Jump to content

Δωρεάν Εφαρμογες για Windows Phone 7


colossus_r
 Κοινοποίηση

Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???  

169 members have voted

  1. 1. Πως σας φαινετε το νεο λειτουργικο WP7 ???

    • Κακο-Αδιαφορο
      9
    • Μετριο
      24
    • Καλο
      65
    • Πολυ καλο
      71


Recommended Posts

Peering κάνεις το ακουστικό στο δικό μου οταν είναι ανοιχτό κρατάς πατημένο το πλήκτρο ον οφ για κάποια δεύτερολεπτα και μπαίνει σε κατασταση ανιχνεύσιμο τότε το βρισκει το τηλέφωνο και συνδέεται (μπορεί να σου ζητήσει και pin συνήθως 0000 4 μηδενικά). Αν δεν κάνεις αυτή την διαδικασία μην περιμένεις να συνδεθείς.

 

Δυστυχώς δεν το βρίσκει.Εαν πατήσω το κουμπί on/off όπως λές κλείνει το ακουστικό.Το δοκίμασα και για 2-3 δεύτερα ώστε να μην κλείσει πάλι τπτ.Θα υπάρχει θέμα συμβατότητας.

Δε μπορεί να έχω δίπλα ανοιχτό το omnia και να συνδέεται και το άλλο να μην το βρίσκει κάν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διάβασε τις οδηγίες εμένα θελει πάτημα πάνω από 10''και το φως που έχει αναβοσβήνει κόκκινο - μπλε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τις οδηγίες εμένα θελει πάτημα πάνω από 10''και το φως που έχει αναβοσβήνει κόκκινο - μπλε.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.έψαξα και βρήκα τις οδηγίες σύνδεσεις στο ινερνετ γιατι δεν τις είχα κρατήσει πριν δύο χρόνια που το αγόρασα.Η διαδικασία να ανάψει κόκκινο μπλέ εναλλάξ φωτάκι πραγματικά δε το είχα κάνει σε κανένα απο τα τρία τηλέφωνα που το είχα χρησιμοποιήσει πριν.με γλύτωσες απο πρόσθετο έξοδο σαράντα και ευρώ για αγορά νέου.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.έψαξα και βρήκα τις οδηγίες σύνδεσεις στο ινερνετ γιατι δεν τις είχα κρατήσει πριν δύο χρόνια που το αγόρασα.Η διαδικασία να ανάψει κόκκινο μπλέ εναλλάξ φωτάκι πραγματικά δε το είχα κάνει σε κανένα απο τα τρία τηλέφωνα που το είχα χρησιμοποιήσει πριν.με γλύτωσες απο πρόσθετο έξοδο σαράντα και ευρώ για αγορά νέου.:cool:

 

Λογικά πρέπει να δούλεψε. Εγώ παντός σε όλα τα κινητά που είχα πάντα ήθελε σύνδεση δεν δούλευε από μόνο του

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε εφαρμογή η οποία αυτόματα αλλάζει το wallpaper της lockscreen με δύο τρόπους. Είτε ανανεώνεται μια φορά την μέρα "τραβόντας" την εικόνα που υπάρχει στο Bing, είτε του βάζεις έναν αριθμό φωτογραφιών τις οποίες εναλλάσει ανά μισή ώρα.

 

link

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε εφαρμογή η οποία αυτόματα αλλάζει το wallpaper της lockscreen με δύο τρόπους. Είτε ανανεώνεται μια φορά την μέρα "τραβόντας" την εικόνα που υπάρχει στο Bing, είτε του βάζεις έναν αριθμό φωτογραφιών τις οποίες εναλλάσει ανά μισή ώρα.

