Jump to content

Οδηγοι και HowTo για HTC Trophy (και αλλα HTC και οχι μονο)


colossus_r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνει στην οθόνη με τα χρώματα άλλα αλλάζει κατευθείαν σε μια άσπρη που λέει κάτι για το usb connection. Δεν το θυμάμαι τώρα.

Δεν θέλω να βάλω την Mango beta dev, οπότε σταματάω στο δεύτερο βήμα;

Μπορώ να κάνω sync το κινητό στα winXP για τις photos – video και τα υπόλοιπα από τα win 7;

 

Ναι αν θελεις μονο Νodo τελειωνεις το 2 βημα.

Σε Win XP δεν εχω κανει ποτε sync. Δεν ξερω αν δουλευει ..απλως λεω να τα αποφευγουμε διοτι εχουν αναφερθει πολλα προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντως για αυτό που σου ανέφερα για τα κολλήματα που κάνει γνωρίζεις κάτι, πριν επιχειρήσω το νέο update;

Έχει αναφερθεί ξανά;

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για αυτό που σου ανέφερα για τα κολλήματα που κάνει γνωρίζεις κάτι, πριν επιχειρήσω το νέο update;

Έχει αναφερθεί ξανά;

 

Οχι ..και αν συνεχισει να κολαει να το πας πισω στην Vodafone ...

Link to comment
Share on other sites

Οχι ..και αν συνεχισει να κολαει να το πας πισω στην Vodafone ...

Βρήκα αυτό

http://www.modaco.com/topic/333802-htc-7-trophy-crashreboot-issue/

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1178438

Edited by LEFTK
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

 

Δεν λενε τιποτα ...Εσυ το δικό σου το πηρες απο Vodafone ετσι ???

Τι γραφει στο settings/about/more info ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν λενε τιποτα ...Εσυ το δικό σου το πηρες απο Vodafone ετσι ???

Τι γραφει στο settings/about/more info ???

 

Δεν μπορώ να μπω στα windows.

Απο Voda είναι ναί.

αν θυμάμε καλά προσπάθησα να του κάνω Update απο το κρυφό μενού και δεν έκανε τίποτα.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

χαθηκαν οι επαφες μου και τις ξαναεκανα import. στο εικονιδιο του people στην αρχικη οθονη δεν φαινονται οι μικρες φςτογραφιες απο τις επαφες του messenger. οταν παω να κανω update τις εφαρμογες μου γραφει οτι το windows live id ειναι unavailable at the moment try again later. αυτο το προβλημα συνεβη απο την στιγμη που εκανα συγχρονισμο τα μαιλ γιατι ηθελα να δω ενα μαιλ. ειμαι ξεκλειδωτος δεν εχω φλασαρει ποτε. καμια βοηθεια κανεις ?
Link to comment
Share on other sites

χαθηκαν οι επαφες μου και τις ξαναεκανα import. στο εικονιδιο του people στην αρχικη οθονη δεν φαινονται οι μικρες φςτογραφιες απο τις επαφες του messenger. οταν παω να κανω update τις εφαρμογες μου γραφει οτι το windows live id ειναι unavailable at the moment try again later. αυτο το προβλημα συνεβη απο την στιγμη που εκανα συγχρονισμο τα μαιλ γιατι ηθελα να δω ενα μαιλ. ειμαι ξεκλειδωτος δεν εχω φλασαρει ποτε. καμια βοηθεια κανεις ?

 

Αν θυμαμαι καλα σου εχει ξανασυμβει ??? ετσι δεν ειναι ???

Τι συσκευη εχεις ???

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα σου εχει ξανασυμβει ??? ετσι δεν ειναι ???

Τι συσκευη εχεις ???

2 σελιδες πισω το ειχα ξαναγραψει αλλα οχι κατανοητα και δεν μου απαντησες. εχω trophy. δεν ξερω γιατι εγινε αυτο. εχεις κατι στο μυαλο σου ? επισης δεν μπορεσα να περασω απο το pc εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησε και η κοπέλα μου:

Αν κατοχυρώνει τις επαφές με λατινικούς χαρακτήρες, δεν αποθηκεύονται. Ενώ με τους ελληνικούς (espaniolo), όλα γίνονται όπως πρέπει. Μη με ρωτήσετε ακριβώς ποια έκδοση έχει. Το ξεκλείδωμα έχω κάνει για τα ελληνικά και την ακριβώς μετά αναβάθμιση. Ίσα ίσα να είναι λειτουργικό για την καθημερινότητα. Περιμένω πως και πως την επίσημη αναβάθμιση του Mango, μπας και ξεφύγουμε από αυτά τα microbugs

