gps, γιατί μετά από μισή ωρα στην εθνική είχε βρει μόνο ενα δορυφόρο, δοκίμασα το gps status αλλά το download δεν λειτουργεί (δεν μπορώ να το επιλέξω). Επίσης μήπως ξέρει κανείς πως θα συνδεσω το xperia mini στο ιντερνετ μέσω καλωδίου και όχι μέσω wifi; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..

Έχω παραγγείλει το mini pro απ' το you.gr

Ποια η γνώμη σας για το κατάστημα?

Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα με το κινητό, όπως εγγύηση, συσκευασία και τα συναφή?

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση στο κινητο και τωρα εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.62. Το προβλημα ειναι οτι ειχα κανει root την συσκευη για να σβησω καποιες εφαεμογες οπως πχ. wisepilot κ.α. Τωρα μετα την αναβαθμιση αυτες οι εφαρμογες που ειχα σβησει ξανα εμφανιστηκαν. Συμφωνα με τον οδηγο που ειχα κανει το root δεν κανει στην δικη μου εκδοση. Τι μπορω να κανω τωρα για να σβησω τις εφαρμογες? Υπαρχει αλλως οδηγος που να κανει root σε αυτη την εκδοση?

 

Και κατι ασχετο επειδη εχασα το φορτστη του αυτοκινητου που ηταν sony ericsson μπορω να χρησιμοποιησω ενα της samsung που εχω? εχουν το ιδιο usb. Της Samsung ειναι:

Input DC 11 - 30v

Output 5v - 700mAh

και της sony ericsson ηταν: Input: DC 12-24V

Output: 5.0V - 700mA. Μπορει να υπαρξει προβλημα στην συσκευη?

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

Να περιμενεις να βγει απλος τροπος ρουτ για αυτη την εκδοση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος χρηστιανος να μου πει πως απενεργοποιώ τη φωνιτική κλήση; Έχω πάρει κατά λάθος τον μισό τηλεφωνικό κατάλογο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος χρηστιανος να μου πει πως απενεργοποιώ τη φωνιτική κλήση; Έχω πάρει κατά λάθος τον μισό τηλεφωνικό κατάλογο!!!!

 

Και εγώ το ίδιο σχεδόν. Εμένα το τηλέφωνο καλεί άσχετα ανύπαρκτα νούμερα πολλές φορές... :(

Link to comment
Share on other sites

Μια μάλλον χαζή ερώτηση...

 

Υπάρχει κάποιος που έχει βρει τρόπο να δει τον ΑΝΤΕΝΝΑ live μέσα από το site του στο mini pro;

 

Το iPhone της δικιάς μου το βλέπει. Τι διαλο.........

Και έχει μια ωραία ταινία τώρα, :(:(

Link to comment
Share on other sites

Μια μάλλον χαζή ερώτηση...

 

Υπάρχει κάποιος που έχει βρει τρόπο να δει τον ΑΝΤΕΝΝΑ live μέσα από το site του στο mini pro;

 

Το iPhone της δικιάς μου το βλέπει. Τι διαλο.........

Και έχει μια ωραία ταινία τώρα, :(:(

 

απο το site του antenna :p

Link to comment
Share on other sites

ANT1 εχω δει κανονικά με τον default browser του κινητού. ( mini ST15 με .0.42)

 

Όντως παίζει κανονικά! Σε αντίθεση με τον Opera που δεν δείχνει να θέλει να ξεκινήσει..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος χρηστιανος να μου πει πως απενεργοποιώ τη φωνιτική κλήση; Έχω πάρει κατά λάθος τον μισό τηλεφωνικό κατάλογο!!!!

 

Και εγώ το ίδιο σχεδόν. Εμένα το τηλέφωνο καλεί άσχετα ανύπαρκτα νούμερα πολλές φορές... :(

Πως το κάνετε αυτό δηλαδή?

Εκανα αναβαθμιση στο κινητο και τωρα εχω την εκδοση 4.0.2.Α.0.62. Το προβλημα ειναι οτι ειχα κανει root την συσκευη για να σβησω καποιες εφαεμογες οπως πχ. wisepilot κ.α. Τωρα μετα την αναβαθμιση αυτες οι εφαρμογες που ειχα σβησει ξανα εμφανιστηκαν. Συμφωνα με τον οδηγο που ειχα κανει το root δεν κανει στην δικη μου εκδοση. Τι μπορω να κανω τωρα για να σβησω τις εφαρμογες? Υπαρχει αλλως οδηγος που να κανει root σε αυτη την εκδοση?

