Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι την αντιγραφή το καταφέρνω μετά στην επικόλληση δεν μου έβγαζε τίποτα!://

 

Αν μιλάμε αποκλειστικά για την εφαρμογή του facebook..

 

Το πιθανότερο είναι ότι απλά δεν σε αφήνει η -ούτως ή άλλως παντελώς άχρηστη- εφαρμογή του facebook να κάνεις το paste, δοκίμασε να μπεις (στο face) από κάποιον browser, εγώ μπαίνω με τον Opera και όλα είναι καλύτερα από εκεί..:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους.

 

Εδω και καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Mini Pro.

Κατα την διαρκεια μιας κλησεις και ενω τελειωνω την συνομιλια και παω να τερματισω την κληση, κατεβαζοντας το κινητο απ το αυτι η οθονη παραμενει μαυρη και παγωμενη και δεν μπορω με τιποτα να κανω τερματισμο κλησης η οποιαδηποτε αλλη ενεργεια. Πρεπει να περιμενω κανα λεπτο να στρωσει και να επανελθει.

 

Γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Επισης πολλες φορες τα πληκτρα αφης τρεμοπαιζουν στα καλα καθουμενα.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατα την διαρκεια μιας κλησεις και ενω τελειωνω την συνομιλια και παω να τερματισω την κληση, κατεβαζοντας το κινητο απ το αυτι η οθονη παραμενει μαυρη και παγωμενη και δεν μπορω με τιποτα να κανω τερματισμο κλησης η οποιαδηποτε αλλη ενεργεια. Πρεπει να περιμενω κανα λεπτο να στρωσει και να επανελθει.

 

Περιμένοντας, δοκίμασες να πατήσεις το πλήκτρο που ανοιγοκλείνει το κινητό; Πάλι δεν ανάβει η οθόνη;

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

 

Εδω και καιρο αντιμετωπιζω ενα προβλημα με το Mini Pro.

Κατα την διαρκεια μιας κλησεις και ενω τελειωνω την συνομιλια και παω να τερματισω την κληση, κατεβαζοντας το κινητο απ το αυτι η οθονη παραμενει μαυρη και παγωμενη και δεν μπορω με τιποτα να κανω τερματισμο κλησης η οποιαδηποτε αλλη ενεργεια. Πρεπει να περιμενω κανα λεπτο να στρωσει και να επανελθει.

 

Γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Επισης πολλες φορες τα πληκτρα αφης τρεμοπαιζουν στα καλα καθουμενα.

Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα αλλά κρατάει για κάποια δευτερόλεπτα!έχω παρατηρήσει όμως ότι η κλήση, που κάποιες φορές κολλάει μόνο και δε μαυρίζει, έχει τερματιστεί κι ότι ΔΕ κυλάνε τα δευτερόλεπτα!το αναβοσβημα επίσης το παθαίνει αλλά δε το θεώρησα κάτι σοβαρό!Επίσης μου ήρθε η ενημέρωση για την .62 και δεν θέλω να τη βάλω( βασικά σου δίνει κανένα πλεονέκτημα,γιατί εμένα δε με ενδιαφέρει το root προς στιγμήν), πως μπορώ να τη διώξω από τη μπάρα των ειδοποιήσεων;

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες για την επικόλληση τελικά η εφαρμογή του fb εφταιγε

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας, δοκίμασες να πατήσεις το πλήκτρο που ανοιγοκλείνει το κινητό; Πάλι δεν ανάβει η οθόνη;

 

Το δοκιμασα αλλα τπτ.

Αρα γενικο ειναι το φαινομενο.

Να το στειλω Service η δεν αξιζει?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση.

Πηγα να ρωτησω ποσο το εχουνε το experia mini σε καταστημα wind σκετη τη συσκευη χωρις συνδεση.Και μου ειπε ο πωλητης οτι αν την αγορασω απο το ιντερνετ (απο Ελλαδα ) η συσκευη ειναι κλειδωμενη και δεν μπορω να κατεβαζω οτι θελω εγω απο το android market.Ειναι ετσι, υπαρχει τετοια περιπτωση η μπορω να το αγορασω χωρις φοβο απο τα καταστηματα που προτεινει ο skroutz?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη ερωτηση.

Πηγα να ρωτησω ποσο το εχουνε το experia mini σε καταστημα wind σκετη τη συσκευη χωρις συνδεση.Και μου ειπε ο πωλητης οτι αν την αγορασω απο το ιντερνετ (απο Ελλαδα ) η συσκευη ειναι κλειδωμενη και δεν μπορω να κατεβαζω οτι θελω εγω απο το android market.Ειναι ετσι, υπαρχει τετοια περιπτωση η μπορω να το αγορασω χωρις φοβο απο τα καταστηματα που προτεινει ο skroutz?