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησε και η κοπέλα μου:

Αν κατοχυρώνει τις επαφές με λατινικούς χαρακτήρες, δεν αποθηκεύονται. Ενώ με τους ελληνικούς (espaniolo), όλα γίνονται όπως πρέπει. Μη με ρωτήσετε ακριβώς ποια έκδοση έχει. Το ξεκλείδωμα έχω κάνει για τα ελληνικά και την ακριβώς μετά αναβάθμιση. Ίσα ίσα να είναι λειτουργικό για την καθημερινότητα. Περιμένω πως και πως την επίσημη αναβάθμιση του Mango, μπας και ξεφύγουμε από αυτά τα microbugs

 

Κατι δεν κανεις καλα ...Επαφες γραφει σε ολες τις γλωσσες...

Ισως καποια ρυθμιση του πληκτρολογιου που εβαλες.

 

 

2 σελιδες πισω το ειχα ξαναγραψει αλλα οχι κατανοητα και δεν μου απαντησες. εχω trophy. δεν ξερω γιατι εγινε αυτο. εχεις κατι στο μυαλο σου ? επισης δεν μπορεσα να περασω απο το pc εφαρμογη.

 

Καλα το θυμομουνα...Νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι ο λογαριασμός του Hotmail...Tι ακριβως δεν μπορω να σου πω αν δεν το εχω στα χερια μου αλλα για να φυγουν οι επαφες μονο μεσω Hotmail μπορει να γινει. Κατι δεν παει καλα με τον λογαριασμό σου

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Κατι δεν κανεις καλα ...Επαφες γραφει σε ολες τις γλωσσες...

Ισως καποια ρυθμιση του πληκτρολογιου που εβαλες.

 

Καλώς, θα το κοιτάξω κάποια στιγμή και αν καταφέρω να το βρω. Αλλιώς θα ζήσει με αυτό

Link to comment
Share on other sites

Καλα το θυμομουνα...Νομιζω οτι το προβλημα σου ειναι ο λογαριασμός του Hotmail...Tι ακριβως δεν μπορω να σου πω αν δεν το εχω στα χερια μου αλλα για να φυγουν οι επαφες μονο μεσω Hotmail μπορει να γινει. Κατι δεν παει καλα με τον λογαριασμό σου

 

αυτο δλδ επηρεαζει και το update των εφαρμογων ? για να σου δωσω μια εικονα οι μικρες φωτογραφιες δεν εναλλασονται στην αρχικη οθονη στο people. συγχρονισμο στα mail κανει. αν δεν βρεθει καποια λυση με το mail πρεπει να κανω φλασαρισμα και φτου και απο την αρχη ?

Link to comment
Share on other sites

Το address book της συσκευής αποθηκεύεται μέσα στο hotmail λογαριασμό όπως γίνεται και στο android - gmail;

Αν δηλαδή η συσκευή χαλάσει υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε τις συσκευές σε άλλη συσκευή WM7;

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

αυτο δλδ επηρεαζει και το update των εφαρμογων ? για να σου δωσω μια εικονα οι μικρες φωτογραφιες δεν εναλλασονται στην αρχικη οθονη στο people. συγχρονισμο στα mail κανει. αν δεν βρεθει καποια λυση με το mail πρεπει να κανω φλασαρισμα και φτου και απο την αρχη ?

 

Εχεις φωτο στις επαφες σου στο hotmail ???

Αν δεν βρεις λυση ναι ολα απο την αρχη που νομιζω ειναι και το καλυτερο

 

Το address book της συσκευής αποθηκεύεται μέσα στο hotmail λογαριασμό όπως γίνεται και στο android - gmail;

Αν δηλαδή η συσκευή χαλάσει υπάρχει τρόπος να επαναφέρουμε τις συσκευές σε άλλη συσκευή WM7;

 

Nαι ολα ειναι αποθηκευμενα στο ιντερνετ...Και αν θελεις μπορεις να βαλεις και το gmail αν εχεις εκει τις επαφες σου

Link to comment
Share on other sites

Εχεις φωτο στις επαφες σου στο hotmail ???

