Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Σε άλλο thread είχα γράψει οτι θέλω να αλλάξω το χ10μινι λόγω μπαταρίας και κολλημάτων. Μέλος του myphone μου πρότεινε να κοιτάξω το καινούργιο το mini. Τελικά σε αυτό θα καταλήξω αφού απο οτι διαβάζω δεν έχει καμία σχέση το καινούργιο με το παλιό.

Θέλω να ρωτήσω στην ερευνα που έκανα για τιμές και τα σχετικά, το βρήκα το Sony Ericsson Xperia Mini ST15i White στα 177€ και στο ιδιο site το έχει Sony Ericsson Xperia Mini ST15i White (Dark Blue) GR.

Αυτο το GR με μπέρδεψε λίγο. Και επίσης αυτα που λέτε εισαγωγής τώρα τα ακούω. Για επιβεβαίωση , το κινητό κάνει κανονικα αναβαθμίσεις και τα σχετικά απλα δεν καλύπτεται απο την ελληνικη αντιπορσωπεια. Σωστά;

Ευχαριστώ πολύ

Μια χαρά το καλύπτει η εγγύηση.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο ψηφιακό ρολόι ποιό widget χρησιμοποιείτε που σου βγάζει μαζί με την ημερομηνία και το ποσοστό της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Πήρα κι εγώ το mini από την Cosmote όλο άσπρο και το κουτί είχε μόνο ένα μπλε καπάκι ..Εγώ ήθελα ροζ.Πήγα στο Πλαίσιο αλλά δεν είχαν σκέτα καπάκια.Μήπως γνωρίζει κανείς πού μπορώ να βρω ροζ καπάκι??

Κάποιο από τα παιδιά εδώ,αν θυμάμαι καλά, αγόρασε το κινητό και είχε μέσα ροζ καπάκι. Ίσως να θέλει το μπλε καπάκι και να σου δώσει το ροζ. Αν είσαι τυχερή και δει το ποστ ίσως να γίνει η ανταλλαγή ;)

Καλημέρα. Σε άλλο thread είχα γράψει οτι θέλω να αλλάξω το χ10μινι λόγω μπαταρίας και κολλημάτων. Μέλος του myphone μου πρότεινε να κοιτάξω το καινούργιο το mini. Τελικά σε αυτό θα καταλήξω αφού απο οτι διαβάζω δεν έχει καμία σχέση το καινούργιο με το παλιό.

Θέλω να ρωτήσω στην ερευνα που έκανα για τιμές και τα σχετικά, το βρήκα το Sony Ericsson Xperia Mini ST15i White στα 177€ και στο ιδιο site το έχει Sony Ericsson Xperia Mini ST15i White (Dark Blue) GR.

Αυτο το GR με μπέρδεψε λίγο. Και επίσης αυτα που λέτε εισαγωγής τώρα τα ακούω. Για επιβεβαίωση , το κινητό κάνει κανονικα αναβαθμίσεις και τα σχετικά απλα δεν καλύπτεται απο την ελληνικη αντιπορσωπεια. Σωστά;

Ευχαριστώ πολύ

Αν το πάρεις από κατάστημα που θα βρεις π.χ. στο skroutz.gr, θα είναι παραεισαγωγής. Δεν είναι κάτι κακό. Έχεις και δύο χρόνια εγγύηση, όπως και εγώ. Απλά αν σου πάθει κάτι απευθύνεσαι στο κατάστημα που το πήρες και όχι στην αντιπροσωπεία. Το κατάστημα είναι υποχρεωμένο να στο φτιάξει ή να στο αντικαταστήσει σε περίπτωση μεγάλης ζημιάς. Βέβαια, ένα παιδί εδώ ανέφερε ότι το πήγε στην αντιπροσωπεία για ένα πρόβλημα που του έβγαλε, ενώ το είχε πάρει από κατάστημα, και το δέχτηκε κανονικά. Πάντως το σίγουρο είναι ότι αναβαθμίσεις θα παίρνεις κανονικά.

Ελπίζω να βοήθησα.

Edited by xrhstos1974
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από κατάστημα που θα βρεις π.χ. στο skroutz.gr, θα είναι παραεισαγωγής. Δεν είναι κάτι κακό. Έχεις και δύο χρόνια εγγύηση, όπως και εγώ. Απλά αν σου πάθει κάτι απευθύνεσαι στο κατάστημα που το πήρες και όχι στην αντιπροσωπεία. Το κατάστημα είναι υποχρεωμένο να στο φτιάξει ή να στο αντικαταστήσει σε περίπτωση μεγάλης ζημιάς. Βέβαια, ένα παιδί εδώ ανέφερε ότι το πήγε στην αντιπροσωπεία για ένα πρόβλημα που του έβγαλε, ενώ το είχε πάρει από κατάστημα, και το δέχτηκε κανονικά. Πάντως το σίγουρο είναι ότι αναβαθμίσεις θα παίρνεις κανονικά.

