Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εμεις που το εχουμε παρει δεν εχουμε το πραμικρο προβλημα.

τι ψαχνετε να βρητε τι εχει παιχτει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις γύρισα από Vodafone. Την Πέμπτη θα το έχω, έχει ξεκινήσει η διάθεση λέει. Του είπα για το πρόβλημα (επειδή έχω 2 επιδοτήσεις από 270 € η καθε μία και θα έπαιρνα 2 μινι προ) θα πάρω του λέω τη μία μόνο τώρα και για την άλλη θα περιμένω λίγο επειδή του λέω έβγαλαν ένα μικρό πρόβλημα στο βίντεο. Μου είπε ότι δεν ήξερε κάτι και δεν έχει ακούσει τίποτα για πρόβλημα. Ακόμα δε βγήκαν λέει, έβγαλαν πρόβλημα?

Θα το δω κι εγώ σε 3 μέρες το προ και θα σας πω.

Πάντως είναι άλλο θέμα "Δεν τραβάω βίντεο και δε με νοιάζει" και άλλο θέμα "Υπάρχει περίεργος ήχος στο βίντεο".

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εδω παντως το δινει πολυ καλα http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7934 και για Ελληνικης αντιπροσωπιας δεν ειναι ασχημα(βεβαια και τα γνωστα προβληματα να εχει θα το παω 5-6 φορες πισω μεχρι να βρω κανα καλο:lol:) εχει κανεις εμπειρια απο αυτο το καταστημα?...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Eγω προς το παρον δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με τη συσκευη και ουτε βλεπω να γινεται κατι.

Το κινητο ειναι σκετος πυραυλος...

Η πρωτη φορτιση με wifi και πολυ σκαλισμα σαν νεα συσκευη στα χερια μου κρατησε 2 μερες και 2 ωρες!!!:D

Μου φανηκε απιστευτο εχοντας σαν εμπειρια το x10 mini μου, που η πρωτη φορτιση δεν μου ειχε βγαλει ουτε μερα!

Link to comment
Share on other sites

Εδω παντως το δινει πολυ καλα http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7934 και για Ελληνικης αντιπροσωπιας δεν ειναι ασχημα(βεβαια και τα γνωστα προβληματα να εχει θα το παω 5-6 φορες πισω μεχρι να βρω κανα καλο:lol:) εχει κανεις εμπειρια απο αυτο το καταστημα?...

 

το εχει και σε ασπρο που το ψαχνω!και απο,τι λεει μπορεις να πας και στο καταστημα να παραλαβεις.πραγμα που εννοειται προτιμαω απο το να το παραγγειλω..να το δω με τα ματια μου..

αλλα τι ειναι αυτο το clone διπλα στην περιγραφη!!!!???

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7935

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@manwlis77 απο που το πηρες το κινητο?Ισως η συγκεκριμενη παρτιδα να ειναι οκ.Το απογευμα θα παω να το παρω και στη χειροτερη το παω για service !Βρισκομαι κι εγω Ηρακλειο οποτε λεω να το τσεκαρω....
Link to comment
Share on other sites

το εχει και σε ασπρο που το ψαχνω!και απο,τι λεει μπορεις να πας και στο καταστημα να παραλαβεις.πραγμα που εννοειται προτιμαω απο το να το παραγγειλω..να το δω με τα ματια μου..

αλλα τι ειναι αυτο το clone διπλα στην περιγραφη!!!!???

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=7935

 

Και γω από κει θα το πάρω ο ίδιος εννοείται... λογικά τυπογραφικό λάθος θα είναι..

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Και γω από κει θα το πάρω ο ίδιος εννοείται... λογικά τυπογραφικό λάθος θα είναι..

 

πηρα τηλ και ρωτησα..ευγενεστατη η κυρια που το σηκωσε.μου πε οτι το λευκο δεν υπαρχει ετοιμοπαραδωτο αλλα αν το θελω μπορω να το παραγγειλω και να το φερουν (για παραλαβη απο το καταστημα) τελη αυτης της εβδομαδας/αρχες επομενης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@manwlis77 απο που το πηρες το κινητο?Ισως η συγκεκριμενη παρτιδα να ειναι οκ.Το απογευμα θα παω να το παρω και στη χειροτερη το παω για service !Βρισκομαι κι εγω Ηρακλειο οποτε λεω να το τσεκαρω....

