Jump to content

Wind 2in1: Δύο αριθμοί σε μία κάρτα SIM


mobilegr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εμενα η κοπελα στο καταστημα wind μου ειπε οτι δε θα χρεωνομαι καθολου!! λαλακιες μου ειπε ε?:mad:

 

δηλαδη αν εχω ενεργο το συμβολαιο και με καλουν στο καρτοκινητο θα χρεωνομαι? ποσο? :angry::angry::angry:

 

αυτα τα 6 ευρω τα πληρωνω οταν παρω τη νεα καρτα μια φορα και τερμα?

 

εκανα μια συνδεση και φορητοτητα καρτοκινητου vodafon. το καρτοκινητο θα γυρισει στη wind στις 15/1.πρεπει να παω να τους πω οτι θελω να το κανουν f2g γιατι θελω το non stop για το ιντερνετ?

 

Το non stop(wind plus) ενεργοποιείται ΚΑΙ σε WIND CARD, στο οποίο δεν χρεώνεται καμμία κλήση προώθησης. Σε αυτό θα σε γυρίσουν για να μην χρεώνεσαι καθόλου. Όμως,εγώ προτείνω να παραμείνει F2G, να έχεις την δυνατότητα να χρησιμοποιείς όλες τις; καινοτόμες υπηρεσίες και να χρησιμοποιείς την υπηρεσία 1λεπτό το λεπτό, προκειμένου να ελαχιστοποιήσεις το κόστος, με το να βάλεις τον έναν από τους δύο αριθμούς στον αριθμό συμβολαίου, και τον άλλο όπου μιλάς πολύ.

6+ΦΠΑ είναι ΕΦΑΠΑΞ. Δηλαδή μόνο μια φορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 484
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το non stop(wind plus) ενεργοποιείται ΚΑΙ σε WIND CARD, στο οποίο δεν χρεώνεται καμμία κλήση προώθησης. Σε αυτό θα σε γυρίσουν για να μην χρεώνεσαι καθόλου. Όμως,εγώ προτείνω να παραμείνει F2G, να έχεις την δυνατότητα να χρησιμοποιείς όλες τις; καινοτόμες υπηρεσίες και να χρησιμοποιείς την υπηρεσία 1λεπτό το λεπτό, προκειμένου να ελαχιστοποιήσεις το κόστος, με το να βάλεις τον έναν από τους δύο αριθμούς στον αριθμό συμβολαίου, και τον άλλο όπου μιλάς πολύ.

6+ΦΠΑ είναι ΕΦΑΠΑΞ. Δηλαδή μόνο μια φορα.

 

 

τοτε να παω απο τωρα στο καταστημα να τους πω οτι θελω να το κανουν f2g πριν μου το γυρισουν σε wind card. ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

1) Χρεώνεσαι κάθε φορά που σε καλούν στο καρτοκινητό και έχεις ενεργό το συμβόλαιο. Στο αντίθετο δεν χρεώνεσαι καθόλου.

 

Μήπως ξέρεις πόσο περίπου είναι αυτή η χρέωση;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι η χρέωση μιας κανονικής κλήσης από το ένα νούμερο στο άλλο...

Αν το έχεις ρυθμισμένο στο 1cent/λεπτό, τότε είναι 1cent/λεπτό... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι η χρέωση μιας κανονικής κλήσης από το ένα νούμερο στο άλλο...

Αν το έχεις ρυθμισμένο στο 1cent/λεπτό, τότε είναι 1cent/λεπτό... :wink:

 

κάτσε λίγο..για να καταλάβω..Αν έχω ενεργό το συμβόλαιο και με πάιρνει κάποιος στο καρτοκινητό θα χρεώνομαι εγώ; π.χ αν ο αλλος που με καλεί έχει Vodafone θα χρεώνομαι εγώ 0,39cents το λεπτό;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

κάτσε λίγο..για να καταλάβω..Αν έχω ενεργό το συμβόλαιο και με πάιρνει κάποιος στο καρτοκινητό θα χρεώνομαι εγώ; π.χ αν ο αλλος που με καλεί έχει Vodafone θα χρεώνομαι εγώ 0,39cents το λεπτό;

 

 

Τι σχέση έχει τι εταιρεία έχει αυτός που σε καλεί. Εσύ θα χρεώνεσαι όσο κοστίζει η κλήση (αν δε κάνω λάθος ουσιαστικά εκτροπή κλήσεως είναι) από το καρτοκινητό σου προς το συμβόλαιο σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει τι εταιρεία έχει αυτός που σε καλεί. Εσύ θα χρεώνεσαι όσο κοστίζει η κλήση (αν δε κάνω λάθος ουσιαστικά εκτροπή κλήσεως είναι) από το καρτοκινητό σου προς το συμβόλαιο σου.

