Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι απλα ηθελα να αποφυγω τις 10 κινησεις για να κλεισει και μου φενεται κουλο ενα τετοιο κινητο να μην εχει απλα ενα exit στο broswer.. :wacko: δηλαδη τα περιτα κλικ δε τα γλιτωνουμε?? αν ξερει καποιος φιλος ας μας διαφωτισει

 

πατας το home button και κλεινει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πατας το home button και κλεινει...

 

δυστηχως δε κλεινει με το home,τρεχει κανονικα απο πισω κι αν πας να το ξανανοιξεις βρισκεις ολεσ τις σελιδες κτλ οπως ηταν :(

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δε κλεινει με το home,τρεχει κανονικα απο πισω κι αν πας να το ξανανοιξεις βρισκεις ολεσ τις σελιδες κτλ οπως ηταν :(

Βάλε τον opera που έχει επιλογή exit

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως δε κλεινει με το home,τρεχει κανονικα απο πισω κι αν πας να το ξανανοιξεις βρισκεις ολεσ τις σελιδες κτλ οπως ηταν :(

 

ουσιαστικα το home button δεν στο κλεινει απλα στο βαζει στο backround...μπορεις ομως να βαλεις το widget program monitor και το τερματιζεις απο εκει...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

ναι απλα ηθελα να αποφυγω τις 10 κινησεις για να κλεισει και μου φενεται κουλο ενα τετοιο κινητο να μην εχει απλα ενα exit στο broswer.. :wacko: δηλαδη τα περιτα κλικ δε τα γλιτωνουμε?? αν ξερει καποιος φιλος ας μας διαφωτισει

 

Βασικα δεν χρειαζεται να το κλεινεις. Αρκει να πατας το home button. Αν χρειαστει θα το κλεισει μονο του το λειτουργικο. Ειναι θεμα os οχι συσκευης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

εγινε παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις..απλα θελω να το κλεινω γιατι μεχρι να το κλεισει το android,κι αν το κλεισει ποτε στο γαλαξια που εχει ενα καρο RAM, θα μου στραγγιξει τη μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

εγινε παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις..απλα θελω να το κλεινω γιατι μεχρι να το κλεισει το android,κι αν το κλεισει ποτε στο γαλαξια που εχει ενα καρο RAM, θα μου στραγγιξει τη μπαταρια..

 

δε νομιζω οτι οφελει η χρηση task managers και η χειροκινητη διακοπη των εφαρμογων..

αλλωστε εχει αναφερθει πως μια τετοια αντιμετωπιση μπορει να μειωσει την αυτονομια..

 

γι αυτο home button και με 1gb ram εισαι ανετος..

Link to comment
Share on other sites

θελω εφαρμογη που να μπορει να μου ανακτησει κωδικους που εχω πληκτρολογησει στο κινητο και τους εχει κρατησει.. π.χ. στο Browser..

Ξερει κανεις καποια;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω εφαρμογη που να μπορει να μου ανακτησει κωδικους που εχω πληκτρολογησει στο κινητο και τους εχει κρατησει.. π.χ. στο Browser..

Ξερει κανεις καποια;

 

ρωτησε καλυτερα εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Link to comment
Share on other sites

εγινε παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις..απλα θελω να το κλεινω γιατι μεχρι να το κλεισει το android,κι αν το κλεισει ποτε στο γαλαξια που εχει ενα καρο RAM, θα μου στραγγιξει τη μπαταρια..

το έχουμε πει πολλές φορές. Δεν υπάρχει λόγος να κλείνετε εφαρμογές.αφήστε το λειτουργικό να κάνει την δουλειά του κι' εσείς απλά ανοίξτε ότι εφαρμογή θέλετε.

Εδώ Εμείς στο sgs1 δεν κλείνουμε εφαρμογές, θα κλείσετε εσείς που έχετε και διπλάσια μνήμη ραμ :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει το Google Latitude. Το είχα ενεργοποιήσει και εγώ και φαινόταν ότι έτρωγε το maps την μπαταρία.

