Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχει αναφερθεί ποτέ τέτοιο πρόβλημα στο thread μέχρι σήμερα. Μπορεί να μην φταίει η μπαταρία. Δοκίμασε να την φορτίσεις στο 2ο κινητό.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτο κανω. φορτιζω τη δικη μου μπαταρια στο αλλο κινητο και μεχρι στιγμης δειχνει να φορτιζει μια χαρα, χωρις να εχει ζεσταθει το τηλεφωνο. θα δοκιμασω αργοτερα να φορτισω και την αλλη στο δικο μου και βλεπουμε..

Παντως εμενα μου κανει πιο πολυ σαν προβλημα του κινητου στη φορτιση.. Δυσκολα εχουν προβλημα οι μπαταριες..

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που παρουσιαστει καποιο προβλημα απευθυνεσαι στην αντιπροσωπεια η στο μαγαζι που εγινε η αγορα??

υπαρχει περιπτωση να γινει αλλαγη της συσκευης?

στην αθηνα που υπαρχει αντιπροσωπεια την εταιριας?

παντως εστω κι αν το βρισκεις 500 ευρω .οσο δηλαδη ενας βασικος μισθος ετσι οπως πανε τα πραγματα στην ελλαδα ειναι τραγικο να παρουσιαζει τοσα προβληματα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά αυτό το χάλι με το handsfree που δεν ακούω τίποτα με την ένταση φουλ μόνο εγώ το έχω;

:-\

 

http://www.ctrlplusz.com/2011/06/fix-for-low-microphone-volume-on-the-samsung-galaxy-s-ii/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση που παρουσιαστει καποιο προβλημα απευθυνεσαι στην αντιπροσωπεια η στο μαγαζι που εγινε η αγορα??

υπαρχει περιπτωση να γινει αλλαγη της συσκευης?

στην αθηνα που υπαρχει αντιπροσωπεια την εταιριας?

παντως εστω κι αν το βρισκεις 500 ευρω .οσο δηλαδη ενας βασικος μισθος ετσι οπως πανε τα πραγματα στην ελλαδα ειναι τραγικο να παρουσιαζει τοσα προβληματα

Φίλε μη το πάρεις. Αν είναι να το κλαις από τώρα. Δεν μπαίνεις στο παιχνίδι με σκοπό να χάσεις!

Όλοι εμείς που το έχουμε 3 μήνες είμαστε υπέρ ευχαριστημένοι. Για μένα προσωπικά είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει γενικά. Έχει γίνει εξάρτηση. Τώρα αν στις χιλιάδες που έχουν πουληθεί υπάρχουν και κάποια προβλήματα είναι λογικό.

Στην αρχή είχαν βρει το πίσω καπάκι. Βλέπεις κανένα να το συζητάει. Εγώ το βρίσκω σοφό γιατί και έχει ωραία αίσθηση αλλά είναι και πολύ ελαφρύ.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο εσύ, απ όσο ξέρω είναι γενικό.Όταν είναι βυσματωμένο με το δικό του handsfree, η ένταση μειώνεται τουλάχιστον 50% για να μην πω παραπάνω.

 

Κάποιος είχε αναφέρει αν θυμάμαι καλά ότι αυτό αλλάζει αν χρησιμοποιήσεις aftermarket, δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

 

Και εγω το έχω γράψει 2-3 φορές οτι ο ήχος-ενταση απο το HF είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ.

Πιο συκγεκριμένα και στη προηγούμενη συσκευή και σε αύτη που έχω το ίδιο "χάλια"!

Δε νομίζω οτι είναι θέμα τύχης αφου και στις 2 δικές μου και σε τριτη φίλου το ίδιο συμβαίνει ...

Να ξαναγράψω οτι υπάρχει πρόβλημα με την ένταση των ενσηρματων ακουστικων (hands free) και σε δοκιμή που έχω κανει προσωπικά με HF απο Nokia-LG-Sony το ίδιο και το αυτο!!!

