Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θες κατεβασε την εφαρμογη GPS Status & Toolbox απο το market και δες σε ανοιχτο μερος ποσο κανεις για να κλειδωσεις λογικα δεν πρεπει να σου παρει πανω απο 3-4 λεπτα (χωρις internet δοκιμασε το)

 

Ευχαριστώ, το κατέβασα και θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση (πχ εκει που λέει sensor filtering που πρέπει να είναι;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ, το κατέβασα και θα ήθελα να ρωτήσω αν πρέπει να κάνω κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση (πχ εκει που λέει sensor filtering που πρέπει να είναι;)

 

αυτο το εχω βαλει στο weak κατι αλλο δεν εχω αλλαξει...

ευτυχής κάτοχος Xperia Z5 compact

 

Success doesn't come to you... you go to it.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν 2 μηνες αγορασα το mini pro απο την Wind, τις τελευταιες ημερες οταν παταω το πληκτρο της επιστροφης και το πληκτρο που εχει 4 γραμουλες οριζοντιες (δεν ξερω πως αλλιως να το περιγραψω) δεν ανταποκρινεται οπως πριν, θα πρεπει να το πιεσω περισσοτερο. Αυτο δεν το κανει παντα πχ. τωρα δουλευει κανονικα. Ακομη μερικες φορες δεν αναβει το φωτακι απο τα συγκεκριμενα κουμπακια και μου φαινεται οτι σβηνουν πολυ γρηγορα και μια φορα μου τρεμοπεξε το φως. Με την οθονη δεν εχω κανενα προβλημα ανταποκρινεται κανονικα. Θα ηθελα να ρωτησω οταν πατατε την οθονη τα συγκεκριμενα κουμπια δεν θα πρεπει να φωτιζουν συνεχεια γιατι εμενα μερικες φορες ενω παταω την οθονη αυτα σβηνουν. Οπως ειπα με την οθονη δεν εχω προβλημα αλλα εχω παρατηρησει 2 παρασινες κουκιδες αυτα ειναι καμενα pixel? Πηγα στην wind και μου ειπαν οτι θα το στειλουν στο servise και μαλλον χρειαζεται ενημερωση, τι ενημερωση εννοουσε? αν εννοουσε ενημερωση λογισμικου εχω την τελευταια. Μπορω αν ειναι να το παω στον Γερμανο παρολου που το αγορα στην Wind ειναι περισσοτερο εξυπηρετικοι και γνωστες . (μιλαω για συγκεκριμενο καταστημα)
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανω root το .62 ? ή γινεται να το παω πισω οταν δεν ειχα αυτη την "αναβαθμιση" ωστε να το κανω αλλιως ροοτ ?
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανω root το .62 ? ή γινεται να το παω πισω οταν δεν ειχα αυτη την "αναβαθμιση" ωστε να το κανω αλλιως ροοτ ?

 

ακομα δεν υπαρχει ευκολος τροπος για ρουτ

μπορεις να πας στην προηγουμενη εκδοση απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327551

και ρουτ απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως λεει για φλασαρισμα στο Νεο V... ειναι το ιδιο πραγμα ?

 

λογικα ειναι το ιδιο...ιδια τηλεφωνα ειναι σχεδον..τωρα δεν ξερω ας απαντησει και καποιος που ξερει σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εχω βαλει στο weak κατι αλλο δεν εχω αλλαξει...

 

Καλημέρα, περπάτησα την Κατεχάκη, από Μεσογείων μέχρι το 251 ΓΝΑ, περίμενα και 5 λεπτά ακίνητος σε ένα άνοιγμα που έχει μετα, και βρήκε 2 δορυφόρους. Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

λογικα ειναι το ιδιο...ιδια τηλεφωνα ειναι σχεδον..τωρα δεν ξερω ας απαντησει και καποιος που ξερει σιγουρα

 

δηλαδη να μην το δοκιμασω ακομα ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Η μπαταρία με μέτρια χρήση ποσο κραταει συνήθως;; Υπάρχει καποια εφαρμογη η οποία βοηθάει ωστε αυξάνεται η αυτονομία του κινητου; Επισης, το πίσω καπάκι εφαρμόζει καλά ή τριζει σε ορισμενα σημεία;
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται να κανω root το .62 ? ή γινεται να το παω πισω οταν δεν ειχα αυτη την "αναβαθμιση" ωστε να το κανω αλλιως ροοτ ?

 

Μπορείς από εδώ http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-mini-pro-sk17/unlock-tool/debranding-flash ένας εύκολος και σίγουρος τρόπος:). Επίσης διάβασα πως αν το γυρίσεις, το κανείς ροοτ και κανείς την αναβάθμιση ΟΤΑ(over the air) το ροοτ μένει. ΔΕΝ ΠΈΤΥΧΕ ΌΜΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από εδώ http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-mini-pro-sk17/unlock-tool/debranding-flash ένας εύκολος και σίγουρος τρόπος:). Επίσης διάβασα πως αν το γυρίσεις, το κανείς ροοτ και κανείς την αναβάθμιση ΟΤΑ(over the air) το ροοτ μένει. ΔΕΝ ΠΈΤΥΧΕ ΌΜΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

αυτο πετυχε νομιζω σε μερικους που ειχαν το arc,,,,για τους αλλους δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από εδώ http://www.wotanserver.com/en/sony-ericsson/se/xperia-mini-pro-sk17/unlock-tool/debranding-flash ένας εύκολος και σίγουρος τρόπος:). Επίσης διάβασα πως αν το γυρίσεις, το κανείς ροοτ και κανείς την αναβάθμιση ΟΤΑ(over the air) το ροοτ μένει. ΔΕΝ ΠΈΤΥΧΕ ΌΜΩΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!

