Jump to content

Blade : Εγκατάσταση CM 7 (Androind 2.3) σε GEN 1 συσκευές


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς. Το wifi παίζει μια χαρά, το έχω δοκιμάσει σε καμιά 10ριά routers & hotspots, μόνο όταν δεν έχει καθόλου καλό σήμα μου κλείνει μετά από 5-6 δευτερόλεπτα και αυτό όχι πάντα. Στο froyo σου έπαιζε κανονικά? Την περίπτωση να έχει πρόβλημα hardware την έχεις εξετάσει?

 

τωρα που εχω την Modaco δουλευει μια χαρα, οταν βαλω καποια Nightly δεν μου δουλευει, δλδ το ανοίγω και μετα κλεινει αυτόματα μονο του χωρις καν να ψαξει για ασυρματα δικτυα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 70
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθες εβαλα και την 108 και η αφη ηταν νεκρη, σαν να ηταν μια απλη οθονη και οχι οθονη αφης...

Εγκαταλειπω καθε προσπαθεια αναβαθμισης σε 2.3...

Link to comment
Share on other sites

Χθες εβαλα και την 108 και η αφη ηταν νεκρη, σαν να ηταν μια απλη οθονη και οχι οθονη αφης...

Εγκαταλειπω καθε προσπαθεια αναβαθμισης σε 2.3...

Δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι "συμβατές" οι nightly rom με αυτή της Modaco. Μήπως να έκανες ένα full wipe πριν βάλεις την τελευταία nightly? Εγώ έχω κάνει σήμερα το πρωί αναβάθμιση στην 109 (από 107) και όλα είναι μια χαρά.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι "συμβατές" οι nightly rom με αυτή της Modaco. Μήπως να έκανες ένα full wipe πριν βάλεις την τελευταία nightly? Εγώ έχω κάνει σήμερα το πρωί αναβάθμιση στην 109 (από 107) και όλα είναι μια χαρά.

 

εννοειται πως κανω full wipe... σε λιγο θα βαλω την 109 και βλεπουμε...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται πως κανω full wipe... σε λιγο θα βαλω την 109 και βλεπουμε...

Αν δε σε ενδιαφέρει το ράδιο δεν δοκιμάζεις την 104, που έχει και καλή διαχείριση μπαταρίας?

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενδιαφέρει το ράδιο δεν δοκιμάζεις την 104, που έχει και καλή διαχείριση μπαταρίας?

 

οταν κανω επανεκκινηση στην 104, μου κολλαει και δεν ανοιγει καθολου...

Link to comment
Share on other sites

οταν κανω επανεκκινηση στην 104, μου κολλαει και δεν ανοιγει καθολου...

 

Ξαναφλάσαρε τον μετατροπέα, μου το έχει κάνει και εμένα.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλάσαρε τον μετατροπέα, μου το έχει κάνει και εμένα.

 

σοβαρα? λες να φταιει αυτο τελικα?

 

και μια ερωτηση: ποια η διαφορα μεταξυ CM7 110 nightly και CM7.0.3 stable ???

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα? λες να φταιει αυτο τελικα?

 

και μια ερωτηση: ποια η διαφορα μεταξυ CM7 110 nightly και CM7.0.3 stable ???

 

40 μέρες development και βελτιώσεων. Πρακτικά η μία είναι σταθερή για ότι προσφέρει και η άλλη (104) είναι θεωρητηκά σε φάση beta.

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα την 110 και μεχρι στιγμης μου δουλευει μια χαρα...

μια ερωτηση μονο: εχω επιλεξει το μπλε θεμα και ολα στην status bar μου τα εμφανιζει μπλε, ομως καποιες φορες τα εμφανιζει ασπρα, γιατι?

και κατι αλλο: αν θελω να βαλω την 112 ας πουμε δεν χρειαζεται να κανω wipe κανενα απο τα 3 ετσι? (wipe data factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache) και πρεπει να ξαναπερασω τον converter?

Edited by giannisj5
Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα την 110 και μεχρι στιγμης μου δουλευει μια χαρα...

μια ερωτηση μονο: εχω επιλεξει το μπλε θεμα και ολα στην status bar μου τα εμφανιζει μπλε, ομως καποιες φορες τα εμφανιζει ασπρα, γιατι?

και κατι αλλο: αν θελω να βαλω την 112 ας πουμε δεν χρειαζεται να κανω wipe κανενα απο τα 3 ετσι? (wipe data factory reset, wipe cache partition, wipe dalvik cache) και πρεπει να ξαναπερασω τον converter?

