Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι μερικοι που η εκτροπη ενω εχουν f2g δεν τους χρεωνει κανονικα. και ισχιει η εκπτωση 99% εγω ας πουμε γυρισα σε for all.

αυτη οντως ειναι μια περιεργη κατασταση..μερικους χρεωνει και μερικους οχι.ειναι θεμα τυχης!

Μάλλον είναι θέμα ατυχίας. :!:

Όσοι έχει 2in1 και με κάρτοκινητό ανάψτε και μια λαμπάδα για καλό και για κακό. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε εμένα ισχύει η έκπτωση 99%.Μάλλον έχει σχέση πότε έκανες την SIM 2IN1,δηλαδή πριν ή μετά το νέο F2G.πάντως στα καταστήματα ΤΙΜ λένε ότι δεν ισχύει η έκπτωση στο νέο F2G.μάλλον έτσι που τα λέω είναι :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα ισχύει η έκπτωση 99%.Μάλλον έχει σχέση πότε έκανες την SIM 2IN1,δηλαδή πριν ή μετά το νέο F2G.πάντως στα καταστήματα ΤΙΜ λένε ότι δεν ισχύει η έκπτωση στο νέο F2G.μάλλον έτσι που τα λέω είναι :)

 

Αν δηλ. βάλεις έναν αριθμό από νέο f2g, ΔΕΝ έχεις έκπτωση 99% όταν προωθεί στον άλλο;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αν δηλ. βάλεις έναν αριθμό από νέο f2g, ΔΕΝ έχεις έκπτωση 99% όταν προωθεί στον άλλο;

Έτσι ισχυρίζεται η εταιρία, αλλά από ότι λένε τα παιδιά μπορεί και να την έχεις.

Είπαμε, είναι θέμα τύχης (ή μάλλον ατυχούς επιλογής εταιρίας).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με χετε μπερδέψει με τι προωθήσεις και τα σχετικά, θα θελα να μου πειτε τη γνώμη σας:

Η μητέρα μου έχει σύνδεση Vodafone η οποία λήγει τον Δεκέμβριο. Σκέφτεται να μεταφερθεί στο ΤΙΜ 240 με φορητότητα από τώρα, πληρώνοντας ένα ποσό στην Vodafone για να λύσει το συμβόλαιο. Από την άλλη θέλει να βάλει και έναν αριθμό F2G ελέω non stop. Ωραία, έτσι; Ποιον αριθμό να κάνει καρτοκινητό και ποιον συμβόλαιο (παίζιε και η επιδότηση στη μέση...); Λογικά F2G πρέπει να κάνει αυτόν που έχει τώρα ο οποίος είναι και επαγγελματικός, και να κάνει συμβόλαιο τον νέο, σωστα; Ποιον πρέπει να ορίσει όμως προεπιλεγμένο και γιατί;

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιηση δεν εχεις...λογικο ειναι..αφου και η ειδοποιηση ειναι εκτροπη το ιδιο και ο τηλεφωνητης...οποτε η εκτροπη γινεται στο αλλο νουμερο σου.

βεβαια καλα θα ηταν να ειχαμε και ειδοποιηση...

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με χετε μπερδέψει με τι προωθήσεις και τα σχετικά, θα θελα να μου πειτε τη γνώμη σας:

Η μητέρα μου έχει σύνδεση Vodafone η οποία λήγει τον Δεκέμβριο. Σκέφτεται να μεταφερθεί στο ΤΙΜ 240 με φορητότητα από τώρα, πληρώνοντας ένα ποσό στην Vodafone για να λύσει το συμβόλαιο. Από την άλλη θέλει να βάλει και έναν αριθμό F2G ελέω non stop. Ωραία, έτσι; Ποιον αριθμό να κάνει καρτοκινητό και ποιον συμβόλαιο (παίζιε και η επιδότηση στη μέση...); Λογικά F2G πρέπει να κάνει αυτόν που έχει τώρα ο οποίος είναι και επαγγελματικός, και να κάνει συμβόλαιο τον νέο, σωστα; Ποιον πρέπει να ορίσει όμως προεπιλεγμένο και γιατί;

Το πιο καλό 2ιν1 το έχει η Κοσμοτέ πάντως.

Στης ΤΙΜ υπάρχει χρέωση όταν ο ένας αριθμός είναι καρτοκινητό και καλεί τον άλλον, ενώ στης Vodafone πρέπει να πάρεις συγκεκριμένη συσκευή.

 

Πάντως η καλύτερη "πατέντα" για να αξιοποιήσεις την υπηρεσία είναι να έχεις με συμβόλαιο το επαγγελματικό σου νούμερο (δηλαδή αυτό από το οποίο κάνεις κλήσεις και αυτό στο οποίο σε παίρνουν για διάφορες υποχρεώσεις) και να έχεις και ένα καρτοκινητό το οποίο να έχουν μόνο οι δικοί σου άνθρωποι. Προώθηση να κάνεις μόνο από το καρτοκινητό στο συμβόλαιο.

