Jump to content

Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μας άφησε χρόνους η μπαταρία .

Το πήγα στο service σήμερα και περιμένω απάντηση .

Ήταν εξυπηρετικότατοι , αλλά με χάλασε το ότι μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση . Δηλαδή εγώ που έφτασα στους 8 την πάτησα ?

 

Α τελικά αγοράσω μπαταρία . Πέραν της κλασικής ( FL-53HN Li-Ion 3.7V, 1500 mAh ) σκέφτομαι για καμία λίγο μεγαλύτερη μπας και κρατήσει λίγο παραπάνω σε χρήση το κινητό ?

έχω βρεί αυτή 2400 : http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=64082444&tracker=adwords_gr_GPS&langId=10&gclid=CJ6ptP6-j60CFUhrfAodhFdTnQ#/assortmentProductI/12603087/shopGroupId/40841444

και αυτή 1600 : http://www.droidax.com/1600mah-for-lg-optimus-2x.php

και αυτή 1700 αλλά μου φάνηκε πανάκριβη http://www.mugen-power-batteries.com/lg/lg-p990-optimus-2x/mugen-power-1700mah-extended-battery-for-lg-optimus-2x-p990-t-mobile-g2x.html

Προτείνεται κάποια από τις δύο ή κάποια άλλη ?

Edited by zakailiou
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μας άφησε χρόνους η μπαταρία .

Το πήγα στο service σήμερα και περιμένω απάντηση .

Ήταν εξυπηρετικότατοι , αλλά με χάλασε το ότι μου είπαν ότι η μπαταρία έχει 6 μήνες εγγύηση . Δηλαδή εγώ που έφτασα στους 8 την πάτησα ?

 

Α τελικά αγοράσω μπαταρία . Πέραν της κλασικής ( FL-53HN Li-Ion 3.7V, 1500 mAh ) σκέφτομαι για καμία λίγο μεγαλύτερη μπας και κρατήσει λίγο παραπάνω σε χρήση το κινητό ?

έχω βρεί αυτή 2400 : http://www.batteryupgrade.gr/shopBrowser.php?shopGroupId=64082444&tracker=adwords_gr_GPS&langId=10&gclid=CJ6ptP6-j60CFUhrfAodhFdTnQ#/assortmentProductI/12603087/shopGroupId/40841444

και αυτή 1600 : http://www.droidax.com/1600mah-for-lg-optimus-2x.php

και αυτή 1700 αλλά μου φάνηκε πανάκριβη http://www.mugen-power-batteries.com/lg/lg-p990-optimus-2x/mugen-power-1700mah-extended-battery-for-lg-optimus-2x-p990-t-mobile-g2x.html

Προτείνεται κάποια από τις δύο ή κάποια άλλη ?

 

Προσωπικη μου αποψη.

Θα σου προτεινα να αγορασεις μια γνησια.Μπαταριες γενικα με περισσοτερα mah δεν ειναι σιγουρο οτι θα εχουν την αποδοση που αναγραφουν.Εκτος εαν καποιος εχει παρει καποια συγκεκριμενα και στην προτεινει αφου βεβαια την εχει δοκιμασει για λιγο διαστημα και οχι 4-5 μερες.Βεβαια και εγω που τα λεω αυτα τα τελευταια 3 χρονια τετοιου ειδους μπαταριες χρησιμοποιω και εχω παραγγειλει τουλαχιστον 9-10 φορες διαφορετικες μπαταριες και απο διαφορετικους πωλητες μεσω Internet και ebay,δεν αντιμετωπισα ποτε εγω προσωπικα καποιο προβλημα σε καμμια μπαταρια αλλα διαπιστωσα οτι στο συνολο τους σχεδον μετα απο λιγο καιρο η αποδοση τους πεφτει σχεδον με της γνησιας και καμμια φορα και παρακατω παρολο που αναφερουν οτι εχουν περισσοτερα mah!!Σε τελικη αναλυση ομως για δευτερη μπαταρια για ωρα αναγκης(ταξιδι κ.λ.π) καλα ειναι και ειδικα αν ειναι ικανοποιητικη και η τιμη.

