Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν νωμηζω οτι το S III θα χει τεραστιες διαφορες απο το S II , δεν βλεπω τον λογο αντικαταστασης και αλλα 600 ευρωπουλα για λιγο μεγαλυτερη οθονη και λιγο ταχυτερο επεξεργαστη , αντε να χει και καμια εισοδο HD για συνδεση απευθιας με TV.

Εγω προσωπικά το S II θα το κρατησω αρκετα χρονακια , και θα κλεισω τα αυτακια μου σε οτι καινουργιο βγαινει, αλλωστε με καλυπτει και με το παραπανω !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει το Svox Ariadne & SVOX CLASSIC TTS, τα οποία δείχνουν να έχουν πολύ καλές δυνατότητες, αλλά δουλεύει όποτε θυμάται. Πχ όταν με καλούν δεν έχω πάντα φωνητική ειδοποίηση. Ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τι μπορεί να φταίει.

Επίσης διαβάζει πολύ όμορφα τα κείμενα, ΑΛΛΑ μόνο ανά σειρά. Μόλις τελειώσει μια σειρά πρέπει να πατήσω τα βελάκια για να διαβάσει την επόμενη σειρά και ου το κάθε εξής! Κάποια ρύθμιση ούτε εδώ δεν μπόρεσα να βρω. Το κάνει και σε άλλους;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις backup τις εφαρμογές, το οποίο αποθηκευεται στον φάκελο titanium backup στην sd και μετά εγκατέστησε το Titanium backup στο άλλο κινητό και ρίξε στην sd του κινητού τον φάκελο.Μπες μετά στο πρόγραμμα και κάνε restore.

 

Ναι αλλά δεν υπάρχει φάκελος titanium backup απ'ότι βλέπω. Περίεργο, μήπως θέλει restart;

 

/edit: Όντως ήθελε restart, ευχαριστώ.

 

/edit2: Τελικά τα εμφανίζει κανονικά στην SD τα backup αλλά όταν πάω από την νέα συσκευή πλέον να κάνω restore στο Batch μου έχει 0 εφαρμογές για restore, τι κάνω λάθος;

 

/edit3: Τελικά το έκανα με MyBackup PRO...

Edited by Zenor
Link to comment
Share on other sites

μου εχει συμβει πολλες φορες σε καφετεριες που εχουν wifi και ενω εχει καλο σημα να γραφει "ληψη διευθυνσης ip..." και να κολλαει εκει και να μην συνδεεται. ειναι προβλημα του κινητου ή του ρουτερ?
Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και φταιει το ρουτερ. Δουλευω σε καφε με wifi και μας βγαζει το λαδι μεχρι να συνδεθει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εχει συμβει πολλες φορες σε καφετεριες που εχουν wifi και ενω εχει καλο σημα να γραφει "ληψη διευθυνσης ip..." και να κολλαει εκει και να μην συνδεεται. ειναι προβλημα του κινητου ή του ρουτερ?

 

φταει το ρουτερ καρατσεκαρισμενο..

χαλκιδικη που πηγα στις καφετεριες που ειχα το ""ληψη διευθυνσης ip..." και δεν γινοταν τιποτα και τα αλλα κινητα απο την παρεα δεν μπορουσαν να συνδεθούν με τιποτα(νοκια n8 νοκια n97 mini για την ακριβεια :) )

Link to comment
Share on other sites

Τα φθηνά router που χρησιμοποιούν οι καφετέριες δεν αντέχουν πολλούς χρήστες, γνωστό φαινόμενο.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

τη βοηθεια σας γιατι καντηλιαζω απο χτες το μεσημερι. οταν ειμαι σπιτι εχω ανοιχτο το wifi και δεν χρεωνομαι απο το το data plan (350ΜΒ) .χτες παρατηρησα οτι σε 3 ωρες μου κατεβασε 140ΜΒ ενω ημουν συνδεδεμενος στο wifi (τσεκαρισμενο) . τυχαιο λεω. σημερα καθομαι διπλα στο ρουτερ συνδεομαι κανονικα και κατεβαζω ενα βιντεο απο το youtube στο κινητο . αποτελεσμα να χρεωθω αλλα 15ΜΒ στο data plan. το κινητο το πηρα day 1 και οπως και στο galaxy s δεν χρειαζοταν να απενεργοποιησω τη λειτουργια δικτυου . απλα μολις συνδεομουν σε wifi γνοταν αυτοματα.