Έτσι αν σε παίρνει κάποιος της οικογένεις τη στιγμή που έχεις ανοιχτό το συμβόλαιο, η κλήση θα προωθηθεί σε αυτό και θα μιλήσετε. Αν σε παίρνει κάποιος στο συμβόλαιο τη στιγμή που είσαι στο καρτοκινητό (τότε δηλαδή που δε θέλεις να σε βρίσκουν άσχετοι) δε θα σε ενοχλήσει.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στην κοσμοτε νομιζω δεν ειναι ολες οι συσκευες συμβατες..το καλο στην κοσμοτε ειναι οτι δεν σε χρεωνει μηνιαιος την υπηρεσια ή δεν σε χρεωνει αυτα τα 6 ευρω που σε βαζει η τιμ...δεν θυμαμαι καλα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Στην Κοσμοτε πληρωνεις παγιο μονο εαν εχεις ατομικο συμβολαιο. Σε καθε περιπτωση καρτοκινητου ή εταιρικου δεν πληρωνεις μία.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
δυστηχως δεν έχω χρόνο να στο εξηγήσω απλά εμένα δεν με βόλεψε ιδιαίτερα και αν θελήσεις να το κάνεις να προσέξεις η συσκευή σου να είναι πλήρως συμβατή γιατι εγώ με το Nokia 8800 είχα τρελά προβλήματα (κολλαγε διαρκώς)
Link to comment
Share on other sites

Στο συμβολαιο εχει μηνιαι παγιο €1.4 τον μηνα και τελος ενεργοποιησης €6 στον πρωτο λογαριασμο. Το καρτοκινητο δεν εχει παγιο αλλα χρεωνεσαι περιπου €3-3.5 σαν τελος ενεργοποιησης εφαπαξ. Τωρα στο cc λενε οτι για να λειτουργει σωστα η υπηρεσια πρεπει το καρτοκινητο να ειναι For All (τωρα θα αντικατασταθει φανταζομαι απο το TIM Card), γιατι το f2g δεν το υποστηριζει. Αυτο που κανεις ειναι απλα απευθυνεσαι σε ενα καταστημα και σου δινουν μια καινουρια καρτα 2in1 η οποια ενεργοποιειται μεσα σε μια εργασιμη ημερα. Τωρα για την συσκευη, επειδη οντως καποιες παρουσιαζουν προβληματα, το καλυτερο θα ηταν να παεις στο cc να ρωτησεις για την συμβατοτητα της υπηρεσιας με το κινητο σου! Αυτα!!! Εγω παντως το ειχα στο v3 κσι επαιζε κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω εχει αναλυτικα το θεμα πιστευω θα σας βοηθησει :D

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπέρα. Εχω μια απορία Εχω καρτοκινητό tim. Και αυτό που θέλω ειναι, να πάρω΄ακόμα ένα καρτοκινητό tim, και να τα κάνω 2in1. Μέχρι εδώ καλα. Και τώρα, θέλω και στα 2 αυτά νουμεράκια να ενεργοποιήσω το nonstop. Είτε και απο τα 2 εναν αριθμό nonstop, είτε 2 διαφορετικούς αριθμούς nonstop.Απο την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι δεν μπορούν να συνυπάρξουν 2 nonstop σε κάρτοκινητo 2in1. Λίγο κουφό μου ακούγεται. δεν ξαναπήρα να ρωτήσω. Και κάτι ακομα ασχετό. Το καρτοκινητό μου ειναι 693xxxxx72. το 693xxxxx73 δεν υπάρχει. Μπορούν να μου ενεργοποιήσουν αυτόν τον αριθμό? Οταν χάλασε η sim μου, σε κατάστημα τιμ εβγαλαν μια κενή sim και ενεργοποίησαν τον αριθμό μου απο την αρχή. Λογικά θα γίνεται αλλά κατα πόσο το επιτρέπει η ίδια η εταιρεια να διαλέξεις νούμερο?????
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Εχω μια απορία Εχω καρτοκινητό tim. Και αυτό που θέλω ειναι, να πάρω΄ακόμα ένα καρτοκινητό tim, και να τα κάνω 2in1. Μέχρι εδώ καλα. Και τώρα, θέλω και στα 2 αυτά νουμεράκια να ενεργοποιήσω το nonstop. Είτε και απο τα 2 εναν αριθμό nonstop, είτε 2 διαφορετικούς αριθμούς nonstop.Απο την εξυπηρέτηση πελατών μου είπαν οτι δεν μπορούν να συνυπάρξουν 2 nonstop σε κάρτοκινητo 2in1. Λίγο κουφό μου ακούγεται. δεν ξαναπήρα να ρωτήσω. Και κάτι ακομα ασχετό. Το καρτοκινητό μου ειναι 693xxxxx72. το 693xxxxx73 δεν υπάρχει. Μπορούν να μου ενεργοποιήσουν αυτόν τον αριθμό? Οταν χάλασε η sim μου, σε κατάστημα τιμ εβγαλαν μια κενή sim και ενεργοποίησαν τον αριθμό μου απο την αρχή. Λογικά θα γίνεται αλλά κατα πόσο το επιτρέπει η ίδια η εταιρεια να διαλέξεις νούμερο?????

