Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα μια 8gb καρτα για να του βαλω τι πρεπει να κανω για να κην χασω αυτα που ειχα μεσα στην παλια καρτα??

προσπαθω να κνω copy αυτα που ειχε στον υπολογιστη και μετα να τα περασω στην καινουρια καρτα αλλα μου κολλαει στην μεταφορα του φακελου android!!!! τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
και αμα τα χασω τελειως?? δεν μπορω να καταλαβω

 

Το αντίθετο λέω... σίγουρα κάνεις copy και όχι cut;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι copy κανω!

κολλαει σε κατι υποφακελους του android kκαι συγκεκριμμενα σε αυτον: org.microemu.android.se.appello.lp.WisepilotSE

Link to comment
Share on other sites

οχι copy κανω!

κολλαει σε κατι υποφακελους του android kκαι συγκεκριμμενα σε αυτον: org.microemu.android.se.appello.lp.WisepilotSE

 

φιλε μου να ξερεις οτι οι εφαρμογες απαξ και τις ξανατρεξεις θα ξαναδημιουργησουν φακελους.

εχεις κατι σημαντικο που δεν θες να χασεις?το wisepilot ειναι το προγραμμα πλοηγησης.μην περασεις αυτο το φακελο.θα ξαναφτιαχτει οταν τρεξεις την εφαρμογη.

Η εννοεις οτι δεν περνανε απο το κινητο στο πισι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να φωτιζεται η οθόνη όταν μ έρχεται πχ ενα νεό μήνυμα? Γιατί μέχρι τώρα δεν γινεται ουτε με τα νέα μηνύματα, ούτε με μηνύματα από viber, whats app, skype κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει και το δικο σας μινι προ τετοιο lag?Το εχω παρει απο vodafone..Εχω για Launcher το spb shell , το οποιο οσο βαρυ και να ειναι , δεν δικαιολογει τετοια κολληματα της συσκευης...
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η μπαταρία μου άρχισε να αδειάζει εντελώς κάθε 12 ώρες περίπου, ενώ πάντα τη φορτίζω στο 100%, τι κάνω;; :( Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά η μπαταρία μου άρχισε να αδειάζει εντελώς κάθε 12 ώρες περίπου, ενώ πάντα τη φορτίζω στο 100%, τι κάνω;; :(

 

Επανεκκίνηση του κινητού κάνεις καμια φορά?

Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση του κινητού κάνεις καμια φορά?

 

Κάνει από μόνο του, αφού πέφτει πολύ γρήγοραη μπαταρία και σβήνει.

Να το κάνω root και να κάνω καλιμπράρισμα της μπαταρίας;;;

Λύση χωρίς root υπάρχει;

Μέχρι προχθές η μπαταρία κρατούσε 4 ημέρες, ξαφνικά δημιουργήθηκε το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Κάνει από μόνο του, αφού πέφτει πολύ γρήγοραη μπαταρία και σβήνει.

Να το κάνω root και να κάνω καλιμπράρισμα της μπαταρίας;;;

Λύση χωρίς root υπάρχει;

Μέχρι προχθές η μπαταρία κρατούσε 4 ημέρες, ξαφνικά δημιουργήθηκε το πρόβλημα..

 

Δεν ξέρω, εμένα όπως ήταν είναι και το έχω απο αρχές-μέσα του Σεπτέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου να ξερεις οτι οι εφαρμογες απαξ και τις ξανατρεξεις θα ξαναδημιουργησουν φακελους.

εχεις κατι σημαντικο που δεν θες να χασεις?το wisepilot ειναι το προγραμμα πλοηγησης.μην περασεις αυτο το φακελο.θα ξαναφτιαχτει οταν τρεξεις την εφαρμογη.

Η εννοεις οτι δεν περνανε απο το κινητο στο πισι?

 

εννοω οτι δεν περναγανε στο πισι αλλα τελικα το προβλημα λυθηκε περνωντας τα αρχεια μεσω card reader και οχι απευθειας απο το κινητο στο πισι

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει και το δικο σας μινι προ τετοιο lag?Το εχω παρει απο vodafone..Εχω για Launcher το spb shell , το οποιο οσο βαρυ και να ειναι , δεν δικαιολογει τετοια κολληματα της συσκευης...

 

Aν χωρις τον spb δουλεύει κανονικα,τοτε φταιει αυτό.αλλά δεν νομίζω.και γω τον είχα παλιότερα και έτρεχε σφαιριδης.

Εδω έτρεχε στο παλιό μου με 600αρη επεξεργαστή.

Σβηστον και ξαναπερνα τον.ειναι αγορασμενος?αν οχι,βρες τον από άλλου μήπως ειναι κακογραμμενος.

 

 

 

 

 

Ξαφνικά η μπαταρία μου άρχισε να αδειάζει εντελώς κάθε 12 ώρες περίπου, ενώ πάντα τη φορτίζω στο 100%, τι κάνω;; :(

 

Μήπως κατέβασες καμία εφαρμογή που σου αλλάζει τα φώτα??πηγαινε στις ρυθμίσεις να δεις τι σου τρώει την μπαταρια!!

