Jump to content

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 7


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 947
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πόσο τυφλός.. :O Επειδή είχα αλλάξει τη γλώσσα του κινητού, είχε και τα 2 Αγγλικά επιλεγμένα...[/QUπαιδια να κανο μια ερωτηση και εαν θελεται μου απαντατε χρονια τωρα εδουλευα συσκευες με λειτουργικο antroid απλο κανενα προβλημα με τα wintows εχω πελαγοση εχω τηνσυσκευη titan και θελω να κανο μεταφορα αρχιων που υπαρχουν στον υπολογιστη στο τηλεφωνο π.χ μουσικη φωτο και ηχους κλησης τι κανουμε γιατι το τηλεφωνο δεν εχη καρτα μνημης για να κανο φακελους και να τα μεταφερο στο τηλεφωνο ας μου απαντηση καποιος ευχαριστω

Περνάς το Zune στον υπολογιστή σου και κανείς τον συγχρονισμό που θές (βιντεο,φωτο και μουσική).

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση του nokia drive. Βγήκε παιδιά

 

και τι φτιάχνει-χαλάει;

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Χαλάει; Ωραίος. :lol:

 

ε πάντα όταν βγαίνει μια έκδοση πάντα κρύβουν κάτι για να το φέρουν στην επόμενη σαν update

:lol:

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενος lg optimus 7 με mango.

Θα ήθελα να ρωτήσω. τι γίνεται με το περιβόητο background applications?

το skype δεν τρεχει στο background, το whatsupp το ίδιο, έχει περάσει τόσος καιρός που τα υπόσχονταν αυτά, θα γίνουν ποτε?

Το βρίσκω φοβερά ενοχλήτικό όλα τα άλλα λειτουργικά να μην έχουν πρόβλημα και μόνο τα windows phone να πρέπει να ανοίγω το skype ή το whatsupp και να έχω μόνο αυτά στο προσκήνιο, αλλιώς κλείνουν (η μπαίνουν σε "παύση").

Κατα τα άλλα είμαι υπέρ ευχαριστημένος, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. ειδικά οι embedded εφαρμογές για τα facebook notifications και το μεικτο περιββαλον μυνημάτων sms/facebook είναι όλα τα λεφτά - πολύ μπροστα!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενος lg optimus 7 με mango.

Θα ήθελα να ρωτήσω. τι γίνεται με το περιβόητο background applications?

το skype δεν τρεχει στο background, το whatsupp το ίδιο, έχει περάσει τόσος καιρός που τα υπόσχονταν αυτά, θα γίνουν ποτε?

Το βρίσκω φοβερά ενοχλήτικό όλα τα άλλα λειτουργικά να μην έχουν πρόβλημα και μόνο τα windows phone να πρέπει να ανοίγω το skype ή το whatsupp και να έχω μόνο αυτά στο προσκήνιο, αλλιώς κλείνουν (η μπαίνουν σε "παύση").

Κατα τα άλλα είμαι υπέρ ευχαριστημένος, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. ειδικά οι embedded εφαρμογές για τα facebook notifications και το μεικτο περιββαλον μυνημάτων sms/facebook είναι όλα τα λεφτά - πολύ μπροστα!

Ευχαριστώ.

 

Είναι σίγουρο ότι παύει το skype; Χθες το δοκίμασα άνοιξα skype στο κινητό, άφησα να μπει το screensaver και μετα έστειλα ένα μήνυμα στο skype μου από άλλον λογαριασμό. Όταν είδα το κινητό, είχε στο stand-by screen ένα μήνυμα που ήταν από το skype, άρα έτρεχε στο background.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

ναι, το θέμα είναι να μπορεί να δέχεται κλήσεις και να φαίνομαι πάντα ονλάιν επειδή βρίσκομαι στο εξωτερικό όποτε πιάνω ασύρματο να μπορύν να με παίρνουν οι γονείς μου.

όλα τα κινητά το κάνουν εκτός τα windows....

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο ότι παύει το skype; Χθες το δοκίμασα άνοιξα skype στο κινητό, άφησα να μπει το screensaver και μετα έστειλα ένα μήνυμα στο skype μου από άλλον λογαριασμό. Όταν είδα το κινητό, είχε στο stand-by screen ένα μήνυμα που ήταν από το skype, άρα έτρεχε στο background.