 

Από όσο ξέρω δεν επιτρέπεται (κακώς :mad: ) να διαλέξεις αριθμό... Μόνο αν σου τύχει.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται αυτο. Μονο εαν το ζητησεις σε συμβολαιο και μπορουν να στον δωσουν!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

...εγω εχω δυο αριθμους F2G και ForAll σε μια καρτα......τα εχω σε ξεχωριστα νουμερα χωρις προωθησει αναμεταξυ τους.....απο πλευρα συμβατοτητας δεν εχω κανενα προβλημα αν και οι συσκευες μου ειναι παλιες (5510, GD90, T39 κλπ).... :rolleyes:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν επιτρέπεται (κακώς :mad: ) να διαλέξεις αριθμό... Μόνο αν σου τύχει.. ;)

οχι βρε παιδια εγω οταν εκανα την συνδεση η κοπελιτσα μου εβγαλε μια λιστα γεματο νουμερα! και διαλεξα οποιο ηθελα..βεβαια δεν λεει και πολυ να εχεις ευκολο αριθμο γιατι μια φορα να το πεις ο αλλος το θυμαται! και σε ζαλιζει!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά εμένα με ενδιαφέρει κυρίως το να έχω 2 free2go σε πακέτο 2in1 και να έχω και στους 2 αριθμούς, ενεργοποιημένο το nonstop. Οσο για την επιλογή αριθμού, δεν μου είναι τοσο πολυ σήμαντικό
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που το cc υποστηριζει ειναι οτι δεν μπορεις να εχεις 2 f2g με την υπηρεσια 2in1 γιατι δεν εχεις το 99% της προωθησης. Δηλαδη, αν σε καλουν στο δευτερο καρτοκινητο σου και προωθειται η κληση στο κυριο, χρεωνεσαι ολο το ποσο με καμια εκπτωση. Αν ομως εσενα σε ενδιαφερει απλα να εχεις 2 καρτοκινητα για να πραγματοποιεις μονο κλησεις, τοτε δεν υπαρχει προβλημα. Πας σε ενα καταστημα και κανεις αλλαγη καρτας σε 2in1.
Link to comment
Share on other sites

Αν το θελει καποιος για το non stop 500 συμφερει να εχει 2 f2g σε 2in1 γιατι θε εχει 1000 λεπτα και 1000 μηνυματα με 8 euro το μηνα αλλωστε το 1,40 στα καρτοκινητα δεν χρεωνεται για την υπηρεσια!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν το θελει καποιος για το non stop 500 συμφερει να εχει 2 f2g σε 2in1 γιατι θε εχει 1000 λεπτα και 1000 μηνυματα με 8 euro το μηνα αλλωστε το 1,40 στα καρτοκινητα δεν χρεωνεται για την υπηρεσια!

 

 

epeidh me mperdepsate, telika isxyei ayto pou leei o filos edw pera? mporw na to kanw? exw 2 f2g kai 8elw na vgalw 2in1 kai na valw ton idio ari8mo non stop.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

telikws phra cc k epivevaiw8hke oti mono ta tim card mpainoun se 2in1.. krima..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

telikws phra cc k epivevaiw8hke oti mono ta tim card mpainoun se 2in1.. krima..

ολα μπαινουν..απλα δεν υφισταται η εκπτωση 99% με το f2g. οποτε χρηστες 2ιν1 με f2g προσοχη λοιπον!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ολα μπαινουν..απλα δεν υφισταται η εκπτωση 99% με το f2g. οποτε χρηστες 2ιν1 με f2g προσοχη λοιπον!

TΕλικα επειδη θελω να το κανω και εγω...αλλαξε κατι?Δεν το καταλαβα και καλα..εχω (f2g) Δηλαδη αν βαλω 2 αριθμους(f2g) σε μια καρτα και οι 2 αριθμοι εχουν νονο στοπ δεν θα ισχυει το νον στοπ 500 στην δευτερη καρτα?στην πρωτη καρτα ?και στις δυο καποιες φορες? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...