Jump to content

Οδηγοι και HowTo για HTC Trophy (και αλλα HTC και οχι μονο)


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάγκες..απελπισία...

 

Δεν ξεκλειδώνει με τίποτα το HD7...

 

OS Version: 7.0.7004.0

 

Έχω κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ από τους οδηγούς, δοκίμασα σε 2 υπολογιστές με windows ultimate x64, το ένα με ελληνικά και το άλλο με αγγλικά windows...

 

Απελπισία σας λέω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να αλλάξεις μόνο τα υπάρχοντα. Πχ το light theme, να το αλλάξεις και να βάλεις άλλη απόχρωση αντί για άσπρο.

HKLM\ControlPanel\Themes\0

Αυτή είναι η διαδρομή στο μητρώο που αντιστοιχεί στο light theme. Πρέπει να αλλάξεις τα εξής:

[HKLM\ControlPanel\themes\1\pageBackGroundColor]

[HKLM\ControlPanel\themes\1\SysTrayBackGroundColor]

σε τιμές #FFxxxxxx όπου τα 6 x είναι ο κωδικός για το χρώμα. Δες εδώ πως να φτιάχνεις τους κωδικούς χρωμάτων: hex colors

 

Η αλλαγή των κλειδιών γίνεται με τον τρόπο που έχει γραφτεί στο forum, μέσω αρχείου provxml. Χρειάζεται το connection setup επίσης. Πιο εύκολα βρίσκω το xda thread εδώ

Απο κάτω ο colossus_r δίνει παράδειγμα, εσύ αν θες αλλάζεις το "212121" σε μια ακολουθία 6 χαρακτήρων για άλλο χρώμα.

 

Ακολούθησα τις οδιγοίες 3-4 φορές αλλά δν κατάφερα να αλλάξω τα κλειδιά...εκτός και αν δν βρίσκω το φάκελο HKLM που πρέπει να βρίσκεται πριν το φάκελο windows στο root δλδ.....Ευχαριστώ πάντος θα ξανα προσπαθίσω και αύριο γτ τώρα είναι αργά :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έκανα post στο σωστό σημείο.....

Αλλά ξέρει κανείς πώς μπορώ να αλλάξω το Background theme τις συσκεύης μου (MAnGO unlocked) εκτός από Dark & Light που διαθέτει σε άλλα χρώματα η και φωτογραφίες???? :worry:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1163543

 

για δες και εδω! δεν το εχω κανει ουτε το εχω ψαξει! αν θες δοκιμασε το, νομιζω κανει αυτο που θες

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες..απελπισία...

Δεν ξεκλειδώνει με τίποτα το HD7...

OS Version: 7.0.7004.

Έχω κάνει ΤΑ ΠΑΝΤΑ από τους οδηγούς, δοκίμασα σε 2 υπολογιστές με windows ultimate x64, το ένα με ελληνικά και το άλλο με αγγλικά windows...

 

 

 

Απελπισία σας λέω..

Ναι αλλα το "δεν ξεκλειδωνει και απελπισια" πως θα βοηθησει; Πες μας τι εκανες και που κολλας αν θελεις βοηθεια

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

 

Ακολούθησα τις οδιγοίες 3-4 φορές αλλά δν κατάφερα να αλλάξω τα κλειδιά...εκτός και αν δν βρίσκω το φάκελο HKLM που πρέπει να βρίσκεται πριν το φάκελο windows στο root δλδ.....Ευχαριστώ πάντος θα ξανα προσπαθίσω και αύριο γτ τώρα είναι αργά :ninja:

Το HKLM Δεν ειναι φακελος...Ειναι διευθυνση στη registry. Μαλλον μπερδευτηκες. Ξαναδιαβασε το.

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

αν και αρχικα, ξεκλειδωσα το τηλεφωνο και μετα εβαλα το advanced config. τωρα στην τελευταια εκδοη το mozart μου ειναι κλειδωμενο wtf...

τι να κανω ?

 

bootloader version: 1.33.2250.1(123643)

firmware version : 2250.21.13301.111

Link to comment
Share on other sites

αν και αρχικα, ξεκλειδωσα το τηλεφωνο και μετα εβαλα το advanced config. τωρα στην τελευταια εκδοη το mozart μου ειναι κλειδωμενο wtf...

τι να κανω ?

 

bootloader version: 1.33.2250.1(123643)

firmware version : 2250.21.13301.111

 

Στο adv config πρεπει να πας μετα το ξεκλειδωμα και να επιλεξεις να μην ξανακλειδωσει ....

