Jump to content

Προβλήματα με την μπαταρία


nokpos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
παιδια μετα απο δοκιμες στο δικο μου optimus με fr15 fear edition v8.1 και με την vanilla πιο παλια ειδα οτι τα widget για την μπαταρια και τα apn on-off ρουφανε κυριολεκτικα την μπαταρια μεσα σε 6-7 ωρες!

οποτε οποιος εχει τεοιου ειδους widget να τα τσεκαρι ;)

 

Με το SystemInfo widget πάντως (που έχει και ένδειξη μπαταρίας) δεν έχω πρόβλημα κατανάλωσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πως κανεις log out στο Latitude??

Συνήθως απο default ειναι logged in...απλώς το ανοίγεις και με το menu button σου βγάζει την επιλογή για log out/sign out.

Link to comment
Share on other sites

Με το SystemInfo widget πάντως (που έχει και ένδειξη μπαταρίας) δεν έχω πρόβλημα κατανάλωσης.

 

δεν ειπα πως το κανουν ολα αλλα καποια το κανουν οποτε αν καποιος εχει μεγαλη καταναλωση μπαταριας μπορει να το τσεκαρι ;)

Link to comment
Share on other sites

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

 

να προσεχεις με τετοιες μπαταριες μη σου σκασουν :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

να προσεχεις με τετοιες μπαταριες μη σου σκασουν :lol:

 

:p:p

δεν νομιζω!στο HTC HD2 με nand android χρησιμοποιουσα πολυ καιρο μπαταρια 2600mah :lol::lol:

δεν επαθε τιποτα κ ακομα το χρησιμοποιει εν συνεχεια στον φιλο που το εδωσα!!

χεχε..εγω παντως θα το παραγειλω σε καμια βδομαδουλα :)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

:p:p

δεν νομιζω!στο HTC HD2 με nand android χρησιμοποιουσα πολυ καιρο μπαταρια 2600mah :lol::lol:

δεν επαθε τιποτα κ ακομα το χρησιμοποιει εν συνεχεια στον φιλο που το εδωσα!!

χεχε..εγω παντως θα το παραγειλω σε καμια βδομαδουλα :)

 

ποσο σου κραταγε αυτη σε σχεση με την δικια του ? :lol:

απλα κοιτα να ναι απο καλο πωλητη...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ποσο σου κραταγε αυτη σε σχεση με την δικια του ? :lol:

απλα κοιτα να ναι απο καλο πωλητη...

 

μου κρατουσε 3 μερες με πολυ βαρια χρηση!

με την κανονικη με κρατουσε 1 μερα με το ζορι..

σκεψου πως η μπαταρια που εχει απτην μανα του ειναι 1230mAh

 

για την μπαταρια την συγκεκριμενη για το LG2X αν δν την δοκιμασω δν μπορω να ξερω!μαρεσει να ψαχουλευομαι :p

ρισκο ειναι..! :):):)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

:p:p

δεν νομιζω!στο HTC HD2 με nand android χρησιμοποιουσα πολυ καιρο μπαταρια 2600mah :lol::lol:

δεν επαθε τιποτα κ ακομα το χρησιμοποιει εν συνεχεια στον φιλο που το εδωσα!!

χεχε..εγω παντως θα το παραγειλω σε καμια βδομαδουλα :)

 

+10000 Και εγω παλαιοτερα ειχα παρομοια μπαταρια σε DIAMOND και την ειχα αγορασει 5 ευρω και εκτος οτι ητανε πολυ καλυτερη απο την μαμα Βελτιωνε κατα πολυ και την θερμοκρασια του κινητου ( ειχανε θεμα τα Diamond με θερμοκρασια απο την μπαταρια )

sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

+10000 Και εγω παλαιοτερα ειχα παρομοια μπαταρια σε DIAMOND και την ειχα αγορασει 5 ευρω και εκτος οτι ητανε πολυ καλυτερη απο την μαμα Βελτιωνε κατα πολυ και την θερμοκρασια του κινητου ( ειχανε θεμα τα Diamond με θερμοκρασια απο την μπαταρια )

 

ειναι να σου κατσει βλεποντας τα αποτελεσματα..!ρισκαρεις να το παρεις το δοκιμαζεις και αν ειναι καλυτερο καλως..αλλιως επιστροφη στα μαμα battery..! :p:p

ετσι πανε αυτα για μας τους ψαγμενους :D:D:D

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εχθές πραγματικά με απογοήτευσε....