 

να τονισω οτι προ 3-4 ημερων αγορασα το 3g watchdog pro αλλα δεν εχω δει εκει καποια ρυθμιση να δικαιολογει αυτη την @@ που γινεται.

 

so any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει το Svox Ariadne & SVOX CLASSIC TTS, τα οποία δείχνουν να έχουν πολύ καλές δυνατότητες, αλλά δουλεύει όποτε θυμάται. Πχ όταν με καλούν δεν έχω πάντα φωνητική ειδοποίηση. Ψάχνω στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρίσκω τι μπορεί να φταίει.

Επίσης διαβάζει πολύ όμορφα τα κείμενα, ΑΛΛΑ μόνο ανά σειρά. Μόλις τελειώσει μια σειρά πρέπει να πατήσω τα βελάκια για να διαβάσει την επόμενη σειρά και ου το κάθε εξής! Κάποια ρύθμιση ούτε εδώ δεν μπόρεσα να βρω. Το κάνει και σε άλλους;

 

Εγώ τα έχω συνδιάσει με το Announcify http://www.appbrain.com/app/announcify/org.mailboxer.saymyname και λειτουργεί πάντα και χωρίς κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! έχω το SE xperia x10 mini και λέω μόλις μου δώσει η vodafone την επιδότηση να πάρω και εγώ το sgs2. Οκ έχω δει πολλά video στο youtube σχετικά με την συσκευή και δεν χωράει καν σκέψη για το xperia x10mini vs sgs2 σε όλους τους τομείς.... αλλά θα ήθελα να ήξερα από εσάς που το έχετε από μπαταρία τι λέει; Το mini με 3g off και wifi όταν είμαι σπίτι και όταν το έχω ανάγκη και χωρίς widgets βγάζει σχεδόν 1,5 μέρα. Το sgs2 πόσο βγάζει στο χαλαρό χωρίς τρελή χρήση; θα έχω dataplan 1,5GB αλλά όχι μόνιμα ανοιχτό.

Κάτι άλλο, διάβαζα για μεγάλη θερμοκρασία γύρο από την κάμερα ότι σε μερικά άτομα ζεσταίνει και την οθόνη αυτό είναι το ίδιο για όλα τα sgs2 ή υπάρχουν και πιο νέα revisions;

Υπάρχει κάποιο κατάστημα εδώ στην Ελλάδα που να πουλάει και το hdmi καλώδιο και αν ναι ξέρουμε τιμή;

 

Ένας λόγος που σκέφτομαι αυτήν την συσκευή είναι η διάρκεια της μπαταρίας, με το mini αν πάω σε κάποιον φίλο μου που σίγουρα θα το πειράξει για να δει πως είναι το android πρέπει πάντα να παίρνω μαζί μου και το usb καλώδιο αλλιώς τέλος η μπαταρία...

