Jump to content

Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δυσκολο να βρεθει τετοια θηκη,γιατι προεξεχει η καμερα!!:)

αμα το δουμε λογικα,γιαυτο κ στο αιφον 4 υπαρχει αυτο,μιας και ειναι τουβλακι:p,

χωρις προεξοχη

 

Οντως δεν το ειχα σκεφτει αυτο!Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις..Θα σκεφτω ποια θα παρω.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 296
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να πάρω μία δεύτερη μπαταρία από eBay έχει δοκιμάσει κάνεις τπτ που να είναι αξιοπιστο ;
φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω μία δεύτερη μπαταρία από eBay έχει δοκιμάσει κάνεις τπτ που να είναι αξιοπιστο ;

Έχω πάρει αυτή την έχω περίπου δύο μήνες. Είναι ακριβώς η ίδια με την "μαμά". Ιδια συμπεριφορά, ίδια αντοχή, ίδια όλα.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω παραγγειλει 2 φορες μεχρι τωρα screen protector αλλα δεν με καλυψαν γιατι αυξανουν λιγο την τριβη ,

 

εχετε βρει καποια που να μην αυξανουν την τριβη ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχω παραγγειλει 2 φορες μεχρι τωρα screen protector αλλα δεν με καλυψαν γιατι αυξανουν λιγο την τριβη ,

 

εχετε βρει καποια που να μην αυξανουν την τριβη ?

 

Με gorilla glass και βάζεις από πάνω screen protector ? Άστο έτσι να το χαρείς..!!! 7 μήνες τώρα και δεν έχει πάθη τίποτα...και το κακομεταχειρίζομαι κιόλας..!! Ο αδελφός μου είχε της μαμάς 2 μήνες και όταν πήρε το δικό μου στα χέρια του , αμέσως την πέταξε από το δικό του, λόγω της αφής και της τριβής που λες και εσύ;)..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει το Car Air Vent Phone Holder Mount for LG Optimus 2X το έχει πάρει κανένας άλλος..!!

 

http://s1.directupload.net/images/120126/t8zarivw.png

 

link

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250938677497#ht_1431wt_1185

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με gorilla glass και βάζεις από πάνω screen protector ? Άστο έτσι να το χαρείς..!!! 7 μήνες τώρα και δεν έχει πάθη τίποτα...και το κακομεταχειρίζομαι κιόλας..!! Ο αδελφός μου είχε της μαμάς 2 μήνες και όταν πήρε το δικό μου στα χέρια του , αμέσως την πέταξε από το δικό του, λόγω της αφής και της τριβής που λες και εσύ;)..!!!

 

Ναι το ξερω ... ψιλογρατζουνιτσες ομως δεν κανει ετσι σκετο ?

 

Οχι να ενοχλουνε στην οθονη αλλα να φαινονται ελαχιστα απο γωνια ?

 

Γι αυτο το λογο βαζω

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω ... ψιλογρατζουνιτσες ομως δεν κανει ετσι σκετο ?

 

Οχι να ενοχλουνε στην οθονη αλλα να φαινονται ελαχιστα απο γωνια ?

 

Γι αυτο το λογο βαζω

 

Όχι, δεν χαράσεται, είναι όπως με τα καλά ρολόγια χειρός (ορυκτό κρύσταλλο), θες διαμάντι για να τα χαράξεις...ή πολύ μεγαλύτερη πίεση από π.χ. μια τυχαία πτώση...περισσότερο το κάνουμε για δική μας ψυχολογική ηρεμία...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους υπάρχει κάποια μπαταρία που να είναι λίγο μεγαλύτερη από την κανονική αλλα όχι που να θέλει μεγαλύτερο καπάκι από πίσω??κάποιος που να έχει αγοράσει και όντως να κάνει δουλειά να κρατάει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους υπάρχει κάποια μπαταρία που να είναι λίγο μεγαλύτερη από την κανονική αλλα όχι που να θέλει μεγαλύτερο καπάκι από πίσω??κάποιος που να έχει αγοράσει και όντως να κάνει δουλειά να κρατάει

 

με μία λέξη...όχι.

