Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω τον τρόπο ξεκλειδώματος της συσκευής και να αλλάξω αυτό το πορτοκαλί φόντο που έχει default από την μαμά Samsung?

 

Settings -> Display -> Screen Display -> Lock Screen Wallpaper

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το καλυτερο ειναι το aosp κλειδωμα το οποιο ομως δεν εχω καταφερει να βαλω

υπαρχει μια εφαρμογη αλλα δεν με ικανοποιει

το καλυτερο θα ηταν να ακνοω απεγκατασταση την Lockscreen που υπαρχει τωρα ωστε

να υπαρχει μετα η aosp αλλα δεν ξερω ποια ειναι

ετσι το εκανα στο desire που ειχα

Link to comment
Share on other sites

Settings -> Display -> Screen Display -> Lock Screen Wallpaper

 

Ευχαριστώ αλλά έτσι αλλάζεις εικόνα και όχι τρόπο κλειδώματος.

 

Πχ σε άλλα android έχω δει που ξεκλειδώνουν περίπου σαν το iphone.

 

Το έχει καταφέρει κανείς?

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά έτσι αλλάζεις εικόνα και όχι τρόπο κλειδώματος.

 

Πχ σε άλλα android έχω δει που ξεκλειδώνουν περίπου σαν το iphone.

 

Το έχει καταφέρει κανείς?

 

Widget locker από μάρκετ, προς το παρόν η μόνη λύση...

 

Sent from Galaxy!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.Ξέρει κανείς γιατί δεν μου εμφανίζεται στην οθόνη το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου;:X

Πως αφαιρώ την προστασία της οθόνης;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά έτσι αλλάζεις εικόνα και όχι τρόπο κλειδώματος.

 

Πχ σε άλλα android έχω δει που ξεκλειδώνουν περίπου σαν το iphone.

 

Το έχει καταφέρει κανείς?

 

Ρυθμισεις - τοποθεσια και ασφαλεια - αλλαγη κλειδωματος οθονης - χρηση ορατου μοτιβου

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιζω το κινητο για traffic data μεσω 3G δικτυου το αφηνω στην ακρη και θελω το laptop μου να παρει internet μεσω wifi απο το κινητο.

Γινεται και πως?

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμιζω το κινητο για traffic data μεσω 3G δικτυου το αφηνω στην ακρη και θελω το laptop μου να παρει internet μεσω wifi απο το κινητο.

Γινεται και πως?

 

Επειδή κάνω κάποια πειράματα από χθες με AOSP ROMs δεν έχω τις επιλογές μπροστά μου, παρόλα αυτά όταν το είχα χρησιμοποιήσει ήταν στις ρυθμίσεις του ασύρματου δικτύου. Νομίζω mobile tethering, ή tethering ή κάπως έτσι.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, για καποιους που θελουν να χρησιμοποιούν ελληνικα στο swype.:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16015803#post16015803

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση....σιγουρα θα εχει γινει δεκαδες φορες αλλα ειναι δυσκολο να ψαξω τοσες σελιδες.

Θελω να βαλω ιντερνετ στο γαλαξια μου. πως γινεται καθε φορα που θα συνδεομαι στο ιντερνετ να μην γινονται οι ενημερωσεις των εφαρμογων αυτοματα ωστε να μη μου τρώει mb? (πρεπει να ξετικαρω απο ολες τις εφαορμογες το αυτοματη ενημερωση ή υπαρχει καποιος πιο νορμαλ τροπος?)

Ευχαριστω

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να κανω μια ερωτηση....σιγουρα θα εχει γινει δεκαδες φορες αλλα ειναι δυσκολο να ψαξω τοσες σελιδες.

Θελω να βαλω ιντερνετ στο γαλαξια μου. πως γινεται καθε φορα που θα συνδεομαι στο ιντερνετ να μην γινονται οι ενημερωσεις των εφαρμογων αυτοματα ωστε να μη μου τρώει mb? (πρεπει να ξετικαρω απο ολες τις εφαορμογες το αυτοματη ενημερωση ή υπαρχει καποιος πιο νορμαλ τροπος?)

Ευχαριστω

 

Ρυθμησεις/λογαριασμοι και συνχρονισμος και ξετικαρισε την αυτοματη ενημερωση,αν θες ξετικαρισε και την απο πανω επιλογη...