 

Και κατι ασχετο επειδη εχασα το φορτστη του αυτοκινητου που ηταν sony ericsson μπορω να χρησιμοποιησω ενα της samsung που εχω? εχουν το ιδιο usb. Της Samsung ειναι:

Input DC 11 - 30v

Output 5v - 700mAh

και της sony ericsson ηταν: Input: DC 12-24V

Output: 5.0V - 700mA. Μπορει να υπαρξει προβλημα στην συσκευη?

Κανένα απολύτως πρόβλημα με τους φορτιστες. Από την στιγμή που η τάση και το ρεύμα εξόδου είναι τα ίδια, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

Και όσο για το root άστο μη κάνεις πειράματα αφού έχεις την 062. Όπως είπε και ο φίλος Κωνσταντίνος, περίμενε. Ίσως βγει root και γι'αυτή την έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου δείχνει. Προσοχή παιδιά, δεν λέω για το αρχικό βίντεο που δείχνει και ειναι διαφήμιση. Το πρόγραμμα ξεκινάει μετά. Εμένα γιατί δεν παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Απο βλακεια μπηκα σε bootloop και δεν ανοιγε το κινητο..αναγκαστηκα να φλασαρω με σεους και τωρα εχω την .62 ρε γμτ.αντε να βγει το ρουτ γιατι τρελαινομαι με ολα αυτα που εχει μεσα το κινητο και δεν μπορω να τα διωξω!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανένα απολύτως πρόβλημα με τους φορτιστες. Από την στιγμή που η τάση και το ρεύμα εξόδου είναι τα ίδια, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα.

 

Θα ήθελα μια διευκρίνηση πάνω σε αυτό μιας κι έχω κι εγώ έναν φορτιστή αυτοκινήτου Motorola, για να δοκιμάσουμε έναν διαφορετικό φορτιστή χωρίς ρίσκα για τη συσκευή μας θα πρέπει δηλαδή να τσεκάρουμε και τις δύο τιμές του output; Πρέπει να είναι ίδια και τα V και τα mAh στην έξοδο;:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πως το κάνετε αυτό δηλαδή?

 

.

 

Χρησιμοποιώ bluetooth και πατώντας το κουμπί του bluetooth για τερματισμό κλήσης ή κατά λάθος ξεκινάει αυτόματα η φωνητική κλήση και αρχίζει να παίρνει τηλέφωνο τα 'άσχετα'. Ξέρει κανείς πως μπορώ έστω να το κάνω απεγκατάσταση???

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια διευκρίνηση πάνω σε αυτό μιας κι έχω κι εγώ έναν φορτιστή αυτοκινήτου Motorola, για να δοκιμάσουμε έναν διαφορετικό φορτιστή χωρίς ρίσκα για τη συσκευή μας θα πρέπει δηλαδή να τσεκάρουμε και τις δύο τιμές του output; Πρέπει να είναι ίδια και τα V και τα mAh στην έξοδο;:)

Δες την τάση στο φορτιστή σου και να προσέξεις να μην βάλεις φορτιστή με μεγαλύτερα νούμερα στο output (v και mAh).

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δες την τάση στο φορτιστή σου και να προσέξεις να μην βάλεις φορτιστή με μεγαλύτερα νούμερα στο output (v και mAh).

 

Στα V κατά 99,9% θα είναι ο ίδιος (μόλις πάω στο αμάξι θα τον τσεκάρω), θα έχω λοιπόν το νου μου να μην περνάει και τα 700mAh ο φορτιστής, παρεπιπτόντως, αν τα mAh είναι λιγότερα τι θα συμβεί; Απλά ότι θα φορτίζει πιο αργά απ'τον 700άρη;

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Στα V κατά 99,9% θα είναι ο ίδιος (μόλις πάω στο αμάξι θα τον τσεκάρω), θα έχω λοιπόν το νου μου να μην περνάει και τα 700mAh ο φορτιστής, παρεπιπτόντως, αν τα mAh είναι λιγότερα τι θα συμβεί; Απλά ότι θα φορτίζει πιο αργά απ'τον 700άρη;

 

Ευχαριστώ!:)

Ναι απλα θα φορτιζει ποιο αργα.