 

Η αλλη εταιρία απλώς παράδειγμα ήταν.., η χρέωση πάντως είναι τόσο μεγάλη;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ειπανε στη wind οτι θα πληρωνω 1,40 καθε μηνα στο συμβολαιο.δηλαδη και 6 ευρω στην αρχη και 1,40 καθε μηνα.

 

Σωστό. Το πάγιο είναι για κάθε αριθμό συμβολαίου (1,4+ΦΠΑ)... Το είχα ξεχάσει να στο γράψω πριν. Στο καρτοκινητό δεν πληρώνεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνεις τίποτα στο καρτοκινητό, γιατί πληρώνεις τις κλήσεις-εκτροπές κανονικά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνεις τίποτα στο καρτοκινητό, γιατί πληρώνεις τις κλήσεις-εκτροπές κανονικά...

 

Δεν έχει σχέση το πάγιο με το αν πληρώνεις τις εκτροπές ή όχι... το wind card τί είναι, συμβόλαιο???:cry:

Link to comment
Share on other sites

To πάγιο ίσως να μην έχει σχέση αλλά, στην πραγματικότητα, οι περισσότεροι που θέλουν το 2ιν1 το θέλουν για το νονστοπ, που δεν υπάρχει στο wind card...

Kαι εγώ ήθελα να το κάνω με f2g και συμβόλαιο, αλλά μόλις έμαθα ότι σε χρεώνει τις εκτροπές το απέρριψα και απλά ρύθμισα το καρτοκινητό εκτροπή στη σύνδεσή μου και ας είναι σε ξεχωριστή συσκευή. Το έχω βάλει και σε 1cent το λεπτό και είμαι ΟΚ :wink:

Το wind card υπάρχει ακόμη ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

To πάγιο ίσως να μην έχει σχέση αλλά, στην πραγματικότητα, οι περισσότεροι που θέλουν το 2ιν1 το θέλουν για το νονστοπ, που δεν υπάρχει στο wind card...

Kαι εγώ ήθελα να το κάνω με f2g και συμβόλαιο, αλλά μόλις έμαθα ότι σε χρεώνει τις εκτροπές το απέρριψα και απλά ρύθμισα το καρτοκινητό εκτροπή στη σύνδεσή μου και ας είναι σε ξεχωριστή συσκευή. Το έχω βάλει και σε 1cent το λεπτό και είμαι ΟΚ :wink:

Το wind card υπάρχει ακόμη ???

 

Και πάλι νομίζω ότι ο κυριότερος λόγος να έχεις 2in1 κάρτα είναι να μην κουβαλάς 2 κινητά... και να μπορείς,φυσικά, να εκμεταλλεύεσαι τα non stop ... :O Αν ήταν έτσι όπως το γράφεις, δεν χρειάζεται καν τέτοιου είδους κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ε μα αυτό ακριβώς είπα... προσωπικά δε μου χρειάζεται για αυτό και δεν το έκανα, όπως και οι περισσότεροι (γνωστοί και φίλοι μου που είναι στην ίδια κατάσταση με εμένα)... Όσοι το βρίσκουν βολικό, φυσικά και θα το κάνουν.

Το μόνο κακό που υφίσταται (χωρίς αμφισβήτηση) είναι ότι κάνοντάς το, είτε θα χρεώνεσαι τις "δωρεάν" εκτροπές (τις μισές έστω...) είτε θα θυσιάζεις τον έναν αριθμό του νονστοπ η του 1cent, βάζοντας τον δικό σου... Σίγουρα θα εξυπηρετούσε πολύ κόσμο αν διορθωνόταν η παρούσα κατάσταση...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

PEDIA

iremia....mexri pro 10imerou to f2g kai 2inone itan malomena...edw kai 10 meres mporeis na kaneis kai 2inone me free2go...apla einai apenergopoiimeno to nonstop 500....kai enoite pou isxiei kai h idiki ekptosh proothishs 100%....etsi elege h enimerosh mou...tha tin kanw post avrio pou tha eimai sto magazi.

http://www.wind.com.gr/images/wint_images/logo_1.gif
Link to comment
Share on other sites

PEDIA

iremia....mexri pro 10imerou to f2g kai 2inone itan malomena...edw kai 10 meres mporeis na kaneis kai 2inone me free2go...apla einai apenergopoiimeno to nonstop 500....kai enoite pou isxiei kai h idiki ekptosh proothishs 100%....etsi elege h enimerosh mou...tha tin kanw post avrio pou tha eimai sto magazi.

