Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε αυτό (στο να γνωρίζω περίπου τι πρέπει να γίνει) οφείλω να ομολογήσω ότι βοήθησε και το φόρουμ αυτό. Τη σφραγίδα βεβαιότητας :lol: ότι είχαν κάνει λάθος την έβαλε ο kateriniotis και τον ευχαριστώ.

Γενικά αυτές οι διαδικτυακές παρέες και περισσότερο οι εξειδικευμένες βοηθούν πάρα πολύ στο να μην είμαστε και τόσο πρόβατα. :)

 

tipota file.gia ayto eimaste edw.na voithaei o enas ton allon.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Signomh pou grafw me greeklish alla eimai apo windplus nonstop kai den yposthrizei ta ellinika...

 

Mporei kapoios telika na mou eksigisei ti akrivws simvainei me tis 2in1 giati exw mperdeftei? Poia einai h xrewsh energopoihshs kai poso to miniaio pagio? Isxyei gia f2g h oxi?

 

Sth selida tis wind http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689

ektos apo to oti leei oti xrewnetai me 12 euro gia ta symvolaia kai gia ta kartokinita den anaferei tipota, milaei gia pagio 1,66 euro kai oxi 0,80 pou eixan pei ston tazio!

 

Sthn 3h shmeiwsh se afth ti selida http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688 leei oti den parexetai sta f2g. Se poio paketo kartokinitis parexetai tote afou to f2g einai to mono tis wind?

Mou fainetai oti den kseroun pou pane ta 4 oson afora afth thn yphresia sth wind..

Kserei kaneis na apantisei pws exoun ta pragmata telika?

Link to comment
Share on other sites

Signomh pou grafw me greeklish alla eimai apo windplus nonstop kai den yposthrizei ta ellinika...

 

Mporei kapoios telika na mou eksigisei ti akrivws simvainei me tis 2in1 giati exw mperdeftei? Poia einai h xrewsh energopoihshs kai poso to miniaio pagio? Isxyei gia f2g h oxi?

 

Sth selida tis wind http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=689

ektos apo to oti leei oti xrewnetai me 12 euro gia ta symvolaia kai gia ta kartokinita den anaferei tipota, milaei gia pagio 1,66 euro kai oxi 0,80 pou eixan pei ston tazio!

 

Sthn 3h shmeiwsh se afth ti selida http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=688 leei oti den parexetai sta f2g. Se poio paketo kartokinitis parexetai tote afou to f2g einai to mono tis wind?

Mou fainetai oti den kseroun pou pane ta 4 oson afora afth thn yphresia sth wind..

Kserei kaneis na apantisei pws exoun ta pragmata telika?

 

Από αυτά που έμαθα (παθός και μαθός :lol: ) μετά από κάποια mail που έστειλα και έλαβα συν την ανάγνωση όλου του θέματος από την αρχή, τις τελευταίες ημέρες έχουμε και λέμε.

 

Η ενεργοποίηση για κάθε αριθμό με συμβόλαιο είναι 6 ευρώ ανά αριθμό εφάπαξ. Συν 1,66 μηνιαίο πάγιο ανά αριθμό συμβολαίου.

Δηλαδή εάν στη 2inOne βάλεις ένα αριθμό με συμβόλαιο και ένα καρτοκινητό f2g θα χρεωθείς στο λογαριασμό που θα σου έρθει 6 ευρώ εφάπαξ συν 1,66 ευρώ μηνιαίο πάγιο χρήσης της υπηρεσίας (ουσιαστικά το πάγιο αυτό είναι για να μπορείς να κάνεις εκτροπή από τον αριθμό συμβολαίου προς το καρτοκινητό χωρίς άλλη χρέωση) στο καρτοκινητό f2g όμως δε θα χρεωθείς τίποτα αλλά δε θα μπορείς να κάνεις εκτροπή, χωρίς κόστος, προς τον αριθμό με συμβόλαιο.