 

Δεν το ειχες στο παρασκήνιο αλλά στο προσκηνιο με κλειστη οθονη.αν τρεξεις αλλη εφαρμογη ωστε το Skype να μπει παρασκήνιο θα σταματήσει να λειτουργεί ενώ στα άλλα λειτουργικά δουλευει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

και θα το φέρουν στα 8 σαν mega update

ρε ουστ

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Και δεν νομίζω οτι θα το φτιάξουν ούτε με τα wp7.8

 

και θα το φέρουν στα 8 σαν mega update

ρε ουστ

 

Το ουστ δεν το καταλαβα ??? Οτι θα ειναι μεγαλο update θα ειναι σε σχεση με οτι εχουμε τωρα ..

Απλα σε αντιθεση με αλλους δεν θα πουνε οτι ειναι νεο και σουπερ-ντουπερ χαρακτηριστικο !!!!!

 

Επισης και στα wp 7.8 το σκαιπ θα δουλευει καλα !!!! Δεν θα ειναι ενσωματωμενο οπως στα 8 αλλα

αν αληθευουν οι πληροφοριες μου απο ανθρωπο που εχει ηδη 7.8 στο Νοκια 900 του ..θα δουλευει σωστα !!!!

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Καλησπέρα! Έχεις μήπως καμιά πληροφορία για το αν θα βγεί έκδοση του Skype για τηλέφωνα με 256ΜΒ μνήμη; (Lumia 610)

κάτι είχα διαβάσει πως θα βγάλουν, απλά ρωτάω αν υπάρχει κάτι νεότερο (ίσως μαζί με το 7.8 update)

Link to comment
Share on other sites

Το ουστ δεν το καταλαβα ??? Οτι θα ειναι μεγαλο update θα ειναι σε σχεση με οτι εχουμε τωρα ..

Απλα σε αντιθεση με αλλους δεν θα πουνε οτι ειναι νεο και σουπερ-ντουπερ χαρακτηριστικο !!!!!

 

Επισης και στα wp 7.8 το σκαιπ θα δουλευει καλα !!!! Δεν θα ειναι ενσωματωμενο οπως στα 8 αλλα

αν αληθευουν οι πληροφοριες μου απο ανθρωπο που εχει ηδη 7.8 στο Νοκια 900 του ..θα δουλευει σωστα !!!!

 

Κοίτα αυτό το να δουλευει σωστά τι εννοείς; ότι θα δουλεύει στο backround; μακάρι.

Οσον αφορά τα winphone7 έχω κάποιες παρατηρήσεις που πλέον αρχίζω και καταλαβαίνω ότι είναι αδυναμία του λειτουργικού και όχι της συσκευής.

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που είναι και στα 3 λειτουργικά (iphone, android, winphone7) και στο μονο που δεν παίζουν σωστά είναι στο winphone. Οι προγραμματιστές είναι οι ίδιοι, και επίσης και οι ίδοι λένε ότι έτσι πρέπει να λειτουργεί.

Εχει τρανταχτές αδυναμίες το λειτουργικό και ελπίζω τα 8 να φτιαχθούν έτσι ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα.

Στην δική μου περίπτωση, είμαι κάτοχος κινητού αξίας 199€ με την τότε προσφορά της vodafone οπότε το έχω αποδεχθεί.

Edited by evagelos
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Το σωστά ειναι να δουλευει στο παρασκήνιο και με σύνδεση WiFi όταν το έχεις στην αναμονή.θα δουλευει έτσι στην 7.8;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι κάτοχος ενος lg optimus 7 με mango.

Θα ήθελα να ρωτήσω. τι γίνεται με το περιβόητο background applications?

το skype δεν τρεχει στο background, το whatsupp το ίδιο, έχει περάσει τόσος καιρός που τα υπόσχονταν αυτά, θα γίνουν ποτε?

Το βρίσκω φοβερά ενοχλήτικό όλα τα άλλα λειτουργικά να μην έχουν πρόβλημα και μόνο τα windows phone να πρέπει να ανοίγω το skype ή το whatsupp και να έχω μόνο αυτά στο προσκήνιο, αλλιώς κλείνουν (η μπαίνουν σε "παύση").

Κατα τα άλλα είμαι υπέρ ευχαριστημένος, ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. ειδικά οι embedded εφαρμογές για τα facebook notifications και το μεικτο περιββαλον μυνημάτων sms/facebook είναι όλα τα λεφτά - πολύ μπροστα!

Ευχαριστώ.