 

απο το πλαισιο το πηρα το κινητο

μεσω ιντερνετ μου το εστειλαν σπιτι μου

στο ηρακλειο ειδα οτι το εχου στο nortonline στην 62 Μαρτυρων

πηρα μια μεμβρανη για το κινητο απο εκει και το ειδα

εχουν και το μινι και το προ

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στο πλαισιο γιατι επέστρεωαν πίσω το mini και μου απάντησαν :

'Δεν έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό απλά το ζήτησε πίσω η Sony Ericsson για να το διαθέσει με νεότερη έκδοση λογισμικού.'

 

Θα ρωτήσω γιατί δέν εκαναν το ίδιο και για το Pro ;) και όταν απαντήσουν ενημερώνω και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα email στο πλαισιο γιατι επέστρεωαν πίσω το mini και μου απάντησαν :

'Δεν έχει κάποιο πρόβλημα το κινητό απλά το ζήτησε πίσω η Sony Ericsson για να το διαθέσει με νεότερη έκδοση λογισμικού.'

 

Θα ρωτήσω γιατί δέν εκαναν το ίδιο και για το Pro ;) και όταν απαντήσουν ενημερώνω και εδώ.

 

αρα αυτα που κυκλοφορουν τωρα ειναι με την παλια εκδοση λογισμικου?και τι θα γινει με αυτα?θα πανε σε sonycenter για αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

και ο κοσμακης που δεν εχει ενημερωση μεσω των forums που θα ξερει να το γυρισει πισω??:confused:

αναπαντητα ερωτηματα απο την SE

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ο κοσμακης που δεν εχει ενημερωση μεσω των forums που θα ξερει να το γυρισει πισω??:confused:

αναπαντητα ερωτηματα απο την SE

 

ο κοσμος που δεν μπαινει σε φορουμ δεν θα παρει χαμπαρει για την αναβαθμιση

και ετσι το κινητο δεν εχει το παραμικρο προβλημα

ασε που μπορει να δωθει Update ΟnTheAir

Link to comment
Share on other sites

Ποιό Sonycenter;;;; Αφου όλα ειναι παραεισαγωγης και δεν τα αναγνωριζουν!!!

 

απλα η sony ειναι μεγαλοψυχη και τα αναγνωριζει ολα,δεν στο εχουν πει?εξαλλου οτι ερχεται απο την ευρωπαικη ενωση ειναι νομιμο,αρκει να μην εχει πειραχθει το software.

Link to comment
Share on other sites

http://talk.sonyericsson.com/thread/22121?tstart=0

εδώ και στην Αγγλία έχουμε επιστροφές από καταστήματα των ΜΙΝΙ pro ,το πρόβλημα κυρίως είναι ηλεκτροστατικοί θόρυβοι(στην λειτουργία απλώς καταγράφεται),πρέπει όλοι να δουν πότε είναι made το δικό του(κάτω από την μπαταρία το γράφει 11W29.....κλπ.),προφανώς η 1η παρτίδα εχει αρκετά σοβαρό κατασκευαστικό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντος μου το δεχτικαν για ντοα στο πλαισιο και μου ειπανε τελος αυτης αρχες της αλλης λογικα θα ερθει καινουρια παρτιδα.και μου ειπε η υπαλληλος οταν την ειπα για την ανακληση των μινι μου ειπε οτι τους ενημερωσανε να στειλουνε πισω τα μινι λογο προβληματων
Link to comment
Share on other sites

Το βρήκα και το πήρα από τα multirama στη Θεσσαλονίκη, αν και με μισή καρδιά μιας και το έπαιξα κορόνα γράμματα μετά από τόσα μαγαζιά που το έψαχνα και δεν το έβρισκα, σε άλλα λόγω μη παραλαβής και σε άλλα λόγο της επιστροφής τους για αναβάθμιση και μετά από όσα είχα διαβάσει για διάφορα προβλήματα.

Τελικά δεν το μετάνιωσα μιας και δεν παρατήρησα κανένα πρόβλημα ούτε με τα video ούτε με την αυτόματη φωτεινότητα αλλά ούτε και με αποσυνδέσεις από το wifi.

Είναι αρκετά γρήγορο στα menu του (σε άμεση σύγκριση με το Lg optimus 2x) το μόνο κακό για τα δικά μου μάτια (μιας και το τηλέφωνο προορίζεται για την κόρη μου) είναι η μικρή οθόνη άρα και τα μικρά γραμματάκια που ζορίζομαι να τα διαβάσω.

Πάντως η συσκευή αξίζει.

Αναφέρομε στο mini.

