Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς έρχομαι να δηλώσω και εγώ θύμα του ερασιτεχνισμού της SE. Το mini μου μετά από 5 λεπτά συνεχόμενης χρήσης τρελαίνεται!!!

Τα δύο κουμπιά αφής αρχίζουν να πατιούνται από μόνα τους και το τηλέφωνο τρελαίνετε!!!! όπως βρήκα υπάρχουν χιλιάδες χρίστες με το ίδιο πρόβλημα, δείτε το βίντεο που στέλνω παρακάτω!

 

Όσοι έχετε σκοπό να αγοράσετε το xperia mini ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ!

 

Δείτε το VIDEO ΕΔΩ

Το πηγες στο σερβις και δεν στο εφτιαξαν?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πηγες στο σερβις και δεν στο εφτιαξαν?

 

Απο την στιγμή που το πήγες εσύ στο service και στο έφτιαξαν, θα έπρεπε να είχε εξαφανιστεί. σε όλα τα καινούργια,

η δυσλειτουργία. Δεν είναι λογική το να αγοράζω ενα τηλ και να πρέπει στον μήνα επάνω να το πάω στο service!

Aν είχα ενημερωθεί νωρίτερα δεν θα το αγόραζα!!!! :mad:

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο με έχει απογοητεύσει, ειλικρινά σας μιλάω, όποιος ενδιαφέρετε με 80 euro του το στέλνω, ούτε ένα μήνα δεν το έχω!

Όποιος το θέλει ας μου στείλει μήνυμα!

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που το πήγες εσύ στο service και στο έφτιαξαν, θα έπρεπε να είχε εξαφανιστεί. σε όλα τα καινούργια,

η δυσλειτουργία. Δεν είναι λογική το να αγοράζω ενα τηλ και να πρέπει στον μήνα επάνω να το πάω στο service!

Aν είχα ενημερωθεί νωρίτερα δεν θα το αγόραζα!!!! :mad:

Εγω φιλε μου δεν το πηγα στο σερβις, το εφτιαξα μονος μου ;)

Οσοι το πηγαν στο σερβις με το ιδιο προβλημα τους το εφτιαξαν.

Παντος δεν καταλαβα... το πηγες ή δεν το πηγες στο σερβις?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο με έχει απογοητεύσει, ειλικρινά σας μιλάω, όποιος ενδιαφέρετε με 80 euro του το στέλνω, ούτε ένα μήνα δεν το έχω!

Όποιος το θέλει ας μου στείλει μήνυμα!

 

Καλή τιμή αλλά δεν είναι εδώ το μέρος υπάρχει αντίστοιχο θέμα, αν θες την γνώμη μου με το Pc companion κάνε μια διόρθωση λογισμικού και στο κάτω κάτω δεν είναι ντροπή να πας μέχρι το sevice. Είναι κρίμα να πάει έτσι ένα καλό κινητό.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έρχομαι να δηλώσω και εγώ θύμα του ερασιτεχνισμού της SE. Το mini μου μετά από 5 λεπτά συνεχόμενης χρήσης τρελαίνεται!!!

Τα δύο κουμπιά αφής αρχίζουν να πατιούνται από μόνα τους και το τηλέφωνο τρελαίνετε!!!! όπως βρήκα υπάρχουν χιλιάδες χρίστες με το ίδιο πρόβλημα, δείτε το βίντεο που στέλνω παρακάτω!

 

Όσοι έχετε σκοπό να αγοράσετε το xperia mini ΜΗΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ!

 

Δείτε το VIDEO ΕΔΩ

το προβλημα με το μινι ειναι γνωστο εδω και καιρο.δες καποια ποστ πιο πισω και θα καταλαβεις.σε πολλους εδω μεσα ,και σε μενα,το προβλημα λυθηκε με το σερβις.μαλιστα σε μενα το δευτερο μου μινι δεν εβγαλε τιποτα μεχρι τωρα.