 

link

 

Την δοκιμασα και δουλευει μια χαρα

Να συμπληρωσω ομως οτι ειναι ειναι μονο για οσους εχουν βαλει Custom Rom (θελει root access)

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμασα και δουλευει μια χαρα

Να συμπληρωσω ομως οτι ειναι ειναι μονο για οσους εχουν βαλει Custom Rom (θελει root access)

 

αλλάζει wallpaper από το bing?σε εμένα δεν αλλάζει

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε whatsapp;

Εγώ τελευταία ναι, αλλά δεν θα έπρεπε με κλειστό το app να έρχεται push ειδοποίηση; Έχω ενεργοποιήσει την επιλογή, και αν είναι σε αναμονή το κινητό αρκετές ώρες, όταν το ανοίγω και συνδέεται με wifi δεν μου έρχεται το μήνυμα. Πρέπει να ανοίξω μόνος μου το whatsapp να το δω.

Μόνο αν το αφήνω σε pause μου έρχεται άμεσα, έτσι έχουν δείξει οι δοκιμές μου δηλαδή. Αλλά είναι κουραστικό συνέχεια να τσεκάρω αν είναι στις ανοιχτές εφαρμογές.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

αλλάζει wallpaper από το bing?σε εμένα δεν αλλάζει

 

Ναι κανονικα αλλαζε οταν το εβαλα ..τωρα το εχω σε slideshow με δικες μου φωτο και δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείτε whatsapp;

Εγώ τελευταία ναι, αλλά δεν θα έπρεπε με κλειστό το app να έρχεται push ειδοποίηση; Έχω ενεργοποιήσει την επιλογή, και αν είναι σε αναμονή το κινητό αρκετές ώρες, όταν το ανοίγω και συνδέεται με wifi δεν μου έρχεται το μήνυμα. Πρέπει να ανοίξω μόνος μου το whatsapp να το δω.

Μόνο αν το αφήνω σε pause μου έρχεται άμεσα, έτσι έχουν δείξει οι δοκιμές μου δηλαδή. Αλλά είναι κουραστικό συνέχεια να τσεκάρω αν είναι στις ανοιχτές εφαρμογές.

 

Το WiFi κλεινει οταν σβηνει η lockscreen στα WP7 οποτε αν θες notifications θα πρεπει να εχεις ανοιχτα τα δεδομενα.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν το έχω ανοιχτό εκείνη την ώρα έρχονται.

Αλλά δε θα έπρεπε, αν έχω κλειστά τα δεδομένα, μόλις τα ανοίγω ή ανοίγω το wifi να έρχεται η ειδοποίηση για μήνυμα 1 ώρα πριν;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν το έχω ανοιχτό εκείνη την ώρα έρχονται.

Αλλά δε θα έπρεπε, αν έχω κλειστά τα δεδομένα, μόλις τα ανοίγω ή ανοίγω το wifi να έρχεται η ειδοποίηση για μήνυμα 1 ώρα πριν;

 

Και εγώ τις τελευταίες μέρες το χρησιμοποιώ, και έχω σχεδόν το ίδιο πρόβλημα. Βασικά κλείνει το wifi όταν είναι κλειστή η οθόνη με αποτέλεσμα να μην σε ειδοποιεί. Όπως αναφέρεις θα έπρεπε έστω όταν συνδέεται και πάλι να έρχεται η ειδοποίηση.

 

Εμένα μερικές φορές έρχεται όντως με το που συνδέομαι και άλλες πάλι όχι και την βλέπω όταν τύχει και το ανοίξω, το ίδιο ισχύει και σε άλλες εφαρμογές που έχουν ειδοποιήσεις (facebook app) . Αν και δεν είμαι σίγουρος αλλά μάλλον σε αυτό οφείλεται οτι το λειτουργικό σύστημα όταν βρίσκεται σε κατάσταση οικονομίας μπαταρίας ή δεν έχει αρκετή διαθέσιμη μνήμη κόβει κάποιες διεργασίες. Για παράδειγμα είχα διαβάσει ότι ένα live tile έχει δικαίωμα για ανανέωση κάθε κάποια λεπτά, να μην απαιτεί αρκετή μνήμη και διάφορα τέτοια σε κανονικές συνθήκες, ε όταν είναι χαμηλή και η μπαταρία και κλτ καταλαβαίνεις...

