Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=170725567814&index=7&nav=SEARCH&nid=41906797849

 

Αυτή είχα δει και εγώ αλλά το γεγονός ότι δεν έχει φωτο με τραβηγμένο το πληκτρολόγιο με έβαλε σε σκέψεις ότι μπορεί να ειναι και απάτη.

 

Αλλά αφού το έστειλες πάει να πει ότι ειναι καλό. Οπότε πάω για αγορά Της πορτοκαλί θήκης γιατί μου αρέσει πολύ. Ελπίζω να κάνει δουλειά. :)

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εχεις εγκαταστησει τελευταια και σου τρωει τοση μπαταρια!;;

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

 

Προχθες το πήρα και το μόνο που εγκατέστησα είναι ένα πρόγραμμα για σημειώσεις, oi file manager και ένα widget για μπαταρία.

Τπτ άλλο. σήμερα το βράδυ μου ξόδεψε 30% της μπαταρίας σε 9 ώρες αναμονή με: 39% ετοιμότητα κυψέλης, 39% το τηλ ειναι αδρανοποιημένο, 12% bluetooth και 6% προβολή. Καμιά ιδέα; Έχει κανείς παρατηρήσει πόσο ξοδεύει το δικό του ανοιχτό το βράδυ;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω ψιλοκαταλήξει στον να πάρω το mini pro. Από επιδότηση μου έρχεται δωρεάν. Το είδα από κοντά σε ένα κατάστημα και μου άρεσε πολύ!! Να ρωτήσω 1-2 πράγματα θέλω εσάς που το έχετε ήδη ωστέ να το σιγουρέψω και να πάω αύριο να το πάρω.

Σας έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής;

Το ξυπνητήρι χτυπάει με κλειστό το κινητό;

Έχετε σκεφτεί καθόλου ενώ το χρησιμοποιείτε πως δεν σας βολεύει η οθόνη και θα θέλατε μεγαλύτερη;

Η χρήση του Gps λόγο μικρότερης οθόνης δημιουργεί κάποιο πρόβλημα;

Γενικά είστε ικανοποιημένοι με την αγορά σας;

Άλλες απορίες τις έλυσα από τις αναρτήσεις σας παραπάνω, ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινετε λιγο δυσκολο να εχει εγγυηση αντιπροσωπειας

qwertz πληκτρολογιο ειναι παραεισαγωγης σιγουρα εκτοσ και αν ειναι τυπογραφικο λαθος

 

qwertz είναι τα γαλλικά, δεν θα σε βολέψει, προτίμησε συσκευή με το κλασσικό qwerty.

 

 

 

Έχει αναφερθεί τόσες φορές, ας το πούμε άλλη μία! Συσκευές που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θεωρούνται παραεισαγωγή και καλύπτονται κανονικά από ευρωπαϊκή εγγύηση. Παραεισαγωγή είναι να εισέλθουν στην Ευρώπη και να πωληθούν συσκευές που προορίζονται για αγορές εκτός Ευρώπης.

 

Ναι αλλα η SE δυστυχως δεν θα το δεχτει..

 

Εγώ δεν θέλω να το πάρω με qwertz, αλλά με qwerty.. Αλλά καθώς λέει ότι έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας, σκέφτηκα μήπως είναι απλά τυπογραφικό λάθος..

Γι αυτό πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και ρώτησα αν έχει πράγματι qwertz ή qwerty.. Αλλά απ' ότι κατάλαβα, αυτοί δεν ήξεραν καν ποια είναι η διαφορά τους.. Κι όταν τους την εξήγησα, μου είπαν "α, δεν ξέρω.. τα κουτιά είναι σφραγισμένα"

Εγώ τώρα πως μπορώ να καταλάβω τι γίνεται κι αν είναι όντως τυπογραφικό(μακάρι να είναι:p)..

υ.γ.: επιτρέπεται να γράψω link του καταστήματος για να δείτε κι εσείς και να μου πείτε?

Link to comment
Share on other sites

qwertz είναι τα γαλλικά, δεν θα σε βολέψει, προτίμησε συσκευή με το κλασσικό qwerty.

Έχει αναφερθεί τόσες φορές, ας το πούμε άλλη μία! Συσκευές που προορίζονται για την ευρωπαϊκή αγορά δεν θεωρούνται παραεισαγωγή και καλύπτονται κανονικά από ευρωπαϊκή εγγύηση. Παραεισαγωγή είναι να εισέλθουν στην Ευρώπη και να πωληθούν συσκευές που προορίζονται για αγορές εκτός Ευρώπης.