700mah εχει ο φορτιστης σπιτιου?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλα θα φορτιζει ποιο αργα.

700mah εχει ο φορτιστης σπιτιου?

 

700mAh είχα στο μυαλό μου απ'το ποστ της aleka_0 παραπάνω αλλά τώρα είδα πως μιλούσε για τον φορτιστή αυτοκινήτου της Sony Ericsson, δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή πόσο έχει του σπιτιού.. σίγουρα θα τσεκάρω τις τιμές πάντως πριν βάλω τον φορτιστή του αυτοκινήτου που έχω τώρα που κατάλαβα τι παίζει. Να είσαι καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

Απο βλακεια μπηκα σε bootloop και δεν ανοιγε το κινητο..αναγκαστηκα να φλασαρω με σεους και τωρα εχω την .62 ρε γμτ.αντε να βγει το ρουτ γιατι τρελαινομαι με ολα αυτα που εχει μεσα το κινητο και δεν μπορω να τα διωξω!

Πως την πάτησες έτσι εσύ? ;)

Πάντως από όσο ξέρω προς τον Μάϊο θα βγει η 4.0 για τα κινητά μας. Λες να μη βγάλουν ρουτ αφού θα βγει το παγωτό τότε? Τι να πω θα δείξει.

 

Χρησιμοποιώ bluetooth και πατώντας το κουμπί του bluetooth για τερματισμό κλήσης ή κατά λάθος ξεκινάει αυτόματα η φωνητική κλήση και αρχίζει να παίρνει τηλέφωνο τα 'άσχετα'. Ξέρει κανείς πως μπορώ έστω να το κάνω απεγκατάσταση???

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση το bluetooth που έχεις και κάνε εγκατάσταση ξανά. Αν συνεχίσει το πρόβλημα, δοκίμασε με ένα άλλο bluetooth να δουλέψεις το κινητό και αν σου κάνει τα ίδια αυτο λογικά θα σημαίνει ότι φταίει το κινητό. Μετά φοβάμαι ότι θα πρέπει να περάσεις το λογισμικό του κινητού ξανά μήπως και λυθεί το πρόβλημα. ΠΡΟΣΟΧΗ όμως, αν είσαι ρουτ και κάνεις φλασάρισμα εκ νέου, θα σου περάσει την .062 έκδοση και θα χάσεις φυσικά το ρουτ αν και εφόσον είχες.

 

700mAh είχα στο μυαλό μου απ'το ποστ της aleka_0 παραπάνω αλλά τώρα είδα πως μιλούσε για τον φορτιστή αυτοκινήτου της Sony Ericsson, δεν θυμάμαι αυτή τη στιγμή πόσο έχει του σπιτιού.. σίγουρα θα τσεκάρω τις τιμές πάντως πριν βάλω τον φορτιστή του αυτοκινήτου που έχω τώρα που κατάλαβα τι παίζει. Να είσαι καλά!:)

Αν τα μιλιαμπέρ είναι χαμηλότερα από αυτά που ζητάει να φορτίσει-δουλέψει μία συσκευή, τότε υπάρχει ο κίνδυνος να καεί το τροφοδοτικό. Η συσκευή "απαιτεί" κάποιο ρεύμα ώστε να δουλέψει. Όταν το τροφοδοτικό δεν μπορεί να δώσει αυτό το ρεύμα, ζορίζεται αρχίζει να ζεσταίνεται και τσαφ! Στις περισσότερες περιπτώσεις βέβαια. Και σαφώς δεν μιλάω για μία πολύ μικρή διαφορά στα μιλιαμπέρ.

Όλα είναι μια χαρά όταν το τροφοδοτικό δίνει παραπάνω μιλιαμπέρ. Η συσκευή θα τραβήξει τόσο ρεύμα όσο ακριβώς χρειάζεται. Δεν υπάρχει φόβος να καεί η συσκευή όταν το τροφοδοτικό μπορεί να δώσει παραπάνω ρεύμα από ότι απαιτεί η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας έχω ενα xperia mini και θελω να ρωτήσω αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα που μπορώ να βάλω για να μπλοκάρω της εφαρμογές που δεν θέλω να χρησιμοποιήσουν δεδομένα 3g δεν είμαι root . Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...