Η wind δήλωνε ότι ήταν... μαλωμένα! Έχω 2in1 σιμ με 2 F2G εδώ και δύο χρόνια. Αν δεν χρειαζόσουν το non stop 500, όλα δούλευαν μια χαρά, όπως ακριβώς και τώρα δηλαδή. Δεν άλλαξε κάτι...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Η wind δήλωνε ότι ήταν... μαλωμένα! Έχω 2in1 σιμ με 2 F2G εδώ και δύο χρόνια. Αν δεν χρειαζόσουν το non stop 500, όλα δούλευαν μια χαρά, όπως ακριβώς και τώρα δηλαδή. Δεν άλλαξε κάτι...

 

Δηλαδή το πρόβλημα υπάρχει μόνο με το Nonstop500 ??? Με το nonstop προς όλους η με το 1cent/λεπτό δεν υπάρχει πρόβλημα ???

Αν είναι ΟΚ με αυτά, να πάω να το κάνω άμεσα... :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το ενεργοποίησα και εγω συμβόλαιο-F2GO, σε νοκια Ν95 8GB πως κάνεις την εναλλαγή των αριθμών; Πάντως συμφέρει να έχεις πάντα καρτοκινητό γιατι δεν χρεώνονται οι προωθήσεις απο το συμβόλαιο έτσι είναι ή κάνω λάθος;

Και κάτι ακόμα το νον στοπ προς όλους πόσα λεπτά ειναι;

Current Phones: Apple iPhone, Samsung U600 Gold Edition
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς 2in1 κάρτα σε Nokia E65 κινητό? εγώ που πήρα, δεν μου κάνει εναλλαγή αριθμών παρά μόνο άν κλείσω κ ανοίξω το κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει, στην εξυπηρετηση πελατων εχουν λιστα συμβατοτητας, που μπορουν να σας πουν για οποιαδηποτε συσκευη εαν θα εχει προβλημα με την καρτα...να καλειτε να ρωτατε πριν το κανετε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει, στην εξυπηρετηση πελατων εχουν λιστα συμβατοτητας, που μπορουν να σας πουν για οποιαδηποτε συσκευη εαν θα εχει προβλημα με την καρτα...να καλειτε να ρωτατε πριν το κανετε!!!

Δεν θα έπρεπε να το κάνει ο πωλητής του καταστήματος αυτό, πριν περάσει την αίτηση στο σύστημα; Ο πελάτης πηγαίνει στο κατάστημα και ζητάει την υπηρεσία, δεν είναι απαραίτητο ότι γνωρίζει (και ούτε είναι υποχρεωμένος) ότι μπορεί να μην υπάρχει συμβατότητα ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητής μου είπε πως πιθανόν να κολλήσει κανα 2 φορές κ πως εάν το κάνει θα χρειάζεται αναβάθμιση η συσκεύη. ξέρετε, η γνωστή φράση που λένε σε όσους δεν ξέρουν..τι αναβάθμιση να κάνω σε μία συσκευή που έχει το τελευταίο firmware?
Link to comment
Share on other sites

:blink:- εχει κανεις Νοκια 7390 και να το εχει κανει αυτο το 2 σε 1 sim (?)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά έχω ένα καρτοκινητό f2g τώρα και θέλω με το 2in1 να κάνω και ένα συμβόλαιο, απλώς θέλω να μπορώ να ενεργοποιήσω το Non stop 500. Πήρα στο 1260 και μου είπαν ότι μπορώ να ενεργοποιήσω όλα τα non stop, εκτός του non stop 500 προς 1 ή 2 αριθμούς.

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο με τα προηγούμενα μηνύματα, ισχύει αυτό; Μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό για να υπάρχει η δυνατότητα για το non stop 500;

thanks! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...