δεν θελω να ακουσω καλα λογια απλα τα + και τα - του κινητου. τωρα διαβαζω για τα ακουστικα.....κατι τετοιο ισχυει και για το bluetooth?

 

 

Οχι φίλε μου στη περίπτωση του "μπλε δόντι" δε θα αντιμετωπισεις θέμα έντασης, με Sony HBH-PV770 και Samsung HP-1500 που χρησιμοποιώ δεν έχω κανένα πρόβλημα!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μη το πάρεις. Αν είναι να το κλαις από τώρα. Δεν μπαίνεις στο παιχνίδι με σκοπό να χάσεις!

Όλοι εμείς που το έχουμε 3 μήνες είμαστε υπέρ ευχαριστημένοι. Για μένα προσωπικά είναι η καλύτερη αγορά που έχω κάνει γενικά. Έχει γίνει εξάρτηση. Τώρα αν στις χιλιάδες που έχουν πουληθεί υπάρχουν και κάποια προβλήματα είναι λογικό.

Στην αρχή είχαν βρει το πίσω καπάκι. Βλέπεις κανένα να το συζητάει. Εγώ το βρίσκω σοφό γιατί και έχει ωραία αίσθηση αλλά είναι και πολύ ελαφρύ.

 

Το πίσω καπάκι είναι ότι πιο ανθεκτικό υπάρχει! Δοκίμασα και ένωσα πιέζοντας τις δύο άκρες του και επανήλθε σαν λάστιχο! Υπάρχει και βίντεο που το δείχνει..θα το βρω και θα το ποσταρω εδώ..

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν θελει να χασει ουτε εγω ουτε κανενας μας.το κινητο μου αρεσει και εξωτερικα και τα χαρακτηριστικα του. πχ επιασα το μηλο4 και μου φαινοταν σαν τουβλο μπροστα του.....απλα δεν μπορω να παραβλεψω τα οποια προβληματα εχει ισως να εχω επηρεαστει αρνητικα γιατι εχω παρει σαν δεδομενο οτι θα εχει καποιο προβλημα πραγμα που μπορει να μην ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου, μόλις χθες πήρα το S II και έχω ένα προβληματάκι. Πάω Εφαρμογές/Ρυθμίσεις/Ήχος/Ήχος κλήσης τηλεφώνου, αλλά εκεί, έχει μόνο τους ήχους της Συσκευής. Επίσης, το ίδιο συμβαίνει και όταν πηγαίνω Επαφές/(ανοίγω μια επαφή)/ Ήχος κλήσης/Επιλογή ήχου από αρχεία μου/(βρίσκω το αρχείο που θέλω), το κάνει αναπαραγωγή, αλλά το ''ok'' είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορώ να το επιλέξω. Είναι πρόβλημα της δικής μου Συσκευής;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ με τη σειρά μου, μόλις χθες πήρα το S II και έχω ένα προβληματάκι. Πάω Εφαρμογές/Ρυθμίσεις/Ήχος/Ήχος κλήσης τηλεφώνου, αλλά εκεί, έχει μόνο τους ήχους της Συσκευής. Επίσης, το ίδιο συμβαίνει και όταν πηγαίνω Επαφές/(ανοίγω μια επαφή)/ Ήχος κλήσης/Επιλογή ήχου από αρχεία μου/(βρίσκω το αρχείο που θέλω), το κάνει αναπαραγωγή, αλλά το ''ok'' είναι απενεργοποιημένο και δεν μπορώ να το επιλέξω. Είναι πρόβλημα της δικής μου Συσκευής;

 

Δημιούργησε ενα φάκελο (ονομασε των όπως θες).

Εκεί μεσα δημιούργησε 3 φακέλους, Alarms - Notification - Ringtones.

 

Μετα θα μπορείς να βάλεις οποίον ήχο θες σε ανάλογη θέση. ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησε ενα φάκελο (ονομασε των όπως θες).

Εκεί μεσα δημιούργησε 3 φακέλους, Alarms - Notification - Ringtones.

