Jump to content

Υπηρεσία Cosmote Day Pass


Vasileios
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι νομιζω οτι χωρις να παρεις εστω το πακετο των 3 ευρω τον μηνα, δεν μπορεις να μπεις ουτε καν στο δωρεαν 0.facebook.com
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 148
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχεις παλιό πακέτο , δεν μπαίνει στο Internet.

Πρέπει να καλέσεις 13838 , και να ζητήσεις να στο ανοίξουν .

Μετά μπορείς να μπείς στο Internet ,

πρόσεξε ότι κατα την διάρκεια που είσαι στο Internet , αν το κινητό σου κάνει αυτόματα κάπια ανανέωση , θα χρεωθείς 1 ευρώ την ημέρα , και αυτό κατά 99,99 % θα συμβεί . Αυτό συμβαίνει σε όλα τα smartphone . Είναι αδύνατον να μην κατεβάση έστω και ένα byte. Μόνο με κινητό παλιό που δεν είναι smartphone μπορείς να μπεις στο 0.facebook.com χωρίς να χρεωθείς

Για αυτόν τον λόγο σε συμβουλεύω να έχεις ενεργό ένα πακέτο , έστω τα 60 ΜΒ με 3 ευρώ, αλλιώς μην μπείς .Από την άλλη η ενεργοποίηση τέτιου πακέτου απενεργοποιεί το Internet day pass για 30 ημέρες, δηλαδή αν τελιώσουν τα 60 ΜΒ χρεώνεσαι 1 ευρώ το ΜΒ εκτός και αν αγοράσεις ξανά τα 60 ΜΒ .

Η απόφαση δική σου .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις παλιό πακέτο , δεν μπαίνει στο Internet.

Πρέπει να καλέσεις 13838 , και να ζητήσεις να στο ανοίξουν .

Μετά μπορείς να μπείς στο Internet ,

πρόσεξε ότι κατα την διάρκεια που είσαι στο Internet , αν το κινητό σου κάνει αυτόματα κάπια ανανέωση , θα χρεωθείς 1 ευρώ την ημέρα , και αυτό κατά 99,99 % θα συμβεί . Αυτό συμβαίνει σε όλα τα smartphone . Είναι αδύνατον να μην κατεβάση έστω και ένα byte. Μόνο με κινητό παλιό που δεν είναι smartphone μπορείς να μπεις στο 0.facebook.com χωρίς να χρεωθείς

Για αυτόν τον λόγο σε συμβουλεύω να έχεις ενεργό ένα πακέτο , έστω τα 60 ΜΒ με 3 ευρώ, αλλιώς μην μπείς .Από την άλλη η ενεργοποίηση τέτιου πακέτου απενεργοποιεί το Internet day pass για 30 ημέρες, δηλαδή αν τελιώσουν τα 60 ΜΒ χρεώνεσαι 1 ευρώ το ΜΒ εκτός και αν αγοράσεις ξανά τα 60 ΜΒ .

Η απόφαση δική σου .

Οχι δεν εχω smart phone.εβαλα τωρα και απο το reload 100μβ δωρο για μια βδομαδα αλλα δν γινοταν να μπω.οποτε θα καλεσω στο 13838 και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

καλα οι τυποι ειναι και πολυ @α@ακες με το ετσι θελω σε ενεργοποιουν την @ολουπηρεσια αυτη και αν δεν ξερεις πως να την απενεργοπιοησεις γεια σας....:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για ότι δεν γνωρίζουμε πέρνουμε την εξυπηρέτηση πελατών και το ρωτάμε.

Τέλος όποιος αγοράζει smartphone, οφείλει να γνωρίζει πως δουλευει, και αν δεν γνωρίζει , μπορεί να διαβάζει το φυλάδιο.

Τώρα αν το κινητό σου , μπαίνει στο Internet, ή στέλνει μόνο του μηνύματα , ή αποφασίζει μόνο του να καλέσει , απλά θα χρεωθείς.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γενικά για ότι δεν γνωρίζουμε πέρνουμε την εξυπηρέτηση πελατών και το ρωτάμε.

Τέλος όποιος αγοράζει smartphone, οφείλει να γνωρίζει πως δουλευει, και αν δεν γνωρίζει , μπορεί να διαβάζει το φυλάδιο.

Τώρα αν το κινητό σου , μπαίνει στο Internet, ή στέλνει μόνο του μηνύματα , ή αποφασίζει μόνο του να καλέσει , απλά θα χρεωθείς.

 

ναι δικαιολογησε τους @α@αρες και πες μας οτι δεν ξερουμε απο και απο εξυπνα τηλεφωνα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω δε μπορούμε να στείλουμε ένα από μήνυμα για να ενεργοποιήσουμε αυτό το πακέτο;

 

Καλά κατάλαβες. Από την ώρα που έστειλες END DAY δεν ενεργοποιήτε παρά μόνο με τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπερα σας!