Ισως καποιος που εχει αγορασει τις παραπανω μπαταριες που αναφερεις η απο αλλου σε διαφωτισει και σε βοηθησει στο να αποφασισεις καλυτερα.

Edited by sakarkas1
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Από το e-bay μπορείς να αγοράσεις γνήσια με λιγότερα απο 10 Ευρώ. Το πρόβλημα στην περίπτωσή σου είναι ότι θα κάνει 15-20 μέρες να έρθει.

Από το πιο πάνω Link πήρα μία, είναι ακριβώς ίδια με τη μαμά σε εμφάνιση, απόδοση κλπ. Την έχω περίπου ένα μήνα στο τηλέφωνο πάνω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

αν σε ενδιαφερει ειχα παρει 2 απο ebay

 

στη δινω τη μια σε συμβολικη τιμη αρκει να ερθεις να την παρεις απο εδω που μενω

Link to comment
Share on other sites

Από το service δεν είχα απάντηση σήμερα. Μάλλον αύριο .

 

@dizman

αν θέλεις στείλε ένα ΠΜ με τηλέφωνο να σε καλέσω.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω πρόταση για ελαστική θήκη μαύρη (όχι τις σκληρές πλαστικές) που να προεξέχει λίγο από την οθόνη έτσι ώστε να προστατεύεται σε περίπτωση πτώσης από την πλευρά της. Ευχαριστώ.
http://eppforum.cretaforce.net/TOM-F/F43001.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω πρόταση για ελαστική θήκη μαύρη (όχι τις σκληρές πλαστικές) που να προεξέχει λίγο από την οθόνη έτσι ώστε να προστατεύεται σε περίπτωση πτώσης από την πλευρά της. Ευχαριστώ.

 

Αυτή που πόσταρα παραπάνω...προσφορά με screen protector 2,5€, είναι μαύρη gel (λίγο γυαλιστερή δηλαδή), ταιριάζει γάντι, και εξέχει 2-3 μικρά (δέκατα χλστ) στο πλάι για να προστατεύει και το γυαλί....

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Από το service δεν είχα απάντηση σήμερα. Μάλλον αύριο .

 

@dizman

αν θέλεις στείλε ένα ΠΜ με τηλέφωνο να σε καλέσω.

 

σου απαντησα δεν ξερω αν το ειδες

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια θηκη με βεντουζα για το αυτοκινητο..Εχει να προτινει κανενας κατι που να εχει και φορτιστη αυτοκινητου μαζι??

 

@dimzan Αυτη που εχεις γυριζει και πλαγια??Θελω να το κραταει πλαγια το κινητο και οχι ορθιο..

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις τη βεντουζα πλαγια θα κατσει πλαγια και το κινητο

 

νομιζω βεβαια οτι και η βαση που σφιγγει το αφηνει να γυρισει και να κατσει και πλαγια

Link to comment
Share on other sites

αμα βαλεις τη βεντουζα πλαγια θα κατσει πλαγια και το κινητο

 

νομιζω βεβαια οτι και η βαση που σφιγγει το αφηνει να γυρισει και να κατσει και πλαγια

 

Ωραια..Ποσο την πηρες??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εμένα ύστερα από μια πτώση σε πολύ τραχύ πεζοδρόμιο με πέτρες που προεξείχαν η οθόνη έγινε σαν μωσαϊκό... :(

Παίζει να βρω on-line το γυαλί για να το αλλάξω μόνος μου;

 

Παρά το ότι είναι εντελώς θρυμματισμένη (έχω βάλει ταινία για να κρατάει τα κομμάτια και να μην με κόβουν τα γυαλιά :p ), δουλεύει άψογα. Άρα πρέπει να αλλάξω το τζαμάκι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ύστερα από μια πτώση σε πολύ τραχύ πεζοδρόμιο με πέτρες που προεξείχαν η οθόνη έγινε σαν μωσαϊκό... :(

Παίζει να βρω on-line το γυαλί για να το αλλάξω μόνος μου;

 

Παρά το ότι είναι εντελώς θρυμματισμένη (έχω βάλει ταινία για να κρατάει τα κομμάτια και να μην με κόβουν τα γυαλιά :p ), δουλεύει άψογα. Άρα πρέπει να αλλάξω το τζαμάκι.