 

Μετα θα μπορείς να βάλεις οποίον ήχο θες σε ανάλογη θέση. ;)

 

ok φίλε μου, θα το δοκιμάσω και σου λέω! Thankzzz :thanks:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν θελει να χασει ουτε εγω ουτε κανενας μας.το κινητο μου αρεσει και εξωτερικα και τα χαρακτηριστικα του. πχ επιασα το μηλο4 και μου φαινοταν σαν τουβλο μπροστα του.....απλα δεν μπορω να παραβλεψω τα οποια προβληματα εχει ισως να εχω επηρεαστει αρνητικα γιατι εχω παρει σαν δεδομενο οτι θα εχει καποιο προβλημα πραγμα που μπορει να μην ισχυει.

Έχω φίλους με μήλο, Sensation και Arc. Ο γαλαξίας είναι καλύτερος με διαφορά. Απλώς δεν παίζεται. Μικροπροβλήματα που υπάρχουν πιστέυω ότι θα λυθούν με την νέα έκδοση. Εγώ πάντως δεν είδα κανένα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

κανε restart και ξαναδοκιμασε

Κι αυτό το έκανα :(

 

Έχει εμφανίσει τους ήχους στο ''Ήχος κλήσης τηλεφώνου'' :) το μόνο που παραμένει με πρόβλημα είναι στις επαφές. Εκεί δεν πατιέται το ok

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ο επεξαργαστής καμιά φορά δουλεύει στο 60% και ο μετρητής CPU δείχνει ότι δουλεύει μετά συνεχώς εκεί χωρίς να είναι ανοιχτή κάποια εφαρμογή. Μετά από ώρα πέφτει. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

το μόνο που παραμένει με πρόβλημα είναι στις επαφές. Εκεί δεν πατιέται το ok

ειναι mp3 αυτο που επιλεγεις;

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι είναι ότι πιο ανθεκτικό υπάρχει! Δοκίμασα και ένωσα πιέζοντας τις δύο άκρες του και επανήλθε σαν λάστιχο! Υπάρχει και βίντεο που το δείχνει..θα το βρω και θα το ποσταρω εδώ..

 

Sent from Galaxy!

 

Θυμάσαι όμως τι γκρίνια ακούγαμε στην αρχή για το καπάκι για το οποίο συμφωνώ κι εγώ συνδυάζει εξαιρετικά και αντοχή και εμφάνιση αλλά είναι και εξαιρετικά ελαφρύ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ξερει κανεις πως θα κανω παιρ με το μλουτουθ του κινητου μου?? το βλεπει συνδεεται αλλα η συσκευη βλουτουθ εχει κωδικο πως θα τον βαλω στη συσκευη ωστε να κανω παιρ.... δεν με αφηνει........παω ρυθμισεις ασυρματη επικινωνια - ρυθμισεις μπλουτουθ.. εκει βλεπω το βλουτουθ hands free παταω πανω του αλλα δεν εχει επιλογη για κωδικο βεβεα το κινητο λεει πως ειναι συνδεμενο το hands free ομως λεει πως δεν ειναι γιατι μαλλον θελει να στειλω τον κωδικο του... καμια ιδεα κανεις ???????
Link to comment
Share on other sites

ναι ναι, mp3

 

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι θες να κάνεις αλλά..πήγαινε στον φάκελο που έχεις τα mp3 μέσω κάποιου file manager (astro) και πατα επίμονα πάνω στο κομμάτι που θες..πρέπει λογικά να σου βγάζει επιλογές που θες να το βάλεις...

Το ίδιο μπορείς να κάνεις άμα πας στον stock mp 3 player του κινητού...

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

 

πιανει 100% το εχω κανει σε 5 διαφορετικα android κινητα.

TCe
Link to comment
Share on other sites

πιανει 100% το εχω κανει σε 5 διαφορετικα android κινητα.

Ναι, δίκιο έχεις, τώρα δουλεύει. :)

Στις υπενθυμίσεις ημερολογίου γίνεται να μπει άλλος ήχος έκτος από τους default?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...