Edited by michalis1961
Διευκρίνηση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εγω θα ηθελα κατι αλλο να ρωτησω...οσοι εχετε το xperia 10 mini δεν εχετε σκεφτει να μην παρετε το xperia mini αλλα καποιο αλλο ανεξαρτητος ετερειας?!εχετε σκεφτει αν αξιζει να to αλλαξετε για αλλαγη?απλα ειμαι σε τετοια θεση και λεω μηπως υπαρχει αλλος με τετοιους ενδιασμους....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πρόβλημα φαίνεται να είναι μεγάλο.

Εκτός από το ποστ του φίλου παραπάνω έχουν δημιουργηθεί πολλά threads που αναφέρουν το πρόβλημα.

Εδώ είναι και το thread στους xda

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1225448

Μπορεί κάποιος που έχει πάρει το προ να μας πει ποια παρτίδα ήρθε στην Ελλάδα? Ποιας εβδομάδας δηλαδή? Ας κάνει τον κόπο και ας δει το αυτοκόλλητο κάτω από τη μπαταρία να μας πεί τι γράφει..

Μέχρι στιγμής έχουν αναφερθεί με πρόβλημα οι 11W28, 11W29, 30, 31 και 32...

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

πηρα το προ απο το πλασιο της θεσσαλονικης και κατω απο την μπαταρια λεει 11w32!!!ποια ειναι τα προβληματα που λετε ολοι???
Link to comment
Share on other sites

πηρα το προ απο το πλασιο της θεσσαλονικης και κατω απο την μπαταρια λεει 11w32!!!ποια ειναι τα προβληματα που λετε ολοι???

 

Έτσι όπως είναι ανοιχτή η οθόνη βάλτο κοντά στο αυτί σου και άκου αν ακούγεται ένας ήχος σαν παράσιτα διακοπτόμενος ή συνεχόμενος σε απόλυτη ησυχία. Μετά άνοιξε την κάμερα και τράβα ένα βίντεο κάποια δευτερόλεπτα και δες αν ακούγεται πάλι. Λένε ότι όταν το τηλέφωνο είναι σε αναμονή δεν ακούγεται, ούτε όταν είναι συνδεμένο στο φορτιστή.

 

Δες και αυτό το βίντεο και άκου προσεκτικά τον περίεργο ήχο για να συγκρίνεις.

http://www.youtube.com/watch?v=3rapg47uyQU

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως είναι ανοιχτή η οθόνη βάλτο κοντά στο αυτί σου και άκου αν ακούγεται ένας ήχος σαν παράσιτα διακοπτόμενος ή συνεχόμενος σε απόλυτη ησυχία. Μετά άνοιξε την κάμερα και τράβα ένα βίντεο κάποια δευτερόλεπτα και δες αν ακούγεται πάλι. Λένε ότι όταν το τηλέφωνο είναι σε αναμονή δεν ακούγεται, ούτε όταν είναι συνδεμένο στο φορτιστή.

 

Δες και αυτό το βίντεο και άκου προσεκτικά τον περίεργο ήχο για να συγκρίνεις.

http://www.youtube.com/watch?v=3rapg47uyQU

 

τα παρασιτα στο βιντεο ακουγονται οπως στο βιντεο!!!οταν ειναι ανοιχτη η οθονη δεν ακουω κατι!!!!αυτα τα παρασιτα μπορουν να διμιουργισουν καποιο αλλο προβλημα στο κιντητο???

Link to comment
Share on other sites

τα παρασιτα στο βιντεο ακουγονται οπως στο βιντεο!!!οταν ειναι ανοιχτη η οθονη δεν ακουω κατι!!!!αυτα τα παρασιτα μπορουν να διμιουργισουν καποιο αλλο προβλημα στο κιντητο???

 

Δεν ξέρω. Όλοι λενε ότι ακουγονται και με ανοιχτή οθόνη και σε βίντεο και ίσως έχουν επίδραση στην κατανάλωση της μπαταρίας. Αλλά όλα είναι εικασίες αυτή τη στιγμή. Δεν ξέρουν ποιο είναι το πρόβλημα. Αν εσένα σε ενοχλεί πάντως αυτός ο θόρυβος (παρακολούθησε το και άλλες στιγμές - εκτός βίντεο εννοω - κατα τη διάρκεια των κλήσεων που κάνεις ας πούμε γιατί και εκεί είπαν ότι ακούγεται) πήγαινέ το πίσω όσο είναι ακόμα μέσα στην doa ημερομηνία.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...