Ελπίζω να βοήθησα.

 

Κατάλαβα ευχαριστώ πολύ φυσικά και με βοηθησες εσυ και οι άλλες απαντησεις

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο από τα παιδιά εδώ,αν θυμάμαι καλά, αγόρασε το κινητό και είχε μέσα ροζ καπάκι. Ίσως να θέλει το μπλε καπάκι και να σου δώσει το ροζ. Αν είσαι τυχερή και δει το ποστ ίσως να γίνει η ανταλλαγή ;)

 

Μακάρι να το δει....!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το mini/mini pro έρχεται επίσημα από την αντιπροσωπεία, ακόμα και αν το κινητό σου ειναι εισαγωγής το καλύπτει η εγγύηση της αντιπροσωπεία, οχι του καταστήματος.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Στο ψηφιακό ρολόι ποιό widget χρησιμοποιείτε που σου βγάζει μαζί με την ημερομηνία και το ποσοστό της μπαταρίας

 

Fancy widget φιλε! Ψαξε το στο μαρκετ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το "offtopic" αλλα εχω μια απορια..ενα παληκαρι ανταλλασει wildfire S για xperia mini..λετε να αξιζει να το κανω τραμπα?

απο τα spec Που βλεπω για το wildfire s εκτος του επεξεργαστη και του video ολα τα αλλα ειναι ιδια!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το "offtopic" αλλα εχω μια απορια..ενα παληκαρι ανταλλασει wildfire S για xperia mini..λετε να αξιζει να το κανω τραμπα?

απο τα spec Που βλεπω για το wildfire s εκτος του επεξεργαστη και του video ολα τα αλλα ειναι ιδια!!

 

καλα τρελος εισαι???????????????? μη το δινεις..........:)

Link to comment
Share on other sites

Εγω δύο mini pro πήρα από Vodafone και είχαν και οι δύο συσκευασίες το δεύτερο ροζ καπάκι. Οπότε σίγουρα πρέπει να ειναι μέσα.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

 

Μακάρι να το δει....!!:cry:

Έλα μην κλαις...:p Τελικά βρήκα ποια το πήρε. Μπορείς να στείλεις ένα π.μ. και να τα βρείτε. Αλλά λίγο χλωμό επειδή είναι κοπέλα νομίζω ίσως να μη θέλει να δώσει ένα :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

πως θα μεταφέρω στο νεο μου xperia mini τις επαφές - ημερολόγιο - μηνύματα απο το παλιό μου ericsson yari.

Γίνεται με την βοήθεια λογισμικού της εταιρείας ή με κάποιο άλλο πρόγραμμα?

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το "offtopic" αλλα εχω μια απορια..ενα παληκαρι ανταλλασει wildfire S για xperia mini..λετε να αξιζει να το κανω τραμπα?

απο τα spec Που βλεπω για το wildfire s εκτος του επεξεργαστη και του video ολα τα αλλα ειναι ιδια!!

 

Τασεις αυτοκτωνιας εχεις;

 

 

Sent from my iPod touch ξάπλα στον καναπέ ή στο κρεβάτι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

πως θα μεταφέρω στο νεο μου xperia mini τις επαφές - ημερολόγιο - μηνύματα απο το παλιό μου ericsson yari.

Γίνεται με την βοήθεια λογισμικού της εταιρείας ή με κάποιο άλλο πρόγραμμα?

:blink:

 

Αν πας να το κάνεις με το PC Companion θα χρειαστεί είτε να περάσεις τα πάντα στο Google και να ενημερώσεις το κινητό από εκεί είτε να χρησιμοποιήσεις το Outlook των Windows. Μπορεί βέβαια να υπάρχει και ένα θεματάκι με τα ελληνικά στο Outlook.

 

Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το MyPhoneExplorer και να κάνεις την ζωή σου ευκολότερη...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις εγκατάσταση το MyPhoneExplorer και να κάνεις την ζωή σου ευκολότερη...