Σε ποια εκδοση εισαι τωρα??? Αυτα που δινεις δεν ειναι η ΡΟΜ

Link to comment
Share on other sites

7.0.7392.0 το εχω αναβαθμισει στην τελευταια εκδοση !, (το ειχα κανει αυτο για την ακριβεια το adv config το ειχε απο μονο τους τικαρισμενο την επιλογη αυτη) ειμαι στην T-mobile αρχικα ηταν γερμανικα και το εκανα αγγλικα.... (ειναι ασφαλες να αλλαξω rom ?) Edited by Xlapatsas4000
Link to comment
Share on other sites

7.0.7392.0 το εχω αναβαθμισει στην τελευταια εκδοση !, (το ειχα κανει αυτο για την ακριβεια το adv config το ειχε απο μονο τους τικαρισμενο την επιλογη αυτη) ειμαι στην T-mobile αρχικα ηταν γερμανικα και το εκανα αγγλικα.... (ειναι ασφαλες να αλλαξω rom ?)

 

Παρολα αυτα πρεπει να πας στο adv conf να τσεκαρεις και να το σωσεις.

 

Aν μου πεις ολα οσα γραφει στο settings/about/more info θα σου πω τι ROM μπορεις να βάλεις.

Link to comment
Share on other sites

Παρολα αυτα πρεπει να πας στο adv conf να τσεκαρεις και να το σωσεις.

 

Aν μου πεις ολα οσα γραφει στο settings/about/more info θα σου πω τι ROM μπορεις να βάλεις.

 

 

Os version : 7.0.7392.0

firmware rev. number : 2250.21.13301.111

hardware rev. number : 0004

radio software vers. :5.65.09.25_22.45.50.21U

radio hardware vers. : A.102.0.d4

bootloader vers : 1.33.2250.1(123643)

chip soc vers : 2.2.5.0

 

ειμαστε οκ ? και εναν οδηγο για το φλασαρισμα εαν εχεις....

Link to comment
Share on other sites

Os version : 7.0.7392.0

firmware rev. number : 2250.21.13301.111

hardware rev. number : 0004

radio software vers. :5.65.09.25_22.45.50.21U

radio hardware vers. : A.102.0.d4

bootloader vers : 1.33.2250.1(123643)

chip soc vers : 2.2.5.0

 

ειμαστε οκ ? και εναν οδηγο για το φλασαρισμα εαν εχεις....

 

Τι συσκευη εχεις ρε φιλε γιατι μπερδευτηκα ????

Link to comment
Share on other sites

htc mozart 16 giga german

 

E ma θα τρελαθω και ψαχνω trophy kai HD7...

 

Αυτο ειναι το φορουμ με τις ΡΟΜ σου και οδηγίες για φλασσαρισμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915827

 

και η δικη σου ειναι 111: TMO_DE operator, with CID T-MOB101

 

9.1 BR: RUU_Mozart_TMO_DE_1.20.111.03_Radio_5.50.09.18_22. 24.50.09U_by_ansar

Link to comment
Share on other sites

E ma θα τρελαθω και ψαχνω trophy kai HD7...

 

Αυτο ειναι το φορουμ με τις ΡΟΜ σου και οδηγίες για φλασσαρισμα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=915827

 

και η δικη σου ειναι 111: TMO_DE operator, with CID T-MOB101

 

9.1 BR: RUU_Mozart_TMO_DE_1.20.111.03_Radio_5.50.09.18_22. 24.50.09U_by_ansar

 

αντε και ο θεος βοηθος !

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τωρα ολα καλα αλλα κανω εδω και μια ωρα το πρωτο update και εινια παρα πολυ ωρα στο σταδιο REBOOTING your phone. Ετσι πρεπει να ειναι ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα το "δεν ξεκλειδωνει και απελπισια" πως θα βοηθησει; Πες μας τι εκανες και που κολλας αν θελεις βοηθεια

 

 

Είχα κάνει τα πάντα λοιπόν...Τελικά το ξεκλείδωσα αφού έκανα format κάποιον υπολογιστή που είχα και πέρασα καθαρά win7...

Επίσης κατέβασα το zune από ένα λινκ που δίνει κάποιος στο xda και όχι αυτό από εδώ(δε ξέρω αν παίζει ρόλο...)

 

Τί είναι αυτό τελικά που έχουν κάποια pc που δεν κάνει το unlock..??