 

ενταξει αυτο εννοω και εγω δεν το διατυπωσα καλα...αλλα το πιο πιθανο ειναι οτι εδω η αντιπροσωπεια δεν θα το δεχτει για εγγυηση...επαναλαμβανω το πιο πιθανο

 

παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά. Έχω ψιλοκαταλήξει στον να πάρω το mini pro. Από επιδότηση μου έρχεται δωρεάν. Το είδα από κοντά σε ένα κατάστημα και μου άρεσε πολύ!! Να ρωτήσω 1-2 πράγματα θέλω εσάς που το έχετε ήδη ωστέ να το σιγουρέψω και να πάω αύριο να το πάρω.

1-Σας έχει βγάλει κάποιο πρόβλημα μέχρι στιγμής;

2-Το ξυπνητήρι χτυπάει με κλειστό το κινητό;

3-Έχετε σκεφτεί καθόλου ενώ το χρησιμοποιείτε πως δεν σας βολεύει η οθόνη και θα θέλατε μεγαλύτερη;

4-Η χρήση του Gps λόγο μικρότερης οθόνης δημιουργεί κάποιο πρόβλημα;

5-Γενικά είστε ικανοποιημένοι με την αγορά σας;

Άλλες απορίες τις έλυσα από τις αναρτήσεις σας παραπάνω, ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!!

1-προβλημα δεν μου εχει βγαλει κανενα 1 μηνα τωρα

2-δεν χτυπαει με κλειστο τηλ

3-αυτο το εχω σκεφτει καποιεσ φορες...αλλα ειναι ικανοποιητικη η οθονη του ομως

4-εξαρτατατε για πια χρηση το θες...αν το βαλεις για το αυτοκινητο πχ..ενταξει δεν βολευει...

5-σε γενικες γραμμες ναι...ισως αν ειχα λεφτα να επαιρνα το ray...αλλα και αυτο αξιζει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!! Σε αυτό με βλέπω να καταλήγω επειδή δεν θέλω να ανέβω σε χρήματα αλλά και επειδή έχει κάτι ιδιαίτερο αυτό το τηλέφωνο, δεν είναι μιας κοπής όπως πολλά στην αγορά. Το Gps θα ήθελα να βολεύει να σου πω την αλήθεια γιατί θα το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο σε σπάνιες περιπτώσεις όμως. Και αυτό με το ξυπνητήρι με χαλάει λίγο γιατί τα τελευταία χρόνια που χρησιμοποιούσα τα κινητά με είχε βολέψει και από πλευράς μπαταρίας και για να μην το έχω δίπλα μου όταν κοιμάμαι και το βασικό ξεπεράσαμε τα παλιά ξυπνητήρια που ήθελες να τα σπάσεις με τον τραγικό τονικό ήχο...

Θα πάω αύριο να το πάρω λογικά, όταν λέει το site Μαύρο χρώμα είναι μαύρο μπρος πίσω ή έχει κανένα άλλο χρώμα για το πίσω κάλυμμα;;

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!! Σε αυτό με βλέπω να καταλήγω επειδή δεν θέλω να ανέβω σε χρήματα αλλά και επειδή έχει κάτι ιδιαίτερο αυτό το τηλέφωνο, δεν είναι μιας κοπής όπως πολλά στην αγορά. Το Gps θα ήθελα να βολεύει να σου πω την αλήθεια γιατί θα το χρησιμοποιώ στο αυτοκίνητο σε σπάνιες περιπτώσεις όμως. Και αυτό με το ξυπνητήρι με χαλάει λίγο γιατί τα τελευταία χρόνια που χρησιμοποιούσα τα κινητά με είχε βολέψει και από πλευράς μπαταρίας και για να μην το έχω δίπλα μου όταν κοιμάμαι και το βασικό ξεπεράσαμε τα παλιά ξυπνητήρια που ήθελες να τα σπάσεις με τον τραγικό τονικό ήχο...

Θα πάω αύριο να το πάρω λογικά, όταν λέει το site Μαύρο χρώμα είναι μαύρο μπρος πίσω ή έχει κανένα άλλο χρώμα για το πίσω κάλυμμα;;

 

ετσι ειναι σε ολα τα android δεν λειτουργει το ξυπνητηρι μπορεις ομωσ να το βαζεισ σε λειτουργια flight mode εκει δουλευει το ξυπνητηρι και να καιει ελαχιστη μπαταρια..ειναι μαυρο μπρος πισω και σου εχει ενα δευτερο καπακι δωρο -τυρκουαζ νομιζω δεν θυμαμαι-