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αγοραρασμενος ο spb...Και στην τελικη ενα τηλεφωνο με 1ghz cpu και 512 ram δεν θα επρεπε να κολλαει....Σκεφτομαι μηπως φταιει η ρομ της vodafone αλλα τι;Να μπω στην διαδικασια να βαλω αλλη καθαρη;
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία ίσως φταίει το εξής: το έβαλα να φορτίσει σβηστό και αναγκάστηκα να διακόψω τη φόρτιση πριν το 100%. Ακριβώς μετά άρχισε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία ίσως φταίει το εξής: το έβαλα να φορτίσει σβηστό και αναγκάστηκα να διακόψω τη φόρτιση πριν το 100%. Ακριβώς μετά άρχισε το πρόβλημα.

 

Δεν νομίζω.

Χρησιμοποιάς GPS αυτές τις μέρες ?

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητό δεν φταιει με τίποτα από τη μάνα του.δεν ξερω αν ο spb σε συνδιασμο με αλλά προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει,καίει κάρβουνο.στο λέω γιατί τον είχα βάλει πριν κανα μήνα για κάμποσο καιρο.και δεν είχα κανένα πρόβλημα.ηταν απίστευτα smooth.

Δοκίμασε με stock launcher ή με κάναν go launcher ex να δεις πως παει

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω.

Χρησιμοποιάς GPS αυτές τις μέρες ?

 

Όχι, τίποτα διαφορετικό εκτός αυτό με τη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

τωρα να ρωτησω και κατι αλλο! τι ακριβως πρεπει να απενεργοποιησω και απο που για να ειμαι σιγουρος οτι δεν χρεωνομαι στο internet?

θελω μονο να το δουλευω με το wifi

 

Τη χρηση δεδομενων πακετου..ειναι ρυθμισεις - ασυρματη επικοινωνια και δικτυα - δικτυα κινητης τηλεφωνιας

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να φωτιζεται η οθόνη όταν μ έρχεται πχ ενα νεό μήνυμα? Γιατί μέχρι τώρα δεν γινεται ουτε με τα νέα μηνύματα, ούτε με μηνύματα από viber, whats app, skype κτλ.

 

Μπορεις να δοκιμασεις την εφαρμογη no led απο το market.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σκεφτομουν να παρω το Xperia mini ή το Χ10.Τελικα διαβάζω και Ελλάδα αλλά και εξωτερικό πολλά προβλήματα το Xperia min .Ξερω το Χ10 ειναι υποδεέστερο αλλα μάλλον εχει λιγότερα προβλήματα.Τελικά το φτιάξανε το Xperia mini? Μήπως είναι πια μεμονομένες οι περιπτωσεις προβλήμάτων?Αναμενόμενο ειναι ότι κάποιο ποσοστό θα βγει με προβλήματα. Οι καιροι ειναι δυσκολοι και πριν κανω καμια πατατα και βλαστημαω μια αποτυχημένη αγορα θα ήθελα τα φώτα σας!!!

Τελος να ρωτησω το εξής:σε πολλά ξενα sites με filmwares βρισκω πάρα πολλά Χ10 filmwares αλλά όχι Xperia mini!Γιατί?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το κινητό δεν φταιει με τίποτα από τη μάνα του.δεν ξερω αν ο spb σε συνδιασμο με αλλά προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει,καίει κάρβουνο.στο λέω γιατί τον είχα βάλει πριν κανα μήνα για κάμποσο καιρο.και δεν είχα κανένα πρόβλημα.ηταν απίστευτα smooth.

Δοκίμασε με stock launcher ή με κάναν go launcher ex να δεις πως παει

 

sent from Xperia mini proooooo! :)

 

Σιγουρα...Μηπως ομως οφειλεται στο οτι η Vodafone εχει βαλει το χερακι της στο λογισμικο του μινι;Η ρομ που εχει δεν ειναι η ιδια με ενα μινι/μινι προ αγορασμενο απο ενα οποιοδηποτε καταστημα...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα...Μηπως ομως οφειλεται στο οτι η Vodafone εχει βαλει το χερακι της στο λογισμικο του μινι;Η ρομ που εχει δεν ειναι η ιδια με ενα μινι/μινι προ αγορασμενο απο ενα οποιοδηποτε καταστημα...

 

Λες;;τοσο πολυ εχει επεμβει;;;

δεν υπαρχει ακομα οδηγος για unbrand νομιζω.

 

Δοκιμασες να σβησεις τελειως τον spb και να τον ξαναπερασεις;

(καντου και μια εκκαθαριση δεδομενων πριν το σβησεις)

Επισης,κολλαει εκομα και με μια homescreen;ή του χεις πεταξει καμια δεκαρια;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...