 

Background Agents απο Microsoft

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

 

Να σας παρουσιάσω κι εγώ μία από τις εφαρμογές μου σε wp7.

 

Λέγεται "Ιστορίες για Καληνύχτα" και είναι μία δωρεάν εκπαιδευτική εφαρμογή μέσα από την οποία τα μικρά παιδιά μπορούν να περάσουν ευχάριστα την ώρα τους διαβάζοντας χαρούμενες ιστορίες. Αυτή τη στιγμή υπάρχη μία ιστορία μέσα, "Ο δρόμος για το σπίτι” αλλά σε 2-3 μέρες θα υπάρχει και η δεύτερη ιστορία “Τα γενέθλια του Ιπποποταμάκου”, μιας και έχω στείλει το update και περιμένω το approval από τη Microsoft.

 

Θα την βρείτε εδώ

 

Ελπίζω να σας αρέσει ... Περιμένω τα σχόλια σας :rolleyes:

 

Φιλικά

Θοδωρής

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

Να σας παρουσιάσω κι εγώ μία από τις εφαρμογές μου σε wp7.

 

Λέγεται "Ιστορίες για Καληνύχτα" και είναι μία δωρεάν εκπαιδευτική εφαρμογή μέσα από την οποία τα μικρά παιδιά μπορούν να περάσουν ευχάριστα την ώρα τους διαβάζοντας χαρούμενες ιστορίες. Αυτή τη στιγμή υπάρχη μία ιστορία μέσα, "Ο δρόμος για το σπίτι” αλλά σε 2-3 μέρες θα υπάρχει και η δεύτερη ιστορία “Τα γενέθλια του Ιπποποταμάκου”, μιας και έχω στείλει το update και περιμένω το approval από τη Microsoft.

 

Θα την βρείτε εδώ

 

Ελπίζω να σας αρέσει ... Περιμένω τα σχόλια σας :rolleyes:

 

Φιλικά

Θοδωρής

Θοδωρη την εχω κατεβασει εδω και καποιες μερες την εφαρμογη σου και ειναι πολυ ομορφη (εχω κανει και βαθμολογηση/review). Ο γιος μου παντως εκατσε να την διαβασουμε 2 φορες. Περιμενουμε την νεα ιστορια και με το καλο ακομα περισσοτερες στο ιδιο παντα εκπαιδευτικο υφος.

 

Συγχαρητησια για την προσπαθεια!!

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη την εχω κατεβασει εδω και καποιες μερες την εφαρμογη σου και ειναι πολυ ομορφη (εχω κανει και βαθμολογηση/review). Ο γιος μου παντως εκατσε να την διαβασουμε 2 φορες. Περιμενουμε την νεα ιστορια και με το καλο ακομα περισσοτερες στο ιδιο παντα εκπαιδευτικο υφος.

 

Συγχαρητησια για την προσπαθεια!!

 

Ευχαριστώ πολύ asikis ... Με κάνει ιδιαίτερα χαρούμενο όταν ξέρω ότι αρέσει στα μικρά παιδιά :rolleyes:

 

Την επόμενη ιστορία την έχω ανεβάσει, λογικά σε 2-3 μέρες θα σου έρθει το update.

Σου εγγυώμαι ότι θα αρέσει ακόμα περισσότερο στο γιο σου ;)

 

Σε ευχαριστώ και πάλι για τα καλά σου λόγια

 

Φιλικά

Θοδωρής

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά ...

 

Το update από τις "Ιστορίες για Καληνύχτα" είναι up εδώ και μερικές ώρες :D

 

Μπορείτε να μπείτε στο marketplace και να το κατεβάσετε ... Τα σχόλια σας και τα reviews είναι πάντα ευπρόσδεκτα :happy:

 

 

Φιλικά

Θοδωρής

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη Greek SMS 160 για οσους την χρειαζονται σε μορφη xap.