 

Πως απενεργοποιείται το Google Latitude..;;;:p

 

Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα με την κατανάλωση μπαταρίας απ'το maps..

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις εφαρμογές και μπες στην εφαρμογή latitude. Εκεί έχει επιλογή «απενεργοποίηση του latitude».

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν φαει κολλημα με το wifi range...

 

παρτε ενα repeater σαν αυτο

 

για να χαλαρώσετε και να χαρείτε το <<εργαλείο>> σας!!!

 

Αυτό αυτόνομο είναι ή συνδέεται στο ήδη υπάρχων μοντεμ-ρούτερ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις εφαρμογές και μπες στην εφαρμογή latitude. Εκεί έχει επιλογή «απενεργοποίηση του latitude».

 

Aυτό να υποθέσω ότι χρειάζεται να γίνεται κάθε φορά που ενεργοποιώ τη συσκευή ή το πρόγραμμα απενεργοποιείται και παραμένει κλειστό μέχρι να το ενεργοποιήσω πάλι απ'το μενού του;

 

Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα γιατι με πεταει απο το προγραμμα navigon 3.6.0 με μηνυμα αναγκαστικο κλεισιμο διακοπη της εφαρμογης διαδικασια com.navigon.navigator_checkout_eu40

 

Επειδή δεν είναι αγορασμένο...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια και εγω που νομιζα οτι ειχε προβλημα η συσκευη μου..ευχαριστω για την απαντηση...

 

Η συσκευή το μοναδικό πρόβλημα που έχει είναι τις υπερθέρμανσης και αυτό λόγο οθόνης η εκτεταμένης χρήσης οθόνης + cpu.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες. Σημερα αγορασα το S 2 και θα ηθελα να περασω τις επαφες απο το email μου στην google (gmail). Ακολουθησα τα βηματα του οδηγου αλλα σε ενα σημειο λεει για καρτα μνημης. Δεν εχω αγορασει ακομα καρτα μνημης. Υπαρχει αλλος τροπος να περασω τις επαφες μου? Ευχαριστω και συγγνωμη αν το θεμα που ανοιξα εχει ξανασυζητηθει.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτό να υποθέσω ότι χρειάζεται να γίνεται κάθε φορά που ενεργοποιώ τη συσκευή ή το πρόγραμμα απενεργοποιείται και παραμένει κλειστό μέχρι να το ενεργοποιήσω πάλι απ'το μενού του;

 

Ευχαριστώ!:)

εφοσον το απενεργοποιησεις, θα μεινει μονιμα απενεργοποιημενο μεχρι να το ενεργοποιησεις εσυ. δεν ενεργοποιειται απο μονο του.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.Ποια η διαφορά ανάμεσα σε "Χρήση δεδομένων πακέτου" και "Περιαγωγή δεδομένων" ?
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία.Ποια η διαφορά ανάμεσα σε "Χρήση δεδομένων πακέτου" και "Περιαγωγή δεδομένων" ?

 

Η περιαγωγή δεδομένων είναι το γνωστό roaming. Είναι χρήσιμο σε αυτούς που έχουν Q στην ελλάδα.. και για αυτούς που πάνε εξωτερικό...

Link to comment
Share on other sites

Τελεια και εγω που νομιζα οτι ειχε προβλημα η συσκευη μου..ευχαριστω για την απαντηση...

 

ισως να ναι αυτο...σε μενα παντος απο τοτε που τ ανοιγω με 3g internet ενεργοποιημενο,δεν μου το ξαναεκανε,ασε που κλειδωνει σε δευτερολεπτα πια.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή το μοναδικό πρόβλημα που έχει είναι τις υπερθέρμανσης και αυτό λόγο οθόνης η εκτεταμένης χρήσης οθόνης + cpu.

 

καμια σχεση αυτο το λαθος με την υπερθερμανση ...το ειχα ανοιχτο για ωρα ,με το navigon,και μεσα σε θηκη case mate tough...δε λεω μια θερμοκρασια την ειχε,αλλα να κλεισει ποτε....τουλαχιστον μεχρι τωρα...ιδωμεν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...