 

Αν στην κάρτα βάλεις δυο αριθμούς με συμβόλαιο σε κάθε ένα λογαριασμό θα χρεωθείς 6 ευρώ εφάπαξ συν 1,66 ευρώ ανά μήνα (το πάγιο πάλι είναι για τις εκτροπές από τον ένα αριθμό προς τον άλλο).

 

Αν βάλεις 2 αριθμούς f2g δε θα χρεωθείς τίποτα αλλά δε θα μπορείς να έχεις εκτροπή χωρίς χρέωση από τον ένα αριθμό στον άλλο χωρίς χρέωση. Γι αυτό και δεν έχει πάγιο τέλος χρήσης όπως οι αριθμοί συμβολαίου.

 

Περιμένοντας ένα ακόμη απαντητικό mail για να το ξεκαθαρίσω και αυτό έχω συμπεράνει, με επιφύλαξη πάντα, ότι.

Είναι δυνατή η χρήση της υπηρεσίας σε καρτοκινητά f2g αλλά χωρίς τις ευκολίες που έδιναν όταν ξεκίνησε η παροχή της υπηρεσίας προς τα τότε καρτοκινητά tim card. Μάλλον κάποιοι θα έχουν ακόμα αυτά τα πακέτα και μάλλον στην Wind αρνούνται να ξυπνήσουν στο σήμερα.

 

Αυτά, κι ελπίζω να μη σε έμπλεξα περισσότερο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όχι δε με μπέρδεψες καθόλου, το αντίθετο μάλιστα, με βοήθησες.. Είχα διαβάσει πολλά και είχα μπερδευτεί.. Αν το πάγιο είναι 1,66 τότε γιατί σε εσένα είπαν ότι είναι 0,80 στο κατάστημα που πηγες; Και αν κάποτε θελήσει κάποιος να ξεχωρίσει ξανά τους αριθμούς σε απλές κάρτες χρεώνεται (όπως για την αντικατάσταση της sim); Υπάρχει ελάχιστο χρονικό διάστημα που πρέπει να κρατήσεις την 2in1;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όχι δε με μπέρδεψες καθόλου, το αντίθετο μάλιστα, με βοήθησες.. Είχα διαβάσει πολλά και είχα μπερδευτεί.. Αν το πάγιο είναι 1,66 τότε γιατί σε εσένα είπαν ότι είναι 0,80 στο κατάστημα που πηγες; Και αν κάποτε θελήσει κάποιος να ξεχωρίσει ξανά τους αριθμούς σε απλές κάρτες χρεώνεται (όπως για την αντικατάσταση της sim); Υπάρχει ελάχιστο χρονικό διάστημα που πρέπει να κρατήσεις την 2in1;

 

Στο κατάστημα μου είπε λάθος ο υπάλληλος ότι θα χρεώνομαι 0,80 σε κάθε αριθμό. Έτσι τουλάχιστον μου είπαν όταν πήγα για να πάρω τα χρήματα που μου κράτησαν κατά λάθος.

Για το αν υπάρχει χρέωση αν ο χρήστης θελήσει να ξεχωρίσει πάλι τις κάρτες δε γνωρίζω. Λογικά πρέπει να έχει.

Ελάχιστο χρονικό διάστημα δε μου είπαν ότι υπάρχει. Όσο τους πληρώνεις θα σου παρέχουν την υπηρεσία. :lol:

 

Γενικά όμως δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη σε ότι μου λένε στα καταστήματα της εταιρείας αυτής. Σα να υπάρχει μια ασυνεννοησία ανάμεσα στα καταστήματα και σε αυτά που λέει ή γράφει η εταιρεία.:(

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήλθαν δυο μηνύματα ένα σε κάθε αριθμό και έχει σημασία αυτό, που γράφει.

"Ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία έκπτωσης 2in 1. Τώρα μπορείτε να δέχεστε κλήσεις και στα δυο νούμερα εφόσον εισάγετε τους αριθμούς στα αντίστοιχα πεδία της κάρτας sim"

 

Με αυτό το μήνυμα εγώ κατάλαβα ότι όποια εκτροπή και να κάνω θα είναι δωρεάν (ακυρώνοντας ταυτόχρονα ότι μου έχουν πει από την εταιρεία και τα καταστήματά της και έχω μεταφέρει σε προηγούμενα ποστ).