 

https://rapidshare.com/files/1968899868/Greek_SMS_160_v1.1.0.0.xap

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρέα σας. Ευτυχής κάτοχος κι ενός samsung omnia w θα ήθελα κάποιος να μου πει τις πιο χρήσιμες εγαρμογές που πρέπει απαραίτητα να έχει κάποιος. Έκανα μια περιήγηση αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας σαν πιο ειδικοί στο θέμα. Ακόμα να πω ότι το λειτουργικό το χαίρομαι ιδιαίτερα και μου αρέσει. Βελτίωση χρειάζεται αλλά ελπίζουμε στην καλή αναβάθμιση με τα 8.

 

Μπες στο Marketplace να ρίξεις μια ματιά και εδώ είμαστε....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Για πληκτρολόγιο δες http://www.windowsphone.com/en-US/search?q=Greek%20Keyboard

live wallpaper δεν νομίζω να υπάρχει.Αλλωστε υπάρχουν τα live tiles

Στο πρώτο ποστ ο colossus_r έχει μια δική του εφαρμογή για ειδήσεις αλλά πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει το κινητό για να την περάσεις μιας και ειναι εκτός marketplace

Στο market υπάρχει το in.gr και το news247feed

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα, διότι είναι πολλές οι σελίδες και το είχα αφήσει λίγο το topic.

 

Υπάρχει πλάγιος τρόπος να μπορέσουμε να ενεργοποιήσουμε την επιλογή να φαίνεται ο καλλιτέχνης στην LockScreen.

 

Ώς γνωστόν, αυτή η επιλογή δεν δουλεύει στην ελλάδα διότι δεν υπάρχει marketplace για την μουσική. Έτσι το Zune δεν μπορεί να κατεβάσει εικόνες από τον καλλιτέχνη που παίζουμε στο κινητό.

 

Υπάρχει λοιπόν μία εφαρμογή εδώ η οποία έχει ως σκοπό να περνάς χειροκίνητα αυτές τις εικόνες στο κινητό. Την δοκίμασα και δουλεύει μια χαρά. Το καλό είναι ότι εκτός από την αυτόματη αναζήτηση που κάνει μέσω LastFM, σου δίνει την επιλογή να αντιστοιχίσεις και φώτο που έχεις περάσει εσύ στο κινητό σου. Επίσης, εκτός του ότι πλέον η LockScreen αποκτά μία πιο όμορφη εμφάνιση, με την επιλογή αυτή μετατρέπεται σε Live Tile το Music+Videos και αποκτά και backround το Zune. Για να δουλέψει μην ξεχάσετε να πάτε στις Ρυθμίσεις -> κλείδωμα οθόνης και να ενεργοποίησετε την επιλογή να εμφανίζεται ο καλλιτέχνης.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.trineseries.com/images/PeopleSearchLumiaPanorama.png

Ενα απο τα χαρακτηριστικα που μου λειπουν απο τα Windows Phone ειναι η εξυπνη κληση.

Δηλαδη απο τον dialer (την οθονη κλησης) γραφοντας τα πρωτα γραμματα μια επαφης που θελουμε να καλεσουμε να αρχιζει να φιλτραρει τις επαφες και να σου δειχνει αυτες που πρεπει. Ειναι κατι απο μου λειπει καθως υπήρχε στα Windows Mobile αλλα και στο Android.

 

Το κενο αυτο ερχεται να το καλυψει για πρωτη φορα η εφαρμογή People search. Ο δημιουργος της Ronny Gydar λεει οτι την εφτιαξε γιατι η μαμα του δυσκολευοταν να κανει κλησεις απο το Nokia Lumia της.

Κατεβασα την εφαρμογή απο το μαρκετ και την εγκατεστησα με την ελπιδα οτι θα εδινε λυση στο προβλημα της εξυπνης κλησης στο τηλεφωνο μου. Αμεσως ομως απογοητευτικα γιατι ειδα οτι υποστηριζει μονο Αγγλικα και Νορβηγικα (την μητρικη γλωσσα του Ronny).