Ευχαριστω

 

Ανάλογα το κατάστημα που θα επιλέξεις να το αγοράσεις φαντάζομαι, καλό θα ήταν να το αναφέρεις όταν αποφασίσεις ή έστω πες μας ποια έχεις υπόψιν, φίλος πάντως που αγόρασε LG με Android από Easybuy δεν είχε κανένα θέμα με κλειδώματα και market.. κι αν δεν κάνω λάθος οι συσκευές του συγκεκριμένου καταστήματος έρχονται απ'έξω. ας απαντήσει όμως κάποιος που ξέρει καλύτερα.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο παλικάρι μου από όπου θες. Άμα ακούω τέτοια μου ανεβαίνει η πίεση 300 και δεν είναι πράματα αυτά για την ηλικία μου!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάρτο παλικάρι μου από όπου θες. Άμα ακούω τέτοια μου ανεβαίνει η πίεση 300 και δεν είναι πράματα αυτά για την ηλικία μου!

 

συμφωνω.. τι του ειπε ο ασχετος..

Link to comment
Share on other sites

Το ποντίκι και το πληκτρολόγιο τα συνέδεσες ενσύρματα, ή μέσω Bluetooth, και πως ακριβώς το έκανες, γιατί εγώ δεν έβγαλα άκρη...

 

Το σετάκι έχει πομποδέκτη USB που το σύνδεσα στο κινητό με κάλωδιο USB OTG σαν αυτο http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150735449345

www.hlektronika.gr
Link to comment
Share on other sites

Tελικά πως βγαινει η ενημέρωση για το .62 απο την μπάρα των ειδοποιήσεων??Και αξίζει βασικά να ενημερώσω το κινητό μου σε 0.62;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...ξερει κανεις πια θα ηταν η καλητερη συχνοτιτα επυξεργαστι του μικρου μας ετσι ωστε να μην κυνδινευει...εχω φλασαρει τον rage kernel και εχω και το SetCPU :)
Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω το θέμα με την μπαταρία γιατι μου φαίνεται ότι κατι παίζει με το κινητό.

Οκ το 3g το έχω ρημάξει και υποθέτω 1 μέρα είναι οκ.

Αλλα για να φορτίσει η μπαταρία πόσες ώρες θέλει? Το έχω κανα 2ρο και έχει γεμίσει το 50 %

Επίσης σε κάποιες εφαρμογές παρατηρώ ότι τρεμοπαίζει ελαφρά η εικόνα, έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά πως βγαινει η ενημέρωση για το .62 απο την μπάρα των ειδοποιήσεων??Και αξίζει βασικά να ενημερώσω το κινητό μου σε 0.62;;;

 

Δες εδώ το πέμπτο και το όγδοο ποστ.

 

Παρ'όλα αυτά αν μπεις μέσα στις εφαρμογές και πας στο εικονίδιο του Update Center θα παρατηρήσεις ότι υπάρχει το χαρακτηριστικό "1" στο εικονίδιο (όπως και στα αδιάβαστα e-mails), δεν ενοχλεί πάντως. Τουλάχιστον φεύγει από τη μπάρα.. ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Να επαναφέρω το θέμα με την μπαταρία γιατι μου φαίνεται ότι κατι παίζει με το κινητό.

Οκ το 3g το έχω ρημάξει και υποθέτω 1 μέρα είναι οκ.

Αλλα για να φορτίσει η μπαταρία πόσες ώρες θέλει? Το έχω κανα 2ρο και έχει γεμίσει το 50 %

Επίσης σε κάποιες εφαρμογές παρατηρώ ότι τρεμοπαίζει ελαφρά η εικόνα, έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο?

 

Το δικό μου σε 2 ώρες κ κατι έχει φορτίσει πλήρως... με 3g κλειστό πάντα. Μόνο GSM έχω στις επιλογές δικτύου.

Όσο για την οθόνη που λες, το κάνουν ολα. Για να το λύσεις μπορείς να βρεις από το market το Disable auto brightness αν εισαι root.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ το πέμπτο και το όγδοο ποστ.

 

Παρ'όλα αυτά αν μπεις μέσα στις εφαρμογές και πας στο εικονίδιο του Update Center θα παρατηρήσεις ότι υπάρχει το χαρακτηριστικό "1" στο εικονίδιο (όπως και στα αδιάβαστα e-mails), δεν ενοχλεί πάντως. Τουλάχιστον φεύγει από τη μπάρα.. ;)

 

Οκ το 'εκανα αναγκαστική διακοπή!μετά πως το επαναφέρω???Αν θελήσω???Σε ευχαριστώ για την βοήθεια γιατί έφυγε!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ το 'εκανα αναγκαστική διακοπή!μετά πως το επαναφέρω???Αν θελήσω???Σε ευχαριστώ για την βοήθεια γιατί έφυγε!!