Αμ δε. Έκανα εκτροπή από τον αριθμό καρτοκινητού προς τον αριθμό με συμβόλαιο και ω !!! Τι περίεργο !!! Υπήρξε χρέωση (Για 11 δευτερόλεπτα περίπου 0,05 λεπτά του ευρώ).

 

Προσοχή λοιπόν σε όσους ενεργοποιήσουν την κάρτα 2inOne και ανεξάρτητα από το μήνυμα που πιθανόν να τους σταλεί από την εταιρεία για έκπτωση.

Δωρεάν εκτροπή για τους αριθμούς καρτοκινητού ΔΕΝ υφίσταται.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εχω μια συνδεση στο tim 130 το οποιο ειναι παλιο προγραμμα

μπορω να ενεργοποιήσω 2 σε 1 και να βαλω ενα καρτοκινητό?

το καρτοκινητο θελω να το χρησιμοποιήσω για την υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο

θελω να με καλουνε στην συνδεση που εχω και να καλω επιλεκτικα τους δυο αριθμους μονο απο το καρτοκινητο. αυτο γινεται με αλλαγη απο το μενου του τηλεφωνου?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εχω μια συνδεση στο tim 130 το οποιο ειναι παλιο προγραμμα

μπορω να ενεργοποιήσω 2 σε 1 και να βαλω ενα καρτοκινητό?

το καρτοκινητο θελω να το χρησιμοποιήσω για την υπηρεσια 1 λεπτο το λεπτο

θελω να με καλουνε στην συνδεση που εχω και να καλω επιλεκτικα τους δυο αριθμους μονο απο το καρτοκινητο. αυτο γινεται με αλλαγη απο το μενου του τηλεφωνου?

 

Μπορείς.

Θα δηλώσεις μέσα από το μενού 2in1 της sim ποιος αριθμός θα εκτρέπεται (από το συμβόλαιο προς το καρτοκινητό στη προκειμένη περίπτωση) και θα έχεις ενεργοποιημένο μόνιμα τον αριθμό καρτοκινητού.

Όταν σε καλούν στον αριθμό με συμβόλαιο θα βλέπεις στην οθόνη εκτροπή και θα απαντάς κανονικά μιας και δεν υπάρχει χρέωση. Οι εξερχόμενες σου θα γίνονται από το καρτοκινητό εφόσον αυτό θες. Οι αλλαγές από τον ένα αριθμό στον άλλο γίνονται μέσα από υπομενού της κάρτας sim. Μόνο που σε ορισμένες συσκευές πρέπει να κλείνεις και να ανοίγεις το κινητό για να γίνει η αλλαγή. :)

 

(Ε ρε τι έμαθα μέσα σε λίγες ημέρες. Ας είναι καλά το κατάστημα Wind με τα άλλα αντί άλλων που μου έλεγαν και με έκανε να το ψάξω περισσότερο :lol: )

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 1,5 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΗΝ WIND 2IN1 ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΩΝ ΜΥΝΗΜΑΤΩΝ.

ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ ΝΕΟ ΜΥΝΗΜΑ, ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΕΙ ΣΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ.

ΑΠΟΘΗΚΕΥΩ ΣΤΑ ΠΡΟΧΕΙΡΑ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΝΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΕΞΕΡΧΟΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΡΕΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ (SONY W810I) η ΤΗΣ WIND?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εγώ έχω έναν αριθμό με συμβόλαιο που πραγματοποιώ όλες μου τις συνομιλίες και έναν F2GO που τον έχω για το Non Stop 500 με την κοπέλα μου και για το Wind Plus Non Stop και δεν με παίρνει κανένας άλλος. Με συμφέρει το 2in1? Γιατί από ότι κατάλαβα έχει νόημα μόνο όταν σε παίρνουν και στην κάρτα. Μπορώ να βάλω απλά και τους 2 σε μια κάρτα και να τα διατηρήσω τα παραπάνω?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω έναν αριθμό με συμβόλαιο που πραγματοποιώ όλες μου τις συνομιλίες και έναν F2GO που τον έχω για το Non Stop 500 με την κοπέλα μου και για το Wind Plus Non Stop και δεν με παίρνει κανένας άλλος. Με συμφέρει το 2in1? Γιατί από ότι κατάλαβα έχει νόημα μόνο όταν σε παίρνουν και στην κάρτα. Μπορώ να βάλω απλά και τους 2 σε μια κάρτα και να τα διατηρήσω τα παραπάνω?

