Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Ki είναι πάντα σταθερό και μοναδικό για κάθε κάρτα SIM. Το μπερδεύεις με το Kc που αλλάζει.

Οι κάρτες της Vodafone και της Q χρησιμοποιούν έναν πιο ισχυρό αλγόριθμο κρυπτογράφησης του Ki (Comp128v2) και γι'αυτό δεν σπάει με την κλασική μέθοδο (brute force).

Με κάποιον από τη Vodafone μιλούσα και μου είπε για μεταβλητό αλγόριθμο. Τώρα μπορεί να εννοούσε κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

όσον αφορά τις USIM,θα υπάρξουν 2ΙΝ1; φυσικά πρέπει να βγουν πρώτα τα καρτοκινητά σε 3g...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ε θα γινει καποια στιγμη και αυτο.

Eλπιζω συντομα..και ελπιζω να μην το κανουν επιτηδες..

Link to comment
Share on other sites

δεν σας ειπα και το καλυτερο!

λοιπον η ΤΙΜ εκανε ενα βημα παραπανω στην χρεωση των προωθησεων και απο 1% που χρεωνε την προωθηση τωρα δεν την χρεωνει καθολου!

και το λεω για χρηστες που εχουν το tim card σαν καρτοκινητο και οχι f2g.

Φοβερό το βήμα της ΤΙΜ, πάμε όλοι μαζί ένα μπράβο!

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω να κάνω μια ερώτηση και εγώ σαν παιδί. Έχω μια F2go και ένα συμβόλαιο. Θέλω να τα βάλω και τα 2 σε μια Sim ΑΛΛΑ: θέλω όποιο νούμερο είναι απενεργοποιημένο (κυρίως για το συμβόλαιο, γιατί την κάρτα δεν το ξέρει κανένας το νούμερο) να λέει σε αυτούς που με καλούν οτι το τηλέφωνο είναι κλειστό και όχι να γίνεται προώθηση. Γίνεται αυτό.?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω να κάνω μια ερώτηση και εγώ σαν παιδί. Έχω μια F2go και ένα συμβόλαιο. Θέλω να τα βάλω και τα 2 σε μια Sim ΑΛΛΑ: θέλω όποιο νούμερο είναι απενεργοποιημένο (κυρίως για το συμβόλαιο, γιατί την κάρτα δεν το ξέρει κανένας το νούμερο) να λέει σε αυτούς που με καλούν οτι το τηλέφωνο είναι κλειστό και όχι να γίνεται προώθηση. Γίνεται αυτό.?

Ναι, σίγουρα με sim cloning. Και δεν θα δινεις βέβαια το πάγιο στην ΤΙΜ.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Έχω να κάνω μια ερώτηση και εγώ σαν παιδί. Έχω μια F2go και ένα συμβόλαιο. Θέλω να τα βάλω και τα 2 σε μια Sim ΑΛΛΑ: θέλω όποιο νούμερο είναι απενεργοποιημένο (κυρίως για το συμβόλαιο, γιατί την κάρτα δεν το ξέρει κανένας το νούμερο) να λέει σε αυτούς που με καλούν οτι το τηλέφωνο είναι κλειστό και όχι να γίνεται προώθηση. Γίνεται αυτό.?

Γίνεται! Θα βάλεις τα δύο νούμερα σε 2in1 sim αλλά στις ρυθμίσεις τις υπηρεσίας δεν θα δηλώσεις τους αριθμούς των κινητών!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εγω την πηρα την καρτα χθες αλλα ακομα το δευτερο νουμερο ειναι ανενεργο..

Σε εσας εγινε αμεσως?Γιατι στον αδερφο μου εγινε μετα απο 1 ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Ενω μου εχουνε δωσει την καρτα οπως ειπα το δευτερο νουμερο ειναι ανενεργο..πηρα την Τιμ και μου λενε οτι στο συγκεκριμενο Τιμ καταστημα δεν εχουν κανει τιποτα..ουτε καν τους εχουν στειλει τα νουμερα ουτε τιποτα.Απο το καταστημα που μιλησα μου λενε οτι δεν γινεται 2ιν1 με f2g kai f2g και να κανω ενα απο τα 2 ΤΙμ card:lol: ωστε να δουλευει!Εμπλεξα σε ασχετους στο καταστημα και δεν ξερουν ουτε να φτιαξουν ενα 2ιν1! :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω δυο free2go θέλω να τα βάλω και τα δυο νούμερα σε μια κάρτα 2in1. Μπορώ να εχω την δεύτερη γραμμή απνεργοποιημένη ωστε να μην χρεώνομαι τις προωθήσεις στο κυρίως νούμερο?Είναι εύκολο να γίνει μέσα απο το μενού της κάρτας?Πληροφοριακά στο μενού της βόνταφον