 

Κάτι ακόμα, ξέρω ρωτάω πολλά αλλά 600 ευρώ δεν τα δίνεις και κάθε μέρα :p Όσοι το έχετε είναι comple με Skype και Viber; Κάνει κολλήματα ή μυστήρια κόλπα;

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εγω φίλε μου μια απο τα ίδια. Πούλησα το iPhone 4 και δεν ξέρω τι να πάρω. Αν ήξερα ότι θα με βγάζει το galaxy2 μια μέρα και φόρτιση το βράδυ (6.30 πρωί μέχρι 11 βράδυ) τότε θα το είχα ήδη πάρει. Αλλα ειναι πολυ μπέρδεμα η κατάσταση. Είχα πάρει και περσυ το desire που με έβγαζε μέχρι το απόγευμα η μπαταρία και έχω αγχωθει με τα android γενικά...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσον αφορά στο θέμα της μπαταρίας εγώ με ελαφριά βέβαια χρήση βγάζω 2.5 μέρες...με leomar rom και jeffrey kernel...εξάλλου έχει αρχίσει να κυκλοφορεί μπαταρία αυθεντική 2000 mah που προσφέρει 20% επιπλέον χωρητικότητα.κατά τη γνώμη μου το sii έχει φτάσει σε ικανοπιητικότατα επίπεδα στο θέμα της μπαταρίας...
Link to comment
Share on other sites

Και εγω φίλε μου μια απο τα ίδια. Πούλησα το iPhone 4 και δεν ξέρω τι να πάρω. Αν ήξερα ότι θα με βγάζει το galaxy2 μια μέρα και φόρτιση το βράδυ (6.30 πρωί μέχρι 11 βράδυ) τότε θα το είχα ήδη πάρει. Αλλα ειναι πολυ μπέρδεμα η κατάσταση. Είχα πάρει και περσυ το desire που με έβγαζε μέχρι το απόγευμα η μπαταρία και έχω αγχωθει με τα android γενικά...

 

εδω και μερικες μερες εχω και το iphone4 και το s2...

με την ιδια χρηση περιπου μετα απο 1.5 μερα το S2 ειναι στο 45% και το μηλο στο 33%

τηλεφωνα 2 ωρες περιπου καμια 10αρια sms...λιγο skype, im+, browsing με 3g και καμια 10αρια φωτογραφιες...

εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος με τη μπαταρια και ειδικά τωρα που ειμαι διακοπές και το δουλεύω περισσοτερο σε σχεση με πριν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρουσιαστεί και σε κανένα άλλον. Στα καλά του καθουμένου η οθόνη χάνει το άσπρο της χρώμα και φαίνονται όλα σε πράσινη απόχρωση. Λειτουργεί κανονικά, αλλά όλα τα χρώματα φαίνονται παραμορφωμένα. Μου έχει συμβεί 2-3 φορές μόνο και για ελάχιστα δευτερόλεπτα ( διορθώνει μόνο του ), αλλά και πάλι με έχει ανησυχήσει. Έχει συμβεί σε κανένα σας κάτι αντίστοιχο ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσον αφορά στο θέμα της μπαταρίας εγώ με ελαφριά βέβαια χρήση βγάζω 2.5 μέρες...με leomar rom και jeffrey kernel...εξάλλου έχει αρχίσει να κυκλοφορεί μπαταρία αυθεντική 2000 mah που προσφέρει 20% επιπλέον χωρητικότητα.κατά τη γνώμη μου το sii έχει φτάσει σε ικανοπιητικότατα επίπεδα στο θέμα της μπαταρίας...

 

Και από που την αγοράζουμε την 2000mah? Είδα στο xda λέει 23 ευρώ + 17 μεταφορικά + 10ευρώ για τον κόπο του αλλά προτιμώ κάποιο κατάστημα ηλεκτρονικό ή μη

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega v3.0XT - XXKI4 Gingerbread 2.3.5

