Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) Ψάξτε npromo στο μάρκετ και εγκαταστήστε την εφαρμογή του Ndrive.

2) Όταν εγκατασταθεί η εφαρμογή επιλέξτε τους χάρτες Ελλάδας και πατήστε αγορά. Θα γράψει πως έχει ήδη άδεια χρήσης για αυτό το προϊόν και θα τους κατεβάσει κανονικά.

 

Εγώ δεν το έψαξα ως "npromo" στο market, αλλά ως NDrive κανονικά. Το κατέβασα, και όταν ήρθε η ώρα να κατεβάσει τους χάρτες, μου έβγαλε όντως πως έχω άδεια χρήσης.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν είναι έτσι. Παπάτζες σού είπαν, για προφανείς λόγους. Εγώ δεν έχω καν συμβόλαιο Wind, και μια χαρά κατέβασε τους χάρτες. Προφανώς στην NDrive έχουν δοθεί τα ΙΜΕΙ των Χ5 που θα πουληθούν μέσω Wind, και με βάση αυτά το αναγνωρίζει και σου δίνει άδεια χρήσης.

 

κάτι τέτοιο υποψιάστηκα και εγώ και είπα να ρωτήσω να δω τι παίζει :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έψαξα ως "npromo" στο market, αλλά ως NDrive κανονικά. Το κατέβασα, και όταν ήρθε η ώρα να κατεβάσει τους χάρτες, μου έβγαλε όντως πως έχω άδεια χρήσης.

 

Ναι, μόνο πως αν ψάξεις Ndrive βγάζει και πολλές άσχετες εφαρμογές και είναι εύκολο να μπερδευτεί κανείς.

Link to comment
Share on other sites

1) δε σου εμφανιζεται σαν ιος η σουιτα ?

2) σου τρεχει η εφαρμογη ? γιατι ακομα και οταν κανω disable το antivirus δε τρεχει...στον task manager των windows εμφανιζεται στιγμιαια και εξαφανιζεται !

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως τη σουιτα δεν την εμφανιζει σαν ιο που την εγκατεστησα πριν απο λιγο...

δε ξερω αν την χρειαστω τελικα γιατι τις επαφες βρηκα ακρη να τις περασω μεσω my phone explorer που εκανε τον συγχρονισμο τελεια και οτι αλλο διαβασα ειτε ηθελε outlook ειτε gmail ειτε ακυρα προγραμματα που δεν καναν δουλεια...

πηγα μεσω ποντιου δρομου αλλα ολα οκ...

 

//αν δε παιδευτεις και λιγο τι νοημα εχει εξαλλου???:D

Link to comment
Share on other sites

με το z4root

 

στο market δεν υπαρχει ίσως σε κάποιο άλλλο region

για να αλλαξεις region ομως πρεπει να το rootareis... σωστα? σαν ατερμονο loop μου μοιαζει...

σαν .apk πως το εγκαταστεις? πρεπει να είσαι παλι root?

Link to comment
Share on other sites

απορια : τι μνημη χρησιμοποιουμε , δηλαδη τι να αγορασουμε? αν δε κανω λαθος το κινητο περνει micro sd transflash?

 

αυτο πρακτικα τι σημαινει?

αν μπορειτε δωστε κανα παραδειγμα για αγορα...

 

//ρωταω γιατι βλεπω και καποιες που ειναι microSDHC και ειναι οι γρηγορες αποτι καταλαβαινω... υπαρχουν και για το δικο μας τετοιες? γιαι δεν βρηκα κατι με μια προχειρη αναζητηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!! Ολα καλα με το κινητο μεχρι τωρα. μονο ενα μικρο προβληματακι με το flash ( οχι της φωτογραφικης!!)

Εκει που βλεπω ενα βιντεακι σε καποια σελιδα και παιζει κανονικα, μολις παω να φυγω απο την sελιδα τρωω σχεδων παντα force close. το εχει παρατηρησει κανεις αλλος αυτο ή μονο σε εμενα παιζει?

 

Καλησπερα και παλι, μπορει καποιος να μου πει αν εχει το παραπανω προβλημα ή μονο εγω, γιατι σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παω το κινητο για αντικατασταση στην wind, περιμενω καποια απαντηση αν ειναι ευκολο, ευχαριστω:cool:

Link to comment
Share on other sites

στο market δεν υπαρχει ίσως σε κάποιο άλλλο region

για να αλλαξεις region ομως πρεπει να το rootareis... σωστα? σαν ατερμονο loop μου μοιαζει...

σαν .apk πως το εγκαταστεις? πρεπει να είσαι παλι root?