 

Δεν υπάρχει λόγος αναβάθμισης στην .62. Χάνεται το root μάλλον και σε κάποιους παρουσίασε προβλήματα αντί βελτιώσεις.

 

Προτείνω να περιμένετε την ICS που θα είναι και η σημαντική (αυτό το μήνα έρχεται λογικά)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

ακυρο παιδια... ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας :) το κατεβασα σε 2,3,3 και τωρα ειναι ροοτ :) ευχαριστω πολυ και παλι
Link to comment
Share on other sites

σήμερα μου έβγαλε αναβάθμιση με αριθμό έκδοσης 4.0.2.Α.0.69

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το κινητο σου ειναι εισαγωγης;Νομιζω οτι το λογισμικο ειναι μονο για Γερμανια...

 

τι να σου πω δεν ξέρω, μεταχείρο το πήρα αλλά με απόδειξη αγοράς από Ελλάδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, περπάτησα την Κατεχάκη, από Μεσογείων μέχρι το 251 ΓΝΑ, περίμενα και 5 λεπτά ακίνητος σε ένα άνοιγμα που έχει μετα, και βρήκε 2 δορυφόρους. Καμιά ιδέα; Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα, τελικά σήμερα το πρωί το gps, δούλεψε κανονικά, μάλλον δεν πρέπει να μεταθέτουμε τα προγράμματα στην sd. Ευχαριστώ για όλα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά σήμερα το πρωί το gps, δούλεψε κανονικά, μάλλον δεν πρέπει να μεταθέτουμε τα προγράμματα στην sd. Ευχαριστώ για όλα

 

Τι είχες μεταφέρει στην SD και δημιουργήθηκε το πρόβλημα με το GPS ;

 

Αμφιβάλω αν αυτό ήταν το πρόβλημα σου ...

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι root στη 0.42 στο mini κι αφού έσβησα όσες εργοστασιακές εφαρμογές δεν χρειαζόμουν, έστειλα όλες όσες κατέβασα απ'το market -και είχαν τη δυνατότητα να μεταφερθούν- στην SD που έχω, μια Toshiba 4GB 4class. Μεταξύ των προγραμμάτων που δούλευα σχεδόν ένα μήνα τώρα ήταν και το FastReboot, ένα προγραμματάκι που έκανε μ'ένα απλό κλικ στο widget του σε πολύ γρήγορο χρόνο reboot στη μνήμη, ελευθερώνοντας ουσιαστικά χώρο σ'αυτήν κι εξοικονομώντας ενέργεια απ'τη μπαταρία (έτσι μου φαινόταν τουλάχιστον).

 

Μέχρι χτες όλα καλά, ξαφνικά όμως σε ένα reboot είδα ότι αργούσαν να επαναφορτωθούν οι εφαρμογές που βρίσκονταν στην SD όπως και ότι άλλο βρίσκεται μέσα της, φωτό, τραγούδια, βίντεο.. έσβησα το πρόγραμμα, έκλεισα τη συσκευή και αφού επανατοποθέτησα μπαταρία και SD την άνοιξα ξανά, όμως το πρόβλημα παραμένει. Αργεί να φορτώσει ότι υπάρχει μέσα στην SD..

Δεν έχει διαγράψει τίποτα, όλα υπάρχουν μέσα κανονικά!

 

Λέτε να της δημιούργησε κάποια βλάβη το πρόγραμμα; Υπάρχει τέτοια περίπτωση;:blink:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Eίμαι root στη 0.42 στο mini κι αφού έσβησα όσες εργοστασιακές εφαρμογές δεν χρειαζόμουν, έστειλα όλες όσες κατέβασα απ'το market -και είχαν τη δυνατότητα να μεταφερθούν- στην SD που έχω, μια Toshiba 4GB 4class. Μεταξύ των προγραμμάτων που δούλευα σχεδόν ένα μήνα τώρα ήταν και το FastReboot, ένα προγραμματάκι που έκανε μ'ένα απλό κλικ στο widget του σε πολύ γρήγορο χρόνο reboot στη μνήμη, ελευθερώνοντας ουσιαστικά χώρο σ'αυτήν κι εξοικονομώντας ενέργεια απ'τη μπαταρία (έτσι μου φαινόταν τουλάχιστον).

 

Μέχρι χτες όλα καλά, ξαφνικά όμως σε ένα reboot είδα ότι αργούσαν να επαναφορτωθούν οι εφαρμογές που βρίσκονταν στην SD όπως και ότι άλλο βρίσκεται μέσα της, φωτό, τραγούδια, βίντεο.. έσβησα το πρόγραμμα, έκλεισα τη συσκευή και αφού επανατοποθέτησα μπαταρία και SD την άνοιξα ξανά, όμως το πρόβλημα παραμένει. Αργεί να φορτώσει ότι υπάρχει μέσα στην SD..

Δεν έχει διαγράψει τίποτα, όλα υπάρχουν μέσα κανονικά!

 

Λέτε να της δημιούργησε κάποια βλάβη το πρόγραμμα; Υπάρχει τέτοια περίπτωση;:blink:

 

Δεν το νομίζω... Αν δεν βαριέσαι καθάρισε τα δεδομένα από όλες τις εφαρμογές σου. Από τα settings.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. Από το xperia mini της αδερφής μου εδώ και10 μέρες έχει εξαφανιστεί το animation-εφφέ παλιας TV στο κλείδωμα της οθόνης, το κλασικό του cingerbread, καταλάβατε... Tί να κάνω;;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...