 

www.e-arena.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα! Όταν παίζετε κάποιο παιχνίδι και γενικά όταν το χρησιμοποιείται σας ζεσταινεται στο πίσω μέρος? Είναι φυσιολογικό ή φταίει και το ότι του φοράω θήκη?
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι απο τον υπολογιστη μπορω και στελνω στο γαλαξια φωτογραφιες τραγουδια με μπλου τουθ ενω απο το γαλαξια προσ τον υπολογιστη δεν μπωρο να στειλω τιποτα??? μπορει να με βοηθησει καπιος?????
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενα πολυ ωραιο αρθρο που ξεκαθαριζει οποιεσδηποτε απορειες υπαρχουν σχετικα με τις μπαταριες ιοντων-λιθιου,τη συντηρηση και την αποτελεσματικη τους χρηση http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου παρουσιάζει ένα πρόβλημα και θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρουσιαστεί και σε κανένα άλλον. Στα καλά του καθουμένου η οθόνη χάνει το άσπρο της χρώμα και φαίνονται όλα σε πράσινη απόχρωση. Λειτουργεί κανονικά, αλλά όλα τα χρώματα φαίνονται παραμορφωμένα. Μου έχει συμβεί 2-3 φορές μόνο και για ελάχιστα δευτερόλεπτα ( διορθώνει μόνο του ), αλλά και πάλι με έχει ανησυχήσει. Έχει συμβεί σε κανένα σας κάτι αντίστοιχο ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κάποιες φορές έχει εμφανίσει και σε μένα πράσινη γραμμή στο πάνω μέρος της οθόνης, όταν μιλάω μόνο. Βέβαια το δικό μου όπως έχω γράψει παραπάνω, μέσα σε 1,5 μήνα έχει σβήσει στο ξεκάρφωτο 5-6 φορές, χωρίς να ανεβάζει θερμοκρασία. Τώρα έχει κάμποσες μέρες να μου το εμφανίσει. Το παρακολουθώ και εάν συνεχίσει θα το στείλω στο σέρβις.

 

Άσπρο χρώμα όμως στην οθόνη που γράφεις, από που?

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο δύσκολο να το εξηγήσω. Φαίνονται όλα σαν να βάζω μία πράσινη ζελατίνα πάνω από την οθόνη και φαίνονται όλα με πράσινη απόχρωση. Για 2-3 φορές που το έκανε δεν με ανησυχεί. Το έχω όμως στα υπόψιν μου...

 

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Με το καινουργιο market δεν μπορώ να κάνω καμιά αγορά. Μου βγάζει πάντα σφάλμα... το απεγκατέστησα βάζοντας το παλιό(εκανα κανονικά αγορά) αλλά μετά από λίγο πάλι κατεβασε την καινούργια version του market αυτόματα...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με παιδεψαι και μένα αρκετά αυτό το πράγμα. Αυτό που έκανα εγώ είναι να ξαναβάλω τη Rom απ την αρχή και όταν μετά πάτησα στο market για πρώτη φορά ξεκλεικαρα μια επιλογή ( δεν θυμάμαι τι έγραφε ) κάτω κάτω κι από τότε είμαι κομπλέ με το παλιό. Αν δεν θέλεις να ξαναβαλεις Rom, θα σου πρότεινα να πας στις εφαρμογές ( όλες οι εφαρμογές ) να βρεις το market, να κάνεις απεγκατάσταση των ενημερώσεων και όταν ξαναμπείς στο market και πατήσεις αποδοχή να ξεκλεικαρεις μια επιλογή που έχει κάτω κάτω. Ποιος ξέρει δεν έχεις να χάσεις και τίποτα να το δοκιμάσεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Life' s Good 2
Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα... θεωρώ ότι αναβαθμίστηκα από το touch pro 2... έχει τόσα πολλά πράγματα μέσα... any tips για αρχάριους? ποια θέματα από το φορουμ θα ήταν καλό να διαβάσω...??? τα βασικά και απαραίτητα... όσο το ψάχνω πάντως το κινητό τόσο με ενθουσιάζει... άλλο λειτουργικό...
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να μην ειμαι off topic αλλα θελω να μου πειτε αν κανεισ απο εσας εχει παιξει το asphalt 6 και το Galaxy on fire 2 sto GS2 και αν ναι πως γινετε γτ το εβαλα και μετα απο το βιντεο της εισαγωγης με πεταει και στο δευτερο ειναι ολα ασπρομαυρα...:(:(:(:(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...