2gether γίνετε γρήγορα και εύκολα.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο free2go θέλω να τα βάλω και τα δυο νούμερα σε μια κάρτα 2in1. Μπορώ να εχω την δεύτερη γραμμή απνεργοποιημένη ωστε να μην χρεώνομαι τις προωθήσεις στο κυρίως νούμερο?Είναι εύκολο να γίνει μέσα απο το μενού της κάρτας?Πληροφοριακά στο μενού της βόνταφον

2gether γίνετε γρήγορα και εύκολα.

Το ίδιο γρήγορα και εύκολα γίνεται και στην ΤΙΜ 2in1 κάρτα sim.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γρήγορα και εύκολα γίνεται και στην ΤΙΜ 2in1 κάρτα sim.

Αν κατά την ενεργοποιηση της κάρτας 2inOne το σύστημα δεν εχει να πάρει αυτά τα 6€(+φπα) απο τον λογαριασμό της συγκεκριμένης γραμμής ,σε αφήνει να κάνεις τις εναλλαγές απο το ενα νούμερο στο άλλο?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αν κατά την ενεργοποιηση της κάρτας 2inOne το σύστημα δεν εχει να πάρει αυτά τα 6€(+φπα) απο τον λογαριασμό της συγκεκριμένης γραμμής ,σε αφήνει να κάνεις τις εναλλαγές απο το ενα νούμερο στο άλλο?

Σε αφήνει αλλά αν δηλώσεις αριθμούς θα σε χρεώνει για την προώθηση. Τα 6 ευρώ είναι απλώς η ενεργοποίηση της δωρεάν προώθησης ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γρήγορα και εύκολα γίνεται και στην ΤΙΜ 2in1 κάρτα sim.

Δηλαδη αν θελουμε το ενα νουμερο απο τα 2 μπορει να ειναι τελειως κλειστο?πως μπορω να το κανω στο κινητο αν σου ειναι ευκολο ?

Link to comment
Share on other sites

Αν σε καλούν λέει κανονικά ότι είναι απενεργοποιημένο. Ο τηλεφωνητής και η ειδοποίηση κλήσεων δουλεύουν κανονικά αν τα θέλεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν θελουμε το ενα νουμερο απο τα 2 μπορει να ειναι τελειως κλειστο?πως μπορω να το κανω στο κινητο αν σου ειναι ευκολο ?

Μπαίνεις στο μενού ΤΙΜ Υπηρεσίες -> 2in1 -> Ρυθμίσεις και σβήνεις τους αριθμούς των δύο κινητών. Έτσι δεν γίνεται προώθηση και όταν σε καλούν σε αυτό που έχεις ανενεργό συμβαίνει αυτό που λέει ο lewton πιο πάνω.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος Petros the Great? Πήγα σε κατάστημα Θεσσαλονίκης έχοντας 2 συνδέσεις σε μία sim και όταν ζήτησα να μπορώ το ένα νούμερο να το έχω ανενεργό, έλεγαν παλαβά !!! σβύσε το 1 απ τα 2 νούμερα, κάνε 2-3 εναλλαγές και ιδού !!! Ακόμη γίνεται... Στο τέλος μου κατήργησαν το 2ΙΝ1 !!! :(

Ο χρόνος νιώθει ένοχος απέναντι στην απουσία και της λέει :

" Μην ανησυχείς, εγώ θα σε ονομάσω ανάμνηση και θα σε κάνω πιο όμορφη από την παρουσία... "

"Δεν θέλω να με κάνεις πιο όμορφη, αλλά πιο χαρούμενη αν μπορείς!!! "

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο μενού ΤΙΜ Υπηρεσίες -> 2in1 -> Ρυθμίσεις και σβήνεις τους αριθμούς των δύο κινητών. Έτσι δεν γίνεται προώθηση και όταν σε καλούν σε αυτό που έχεις ανενεργό συμβαίνει αυτό που λέει ο lewton πιο πάνω.