 

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το Galaxy S 2 και σήμερα μου παρουσιάστικε ένα πρόβλημα. Δεν λειτοθργούν τα codes στον dialer. Πατάω *2767*3855# για να κάνει hard reset, αλλά παρόλο που το δέχεται δεν κάνει απολύτως τίποτα. Φυσικά και υπάρχει και το reset απο τις ρυθμίσεις, αλλά δεν είναι το ίδιο. Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα ?

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, για καποιους που θελουν να χρησιμοποιούν ελληνικα στο swype.:)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=16015803#post16015803

Ποια έκδοση του swype είναι αυτή;

Καλησπέρα,

έχω το Galaxy S 2 και σήμερα μου παρουσιάστικε ένα πρόβλημα. Δεν λειτοθργούν τα codes στον dialer. Πατάω *2767*3855# για να κάνει hard reset, αλλά παρόλο που το δέχεται δεν κάνει απολύτως τίποτα. Φυσικά και υπάρχει και το reset απο τις ρυθμίσεις, αλλά δεν είναι το ίδιο. Έχει παρουσιαστεί σε κανέναν παρόμοιο πρόβλημα ?

Το hard reset είναι τελείως αναξιόπιστο με αυτόν τον τρόπο, καλύτερα να το κάνεις απλά. Δηλαδή, factory reset(επαναφορά εργοστασιακών) και format την εσωτερική. Από τις ρυθμίσεις. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο καμποσο καιρο ειμαι ακομα εκπληκτος με το συγκεκριμενο τηλ...το μοναδικο που δεν ενοιωσα την αναγκη να χρησιμοποιησω ζελατινα για την οθονη του...μετραει ηδη 6 πτωσεις και δεν δειχνει ουτε ενα σημαδι..εχω μεινει αναυδος με την αντοχη του και το υλικο κατασκευης..

Sony Vaio P VGN-P31ZK/Q(still rocks ;) )

Nokia 700 Symbian belle FP2

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετα απο καμποσο καιρο ειμαι ακομα εκπληκτος με το συγκεκριμενο τηλ...το μοναδικο που δεν ενοιωσα την αναγκη να χρησιμοποιησω ζελατινα για την οθονη του...μετραει ηδη 6 πτωσεις και δεν δειχνει ουτε ενα σημαδι..εχω μεινει αναυδος με την αντοχη του και το υλικο κατασκευης..

 

και εγω ζελατινα ακομη γιοκ!:)

βραχος στο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα !! μολης σημερα αγορασα και γω το S II , πω πω μαμαει !!:lol:

Σαν πρωτη ερωτηση που κανω (γιατι οπως βλεπω θα ακολουθησουν κιαλλες:lol:) ειναι στην μνημη του κινητου (συσκευη αποθηκευσης USB) εφοσον ειναι 16GB γιατι φενονται οτι ειναι 11,5 GB ????:blink:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα !! μολης σημερα αγορασα και γω το S II , πω πω μαμαει !!:lol:

Σαν πρωτη ερωτηση που κανω (γιατι οπως βλεπω θα ακολουθησουν κιαλλες:lol:) ειναι στην μνημη του κινητου (συσκευη αποθηκευσης USB) εφοσον ειναι 16GB γιατι φενονται οτι ειναι 11,5 GB ????:blink:

 