 

ποιο ειναι το προβλημα με το whatsapp

κανονικα δουλευουν τα push notifications

το skype με τον τροπο που δουλευει (peer to peer) δεν θα μπορουσε ποτε να δουλεψει σωστα στα 7 με το τροπο που χειριζονται το multitasking. αυτο θα αλλαξει στα 8

Link to comment
Share on other sites

Θελω να φλασαρω το κινητο κ ψαχνω καποιο καταλληλο προγραμμα.. Υπαρχει καποιο procuct code για lumia 900 ?

 

 

Βασικα βρηκα αυτη την σελιδα http://www.nokioteca.net/home/forum/index.php/topic/224132-product-codes-nokia-lumia-900-rm-823/ κ ειδα πως στο προγραμμα flash phoenix το βρισκει για να το κατεβασει.. μπορω να φλασαρω το lumia μεσω αυτου του προγραμματος ?

Edited by FarmaS

Γιώργος

 

Το παντελόνι μου στα γόνατα κ τα δικά της γόνατα να ακουμπάν στα χώματα.. δίχως συμπόνια!!

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Καλησπέρα! Έχεις μήπως καμιά πληροφορία για το αν θα βγεί έκδοση του Skype για τηλέφωνα με 256ΜΒ μνήμη; (Lumia 610)

κάτι είχα διαβάσει πως θα βγάλουν, απλά ρωτάω αν υπάρχει κάτι νεότερο (ίσως μαζί με το 7.8 update)

Η ms εχει πει σε ολους τους devs να αλλαξουν τις εφαρμογες για να τρεχουν σε 256ΜΒ ..

Και η ομαδα του σκαιπ ειπε οτι θα το κανει ... Δεν εχω κατι νεοτερο στο θεμα ομως ..

 

@colossus_r

Το σωστά ειναι να δουλευει στο παρασκήνιο και με σύνδεση WiFi όταν το έχεις στην αναμονή.θα δουλευει έτσι στην 7.8;

 

Αυτο θα γινεται στα 8 ..

Για μενα αν δουλευει με mobιle data (το wifi σε αναμονη ξεχνα το εκτος και αν βαλεις custom rom) και εχω ειδοποιηση για εισερχομενη κληση θα ειναι ΟΚ ..!!!

 

Κοίτα αυτό το να δουλευει σωστά τι εννοείς; ότι θα δουλεύει στο backround; μακάρι.

Οσον αφορά τα winphone7 έχω κάποιες παρατηρήσεις που πλέον αρχίζω και καταλαβαίνω ότι είναι αδυναμία του λειτουργικού και όχι της συσκευής.

Υπάρχουν αρκετά προγράμματα που είναι και στα 3 λειτουργικά (iphone, android, winphone7) και στο μονο που δεν παίζουν σωστά είναι στο winphone. Οι προγραμματιστές είναι οι ίδιοι, και επίσης και οι ίδοι λένε ότι έτσι πρέπει να λειτουργεί.

Εχει τρανταχτές αδυναμίες το λειτουργικό και ελπίζω τα 8 να φτιαχθούν έτσι ώστε να μην υπάρχουν προβλήματα.

Στην δική μου περίπτωση, είμαι κάτοχος κινητού αξίας 199€ με την τότε προσφορά της vodafone οπότε το έχω αποδεχθεί.

 

Ποτε δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν προβληματα στο λειτουργικο ... ειναι ακομη πολυ νεο για να ειναι ολα λυμενα ...

Δεν ξερω πια προβληματα εσυ εννοεις τρανταχτα η αδυναμιες ..θα ηθελα να τα ακουσω ...ισως να μην ειναι προβληματα η να υπαρχει λυση για αυτα ...

Το whatapp για παραδειγμα που λες κανεις λαθος ..δουλευει μια χαρα οπως και τα push notifications (οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω) ..

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν προβληματα στο λειτουργικο ... ειναι ακομη πολυ νεο για να ειναι ολα λυμενα ...

Δεν ξερω πια προβληματα εσυ εννοεις τρανταχτα η αδυναμιες ..θα ηθελα να τα ακουσω ...ισως να μην ειναι προβληματα η να υπαρχει λυση για αυτα ...

Το whatapp για παραδειγμα που λες κανεις λαθος ..δουλευει μια χαρα οπως και τα push notifications (οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω) ..

 

Δεν αναφέρθηκα εγώ στο whatapp γιατι δεν το χρησιμοποιώ.