 

Δεν κάνεις wipe και απλά ξαναπερνάς τον converter. Στο site του modaco έχει βγει custom 111+ που περιέχει το libaudio της 104 και έχει αντίστοιχα καλή διαχείριση της μπαταρίας. Για περισσότερες λεπτομέριες δες εδώ (κοιτάς αυτό που είναι μέσα στο quote). Για την 112, αν διαβάσεις στις προηγούμενες σελίδες, γράφουν ότι δεν έχει καμιά αλλαγή για το blade, οπότε παραμένει το buggy libaudio..

Lazy :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις wipe και απλά ξαναπερνάς τον converter. Στο site του modaco έχει βγει custom 111+ που περιέχει το libaudio της 104 και έχει αντίστοιχα καλή διαχείριση της μπαταρίας. Για περισσότερες λεπτομέριες δες εδώ (κοιτάς αυτό που είναι μέσα στο quote). Για την 112, αν διαβάσεις στις προηγούμενες σελίδες, γράφουν ότι δεν έχει καμιά αλλαγή για το blade, οπότε παραμένει το buggy libaudio..

 

ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Update: Megaupload Links & ZTE Drivers για όσους χρειάζονται!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά HTC_IME μπορούμε να εγκαταστήσουμε; Ξέρεις κάποιος σίγουρα πλιζ;

Επίσης αν βάλουμε bluetooth handfree οι ήχοι (κλήσεις, ειδοποιήσεις, ξυπνητήρια κτλ) χτυπούν μόνο στο handfree ή και στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια ξερει κανεις γιατι απο την 126 nightly rom κ μετα το κινητο τα παιζει πλαγια ολα κ οχι καθετα ειναι κατι που πρεπει να κανουμε?

....εχω το gen 1

Link to comment
Share on other sites

Γεια παιδια.

Κανω κανονικα τα βηματα αλλα κολλαω στο βημα 4 με την επανεκκινηση. Κλεινω το κινητο, το ανοιγω και κραταω το vol - , αλλα οση ωρα το κραταω βγαινει το πρασινο ανθρωπακι, κανει μια στιγμιαια δονηση, μαυριζει η οθονη και παλι απ' την αρχη.

Τι παιζει?

 

EDIT:

Βρηκα τι παιζει. Δεν ειψα τη σωστη clockworkmod εκδοση, αλλα τωρα που παω να περασω τη σωστη δεν τα καταφερνω.

Εχω προσπαθησει με recovery manager, με rom manager τιποτα.

Καμια βοηθεια?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
εγω δυστηχως, με την 2.2 σε 2.3 οχι μονο δεν δουλεψε, αλλα πλεον ουτε ανοιγει!!! Αναψε για λιγο το πρασινο android και μετα εσβησε! Καποιος παρακαλω, βοηθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω δυστηχως, με την 2.2 σε 2.3 οχι μονο δεν δουλεψε, αλλα πλεον ουτε ανοιγει!!! Αναψε για λιγο το πρασινο android και μετα εσβησε! Καποιος παρακαλω, βοηθεια!!!

 

Ποια έκδοση της 2,3 προσπάθησες να εγκαταστήσεις και κυρίως μετά το Flashing των αρχειών μετατροπής πήρες σχετικό log στο CWM ότι εγκαταστάθηκε με επιτυχία?

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση της 2,3 προσπάθησες να εγκαταστήσεις και κυρίως μετά το Flashing των αρχειών μετατροπής πήρες σχετικό log στο CWM ότι εγκαταστάθηκε με επιτυχία?

Την CM7 εβαλα, και στο CWM πηγαν ολα καλα, αλλα στο τελος, αυτα που εγραψα παραπανω... :(:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
γεια σας.εχω ενα προβλημα με το zte blade μου.πηγα να κανω αναβαθμισει απο 2,2 σε 2,3 αλλα αποτι φαινετε δεν την εκανε σωστα.τι μπορω να κανω;και εκτως απο αυτο εσβησα καταλαθος το recovery οταν πηγα να κανω reboot...δεν κανει reboot ουτε ανοιγει το κινητο ουτε το αναγνωτιζει το pc :!: Edited by crazyjohn
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χαίρετε! Διαβάζω αρκετό καιρό το site αλλά είναι η πρώτη φορά που ποστάρω, συγχαρητήρια για την καλή δουλειά σε όλους! :D

 

Έχω ένα blade gen 1 και αποφάσισα ότι δεν πάει άλλο και πρέπει να ξεκλειδώσω την επιπλέον μνήμη και να το αναβαθμίσω.

Λέω σύμφωνα με τον εξής οδηγό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1258855

Επειδή έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη, αξίζει η συγκεκριμένη έκδοση?

 

Δεν θέλω τρελά πράματα, απλά με ενδιαφέρει πολύ να κλειδώνει καλά τους δορυφόρους to gps.

Μου κάνει αυτή η έκδοση ή έχει τίποτα γνωστά σημαντικά bugs?

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...