ειναι λοιπον στην διαθεση του καθενος αν θα το αγορασει η οχι.απλα πηγαινε στο σερβις να στο φτιαξουν και αν δεν στο φτιαξουν τοτε πουλησε το.ειναι πολυ καλο κινητο και ειναι κριμα να το αφησεις ετσι:)

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, ειλικρινα απο εχθές το βράδυ που μου εμφάνισε το προβλημα, με απαγοήτευσε πλήρως!

Για αρχή ξεκίνησα με μια επιδιόρθωση χρησιμοποιώντας το PC Companion, μέχρι τώρα δείχνει να δουλεύει καλά!

Θα κάνω λίγο υπομονή μήπως φτιαχτεί με την αναβάθμιση σε ICS και αν δυστυχώς δεν διορθωθεί θα πάω για Service.

Ξέρει κανείς που είναι το εξουσιοδοτημένο service εδώ στον Βόλο;

 

Υ.Γ. Συγνώμη για τα ίσως λίγο επιθετικά μου προηγούμενα post, αλλά ειλικρινά με στεναχώρησε η όλη κατάσταση :O :O :O :O

Μάλλον δίνω στο mini μου λίγο παραπάνω σημασία από όσο χρειάζεται!

-Δημήτρης-
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα. Οι φωτογραφίες από τις επαφές μου (Gmail) που έχώ συνδέσει και με το Facebook ή έχουν πολύ παλιές εικόνες ή δεν έχουν καθόλου. Εννοείται έχω κάνει συγχρονισμό των λογαριασμών. Μήπως πρέπει να κάνω εκκαθάριση δεδομένων από κάποια εφαρμογή για να τις ξαναφορτώσει κι αν "ναι" από ποια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προκαταβολικά σόρυ για την ασχετοσύνη μου σχετικά με τα android και όλες αυτές τις τεχνολογίες που έμπλεξα. Αλλά είναι Σ/Κ και τα σερβις κλειστά. Και το Sony Ericsson Xperia mini μου έχει τρελαθεί και δε σταματάει να δονείται. Νομίζω κολλάει επανειλημμένως όταν μπαίνω Internet χρησιμοποιώντας τη σύνδεση και όχι wi-fi. Επίσης, το καταλαβαίνω ότι θα κολλήσει όταν χρησιμοποιώ τον editor για να στείλω μην. ή να γράψω κάτι σε σελίδα στο ιντερνετ, γιατί ανεβοκατεβαίνει το πληκτρολόγιο και τα γράμματα και δεν μπορώ να το σταματήσω. Θα μπορούσε κάποιος από εσάς που γνωρίζει το φορουμ και που γράφετε συμβουλές να μου πει πώς να το ξεκολλήσω? Ή έστω να με κατευθείνετε στο σωστό link γιατί μιλάτε πολύ εξειδικευμένα εδώ μέσα και δεν ξέρω αν ακολουθώντας κάτι το κάνω χειρότερο. Ή έστω να το κάνω reset? (αν υπάρχει κάτι τέτοιο!!!) Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω: υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσουν να τρέχουν οι εφαρμογές και να δουλεύει μόνο ως τηλέφωνο??? ήθελα ενα σύγχρονο κινητό αλλά για άλλη μια φορά επανέρχομαι στο sony ericsson W595 που δεν πεθαίνει ποτέ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά καλά κρατεί ακόμα το κινητάκι μου. Του έχω βάλει μέχρι και εβδομήντα σχεδόν εφαρμογές μέσα του πίνω το αίμα αρκετές φορές σε χρήση και σε παιχνίδια, αλλά αυτό εκεί αδιαμαρτύρητα μου παρέχει τις υπηρεσίες του :)

Το st15 έχω και μέχρι τώρα δεν μου έχει βγάλει ούτε ένα πρόβλημα. (χτυπάω ξύλο).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο με έχει απογοητεύσει, ειλικρινά σας μιλάω, όποιος ενδιαφέρετε με 80 euro του το στέλνω, ούτε ένα μήνα δεν το έχω!