Όσες κυκλοφορούν στο e-bay και αλλού και υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, είναι στην καλύτερη περίπτωση ισοδύναμες με την "μαμά". Εκτός ίσως από κάποιες που κοστίζουν πανάκριβα. Αλλά δεν αξίζουν.

Η "μαμίσια" από e-bay κοστίζει το πολύ με 10 Ευρώ.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

με μία λέξη...όχι.

Όσες κυκλοφορούν στο e-bay και αλλού και υπόσχονται λαγούς με πετραχήλια, είναι στην καλύτερη περίπτωση ισοδύναμες με την "μαμά". Εκτός ίσως από κάποιες που κοστίζουν πανάκριβα. Αλλά δεν αξίζουν.

Η "μαμίσια" από e-bay κοστίζει το πολύ με 10 Ευρώ.

 

σκέφτομαι για αυτή http://www.ebay.com/itm/T-Mobile-G2x-LG-Optimus-2X-P990-Optimus-3D-1980mah-Extended-Slim-Battery-/160652498309?pt=PDA_Accessories&hash=item2567a29585

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

 

H συγκεκριμένη (andida), είναι πολύ διαδεδομένη και από όσες κριτικές έχω διαβάσει (κυρίως στο XDA) έχω καταλάβει ότι είναι λίγο πολύ το ίδιο με την μαμά.

Διάβασε εδώ

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

H συγκεκριμένη (andida), είναι πολύ διαδεδομένη και από όσες κριτικές έχω διαβάσει (κυρίως στο XDA) έχω καταλάβει ότι είναι λίγο πολύ το ίδιο με την μαμά.

Διάβασε εδώ

 

 

φιλε απεφυγε την οπως ο διαλοσ το λιβανι

ειναι μαπα το καρπουζι .... την παρελαβα πριν μια βδομαδα περιπου ....με φορτιση 100% το πρωι 8 η ωρα και το βραδυ κατα της 10 η ωρα το ποσοστο ειχε παει 40%

αποτελεσμα ηταν να διαμαρτυρηθω στον προμυθευτη με αποτελεσμα να μου επιστρεψη αυθημερων πισω τα λεφτα φοβουμενοσ μην του βαλω αρνητικο σχολιο

ΑΝΟΙΚΤΟ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΤΟ BLUETOOTH

μην μας πιανουν κοριδο και οι κινεζοι....................

 

ΑΠΕΦΥΓΕ ΤΗΝ ..................

Edited by sopyster
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χαράσεται, είναι όπως με τα καλά ρολόγια χειρός (ορυκτό κρύσταλλο), θες διαμάντι για να τα χαράξεις...ή πολύ μεγαλύτερη πίεση από π.χ. μια τυχαία πτώση...περισσότερο το κάνουμε για δική μας ψυχολογική ηρεμία...

 

Φίλε μου έτσι πίστευα και εγώ αλλά ένα γδαρσιματάκι φάνηκε....οπότε ας βάλεις μια ζελατίνα...Εγώ το έβαλα στο πρόγραμμα τελικά πάνω που έλεγα να μην το κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι πίστευα και εγώ αλλά ένα γδαρσιματάκι φάνηκε....οπότε ας βάλεις μια ζελατίνα...Εγώ το έβαλα στο πρόγραμμα τελικά πάνω που έλεγα να μην το κάνω...

 

Προφανώς λοιπόν το ακούμπησες με δύναμη (και σύρθηκε, αφού γρατζουνίστηκε) σε κάτι μεταλλικό ή ορυκτό με ακμές...αυτά τουλάχιστον θα πρέπει να τα προσέχεις, δεν είναι αλεξίσφαιρο...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έτσι πίστευα και εγώ αλλά ένα γδαρσιματάκι φάνηκε....οπότε ας βάλεις μια ζελατίνα...Εγώ το έβαλα στο πρόγραμμα τελικά πάνω που έλεγα να μην το κάνω...

 

Πως τα κατάφερες και έχεις γρατσουνιά? κοίτα παρακάτω τι τραβάει η οθόνη και παρόλα αυτά.... κρατά άμυνα....!

 

LG P990 Optimus Speed Display-Test Gorilla Glas

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πως τα κατάφερες και έχεις γρατσουνιά? κοίτα παρακάτω τι τραβάει η οθόνη και παρόλα αυτά.... κρατά άμυνα....!