 

Εσύ θα αποφασίσεις αν σε συμφέρει. Τοκόστος είναι 1,66 ευρώ ανά μήνα και εφάπαξ πάγιο κόστος της υπηρεσίας 3,57 ευρώ.

Μπορείς να βάλεις και τους δυο αριθμούς σε μια κάρτα και να έχεις όλα αυτά που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα Wind και ρώτησα αν μπορώ απλά να βάλω 2 αριθμούς σε μια κάρτα χωρίς να ενεργοποιήσω το 2in1 ώστε να έχω και το NonStop500 όπως διάβασα εδώ και μου είπαν ότι δεν γίνεται και μάλιστα πήραν και την εξυπηρέτηση πελατών για να το επιβεβαιώσουν και τους είπαν τα ίδια. Τελικά τι γίνεται? Μπορώ με κάποιον τρόπο να έχω 2 αριθμούς σε μία κάρτα (συμβόλαιο-F2GO) και να έχω και NonStop 500(αδιαφορώ για τις δωρεάν προωθήσεις)?

 

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα Wind και ρώτησα αν μπορώ απλά να βάλω 2 αριθμούς σε μια κάρτα χωρίς να ενεργοποιήσω το 2in1 ώστε να έχω και το NonStop500 όπως διάβασα εδώ και μου είπαν ότι δεν γίνεται και μάλιστα πήραν και την εξυπηρέτηση πελατών για να το επιβεβαιώσουν και τους είπαν τα ίδια. Τελικά τι γίνεται? Μπορώ με κάποιον τρόπο να έχω 2 αριθμούς σε μία κάρτα (συμβόλαιο-F2GO) και να έχω και NonStop 500(αδιαφορώ για τις δωρεάν προωθήσεις)?

 

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα!:wacko:

Εγώ το είχα πριν δύο χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα. Απλώς δεν είχα ενεργές τις προωθήσεις και δεχόμουν κλήσεις μόνο στον αριθμό που είχα ενεργό. Μπορείς να το κάνεις κανονικά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα από ένα κατάστημα Wind και ρώτησα αν μπορώ απλά να βάλω 2 αριθμούς σε μια κάρτα χωρίς να ενεργοποιήσω το 2in1 ώστε να έχω και το NonStop500 όπως διάβασα εδώ και μου είπαν ότι δεν γίνεται και μάλιστα πήραν και την εξυπηρέτηση πελατών για να το επιβεβαιώσουν και τους είπαν τα ίδια. Τελικά τι γίνεται? Μπορώ με κάποιον τρόπο να έχω 2 αριθμούς σε μία κάρτα (συμβόλαιο-F2GO) και να έχω και NonStop 500(αδιαφορώ για τις δωρεάν προωθήσεις)?

 

Βοηθήστε ρε παιδιά γιατί μπερδεύτηκα!:wacko:

 

 

Μπορείς να κάνεις τον συνδυασμό που ζητάς και να έχεις το non stop ακόμα και αν έχεις ενεργοποιημένο το 2inOne. Επέμεινε λίγο στο κατάστημα που θα πας ή πήγαινε σε κάποιο άλλο που πιθανόν να γνωρίζουν καλύτερα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προσφατα εχει βγει μια συσκευη(SΛMSUNG νομιζω)που δεχεται 2 SIM ταυτοχρονα!!
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα εχει βγει μια συσκευη(SΛMSUNG νομιζω)που δεχεται 2 SIM ταυτοχρονα!!