Όποιος το θέλει ας μου στείλει μήνυμα!

 

Υ.Γ. Συγνώμη για τα ίσως λίγο επιθετικά μου προηγούμενα post, αλλά ειλικρινά με στεναχώρησε η όλη κατάσταση :O :O :O :O

Μάλλον δίνω στο mini μου λίγο παραπάνω σημασία από όσο χρειάζεται!

Είμαι περίεργος να δω τι θα έκανες αν κάποιος σου έστελνε πμ και σου έλεγε να του το στείλεις... Όπως βλέπεις μόνο με ψυχραιμία και ηρεμία λύνονται τα προβλήματα

Επίσης, το καταλαβαίνω ότι θα κολλήσει όταν χρησιμοποιώ τον editor για να στείλω μην. ή να γράψω κάτι σε σελίδα στο ιντερνετ, γιατί ανεβοκατεβαίνει το πληκτρολόγιο και τα γράμματα και δεν μπορώ να το σταματήσω.

 

Επιδιόρθωση με το SEUS

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προκαταβολικά σόρυ για την ασχετοσύνη μου σχετικά με τα android και όλες αυτές τις τεχνολογίες που έμπλεξα. Αλλά είναι Σ/Κ και τα σερβις κλειστά. Και το Sony Ericsson Xperia mini μου έχει τρελαθεί και δε σταματάει να δονείται. Νομίζω κολλάει επανειλημμένως όταν μπαίνω Internet χρησιμοποιώντας τη σύνδεση και όχι wi-fi. Επίσης, το καταλαβαίνω ότι θα κολλήσει όταν χρησιμοποιώ τον editor για να στείλω μην. ή να γράψω κάτι σε σελίδα στο ιντερνετ, γιατί ανεβοκατεβαίνει το πληκτρολόγιο και τα γράμματα και δεν μπορώ να το σταματήσω. Θα μπορούσε κάποιος από εσάς που γνωρίζει το φορουμ και που γράφετε συμβουλές να μου πει πώς να το ξεκολλήσω? Ή έστω να με κατευθείνετε στο σωστό link γιατί μιλάτε πολύ εξειδικευμένα εδώ μέσα και δεν ξέρω αν ακολουθώντας κάτι το κάνω χειρότερο. Ή έστω να το κάνω reset? (αν υπάρχει κάτι τέτοιο!!!) Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω: υπάρχει κάποιος τρόπος να σταματήσουν να τρέχουν οι εφαρμογές και να δουλεύει μόνο ως τηλέφωνο??? ήθελα ενα σύγχρονο κινητό αλλά για άλλη μια φορά επανέρχομαι στο sony ericsson W595 που δεν πεθαίνει ποτέ...:cry:

φιλε μου εχεις το γνωστο προβλημα με τα πληκτρα αφης που ενεργοποιουνται μονα τους.ειναι πολυ γνωστο προβλημα.ειναι πολυ γνωστο προβλημα.αρκει να ανατρεξεις λιγα ποστ πισω και θα δεις οτι δεν εισαι ο μονος.μπορειw οντως να κανεις μια επιδιορθωση λογισμικου με το seus η με το pc companion(οπως σου λεει και ο zxr).

δεν ξερω βεβαια ποσο θα βοηθησει αλλα καντο.αν επιμεινει το προβλημα θα πρεπει να επισκεφτεις το σερβις της σονυερικσσον στην πολη σου ωστε να στο επισκευασουν

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εχεις το γνωστο προβλημα με τα πληκτρα αφης που ενεργοποιουνται μονα τους.ειναι πολυ γνωστο προβλημα.ειναι πολυ γνωστο προβλημα.αρκει να ανατρεξεις λιγα ποστ πισω και θα δεις οτι δεν εισαι ο μονος.μπορειw οντως να κανεις μια επιδιορθωση λογισμικου με το seus η με το pc companion(οπως σου λεει και ο zxr).