 

Google is your Friend

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

μπορει να σταλει στη μαυρη τρυπα αυτο ? Edited by The X
Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορεί κάποιος να πεί τι ακριβώς κάνουμε με το gps?Κατέβασα το ndrive10 αλλά λέει κατέβασε τον χάρτη δωρεάν για 7 ημέρες. Από να τους κατεβάσω τους χάρτες; Θέλει κάποια άλλη εφαρμογή μετά ή θα μπαίνω απ το ndrive?Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Nope... Δουλευει μια χαρα εδω.....:happy:

 

μάλλον έχεις παλιό market...

 

http://www.google.com/support/forum/p/Android+Market/thread?tid=6173a57504024a3d&hl=en

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας αν υπαρχει διαθεσιμοτητα του κινητου σε καποιο καταστημα wind στο κεντρο της αθηνας?
Σταδιου 7 συνταγμα. Σημερα το απογευμα 3 κομματια free.
Link to comment
Share on other sites

αν θες τραβα μια φωτο να μας δειξεις ή απλα απο μια φωτο του νετ κυκλωσε τα σημεια που εννοεις ωστε να τσεκαρουμε και εμεις...

 

Ιδού και οι φωτογραφίες, με τους κύκλους τους και τα όλα τους. Απλώς βγήκαν λίγο κουνημένες, καθώς τις τράβηξα άφλασες. Στη δεύτερη μάλιστα έσβησα τα φώτα του δωματίου και την έβγαλα στο σκοτάδι, με μόνο το φως από την οθόνη του υπολογιστή. Στην πρωτη είναι αναμμένο τόσο το φως οροφής, όσο και το πορτατίφ του γραφείου.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Ιδού και οι φωτογραφίες, με τους κύκλους τους και τα όλα τους. Απλώς βγήκαν λίγο κουνημένες, καθώς τις τράβηξα άφλασες. Στη δεύτερη μάλιστα έσβησα τα φώτα του δωματίου και την έβγαλα στο σκοτάδι, με μόνο το φως από την οθόνη του υπολογιστή. Στην πρωτη είναι αναμμένο τόσο το φως οροφής, όσο και το πορτατίφ του γραφείου.
Αυτο ειναι προβλημα κακης συναρμολογησης φιλε μου και κακη κοπη κρυσταλου. Αμεση αντικατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι προβλημα κακης συναρμολογησης φιλε μου και κακη κοπη κρυσταλου. Αμεση αντικατασταση.

 

Ναι, αλλά το έχουν κι άλλοι όπως ανέφεραν παραπάνω. Οπότε δεν είμαι και τόσο βέβαιος αν θα αντικατασταθεί. Άσε που στο κατάστημα δεν θα μπορώ καν να τους το δείξω, με το φωτισμό που θα υπάρχει.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

αν θυμόσαστε, το νοκια 5800 είχε ένα παρεμφερές πρόβλημα, το οποίο δεν διορθώθηκε ποτέ. το ίδιο πρόβλημα διάβαζα και σε κάποιο πρόσφατο HTC θρεντάκι... δεν είναι το τέλος του κόσμου και λογικά όλα τα Χ5 έτσι είναι.
Link to comment
Share on other sites

αν θυμόσαστε, το νοκια 5800 είχε ένα παρεμφερές πρόβλημα, το οποίο δεν διορθώθηκε ποτέ. το ίδιο πρόβλημα διάβαζα και σε κάποιο πρόσφατο HTC θρεντάκι... δεν είναι το τέλος του κόσμου και λογικά όλα τα Χ5 έτσι είναι.
Δεν ειναι ολα φιλε μου, εμενα γιατι δεν ειναι? Οποιος θελει το αλλαζει οποιος δεν θελει το αφηνει ετσι.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το έχουν κι άλλοι όπως ανέφεραν παραπάνω. Οπότε δεν είμαι και τόσο βέβαιος αν θα αντικατασταθεί. Άσε που στο κατάστημα δεν θα μπορώ καν να τους το δείξω, με το φωτισμό που θα υπάρχει.

 

Φίλε σε εμένα δεν έχει καμία σχέση με το δικό σου, ίσα ίσα που φαίνεται αν το προσέξεις πολύ,εγώ στη θέση σου θα το πήγαινα για αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά το έχουν κι άλλοι όπως ανέφεραν παραπάνω. Οπότε δεν είμαι και τόσο βέβαιος αν θα αντικατασταθεί. Άσε που στο κατάστημα δεν θα μπορώ καν να τους το δείξω, με το φωτισμό που θα υπάρχει.

 

γιατι να στο αντικαταστήσουν? Δεν είναι καν πρόβλημα! Το πρόσεξα και γω, τώρα που το ανέφερες... και δεν το κατατάσσω οχι ως πρόβλημα... ούτε καν ως άξιο παρατήρησης. Το ψυρίζεις υπερβολικά το ζήτημα θεωρώ ασχέτως τιμής.

 

Έτσι είναι η κατασκευή του γενικώς... όσα και να σου αλλάξουν το ίδιο θα είναι. Χαλάρωσε και απόλαυσε το... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...