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου (αφού θες μεγαλύτερη οθόνη) θα κοίταζα το neo V που είναι στα ίδια λεφτά και στα ίδια χαρακτηριστικά με οθόνη στις 3.7 ίντσες.
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε από που αγόρασες την θήκη;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Το άλλαξα ναι, ευχαριστώ. Η αλήθεια είναι οτι στο προηγούμενο δεν είχα καταλάβει την αυτόματη αυξομείωση φωτεινότητας. Σε αυτό την καταλαβαίνω, δεν ξέρω γιατί. Επίσης κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει και το προηγούμενο δεν το έκανε: όταν πατάω το home button ανάβουν τα δυο άλλα πλήκτρα και μετά απο λίγο έχει απόκριση και ανάβει και η οθόνη, ενώ στο προηγούμενο άναβε κατευθείαν. Όχι οτι με πειράζει γιατί μιλάμε για ένα-δύο δευτερόλεπτα απλά αναρωτιέμαι αν παίζει διαφορά απο κινητό σε κινητό ή έχει να κάνει με τον αριθμό έκδόσης.

 

ναι και το δικο μου ετσι συμπεριφερεται.........................................τελικα με την μπαταρια μου ολα οκ :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ομως μεσα στις εφαρμογες λεει και προγραμμα εγραφης ηχου.... λογικα δεν πρεπει να εχει δικο του?

 

andrecorder για ηχογραφηση και callrecorder για ηχογραφηση κλησεων...αυτα εχω εγω και λειτουργουν καλα
Link to comment
Share on other sites

ναι και το δικο μου ετσι συμπεριφερεται.........................................τελικα με την μπαταρια μου ολα οκ :D

 

Εμένα πάλι η μπαταρία χάλια, λέω να το αλλάξω και να πάρω άλλη μάρκα. Μου έχει γυρίσει το μυαλό αυτή η κατάσταση. Με μια ωρα ομιλία και τίποτα άλλο ούτε ένα 24 ωρο!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ομως μεσα στις εφαρμογες λεει και προγραμμα εγραφης ηχου.... λογικα δεν πρεπει να εχει δικο του?

Που/ποιός το λέει αυτό;;; Δεν έχω δει κάτι τέτοιο...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Που/ποιός το λέει αυτό;;; Δεν έχω δει κάτι τέτοιο...:worry:

 

ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα και ειναι λιγο πριν το τελος. το λεει ως προγραμμα εγγραφης ηχου

Link to comment
Share on other sites

qwertz είναι τα γαλλικά, δεν θα σε βολέψει, προτίμησε συσκευή με το κλασσικό qwerty

Για τα γαλλικά δεν ξέρω αλλά σίγουρα τα Γερμανικά είναι qwertz.

 

Ναι αλλα η SE δυστυχως δεν θα το δεχτει..

Από τη στιγμή που το mini εισάγεται από την SE Hellas επίσημα δεν έχει κανένα δικαίωμα να μην το δεχτεί. Μόνο αν δεν εισαγόταν θα μπορούσε να αρνηθεί.

 

δεν έχει η Wind το neo V και για αυτό κοιτάω το mini.

Προφανώς δεν θες να χάσεις την επιδότηση. Στη θέση σου θα έπαιρνα το Neo V και θα πέρναγα την επιδότηση στο πάγιο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

εχω το μινι το απλο 2 μιση μηνες και τωρα τελευτεα η μπαταρια του πεφτει πολυ γρηγορα δηλαδη κραταει το πολυ ενα 24ωρο

ενω στην αρχη κρατουσε μεχρι και 3 μερες με την ιδια χρηση

νομιζω πως το προβλημα ξεκινησε απο τοτε που εβαλα τον γκο λαντσερ ή μπορει και λιγο αργοτερα αλλα τρωει τοσο πολυ μπαταρια ο λατσερ???

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα και ειναι λιγο πριν το τελος. το λεει ως προγραμμα εγγραφης ηχου

Έχεις δίκιο, δεν το είχα παρατηρήσει... αλλά ούτε κι εγώ μπορώ να το βρω κάπου για να το τρέξω...

καλησπερα παιδια

εχω το μινι το απλο 2 μιση μηνες και τωρα τελευτεα η μπαταρια του πεφτει πολυ γρηγορα δηλαδη κραταει το πολυ ενα 24ωρο

ενω στην αρχη κρατουσε μεχρι και 3 μερες με την ιδια χρηση

νομιζω πως το προβλημα ξεκινησε απο τοτε που εβαλα τον γκο λαντσερ ή μπορει και λιγο αργοτερα αλλα τρωει τοσο πολυ μπαταρια ο λατσερ???