 

ναι αλλα με γελοια αυτονομια....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197954&page=12

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις τον συνδυασμό που ζητάς και να έχεις το non stop ακόμα και αν έχεις ενεργοποιημένο το 2inOne. Επέμεινε λίγο στο κατάστημα που θα πας ή πήγαινε σε κάποιο άλλο που πιθανόν να γνωρίζουν καλύτερα. :)

Γίνεται να έχεις σύνδεση - F2G με ενεργοποιημένα non-stop σε 2 in 1 αλλά δεν θα λειτουργούν οι προωθήσεις (θα χρεώνονται)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να έχεις σύνδεση - F2G με ενεργοποιημένα non-stop σε 2 in 1 αλλά δεν θα λειτουργούν οι προωθήσεις (θα χρεώνονται)

 

Το γνωρίζω. Το είχα γράψει εξάλλου στο ποστ που είχα κάνει πριν λίγο καιρό, όταν είχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία 2inOne. :)

Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω. Το είχα γράψει εξάλλου στο ποστ που είχα κάνει πριν λίγο καιρό, όταν είχα ενεργοποιήσει την υπηρεσία 2inOne. :)

 

Guys αυτό είναι επιβεβαιωμένο και απο την wind επίσημα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έχω την υπηρεσία-κάρτα 2inOne αλλά σκοπεύω να χωρίσω τους δυο αριθμούς σε ανεξάρτητες κάρτες. Γνωρίζει κάποιος αν θα με χρεώσουν για τις νέες κάρτες sim που θα αντικαταστήσουν την μια;
Link to comment
Share on other sites

Έχω την υπηρεσία-κάρτα 2inOne αλλά σκοπεύω να χωρίσω τους δυο αριθμούς σε ανεξάρτητες κάρτες. Γνωρίζει κάποιος αν θα με χρεώσουν για τις νέες κάρτες sim που θα αντικαταστήσουν την μια;

Θα σε χρεώσουν εκτός αν έχεις κάνει την τελευταία αλλαγή sim μέσα στους προηγούμενους τρεις μήνες.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα σε χρεώσουν εκτός αν έχεις κάνει την τελευταία αλλαγή sim μέσα στους προηγούμενους τρεις μήνες.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση έτσι ήξερα κι εγώ.

Επειδή όμως με την εταιρεία αυτή δύσκολα βγάζει άκρη κανείς παρακινούμενος, έστειλα e-mail με την ίδια ερώτηση στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου απάντησαν το εξής.

 

"Αγαπητέ συνδρομητή,

 

Μπορείτε να επισκεφθείτε κάποιο κατάστημα WIND και να κάνετε την διαδικασία δωρεάν."

 

Τη Τρίτη που θα πάω σε κατάστημα για να κάνω την αλλαγή θα δω τι θα μου πούνε και εκεί. (Θα έχω τυπωμένο το mail για καλό και για κακό).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά πήγα για την αλλαγή της κάρτας και μου ζήτησαν στο κατάστημα 17 ευρώ περίπου. Δε δέχτηκα να κάνω την αλλαγή επί πληρωμή (τους έδειξα και το e-mail από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών).

Αντάλλαξα όμως μερικά ακόμη e-mail με την εξυπηρέτηση πελατών της εταιρείας και τελικά θα γίνει δωρεάν η αλλαγή. Μου έστειλαν ήδη τις κάρτες sim και περιμένω να τις ενεργοποιήσουν και να απενεργοποιήσουν την παλιά.

 

Μη θεωρείτε τίποτα δεδομένο. Με λίγη προσπάθεια και αν το αίτημα δεν είναι παράλογο όλα μπορούν να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιει κανεις το συγκεκριμενο κινητο με sim wind 2in1 και εαν γνωριζει τον τροπο που αλλαζεις μεταξυ των αριθμων.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει δοκιμάσει κανείς twin sim με τη μία να είναι μόνο για data? Έχω μια σύνδεση για blackberry και άλλη μία για voice και θα ήθελα να τις συνδυάσω.. Ξέρετε εάν γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...