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος Petros the Great? Πήγα σε κατάστημα Θεσσαλονίκης έχοντας 2 συνδέσεις σε μία sim και όταν ζήτησα να μπορώ το ένα νούμερο να το έχω ανενεργό, έλεγαν παλαβά !!! σβύσε το 1 απ τα 2 νούμερα, κάνε 2-3 εναλλαγές και ιδού !!! Ακόμη γίνεται... Στο τέλος μου κατήργησαν το 2ΙΝ1 !!! :(

Ήταν η πρώτη φορά που άκουγες παλαβά σε κατάστημα; :p εγώ έχω δύο καρτοκινητά σε 2in1. Κάποια στιγμή έβαλα τους αριθμούς μέσα στο μενού των ρυθμίσεων και λειτουργούσε η προώθηση. Επειδή όμως συνήθως αυτά τα δύο νούμερα τα έχω κλειστά και με το 2σε1 δεν λειτουργεί η ειδοποίηση κλήσεων, έσβησα τους αριθμούς και πάλι από το μενού και τώρα αυτός που είναι δεύτερος στέλνει τις κλήσεις στην ειδοποίηση :) ποια συσκευή έχεις;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει με επιδότηση της μίας γραμμής ένα moto v620 για τον πατέρα μου και τελικά κατέλειξα να το έχω εγώ γιατί του φάνηκε δύσκολο το menu! Παρεπ. άθλια συσκευή !!! Τα άπειρα προβλήματα!

Ο χρόνος νιώθει ένοχος απέναντι στην απουσία και της λέει :

" Μην ανησυχείς, εγώ θα σε ονομάσω ανάμνηση και θα σε κάνω πιο όμορφη από την παρουσία... "

"Δεν θέλω να με κάνεις πιο όμορφη, αλλά πιο χαρούμενη αν μπορείς!!! "

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει με επιδότηση της μίας γραμμής ένα moto v620 για τον πατέρα μου και τελικά κατέλειξα να το έχω εγώ γιατί του φάνηκε δύσκολο το menu! Παρεπ. άθλια συσκευή !!! Τα άπειρα προβλήματα!

Ίσως ήταν bug της συσκευής. Σε samsung που το έχω κάνει αρκετές φορές, δεν είχα κανένα πρόβλημα...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν το ηξερα οτι αν πας να σου ακυρωσουν το 2in1 σου δινουν 2 καινουργιες sim :!:
Link to comment
Share on other sites

Λογικο μου φαινεται, αφου ακυρωνοντας την υπηρεσια απενεργοποιεις ενα απο τα δυο νουμερα της sim και με τον τροπο αυτο απενεργοποιειται και η sim. Ετσι δεν ειναι???
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν το ηξερα οτι αν πας να σου ακυρωσουν το 2in1 σου δινουν 2 καινουργιες sim :!:

υπαρχει περιπτωση να δουλευει το 1 απο τα 2 νουμερα αλλα καποια στιγμη το συστημα θα σε παρει χαμπαρι.και μετα δεν θα εχεις σημα καθολου και θα διερωτασε συνεχεια.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να δουλευει το 1 απο τα 2 νουμερα αλλα καποια στιγμη το συστημα θα σε παρει χαμπαρι.και μετα δεν θα εχεις σημα καθολου και θα διερωτασε συνεχεια.

Βασικα ειχα παει σε μια Τιμ να μου κανουν 2ιν1 με f2g kai f2g..μου λενε κανονικα οτι γινεται...μου δινουν και την καρτα 2ιν αλλα το δευτερο νουμερο δεν δουλεψε ποτε..γιατι δεν ξεραν να την κανουν...και μετα μου ειπαν οτι δεν γινεται 2ιν1 με f2g kai f2g και αν θελω να κανω το ενα τιμ card για να δουλεψει η να παω να μοθ ακυρωσουν την καρτα!!!Το ξερω οτι γινεται γιατι εχει και ο αδερφος μου.

Οποτε επειδη δεν ειχα ορεξη να ειμουν εγω αυτος που θα τους μαθω την δουλεια τους...πηγα σημερα και μου ειπαν οχι δεν θα χρησιμοποιησω τις παλιες καρτες που ειχα πριν μου δωσουν την καρτα 2in1 απλα παρε 2 καινουργιες δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...