 

Δυστυχώς το τζάμι και το digitizer είναι ενωμένα (με την πρόσοψη) καμιά 50-60 Ευρώ κοστίζει στo ebay.

Δεν γνωρίζω να γίνεται αλλιώς.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ύστερα από μια πτώση σε πολύ τραχύ πεζοδρόμιο με πέτρες που προεξείχαν η οθόνη έγινε σαν μωσαϊκό... :(

Παίζει να βρω on-line το γυαλί για να το αλλάξω μόνος μου;

 

Παρά το ότι είναι εντελώς θρυμματισμένη (έχω βάλει ταινία για να κρατάει τα κομμάτια και να μην με κόβουν τα γυαλιά :p ), δουλεύει άψογα. Άρα πρέπει να αλλάξω το τζαμάκι.

 

Δες εδω για digiter:http://www.ebay.com/sch/Replacement-Parts-Tools-/43304/i.html?_nkw=Lg+Optimus+2x&_catref=1&_dmpt=PDA_Accessories&_trksid=p3286.c0.m1538

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Ωχ, κατάλαβα.

 

Aυτό που είναι τόσο φθηνότερο από τα άλλα γιατί τόση διαφορά; Επειδή είναι new other;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Ωχ, κατάλαβα.

 

Aυτό που είναι τόσο φθηνότερο από τα άλλα γιατί τόση διαφορά; Επειδή είναι new other;

 

οχι. γιατι δεν εχει και digitizer για αυτο ειναι πιο φθηνο. αν δεν κανω λαθος εσυ μονο το digitizer χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω ένα νέο gorilla glass.

Προφανώς σκέτο δεν έρχεται, αλλά θέλω το minimum πακέτο που να περιλαμβάνει νέο γυαλί.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
Εγώ θέλω ένα νέο gorilla glass.

Προφανώς σκέτο δεν έρχεται, αλλά θέλω το minimum πακέτο που να περιλαμβάνει νέο γυαλί.

το ιδιο πραγμα λεμε

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα λεμε

Α, ο digitizer είναι το γυαλί;

Δεν έχω ιδέα από αυτά, αντιμετώπισέ με σαν άσχετο please. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα και απο μενα συμφορουμιτες!Ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος του P990 και ειπα μετα απο ενα μηνα συμβιωσης μαζι του να παρω μια θηκουλα...Εχει βρει καποιος θηκη που να καλυπτει μονο την περιμετρο του κινητου και οχι το πισω μερος οπως του Iphone 4 η PURO bumper case? Την ειδα σ' εναν φιλο μου με μηλοφωνο και μου αρεσε παρα πολυ! Edited by nektarios21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα συμφορουμιτες!Ειμαι και εγω ενας πανευτυχης κατοχος του P990 και ειπα μετα απο ενα μηνα συμβιωσης μαζι του να παρω μια θηκουλα...Εχει βρει καποιος θηκη που να καλυπτει μονο την περιμετρο του κινητου και οχι το πισω μερος οπως του Iphone 4 η PURO bumper case? Την ειδα σ' εναν φιλο μου με μηλοφωνο και μου αρεσε παρα πολυ!

Στο ebay βρήκα μόνο σε αποχρώσεις του...ροζ! Να υποθέσω ότι δεν σε ενδιαφέρουν!:p :lol::lol:

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχα Μαλλον οχι! :P

 

δυσκολο να βρεθει τετοια θηκη,γιατι προεξεχει η καμερα!!:)

αμα το δουμε λογικα,γιαυτο κ στο αιφον 4 υπαρχει αυτο,μιας και ειναι τουβλακι:p,

χωρις προεξοχη

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...