 

Υποθέτω ότι επανέρχεται απλά ανοίγοντας το update center, δεν το έχω κάνει όμως για να σου πω με σιγουριά.

 

Να είσαι καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι επανέρχεται απλά ανοίγοντας το update center, δεν το έχω κάνει όμως για να σου πω με σιγουριά.

 

Να είσαι καλά!:)

 

το έδιωξα με εκκαθάριση δεδομένων και μπαίνοντας στο update center και κάνοντας ανανέωση επανήλθε.

οπότε κανένα πρόβλημα.

 

μια ερώτηση σχετικά με θήκη σιλικόνης (τη μαλακή).

ξέρετε που μπορώ να βρω Ελλάδα? έχει χρησιμοποιήσει κανένας απο εσάς και πιθανώς δεν θα τη συνιστούσε?

FYI έχω το απλό mini.(st15i)

Link to comment
Share on other sites

το έδιωξα με εκκαθάριση δεδομένων και μπαίνοντας στο update center και κάνοντας ανανέωση επανήλθε.

οπότε κανένα πρόβλημα.

 

μια ερώτηση σχετικά με θήκη σιλικόνης (τη μαλακή).

ξέρετε που μπορώ να βρω Ελλάδα? έχει χρησιμοποιήσει κανένας απο εσάς και πιθανώς δεν θα τη συνιστούσε?

FYI έχω το απλό mini.(st15i)

 

Θέλεις αποκλειστικά από Ελλάδα; Γιατί από e-bay θα βρεις με 1,5 ευρώ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις αποκλειστικά από Ελλάδα; Γιατί από e-bay θα βρεις με 1,5 ευρώ. ;)

 

βρίσκω αυτή

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160681635141

και

http://www.ebay.com/itm/Black-Silicone-Back-Cover-Case-Film-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-ZVSF189-/300662309128?pt=PDA_Accessories&hash=item4600dec108

 

στη μια τα κουμπιά αφής είναι καλυμμένα (τα κόβω εγώ?) ενώ στην άλλη δεν είναι.

τι παίζει με αυτό?

βασικά για να δω τι παίζει με το παραπάνω και για να μην περιμένω 3 εβδομάδες έψαχνα απο Ελλάδα.

(γύρω στα 3 ευρώ βλέπω απο ebay με τα μτφ)

Link to comment
Share on other sites

μπορω να γυρισω σε .58 μεσω seus ή pc companion?

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

βρίσκω αυτή

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160681635141

και

http://www.ebay.com/itm/Black-Silicone-Back-Cover-Case-Film-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-ZVSF189-/300662309128?pt=PDA_Accessories&hash=item4600dec108

 

στη μια τα κουμπιά αφής είναι καλυμμένα (τα κόβω εγώ?) ενώ στην άλλη δεν είναι.

τι παίζει με αυτό?

βασικά για να δω τι παίζει με το παραπάνω και για να μην περιμένω 3 εβδομάδες έψαχνα απο Ελλάδα.

(γύρω στα 3 ευρώ βλέπω απο ebay με τα μτφ)

 

 

φίλε μου εγώ πήρα αυτή (περίπου 1,5 ευρώ)

http://www.ebay.com/itm/Soft-TPU-Gel-Case-Cover-Sony-Ericsson-Xperia-Mini-ST15i-Black-/280747352939?pt=PDA_Accessories&hash=item415dd8a36b

για τις εξορμήσεις (κάθε μέρα στο γραφείο δεν έχει κίνδυνο), ταιριάζει άψογα και δεν φεύγει, άρα δεν βλέπω ανάγκη να πάρεις σαν κιαυτές που βρήκες που έχουν και στην περιοχή των κάτω κουμπιών "ζώνη"....

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εβγαλε σημερα διαθεσιμη ενημερωση για το firmware στο 4.0.2.A.0.62

 

τι να κανω?να το εγκαταστησω η να το παρακαμψω?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο μου εβγαλε σημερα διαθεσιμη ενημερωση για το firmware στο 4.0.2.A.0.62

τι να κανω?να το εγκαταστησω η να το παρακαμψω?

 

Αν θες root όχι (τουλάχιστον μέχρι να βγει ο εύκολος τρόπος για root στη 0.62), αν δεν θες root γιατί να μην το κάνεις;;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...