Link to comment
Share on other sites

το αφησα 2:30 λεπτα και εξακολουθουσε να ειναι boot screen δεν με εβαζε μεσα σαν να κολλησε....τι φταει ? στο πρωτο update γινεται αυτο το πραγμα !
Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει τα πάντα λοιπόν...Τελικά το ξεκλείδωσα αφού έκανα format κάποιον υπολογιστή που είχα και πέρασα καθαρά win7...

Επίσης κατέβασα το zune από ένα λινκ που δίνει κάποιος στο xda και όχι αυτό από εδώ(δε ξέρω αν παίζει ρόλο...)

Τί είναι αυτό τελικά που έχουν κάποια pc που δεν κάνει το unlock..??

 

Oxi το Zune ειναι ιδιο ..δεν εχει σχεσει αυτο...Καποιες εγκαταστάσεις Windows εχουν προβλημα και δεν γινεται δουλεια μεχρι να φορμαρεις.

Link to comment
Share on other sites

κοντεβω να τρελαθω....ενω το εχω ξεκλειδωτο δεν μπορω να το αναβαθμισω εχω κολλησει στην εκδοση 7004....... οση ωρα και να το αφησω το κινητο ειναι σε αυτο το σταδιο.....το htc mozart ειναι κολλημενο στο logo της htc οταν πρωτοξεκινα !

 

 

http://img814.imageshack.us/img814/5541/2272011125444.png

Link to comment
Share on other sites

κοντεβω να τρελαθω....ενω το εχω ξεκλειδωτο δεν μπορω να το αναβαθμισω εχω κολλησει στην εκδοση 7004....... οση ωρα και να το αφησω το κινητο ειναι σε αυτο το σταδιο.....το htc mozart ειναι κολλημενο στο logo της htc οταν πρωτοξεκινα !

 

To καλωδιο usb πρεπει να ειναι της μαμας του και θυρα USb στο πισω μέρος... χρησιμοποιησε και καποια αλλη θυρα....

Αν ισχυουν αυτα τοτε ...Θα ελεγα οτι εχεις κάποιο προβλημα με την εγκατασταση των Windows στο pc.

Αν μπορεις χρησιμοποιησε αλλο pc

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5+ ωρες προσπαθειων το εκαν να ειναι στην τελευταα εκδοση ξεκλειδωτο ! (το προβλημα : κατεβασα την ρομ με το update 7006 τα εκανα ολα και αναβαθμιστηκε επιτυχως ! απο την 7004 ρομ κολλουσε στο update )
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 5+ ωρες προσπαθειων το εκαν να ειναι στην τελευταα εκδοση ξεκλειδωτο ! (το προβλημα : κατεβασα την ρομ με το update 7006 τα εκανα ολα και αναβαθμιστηκε επιτυχως ! απο την 7004 ρομ κολλουσε στο update )

 

Ισως ειχε προβλημα το αρχειο της ΡΟΜ....

Πηγαινε στο φορουμ του Mozart και γραψε πως το εκανες βάλε και το λινκ της ΡΟΜ που σου εδωσα, μηπως το χρειατει κάποιος αλλος χρηστης.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. ξαφνικα και χωρις λογο χαθηκαν οι επαφες μου. και χθες πηγα να κανω update καποιες εφαρμογες και μου ελεγε οτι υπαρχει προβλημα στο windows live id. ???? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. ξαφνικα και χωρις λογο χαθηκαν οι επαφες μου. και χθες πηγα να κανω update καποιες εφαρμογες και μου ελεγε οτι υπαρχει προβλημα στο windows live id. ???? ευχαριστω

 

εχεις καποιο προβλημα με το email, δες αν μπορεις να συνδεθεις απο το pc στο λογαριασμο σου

Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα κανονικα απο τον υπολογιστη. παλι τα ιδια. αυτο συνεβη οταν χρησιμοποιησα απο το κιν το hotmail. επισης δεν μπορω να κανω update τις εφαρμογες επειδη το windows live id ειναi unavailable. ετσι λεει .
Link to comment
Share on other sites

συνδεθηκα κανονικα απο τον υπολογιστη. παλι τα ιδια. αυτο συνεβη οταν χρησιμοποιησα απο το κιν το hotmail. επισης δεν μπορω να κανω update τις εφαρμογες επειδη το windows live id ειναi unavailable. ετσι λεει .

 

δοκιμασε απο το κινητο να κανεισ ενα συγχρωνισμο του μαιλ! να δεις αν στο κανει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...