 

Να κάνω μια ερώτηση πάνω σε αυτό. Πες ότι έχεις το MyPhoneExplorer στον υπολογίστη και έχεις συγχρονίσει ένα κινητό και έχουν περαστεί οι επαφές στο πρόγραμα. Μετά όταν συγχρόνίσεις μια άλλη συσκευή δεν θα έπρεπε να περαστούν οι επαφές όλες πο ήταν στο MyPhoneExplorer στο κινητό το 2ο που έχεις συγχρονίσει ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πολλές φορές, όταν πάω να κάνω αναζήτηση εφαρμογών στο market, το τηλέφωνο μένει κολλημένο στην κλεψύδρα όση ώρα και αν περάσει. Το ίδιο μου συμβαίνει και όταν επιχειρώ να αναβαθμίσω εφαρμογές. Παρόλα αυτά, μια φορά τη μέρα μπορεί και να δουλέψει... Εχετε αντιμετωπίσει αυτές τις μέρες πρόβλημα με το market? Γιατί πήρε και μια ξαδέρφη μου προχτές το ίδιο κινητό, και της κάνει τα ίδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τις επαφές από το προηγούμενο τηλ στο καινούργιο.

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

λεβεντες η καλυτερη λυση ειναι συγχρονισμος με gmail ακολουθηστε τα βηματα του Kampina και δε θα χασετε ( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=286275&page=2 )
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις αντιγραφή και επικόλληση τις επαφές από το προηγούμενο τηλ στο καινούργιο.

:lol: Δεν πάω καλά. Το πιο απλό δέν το σκέφτηκα. Ευχαριστώ. Σε περίπτωση φόρματ τα δεδομένα μας(τηλέφωνα στον υπολογιστή) για να μήν τα χάσουμε, ποια αρχεία πρέπει να αποθηκευουμε σε σχέση με το Myphone explorer ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Πολλές φορές, όταν πάω να κάνω αναζήτηση εφαρμογών στο market, το τηλέφωνο μένει κολλημένο στην κλεψύδρα όση ώρα και αν περάσει. Το ίδιο μου συμβαίνει και όταν επιχειρώ να αναβαθμίσω εφαρμογές. Παρόλα αυτά, μια φορά τη μέρα μπορεί και να δουλέψει... Εχετε αντιμετωπίσει αυτές τις μέρες πρόβλημα με το market? Γιατί πήρε και μια ξαδέρφη μου προχτές το ίδιο κινητό, και της κάνει τα ίδια!!!

 

καλησπερα φιλε!φταιει το market και η εκδοση 3.1.5.αυτη δεν εχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol: Δεν πάω καλά. Το πιο απλό δέν το σκέφτηκα. Ευχαριστώ. Σε περίπτωση φόρματ τα δεδομένα μας(τηλέφωνα στον υπολογιστή) για να μήν τα χάσουμε, ποια αρχεία πρέπει να αποθηκευουμε σε σχέση με το Myphone explorer ?

 

Να σου πω... αυτό δεν το έχω ψάξει γιατί ακόμα format δεν σκέφτομαι να κάνω... Θα το ψάξω όμως!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

γεια, θελω να αγορασω το xperia mini (το σκέτο δηλ.) , γιατι το htc hd mini (πολυ καλο κινητο απο αποψη κατασκευής αλλα με ενα μικρο μείον ειχε windows mobile , γινόταν να περασω android μονο μεσα απο καρτα μνήμης portable αλλα έκαιγε πολυ ευκολα μπαταριά) που ειχα παρουσιασε ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω με τίποτα το ανταλλακτικό .

 

Θα το αγορασω σε λευκο (και το μαύρο καλο ειναι αλλα για αλλαγή), το βρηκα 176,00 + 9,00 τα έξοδα σύνολο 185€ (ειναι καλη τιμη?)

κατι αλλο το λευκό cover ειναι ματ,? αν ειναι ματ υπαρχει στην αγορα ως acssesuar λευκό glossy σαν του pro).

Τέλος ειδα στο site της sonyericsson οτι εχει και αναβάθμιση για οκτωβριο 2011 (εχει fix για την καμερα zoom 16x!)

 

ειναι καλη επιλογη μετα το htc ?

Edited by webxaker
Link to comment
Share on other sites

γεια, θελω να αγορασω το xperia mini (το σκέτο δηλ.) , γιατι το htc hd mini (πολυ καλο κινητο απο αποψη κατασκευής αλλα με ενα μικρο μείον ειχε windows mobile , γινόταν να περασω android μονο μεσα απο καρτα μνήμης portable αλλα έκαιγε πολυ ευκολα μπαταριά) που ειχα παρουσιασε ενα προβλημα και δεν μπορω να βρω με τίποτα το ανταλλακτικό .