Γιατί α) ως γνωστόν, τα 16gb ποτε δεν είναι 16. Όπως όταν αγοράζεις έναν σκληρό που λέει 320gb και τελικά είναι κοντα στα 300+. β) Επίσης, επειδή τα 2 gb -αν δεν κάνω λάθος- τα χρησιμοποιεί για την εσωτερική μνήμη του κινητού όπου είναι περασμένο το λογισμικό και άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι σχετικό με την μνήμη. Βλέπω στις ρυθμίσεις-->αποθήκευση: Συνολικός Χώρος 11,5gb και διαθέσιμος χώρος 11,44gb και διαθέσιμος χώρος 1,72gb. Πηγαίνοντας στις εφαρμογές στην καρτέλα Όλα, λεεί στη μνήμη συσκευής 247 σε χρήση από τα 1,7gb και στη κάρτα SD (που δεν έχω sd μέσα είναι η υπόλοιπη μνήμη) 69mb απο τα 11gb. Έχω κάποιες εφαρμογές πχ angry birds που θέλω να τις μεταφέρω στη μνήμη SD που ανέφερα πριν, αλλά όταν πατάω μεταφόρα που λέει "Αποτυχλια μετακίνησης εφαρμογής: Ανεπαρκής Μνήμη". Πως μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές που επιθυμώ στη συγκεκριμένη μνήμη ή ακόμη καλύτερα είναι δυνατό να διαλέγω που να εγκαθιστόνται οι εφαρμογές? Αναφέρω πάλι ότι μνήμη SD δεν έχει τοποθετηθεί... Ευχαριστώ :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το συνδεσα με kies μου εβγαλε για ενημερωση υλικολογισμικου . Να την κανω την αναβαθμιση αφοβα??? αν ειναι να την κανω τωρα που δεν εχω περασει επαφες και διαφορα αλλα. Ειναι ελληνικη και αξιοπιστη ?? μην τρεχω μετα .....

Ειναι η ανωτερη εκδοση του Android OS v2.3 (Gingerbread) ???????

Μου βγαλε αυτο->

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

τωρα που το συνδεσα με kies μου εβγαλε για ενημερωση υλικολογισμικου . Να την κανω την αναβαθμιση αφοβα??? αν ειναι να την κανω τωρα που δεν εχω περασει επαφες και διαφορα αλλα. Ειναι ελληνικη και αξιοπιστη ?? μην τρεχω μετα .....

Μου βγαλε αυτο->

 

να την κάνεις ενοειτε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.Ξέρει κανείς γιατί δεν μου εμφανίζεται στην οθόνη το πληκτρολόγιο του τηλεφώνου;:X

Πως αφαιρώ την προστασία της οθόνης;

 

Για το πρώτο είναι αριστερά από το "Αρχεία καταγραφής" και εγώ το έψαχνα σήμερα. Κάνε scroll προς τα αριστερά

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο φακελος της μνημης της συσκευης (τα 11,5GB) ?? απο τα αρχεια μου εννοω : ο DCIM ? o external_sd ? o Samsung ? o usbstorage ?

γιατι εβαλα κατι φωτο στον usbstorage και δεν εχω επιλογη να την βαλω ως φοντο , ομοιος εφτιαξα και φακελο Video και εβαλα ταινια με subs αλλα δεν παιζουν οι υποτιτλοι !!

Link to comment
Share on other sites

ποιος ειναι ο φακελος της μνημης της συσκευης (τα 11,5GB) ?? απο τα αρχεια μου εννοω : ο DCIM ? o external_sd ? o Samsung ? o usbstorage ?

γιατι εβαλα κατι φωτο στον usbstorage και δεν εχω επιλογη να την βαλω ως φοντο , ομοιος εφτιαξα και φακελο Video και εβαλα ταινια με subs αλλα δεν παιζουν οι υποτιτλοι !!

 

βάλε τις φωτο σε ένα φάκελο και βάλτον χύμα μέσα στην sd...το ίδιο και τα βίντεο...

και για τους υπότιτλους φρόντισε να έχουν το ίδιο όνομα με την ταινία

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

βάλε τις φωτο σε ένα φάκελο και βαλτον χύμα μέσα στην sd...το ιδιο και τα βιντεο...

δεν εχω αγορασει ακομη καρτα microSD , θα παραγγηλω μια 16αρα gb απο ebay. Λεω για την μνημη της συσκευης (τα 11,5GB) ποιος ειναι ο σωστος φακελος που θα εχω full διαχείριση των αρχειων

Και βεβαια οι ταινιες εχουν το ιδιο ονομα , εχω πανω απο 1000 ταινιες:happy:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω αγορασει ακομη καρτα microSD , θα παραγγηλω μια 16αρα gb απο ebay. Λεω για την μνημη της συσκευης (τα 11,5GB) ποιος ειναι ο σωστος φακελος που θα εχω full διαχείριση των αρχειων

Και βεβαια οι ταινιες εχουν το ιδιο ονομα , εχω πανω απο 1000 ταινιες:happy:

 

αυτό σου λεω κ εγώ...βάλε τον φάκελο με τις φωτο χύμα μέσα στα 11 gb και οχι μεσα σε καποιον αλλο

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...