δεν ξερω βεβαια ποσο θα βοηθησει αλλα καντο.αν επιμεινει το προβλημα θα πρεπει να επισκεφτεις το σερβις της σονυερικσσον στην πολη σου ωστε να στο επισκευασουν

 

ok, αυτό το έκανα, ήταν το εύκολο κομμάτι. Τώρα ελπίζω να μην το ξαναπάθει, γιατί προφανώς δεν είναι λύση να βάζεις συνέχεια αυτό το seus. ψάχνω στα προηγούμενα ποστ, αλλά είναι πάρα πολλά! Πάντως για κάποια που είναι παντελώς άσχετη, αυτό το φόρουμ είναι σωτηρία (εν μέσω τριημέρου!). Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα της υπερθέρμανσης των πλήκτρων αφής του μινι πρέπει να είναι καθολικό...οι μη έχοντες το πρόβλημα ας παίξουν ενα τζόκερ καλού κακού...:lol: Μετά από 6 μήνες χρήσης το εμφάνισε και σε εμένα.:mad:

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζετε , μήπως μετά την αναβάθμιση σε ics λυθεί το θέμα.Ξέρει κανείς αν έχει μεριμνήσει γι'αυτό

η αγαπητή μας Σόνυ;;; Ευχαριστώ !

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα της υπερθέρμανσης των πλήκτρων αφής του μινι πρέπει να είναι καθολικό...οι μη έχοντες το πρόβλημα ας παίξουν ενα τζόκερ καλού κακού...:lol: Μετά από 6 μήνες χρήσης το εμφάνισε και σε εμένα.:mad:

Θα ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζετε , μήπως μετά την αναβάθμιση σε ics λυθεί το θέμα.Ξέρει κανείς αν έχει μεριμνήσει γι'αυτό

η αγαπητή μας Σόνυ;;; Ευχαριστώ !

δυστυχως,οπως ακριβως το περιγραφεις ,ειναι καθολικο το προβλημα.ειχα πει καποια στιγμη ,εδω στο θρεντ,οτι μακαρι να βγω λαθος αλλα οσο σφιγγουν οι ζεστες ολο και περισσοτεροι θα ερχονται με το προβλημα.

το αν εχει μεριμνησει η σονυ δυστυχως μονο οι ιδιοι το γνωριζουν.ευτυχως πλεον τα σερβις το επισκευαζουν.με την διαβαθμιση οθονης(καλιμπραρισμα)

οποτε σου προτεινω μια επιδιορθωση λογισμικου με το seus,και αν δεν πετυχει αυτο μετα εισαι για σερβις.αλλιως αν εισαι ρουτ μπορεις να κανεις το σκριπτ που αναφερουν καποιοι οτι εχει πετυχει.

παντως κριμα για αυτο το κινητο ,το οποιο η αγαπημενη μας σονυ το εχει ηδη εκθεσει ανεπανορθωτα με την προχειροτητα της σε ολα(υπερθερμανση πληκτρων,υπερβολικη καθυστερηση σε καποια αναβαθμιση ωστε να λυσει ,ισως, το προβλημα).

Edited by patheraw
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως,οπως ακριβως το περιγραφεις ,ειναι καθολικο το προβλημα.ειχα πει καποια στιγμη ,εδω στο θρεντ,οτι μακαρι να βγω λαθος αλλα οσο σφιγγουν οι ζεστες ολο και περισσοτεροι θα ερχονται με το προβλημα.

το αν εχει μεριμνησει η σονυ δυστυχως μονο οι ιδιοι το γνωριζουν.ευτυχως πλεον τα σερβις το επισκευαζουν.με την διαβαθμιση οθονης(καλιμπραρισμα)

οποτε σου προτεινω μια επιδιορθωση λογισμικου με το seus,και αν δεν πετυχει αυτο μετα εισαι για σερβις.αλλιως αν εισαι ρουτ μπορεις να κανεις το σκριπτ που αναφερουν καποιοι οτι εχει πετυχει.