Πήγα ημερήσια εκδρομή και για ~3-4 ώρες σε περιοχή χωρίς σήμα. Ξεκίνησα το πρωί (7πμ) με 100% και το απογευματάκι (5μμ) έφτασε στο 9%! (και το έκλεισα για να μείνει ζουμί σε περίπτωση ανάγκης)

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση, μία δυο κλήσεις των 20 sec και ~1 λεπτό GPS.

Οταν πήρα χαμπάρι την απότομη πτώση, από 75% σε 25% σε δυό ώρες, έψαχνα να δώ τι φταίει, αν είχα μείνει καμία εφαρμογή ανοιχτή πχ το GPS. Αλλά wifi και gps ήταν κλειστά.

Είναι δυνατόν η απουσία δικτύου να έχει τέτοια επίπτωση στη μπαταρία;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά εχθές πραγματικά με απογοήτευσε....

Πήγα ημερήσια εκδρομή και για ~3-4 ώρες σε περιοχή χωρίς σήμα. Ξεκίνησα το πρωί (7πμ) με 100% και το απογευματάκι (5μμ) έφτασε στο 9%! (και το έκλεισα για να μείνει ζουμί σε περίπτωση ανάγκης)

Χωρίς ιδιαίτερη χρήση, μία δυο κλήσεις των 20 sec και ~1 λεπτό GPS.

Οταν πήρα χαμπάρι την απότομη πτώση, από 75% σε 25% σε δυό ώρες, έψαχνα να δώ τι φταίει, αν είχα μείνει καμία εφαρμογή ανοιχτή πχ το GPS. Αλλά wifi και gps ήταν κλειστά.

Είναι δυνατόν η απουσία δικτύου να έχει τέτοια επίπτωση στη μπαταρία;

 

 

Δυστυχως εχει μεγαλο αντικτυπο στη μπαταρια η προσπαθεια ευρεσης σηματος...!

Ποια rom εχεις?

 

Ημερισια εκδρομη=Οποσδηποτε φορτιστης αυτοκινητου!!!

Link to comment
Share on other sites

οτι τη ριχνει τη ριχνει αλλα δεν ξερω για τοοοοσο πολυ... το κινητο προσπαθει να βρει σημα και χαλα πιο πολυ μπαταρια γιαυτο αμα δεν εχει δικτυο καλο ειναι να το βαζεις σε λειτουργια πτησης/εκτος συνδεσης

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχει μεγαλο αντικτυπο στη μπαταρια η προσπαθεια ευρεσης σηματος...!

Ποια rom εχεις?

 

Ημερισια εκδρομη=Οποσδηποτε φορτιστης αυτοκινητου!!!

Stock rom. Ηταν εκδρομή με πούλμαν (για συνοδεία των παιδιών) οπότε φορτιστής δεν υπήρχε:p

Η προμήθεια δεύτερης μπαταρίας μου φαίνεται αναπόφευκτη:wacko:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

καλο θα ειναι να δοκιμασουμε αυτες τις 1950αρες μπαταριες να δουμε τι παιζει !!! μπορει να ειναι Σωτηριες !!!!!:lol::lol::lol:
sector:superman: ! Nubia M2 !
Link to comment
Share on other sites

 

Εκανα παραγγελία.Μόλις παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις!

Τελικά την παρέλαβα σήμερα.Στις οδηγίες γράφει:"Don't use a Task Killer or similar it's a battery drainer".Τι εννοεί μ΄αυτό?