ευχαριστω

Δεν νομίζω να φταίει ο go launcher... εγώ τον έβαλα από την πρώτη μέρα που πήρα το μικρό και μου βγάζει άνετα 2 μέρες σταθερά! Μήπως την ίδια περίοδο έβαλες και κανένα άλλο πρόγραμμα και δεν το θυμάσαι και σου τρώει αυτό τη μπαταρία;;;

 

Εκτός και αν φορτίζεις τη μπαταρία όποτε να 'ναι και τα έχει φτύσει...

Το ιδανικό είναι να τη φορτίζεις όταν φτάσει 10-15% και να περιμένεις να φορτίσει πλήρως πριν αποσυνδέσεις το φορτιστή. Ακόμα καλύτερα αν έχεις απενεργοποιημένη τη συσκευή κατά τη φόρτιση.

Edited by grego_z
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα και ειναι λιγο πριν το τελος. το λεει ως προγραμμα εγγραφης ηχου

 

Μπορεί το προγραμματάκι αυτό να χρησιμοποιείτε έμμεσα για άλλες λειτουργίες. π.χ. όταν λες 'Κωστας' και καλεί τον Κώστα . (νομίζω έχει τετοια λειτουργία το κινητό, δέν το έχω δοκιμάσει ποτε). Δεν ειμαι σιγουρος αν υπάρχει κάπου το πρόγραμμα έτσι ώστε να εξάγεις ένα αρχείο ηχογράφισης και να μπορείς να το αναπαράγεις. Υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-ολα και ειναι λιγο πριν το τελος. το λεει ως προγραμμα εγγραφης ηχου

 

την ίδια ακριβώς απορία είχα κι εγώ 2-3 μέρες πριν. εμ το έψαξα από δω εμ το έψαξα από κει τελικά το παράτησα. και φαίνεται καλό προγραμματάκι. αν το βρει κανείς ή αν ξέρει ας μας πει... :happy:

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις κανενα player που να παιζει ελληνικους υποτιτλους;

 

edit:παιδια το βρηκα...απλα επελεξα τιν επιλογη iso-8859-7 στο bsplayer

Edited by wertyo
Link to comment
Share on other sites

http://item.mobileweb.ebay.co.uk/viewitem?itemId=170725567814&index=7&nav=SEARCH&nid=41906797849

 

Αυτή είχα δει και εγώ αλλά το γεγονός ότι δεν έχει φωτο με τραβηγμένο το πληκτρολόγιο με έβαλε σε σκέψεις ότι μπορεί να ειναι και απάτη.

 

Αλλά αφού το έστειλες πάει να πει ότι ειναι καλό. Οπότε πάω για αγορά Της πορτοκαλί θήκης γιατί μου αρέσει πολύ. Ελπίζω να κάνει δουλειά. :)

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

 

Δες δύο σελίδες πριν την φωτο που ανέβασα με την θήκη.την πήρα σε μπλε.άψογα τα παντα.την φοράω τωρα και δεν αγχώνομαι!!

 

wertyo κοίτα το mx video player.

 

panathare londonmagicstores λέγεται ο seller.στο παραπάνω link τον δειχνει

 

zxr ποσες φορες έχει αναφερθεί ότι η SE δεν αναλαμβάνει το service δυστυχώς..?

Και μάλιστα τα εκάστοτε καταστήματα να μην παίρνουν την ευθύνη πάνω τους και να τα ρίχνουν στην SE

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά του mini και mini pro,:p

Εγώ θέλω να πάρω το mini pro με qwerty και όχι με qwertz.. Το έχω βρει όμως σε ένα ηλεκτρονικό κατάστημα που λέει ότι είναι με εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας, αλλά με qwertz.. Αλλά καθώς λέει ότι έχει εγγύηση ελληνικής αντιπροσωπείας, σκέφτηκα μήπως είναι απλά τυπογραφικό λάθος το qwertz..

Γι αυτό πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και ρώτησα αν έχει πράγματι qwertz ή μήπως έχουν κάνει τυπογραφικό λάθος και έχει qwerty.. Αλλά απ' ότι κατάλαβα, αυτοί δεν ήξεραν καν ποια είναι η διαφορά τους.. Κι όταν τους την εξήγησα, μου είπαν "α, δεν ξέρω.. τα κουτιά είναι σφραγισμένα"

Εγώ τώρα πως μπορώ να καταλάβω τι γίνεται κι αν είναι όντως τυπογραφικό(μακάρι να είναι)..?

υ.γ.: επιτρέπεται να γράψω link του καταστήματος για να δείτε κι εσείς και να μου πείτε?

(το θέμα το έχω ξαναγράψεια αλλά το ξαναγράφω γιατί θάφτηκε ανάμεσα σε άλλα χωρίς απάντηση :p)

Παιδιά, τι πιστεύετε εσείς? Περιμένω γνώμες γιατί σκέφτομαι να το παραγγείλω..! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...