Αν δεν βρεις λυση ναι ολα απο την αρχη που νομιζω ειναι και το καλυτερο

 

εβαλα ξανα μονο τον κωδικο του hotmail και δουλεψε.... οτι να ναι . απλα το people παραμενει ετσι να μην "παιζουν" οι μικρες φωτο κατι το οποιο δεν με πειραζει. θα δοκιμασω να ξανακανω import. κολοσε ευχαριστω για τον χρονο σου και τις γνωσεις σου.

Link to comment
Share on other sites

Kατι παιχτηκε σημερα ξαφνικα με την καμερα. Ενω το πρωι μπορουσα και τραβαγα μια χαρα φωτογραφιες ξαφνικα εφαγε ενα κολλημα και τωρα οταν παταω το κουμπι να ανοιξει η καμερα παει να μπει αλλα με πεταει στα καπακια εξω. Εκανα και την αναβαθμηση σε 7712 στο mango μπας και φτιαξει αλλα τπτ. Υπαρχει καμια ιδεα γι αυτο ;
Link to comment
Share on other sites

Kατι παιχτηκε σημερα ξαφνικα με την καμερα. Ενω το πρωι μπορουσα και τραβαγα μια χαρα φωτογραφιες ξαφνικα εφαγε ενα κολλημα και τωρα οταν παταω το κουμπι να ανοιξει η καμερα παει να μπει αλλα με πεταει στα καπακια εξω. Εκανα και την αναβαθμηση σε 7712 στο mango μπας και φτιαξει αλλα τπτ. Υπαρχει καμια ιδεα γι αυτο ;

 

Αυτο ειναι πολυ περιεργο...Τις φωτογραφιες που τραβηξες τις βλέπεις ???

Πως σταματησε να δουλευει ????

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφιες τις βλεπω κανονικα. Πως συνεβει ; Ετσι ξαφνικα . Ενω το πρωι δουλευε κανικα μετα απο κανα 3ωρο 4ωρο σταματησε. Στο youtube βρηκα αυτο :http://www.youtube.com/watch?v=Cs_nJu7vciw ή http://www.youtube.com/watch?v=8LaN0_2ZDpQ&feature=related και μου κανει και μενα το ιδιο. Μηπως να το ξαναγυρισω σε nodo ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kατι παιχτηκε σημερα ξαφνικα με την καμερα. Ενω το πρωι μπορουσα και τραβαγα μια χαρα φωτογραφιες ξαφνικα εφαγε ενα κολλημα και τωρα οταν παταω το κουμπι να ανοιξει η καμερα παει να μπει αλλα με πεταει στα καπακια εξω. Εκανα και την αναβαθμηση σε 7712 στο mango μπας και φτιαξει αλλα τπτ. Υπαρχει καμια ιδεα γι αυτο ;

 

Μήπως η μπαταρία σου ήταν στα τελειώματα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειχε φαγωθει αρκετα η μπαταρια γιατι ειχα βαλει να εχω internet απο το 3G . Απο την αλλη ποσο πια να ειχε φαει μεσα σε 5 ωρες λειτουργιας. Oντως το απογευμα ηθελε ξανα φορτισμα αλλα τι σχεση μπορει να εχει αυτο ? Και τωρα που το εχω φορτισμενο τα ιδια κανει και δεν ανοιγει η cam !
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το πήγαμε στη νVodafone και μας είπε ότι θα το στείλουν για έλεγχο και θα κάνει 20 μέρες. Αν είναι δίκια μας υπαιτιότητα θα το πληρώσουμε αν όχι θα το επισκευάσουν χωρίς κόστος, αλλά αντικατάσταση γίνεται μόνο στις 7 πρώτες μέρες.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Και η λυση βρεθηκε :) στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914413&page=3 post 24 .

Προφανως ειναι πολυ ευαισθητο το εν λογω κινητο και το θεμα με την καμερα γνωστο. Παντως δεν χρειαστηκε να του κανω καμια εγχειριση ( να ξεβιδωσω τις βιδες που βρηκα σε διαφορα forum και στο youtube )

Link to comment
Share on other sites

Και η λυση βρεθηκε :) στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=914413&page=3 post 24 .

Προφανως ειναι πολυ ευαισθητο το εν λογω κινητο και το θεμα με την καμερα γνωστο. Παντως δεν χρειαστηκε να του κανω καμια εγχειριση ( να ξεβιδωσω τις βιδες που βρηκα σε διαφορα forum και στο youtube )

 

Ωραια να το ξερουμε ...

Αλλα μηπως σου επεσε κατω το τηλεφωνο ???? Απο μονο του το εκανε ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...