Επειδη ειδα ομως οτι ειναι πολυ αξιολογη σαν εφαρμογή επικοινωνησα αμεσως με τον προγραμματιστη και μετα απο μια ολοημερη ανταλαγη e-mail συμφωνησαμε να ενσωματωσει στην επομενη εκδοση της εφαρμογής (θα ειναι ετοιμη προς το τελος της εβδομαδας) και την Ελληνικη γλώσσα ...Σε αναμονη λοιπον της νεας εκδοσης που θα υποστηριζει και Ελληνικα. Βεβαια οσοι εχετε τις επαφες σας σε greeklish μπορειτε να την χρησιμοποιησετε αμεσα...

 

Ριξτε μια ματια στo video πιο κατω.

 

Σημειωστε οτι ΜΟΝΟ για σημερα Δευτερα 14 Μαιου 2012 η εφαρμογη θα ειναι ΔΩΡΕΑΝ

 

Κατεβάστε την απο ΕΔΩ

 

Απο το μπλογκ μου

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

http://www.trineseries.com/images/PeopleSearchLumiaPanorama.png

Ενα απο τα χαρακτηριστικα που μου λειπουν απο τα Windows Phone ειναι η εξυπνη κληση.

Δηλαδη απο τον dialer (την οθονη κλησης) γραφοντας τα πρωτα γραμματα μια επαφης που θελουμε να καλεσουμε να αρχιζει να φιλτραρει τις επαφες και να σου δειχνει αυτες που πρεπει. Ειναι κατι απο μου λειπει καθως υπήρχε στα Windows Mobile αλλα και στο Android.

 

Το κενο αυτο ερχεται να το καλυψει για πρωτη φορα η εφαρμογή People search. Ο δημιουργος της Ronny Gydar λεει οτι την εφτιαξε γιατι η μαμα του δυσκολευοταν να κανει κλησεις απο το Nokia Lumia της.

Κατεβασα την εφαρμογή απο το μαρκετ και την εγκατεστησα με την ελπιδα οτι θα εδινε λυση στο προβλημα της εξυπνης κλησης στο τηλεφωνο μου. Αμεσως ομως απογοητευτικα γιατι ειδα οτι υποστηριζει μονο Αγγλικα και Νορβηγικα (την μητρικη γλωσσα του Ronny).

Επειδη ειδα ομως οτι ειναι πολυ αξιολογη σαν εφαρμογή επικοινωνησα αμεσως με τον προγραμματιστη και μετα απο μια ολοημερη ανταλαγη e-mail συμφωνησαμε να ενσωματωσει στην επομενη εκδοση της εφαρμογής (θα ειναι ετοιμη προς το τελος της εβδομαδας) και την Ελληνικη γλώσσα ...Σε αναμονη λοιπον της νεας εκδοσης που θα υποστηριζει και Ελληνικα. Βεβαια οσοι εχετε τις επαφες σας σε greeklish μπορειτε να την χρησιμοποιησετε αμεσα...

 

Ριξτε μια ματια στo video πιο κατω.

 

Σημειωστε οτι ΜΟΝΟ για σημερα Δευτερα 14 Μαιου 2012 η εφαρμογη θα ειναι ΔΩΡΕΑΝ

 

Κατεβάστε την απο ΕΔΩ

 

Απο το μπλογκ μου

 

Checkαρε το rapdialer

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Checkαρε το rapdialer

 

Τα εχω κοιταξει ολα τα αλλα ..αυτο ειναι το μονο που θα υποστηριξει Ελληνικα στο Τ9 πληκτρολογιο ...

Στην επομενη εκδοση (σε 1 βδομαδα) ..και το εδωσα τωρα γιατι σημερα ειναι φρη

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κοιταξει ολα τα αλλα ..αυτο ειναι το μονο που θα υποστηριξει Ελληνικα στο Τ9 πληκτρολογιο ...

Στην επομενη εκδοση (σε 1 βδομαδα) ..και το εδωσα τωρα γιατι σημερα ειναι φρη

 

Ωραίος,το έβαλα............:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...