Αναφερομαι σε αυτη την υπηρεσια της cosmote http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_InternetDayPass/section/Internet_E-mailwithMobile

Εχω μεγαλο προβλημα,η υπηρεσια αυτη ενεργοποιειται απο μονη της καθε μερα και με χρεωνει 1 ευρω. Εστειλα μυνημα στο 1333 για διαγραφη αλλα μου στελνουν πως η υπηρεσια δεν υπαρχει.. Θελω να την σταματησω επιγοντως γιατι μεχει καταχρεωσει, τι αλλο μπορω να κανω;; Μια βοηθεια! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το Internet day pass Αν ξεπεράσω τα 20 MB μειώνεται η ταχύτητα και δεν χρεώνομε τίποτα παραπάνω από 1 ευρώ την μέρα η θα με χρεώνομαι extra Πχ μου τελειώσανε τα 20mb και πάω youtube και βλέπω ένα video θα χρεωθώ extra ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χρεωθείς τίποτα παραπάνω

Αλλά με αργή ταχύτητα θα σου κολάει συνέχεια το youtube

Link to comment
Share on other sites

Με την αποστολή του μηνύματος END DAY στο 1333, απενεργοποιείται εντελώς η κίνηση δεδομένων στο διαδίκτυο ή σε γυρίζει σε χρεώσεις τύπου wap, σε περίπτωση που γίνει οποιαδήποτε χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοπειείται κάθε χρήση Internet, καθώς δεν υφίστατε άλλο τιμολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
λογικα το smartphone σου μπαινει ιντερνετ για συγχρονισμο, καιρο κλπ. Απλα απενεργοποιησε το στη συσκευη σου
Link to comment
Share on other sites

Ειτε θα απενεργοποιήσεις τη κίνηση δεδομένων, είτε θα καλέσεις στην εξυπηρέτηση πελατών για να απενεργοποιήσουν την υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Αναφερομαι σε αυτη την υπηρεσια της cosmote http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_InternetDayPass/section/Internet_E-mailwithMobile

Εχω μεγαλο προβλημα,η υπηρεσια αυτη ενεργοποιειται απο μονη της καθε μερα και με χρεωνει 1 ευρω. Εστειλα μυνημα στο 1333 για διαγραφη αλλα μου στελνουν πως η υπηρεσια δεν υπαρχει.. Θελω να την σταματησω επιγοντως γιατι μεχει καταχρεωσει, τι αλλο μπορω να κανω;; Μια βοηθεια! Ευχαριστω!

 

Αν δουλευει οπως και στην Vodafone (Ενα ευρω την μερα) τοτε δεν μπορεις να το απενεργοποιησεις και το εχει ζητησει η ΕΕΤΕ απο τις εταιρειες για την ασφαλεια των συνδρομητων να υπαρχει παντα ενεργη αυτη η υπηρεσια σε ολους τους πελατες.

 

Απο εκει και περα πρεπει να κανεις οτι σου ανεφεραν και τα παιδια, κλησε την κινηση δεδεομενω απο το κινητο σου και δεν θα εχεις κανενα προβλημα

 

android : > Ρυθμισεις>Ασυρματα και Δικτυα > Δικτυα κινητης τηλεφωνια > και απενεργοποιηση

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

μετα το περας τουχρονου που ισχυει το

60 ΜΒ με 3 ευρω,

κι εφοσον υπαρχουν πανω απο 1 ευρω υπολοιπο

μπαινει αυτοματα το daily pass;;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον έχουν παρέλθει οι 30 ημέρες ισχύος του πακέτου , άσχετα πότε τέλειωσαν τα 60-120 ΜΒ
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ

 

ναι οταν τελειώνουν οι 30 μερες.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλημέρα.

 

Από χθες ο αριθμός μου πέρασε στην Cosmote.

 

Το πρώτο sms που έλαβα από τον πάροχο ήταν ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία Internet Day Pass.

Έψαξα και έμαθα ότι κάθε μέρα που θα μπαίνω από το κινητό μου στο internet (χωρίς να έχω wifi) θα χρεώνομαι 1 ευρώ.

30 ευρώ το μήνα δλδ.....

Τέσπα το απενεργοποίησα στέλνοντας "END DAY" στο 1333.

 

Το πρόβλημα όμως είναι ότι τώρα δεν έχω καθόλου 3G στο κινητό....Καμιά βοήθεια πως να αποκτήσω τη λειτουργία;

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού (iPhone) έχω ενεργοποιήσει τη λειτουργία των Δεδομένων, το 3G και την Περιαγωγή Δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Από χθες ο αριθμός μου πέρασε στην Cosmote.

 

Το πρώτο sms που έλαβα από τον πάροχο ήταν ότι ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία Internet Day Pass.

Έψαξα και έμαθα ότι κάθε μέρα που θα μπαίνω από το κινητό μου στο internet (χωρίς να έχω wifi) θα χρεώνομαι 1 ευρώ.

30 ευρώ το μήνα δλδ.....

Τέσπα το απενεργοποίησα στέλνοντας "END DAY" στο 1333.

 

Το πρόβλημα όμως είναι ότι τώρα δεν έχω καθόλου 3G στο κινητό....Καμιά βοήθεια πως να αποκτήσω τη λειτουργία;

 

Στις ρυθμίσεις του κινητού (iPhone) έχω ενεργοποιήσει τη λειτουργία των Δεδομένων, το 3G και την Περιαγωγή Δεδομένων.

 

Χωρις δεδομενα, στο iphone, δεν θα βλεπεις 3G, ακόμα και αν έχεις συνδεθεί.

Αν θες να βλέπεις, ενεργοποίησε καποιο πακέτο δεδομένων.

 

Και η κλασσική ερωτηση: Τι το θες το 3G αν δεν εχεις δεδομενα;

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Χρησιμοποιει κανεις την υπηρεσια;

Εγω ναι. Μονο που μετα το περας των 20mb, φαινεται οτι σαν να μας κατεβαζει η cosmote τους διακοπτες του internet.

Ξερω τι θα πει αργο internet.

Ειμαι διατεθειμενος να περιμενω και λιγο παραπανω σε χρονο. Αλλα αλλο αυτο, και αλλο να μην 'κουνιεται φυλλο'.

Τοοοσοοο αργα, σαν να μην εχεις καθολου νετ.

Ποια η δικη σας εμπειρια απο την υπηρεσια; (γενικα και ειδικα γι αυτο που λεω)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...