 

LG P990 Optimus Speed Display-Test Gorilla Glas

 

Mωρέ αυτά έβλεπα και εγώ και λέω του π@@στ# σιγά μην γδαρθεί...Γενικά δεν το βάζω σε τσέπη με κλειδιά, τώρα να τυχε καμιά φορά δεν ξέρω. Απλώς και σ εάλλο παρόμοιο thread είχαν πει ότι παραδόξως με τον καιρό κάτι μικρογρατζουνιές μπορεί να φανούν. Μην φανταστείς ότι είναι τπτ που φαίνεται εύκολα, αλλα αν βλέπεις ότι το χαρακώνουν και δεν παθαίνει τίποτα, είναι να απορείς με τα γδαρσίματα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν χαράσεται, είναι όπως με τα καλά ρολόγια χειρός (ορυκτό κρύσταλλο), θες διαμάντι για να τα χαράξεις...ή πολύ μεγαλύτερη πίεση από π.χ. μια τυχαία πτώση...περισσότερο το κάνουμε για δική μας ψυχολογική ηρεμία...

Εμένα πάντως έγινε θρύψαλα από μια πτώση σε πεζοδρόμιο με μυτερά εξογκώματα............

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς λοιπόν το ακούμπησες με δύναμη (και σύρθηκε, αφού γρατζουνίστηκε) σε κάτι μεταλλικό ή ορυκτό με ακμές...αυτά τουλάχιστον θα πρέπει να τα προσέχεις, δεν είναι αλεξίσφαιρο...

 

Ε οποτε χρειαζεται screnn protector γιατι ολα και κατι μεταλλικα κουμπια εχουν τα τζιν μου ...

 

Οποτε παιδια οποιος εχει παρει καποιο καλο ας μου πει να το παρω γιατι και τα 2 που πηρα ως τωρα δεν εχουν τοσο καλη αφη (σε συγκριση με αυτο που ειχε απο την μανα του το κινητο πανω , που ωομιζω ηταν ζελατινα απλα)

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά πήρα αυτές τις δύο μπαταρίες και φορτιστή

 

http://www.ebay.com/itm/200682651385?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Ο φορτιστής είναι απελπιστικά αργός (θα τον χαρακτήριζα overnight 0,23Α)

 

Οι μπαταρίες χώρεσαν στο κινητό πολύ στριμόκωλα λόγω ότι το αυτοκόλλητο είναι πολύ χοντρό ( εγώ το έκοψα στα δύο άκρα λίγο και χωράνε άνετα τώρα) ΑΛΛΑ είναι πάρα πολύ καλές αν όχι καλύτερη από την original εξίσου καλή και η τιμή είναι λιώμα.

 

strong buy :)

φόρουμ περιποίησης αυτοκινήτου --> cardetailing.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως τα κατάφερες και έχεις γρατσουνιά? κοίτα παρακάτω τι τραβάει η οθόνη και παρόλα αυτά.... κρατά άμυνα....!

 

Μη στηρίζεσαι σε αυτά, όλες (μα όλες) οι οθόνες χρειάζονται screen protector.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι πιστευα μεχρι που ειδα την πρωτη αμυχη....Τωρα εβαλα και ενα screen protector και εχω το κεφαλι μου ησυχο...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το πακέτο http://www.ebay.co.uk/itm/250921077549?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_2107wt_1088 ή αυτό http://viewitem.eim.ebay.gr/Black-TPU-Gel-Case-for-LG-Optimus-2X-P990-Android-Smartphone-Skin-Cover-Holder/130586383422/item. Ήθελα να ρωτήσω για εσάς που τα ξέρετε, είναι το ίδιο πράγμα και στα δύο link ; Επιπλέον για αυτούς που το έχουν αγοράσει θέλω να μάθω αν χρειάζεται αυτό το υγρό που διάβασα κάπου σε ένα post γιατί δε θέλω να μπλέξω με τέτοια. Επίσης αν είστε ευχαριστημένοι στο καιρό που το έχετε. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, τα ίδια είναι και είναι μια χαρά. Τα screen protector εγκαθιστώνται έτσι απλά χωρίς να χρειάζονται κάποιο λιπαντικό υγρό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...