παντως κριμα για αυτο το κινητο ,το οποιο η αγαπημενη μας σονυ το εχει ηδη εκθεσει ανεπανορθωτα με την προχειροτητα της σε ολα(υπερθερμανση πληκτρων,υπερβολικη καθυστερηση σε καποια αναβαθμιση ωστε να λυσει ,ισως, το προβλημα).

 

Σήμερα δοκίμασα και του πέρασα το σκρίπτ που έχει αναφερθεί κάμποσα ποστ νωρίτερα.Το δούλεψα λίγο και δεν έδειξε να ζεσταίνεται.Θα επανέλθω με τα αποτελέσματα μετά από τέστ εκτεταμένης χρήσης...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση των κινητου μας ξεκινησε γενικα?ψαχνω να βρω κατι που να αναφερει για αυτο αλλα δεν βρισκω.

http://talk.sonymobile.com/thread/38360

μονο αυτο το λινκ βρηκα αλλα δεν βρισκει κατι.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335773 εδω λεει για τις αναβαθμισεις το ποτε θα γινουν.Για το δικο μας την επομενη εβδομαδα...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δοκίμασα και του πέρασα το σκρίπτ που έχει αναφερθεί κάμποσα ποστ νωρίτερα.Το δούλεψα λίγο και δεν έδειξε να ζεσταίνεται.Θα επανέλθω με τα αποτελέσματα μετά από τέστ εκτεταμένης χρήσης...

 

Φίλε το έκανα πριν 3 εβδομάδες στο τηλέφωνο φίλου μου και δεν το έχει ξανακάνει! Όπως έγραψε και o phatheraw το τηλέφωνο εμφάνισε το πρόβλημα μετά από ~7μήνες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μου "στείλει" κάποιος σε ένα zip/tar αρχείο τα περιεχόμενα της sd card ;

ή να μου υποδείξει τρόπο να τα επαναφέρω , μέσω seus / pc companion υπάρχει τρόπος να τα περάσω πάλι ;

 

Το κινητό είναι xperia mini από cosmote .

 

Τα περιεχόμενα τα έχω σβήσει κάνοντας επαναφορά του κινητού, αλλά δε ξέρω αν χρειάζονται στην ομαλή λειτουργία του κινητού.

 

Υπάρχει οδηγός για την παραμετρoποίηση της link2sd;

 

πρέπει να γίνει μια ιδιαίτερη μορφοποίηση της sd , από ότι έχω καταλάβει με διαμερίσματα ..

 

Ευχαριστώ

Edited by mspant
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μου "στείλει" κάποιος σε ένα zip/tar αρχείο τα περιεχόμενα της sd card ;

ή να μου υποδείξει τρόπο να τα επαναφέρω , μέσω seus / pc companion υπάρχει τρόπος να τα περάσω πάλι ;

 

Το κινητό είναι xperia mini από cosmote .

 

Τα περιεχόμενα τα έχω σβήσει κάνοντας επαναφορά του κινητού, αλλά δε ξέρω αν χρειάζονται στην ομαλή λειτουργία του κινητού.

 

Υπάρχει οδηγός για την παραμετρoποίηση της link2sd;

 

πρέπει να γίνει μια ιδιαίτερη μορφοποίηση της sd , από ότι έχω καταλάβει με διαμερίσματα ..

 

Ευχαριστώ

 

Εδώ έχω τις οδηγείς για το Link2sd , η κάρτα sd δεν έχει κάποια δεδομένα που να είναι χρήσιμα για την λειτουργία του κινητού. Όταν το αγοράζεις είναι τελείως άδεια.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=335773 εδω λεει για τις αναβαθμισεις το ποτε θα γινουν.Για το δικο μας την επομενη εβδομαδα...

 

Ναι αλλά αυτό γράφτηκε την προηγούμενη..:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...