Θα ήθελα να χρησιμοποιώ εφαρμογές που κάνουν monitor τον δρόμο απο GPS αλλά αυτό κάθε τρεις και λίγο χάνει το σήμα.

Αναλογες εφαρμογές σε iphone kai android παιζουν χωρίς πρόβλημα (sports tracker, Run the map κα.)

Στο sports tracker, στην τελευταία έκδοση οι ίδιοι λένε να μην ανοιγετγε 2η φορά το πρόγραμμα. Και ρωτάω εγώ. Στο iphone και android πως έχουν ανακαλύψει εκεί τον τροχό και στο winphone δεν μπορούν;

Επίσης το tunein Radio καθε λίγο αποσυνδέεται.

Οσον αφορά το skype θεωρώ τουλάχιστον απαραδεκτο όταν έφτιαχναν το λειτουργικο να μην το είχαν υποψιν γιατί είμαι σίγουρος ότι πολλοί απο τους προγραμματιστές το χρησιμοποιούν και αυτοί.

Επίσεις πολλές φορές μου στέλνουν μηνυματα στο facebook και ενώ είμαι online είτε καθυστερούν (τις πιο πολλές φορές αυτό γίνετε) ειτε δεν έρχεται καθόλου.

Και έτσι αναγκάζεσαι να ανοίξεις την (πιο αργή και απο το slow motion) facebook εφαρμογή.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Έχω πάρει ενα htc radar με λειτουργικό windows 7.5 mango.Πολύ καλό το λειτουργικό και ευχρηστο αλλά στο μόνο πράγμα που μειονεκτεί η microsoft,δεν καλύπτει με τον αριθμό των εφαρμογών.Ψάχνω να βρω μια συγκεκριμένη εφαρμογή η οποία λέγεται Mobile Eye....δειτε και το link για να καταλάβετε....http://itunes.apple.com/us/app/mobile-eye/id362651542?mt=8.Αυτή η εφαρμογη είναι της ios.Μπορεί κάποιος προγραμματιστής να την μετατρέψει σε windows 7.5 mango;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χρησιμοποιώ και το tunein radio και το sports-tracker, ποτέ δεν έχω πρόβλημα.

Η εφαρμογή του facebook όντως βγάζει ενίοτε καθυστερημένα notifications για μηνύματα.

(LG E900)

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Μπορείς να μου δείξεις μια wp7 custom rom για oποιαδήποτε wp7 συσκευή στην οποία δουλεύει το wifi στην αναμονή;

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Μπορείς να μου δείξεις μια wp7 custom rom για oποιαδήποτε wp7 συσκευή στην οποία δουλεύει το wifi στην αναμονή;

 

Για HD2 οι ROM του HD2Owner το ειχανε απο την αρχη εδω και καιρο ..δεν εχω κοιταξει τελευταια αν το εχει ακομη ...

 

Και επισης καποια ρομ που κοιταζα για τον Τιτανα το ειχε αλλα δεν θυμαμαι που το ειδα ...

 

Ισως το ξερεις αλλα αυτο το τρυκ παντως δουλευει καλα

http://mobilitydigest.com/wp-tips-tricks-keep-wifi-running-all-the-time/

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Έχω πάρει ενα htc radar με λειτουργικό windows 7.5 mango.Πολύ καλό το λειτουργικό και ευχρηστο αλλά στο μόνο πράγμα που μειονεκτεί η microsoft,δεν καλύπτει με τον αριθμό των εφαρμογών.Ψάχνω να βρω μια συγκεκριμένη εφαρμογή η οποία λέγεται Mobile Eye....δειτε και το link για να καταλάβετε....http://itunes.apple.com/us/app/mobile-eye/id362651542?mt=8.Αυτή η εφαρμογη είναι της ios.Μπορεί κάποιος προγραμματιστής να την μετατρέψει σε windows 7.5 mango;

Ευχαριστώ

 

Δεν ειναι δυνατον ενας προγραμματιστης να μετατρεψει μια εφαρμογη..θα πρεπει αυτος που την εχει βγαλει να την κανει και για windows phone .. Μια απλη αναζητηση ομως και βρισκεις εφαρμογες για αυτο που θελεις

http://www.senstic.com/wp7/aircam/aircam.aspx

http://wp7applist.com/en-US/reviews/40983/security-toolkit

Αυτες ειναι οι 2 πρωτες που βρηκα ...Ειμαι σιγουρος οτι αν ψαξεις θα βρεις και αλλες

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...