Edited by nemos
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αρχησε να τρελενεται το κινητο...Ηταν η μπαταρια 30% περιπου και ξαφνικα εκλεισε,παω να το ανοιξω και βγαζει σημα μπαταριας.Παω να το φορτισω το βαζω μπριζα και ειχε κολλησει στο 45% και τ αφησα κανα 4ωρο,το βγαζω ανοιγω το τηλεφωνο και ενω δειχνει 45% ξαφνικα ανεβηκε η μπαταρια 100%.Σημερα η ιδια ιστορια περιπου με 25% κλεινει μονο του το βαζωγια φορτιση και κολλησε στο 6%.Το αφησα παλι για ωρα μετα το βγαζω και το ανοιγω εδεινε οτι δεν ειχε σχεδον καθολου μπαταρια..Το factory reset δε νομιζω να κανει τιποτα,προχθες εκανα γιατι κατι ειχε παθει το κινητο και οταν ανοιγα τα μυνηματα εβγαζε αμεσως οτι τερματιστηκε η εφαρμογη.Μετα το factory reset που εκανα (δηλαδη το λεω για να δειτε οτι δεν ειχα εφαρμογες και τετοια που να δημιουργουν προβλημα,μονο το flash player 10.3) ενα αλλο συμβαν ειναι οτι ενω ακουγα στο youtube τραγουδι κλεινει μονο του και μετα το ανοιξα εγω ανοιξε κομπλε..Αυριο θα το παω στο service,λετε να φταιει το firmware V10b γιατι ειχα και αλλα προβληματα,χανω κλησεις και τετοια οποτε να τους πω αν μπορουν να βαλλουν την V10a ή τα σημαδια σας φαινονται περιεργα οποτε να απαιτησω αντικατασταση.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελία.Μόλις παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις!

Τελικά την παρέλαβα σήμερα.Στις οδηγίες γράφει:"Don't use a Task Killer or similar it's a battery drainer".Τι εννοεί μ΄αυτό?

 

Εχθές την παρέλαβα και εγώ την φόρτισα οπότε τώρα θα δούμε εάν και πόσο διαφορά θα έχει.

Και ήρθε μέσα σε πέντε ημέρες.

Γενικά τα προγράμματα που τρέχουν συνέχεια στο background ρουφάνε τις μπαταρίες γιαυτό το γράφει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές την παρέλαβα και εγώ την φόρτισα οπότε τώρα θα δούμε εάν και πόσο διαφορά θα έχει.

Και ήρθε μέσα σε πέντε ημέρες.

Γενικά τα προγράμματα που τρέχουν συνέχεια στο background ρουφάνε τις μπαταρίες γιαυτό το γράφει αυτό.

 

Περιμενουμε εντυπωσεις..!Αν και πιο πολυ ενδιαφερομαι για εξωτερικη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα παραγγελία.Μόλις παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις!

Τελικά την παρέλαβα σήμερα.Στις οδηγίες γράφει:"Don't use a Task Killer or similar it's a battery drainer".Τι εννοεί μ΄αυτό?

 

Γενικα απο οτι εχω καταλαβει με τους task killers δε χρειαζονται στο android και αυτο εχει περισοτερο σχεση με τη φυση του λειτουργικου που παταει πανω σε linux..Το κινητο δεν εχει προβλημα στο να διαχειριζεται τη μνημη ενω ειναι ανοιχτες στο background εφαρμογες..Αν ομως εσυ κλεισεις απο task manager μια εφαρμογη και μετα χρειαστει να την ξανανοιξεις για καποιο λογο τοτε το κινητο θα καταναλωσει περισσοτερη ενεργεια για να τη φορτωσει οποτε ετσι θελει μπαταρια...καπως ετσι πρεπει να ειναι τα πραγματα (ετσι εχω διαβασει τουλαχιστον) αλλα ας το επιβεβαιωσει και καποιος πιο σχετικος..

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε γενικές γραμμές δεν έχεις άδικο. Εντούτοις πιστεύω ότι η σωστή χρήση task manager μπορεί να επιφέρει καλά αποτελέσματα. Κάποιες εφαρμογές καλό είναι να τις κλείνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και μετά την πρώτη φόρτιση η μπαταρία έδειξε ότι δεν είναι fake.

Φυσικά πρέπει να ολοκληρωθούν μερικοί κύκλοι φόρτισης αποφόρτισης για καλύτερα συμπεράσματα.

Πάντως σε σύγκριση με την original η οποία έχει κάνει αρκετούς κύκλους η διάρκειά της είναι μεγαλύτερη, και δεν έχω μετανιώσει για την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

@michalis1961

@nemos

Παιδιά η μεγαλύτερη μπαταριά που αγοράσατε πως είναι ? Έχει καλύτερη διάρκεια ?

Η μπαταρία μια χαρά δείχνει απλά περιμένω να κάνω μερικές φορτίσεις ακόμα για να βγάλω τελικό συμπέρασμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...