 

Θα το αγορασω σε λευκο (και το μαύρο καλο ειναι αλλα για αλλαγή), το βρηκα 176,00 + 9,00 τα έξοδα σύνολο 185€ (ειναι καλη τιμη?)

κατι αλλο το λευκό cover ειναι ματ,? αν ειναι ματ υπαρχει στην αγορα ως acssesuar λευκό glossy σαν του pro).

Τέλος ειδα στο site της sonyericsson οτι εχει και αναβάθμιση για οκτωβριο 2011 (εχει fix για την καμερα zoom 16x!)

 

ειναι καλη επιλογη μετα το htc ?

 

Ειναι μια χαρά η τιμή εννοείτε. Το λευκό είναι glossy , δέν είναι στυλ τυπου γόμας. (άλλου τυπου δέν κυκλοφορεί σε λευκό).

Ανβάθμιση της κάμερας ? Δεν δίνεις κανένα λινγκ ?

Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο site της sony ericsson στην κατηγορια υποστήριξη για την τελευταια εκδοση του firmware link http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/start/xperia-mini?cc=gr&lc=el , καπου λεει Υπάρχει νέο λογισμικό διαθέσιμο για το smartphone Xperia πατας και σου λεει επιδιορθώσεις μεσα σε αυτες ειναι και αυτο αλλα ειναι για το βιντεο μονο
Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο site της sony ericsson στην κατηγορια υποστήριξη για την τελευταια εκδοση του firmware link http://www.sonyericsson.com/cws/support/mobilephones/start/xperia-mini?cc=gr&lc=el , καπου λεει Υπάρχει νέο λογισμικό διαθέσιμο για το smartphone Xperia πατας και σου λεει επιδιορθώσεις μεσα σε αυτες ειναι και αυτο αλλα ειναι για το βιντεο μονο

Ναι γιατί στο βίντεο δεν κάνει καθόλου ζουμ αν δεν κάνω λάθος. Διόρθωση : Δεν έκανε ζουμ πρίν την αναβάθμιση 2.3.4

 

Επίσης λογικά αναφέρεσε σε αυτά

( 10-28-2011 ) -------> Έχουν αργήσει να το αναφέρουν μου φαίνετε.

Υπάρχει νέο λογισμικό διαθέσιμο για το smartphone Xperia™

 

Ενημερώστε το λογισμικό σας και επωφεληθείτε από:

 

H πιο πρόσφατη πλατφόρμα Android™ για smartphone

Υποστήριξη για συνομιλίες βίντεο μέσω του Google Talk™

Νέες δυνατότητες Facebook στο Xperia™ για την προσθήκη επισήμανσης 'Μου αρέσει', κοινή χρήση και εντοπισμό εφαρμογών και παιχνιδιών

Βελτίωση της κάμερας για την αποτύπωση εικόνων πανοραμικής λήψης 3D και 2D και ζουμ βίντεο 16x

Υπηρεσίες Sony Entertainment Network Services (μόνο σε επιλεγμένες αγορές)

Συνδεσιμότητα ασύρματων μέσων σε τηλεόραση μέσω του Wi-Fi® DLNA

 

Αυτά λογικά αναφέρονται στην αναβάθμιση 2.3.4. Όσο για το βίντεο τώρα που μου το λες και το διάβασα το πρόσεξα. Πριν την αναβάθμιση θυμάμαι δοκίμασα να κάνω ζουμ τραβώντας βίντεο και δέν έκανε καθόλου. Και είπα απο μέσα μου 'να μην τα θέλουμε και ολα' ...Όμως τώρα τα έχουμε. Βέβαια είναι ψηφιακό ζουμ, αλλά οκ, με ελάχιστο ζουμ άμα χρειαζετε δεν χάνουμε και τοση ποιότητα.

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Έλα μην κλαις...:p Τελικά βρήκα ποια το πήρε. Μπορείς να στείλεις ένα π.μ. και να τα βρείτε. Αλλά λίγο χλωμό επειδή είναι κοπέλα νομίζω ίσως να μη θέλει να δώσει ένα :p

 

Ευχαρίστως να το έκανα ανταλλαγή γιατι μόνο το ένα ροζ χρησιμοποιώ από τα δύο αλλα το mini σκέτο που εχει η κοπέλα με το mini pro που έχω εγω δεν ταιριάζουν. Και επίσης δε γνωρίζω αν για το mini το απλό εχει βγει ροζ καπάκι. Νομίζω πως δεν υπάρχει ροζ χρώμα για το απλό.

 

Sent from my SK17i using Tapatalk

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...