Jump to content

[Επίσημο] Huawei U8800 IDEOS X5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχθες περασα την 4,0 !!! με ταλαιπωρησε λιγο ,οχι κατι το ιδιαιτερο παντως , απλα η 2,3,5 ειχε πιο ευκολη εγκατασταση . Την προτεινω ανεπιφυλακτα ειναι πολυ ομορφη και λειτουργικη. Το μονο ισως αρνητικο (και λεω ισως ,επειδη δεν ειμαι σιγουρος ) ειναι οτι στο task manager ο δεικτης δεν πεφτει κατω απο το 100 με 120 .
Link to comment
Share on other sites

εχθες περασα την 4,0 !!! με ταλαιπωρησε λιγο ,οχι κατι το ιδιαιτερο παντως , απλα η 2,3,5 ειχε πιο ευκολη εγκατασταση . Την προτεινω ανεπιφυλακτα ειναι πολυ ομορφη και λειτουργικη. Το μονο ισως αρνητικο (και λεω ισως ,επειδη δεν ειμαι σιγουρος ) ειναι οτι στο task manager ο δεικτης δεν πεφτει κατω απο το 100 με 120 .

 

Επειδή ταλαιπωρούμαι τραγικά με το Χ5 εδω και μήνες με άπειρα και απαράδεκτα προβλήματα:mad:

μπορείς να μου δώσεις ενα link για την 4 καθως και οδηγίες (αναλυτικές) γιατί τόσο καιρό άκρη δεν βρήκα και δεν έχω καταλάβει τί πρέπει να κάνω για να φλασάρω μια custom rom.:worry:

Link to comment
Share on other sites

http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDYyNzQ=? το λινκ ειναι αυτο φιλε μου ,οπως το ποσταρε ενα παιδι λιγο παραπανω .το αρχειο που θα κατεβασεις περιεχει απολυτα κατανοητες οδηγιες σε pdf
Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστησουμε αυτην http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDYzODc= που ειναι 2.3 και εχει ενδειξη για το Pro λετε να δουλευει σωστα?..:O
Link to comment
Share on other sites

Αν εγκαταστησουμε αυτην http://www.huaweidevice.com/worldwide/downloadCenter.do?method=toDownloadFile&flay=software&softid=NDYzODc= που ειναι 2.3 και εχει ενδειξη για το Pro λετε να δουλευει σωστα?..:O

 

αν εννοείς να δουλεύει στο απλό,ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς να δουλεύει στο απλό,ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ

 

και γιατι οχι με τοση σιγουρια??.. λιγα post πριν ο Demonaz δηλωσε οτι περασε την 4 ... εκτος και αν εννοουσε οτι την περασε στο Pro καιι γραφει στο νημα του απλου..

Link to comment
Share on other sites

H pro δε δουλεύει στο απλό Χ5. Όσοι το έχουν επιχειρήσει πήγαν για service απευθείας(και σε προηγούμενες εκδόσεις 2.3, και σε αυτήν).

Αν επιμένεις πάντως να το δοκιμάσεις, πες μας τ' αποτελέσματα. Οι μέχρι τώρα αναφορές πάντως μιλούν για πλήρες μπρικάρισμα, η συσκευή δεν μπαίνει ούτε σε ροζ οθόνη ούτε σε update mode, ούτε σε recovery, οπότε η επαναφορά από τον απλό χρήστη είναι αδύνατη.

Link to comment
Share on other sites

H pro δε δουλεύει στο απλό Χ5. Όσοι το έχουν επιχειρήσει πήγαν για service απευθείας(και σε προηγούμενες εκδόσεις 2.3, και σε αυτήν).

Αν επιμένεις πάντως να το δοκιμάσεις, πες μας τ' αποτελέσματα. Οι μέχρι τώρα αναφορές πάντως μιλούν για πλήρες μπρικάρισμα, η συσκευή δεν μπαίνει ούτε σε ροζ οθόνη ούτε σε update mode, ούτε σε recovery, οπότε η επαναφορά από τον απλό χρήστη είναι αδύνατη.

 

Δεν επιμενω... απλα αναρωτηθηκα μηπως και γινεται.. δε νομιζω να το επιχειρησω τελικα..

...ασχετο...επειδη θελω να δωσω τη συσκευη υπαρχει νημα για αγγελιες?..

Edited by kokrasi
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που δεν το διευκρινισα στο post μου . Εχω το pro μοντελο . Οσοι εχετε το απλο μην το επιχειρησετε . Εστω και καθυστερημενα συγνωμη για την παραλειψη. Να εξηγησω και παλι οτι εχω και τα δυο μοντελα ( pro και απλο ) γι αυτο και προκαλεσα την συγχηση Edited by Demonaz
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη που δεν το διευκρινισα στο post μου . Εχω το pro μοντελο . Οσοι εχετε το απλο μην το επιχειρησετε . Εστω και καθυστερημενα συγνωμη για την παραλειψη. Να εξηγησω και παλι οτι εχω και τα δυο μοντελα ( pro και απλο ) γι αυτο και προκαλεσα την συγχηση

μιας και εχεις και τα δυο μοντελα στην κατοχη σου,ειδες μεγάλες διαφορές στο προ από το απλό?

Link to comment
Share on other sites

το απλο το εχω χαρισει σε ενα φιλο μου εδω κ ενα μηνα . οι διαφορες ειναι αρκετες και αισθητες μπορω να πω

Eκτος του ραδιοφωνου και τα 200mhz παραπανω χρονισμου ποια αλλη διαφορα εχουν ρε φιλε?

Μην υπερβαλουμε σε παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν εχω λογο να υπερβαλω.Δεν παιρνω ποσοστα απ τη Huawei.Και μονο το γεγονος οτι εχει καλυτερο επεξεργαστη,ραδιοφωνο,ταχυτερο ιντερνετ και μπορει να αναβαθμιστει για μενα ειναι σημαντικο.
Link to comment
Share on other sites

Πέρα του επεξεργαστή, και του wifi(που είναι και ο λόγος ύπαρξης αυτού του μοντέλου), δεν έχει καμιά άλλη διαφορά. Και πως να έχει δηλαδή αφού πρόκειται για ίδιο, ή τουλάχιστον ακριβώς με τις ίδιες προδιαγραφές) hardware. Όσον αφορά τη δυνατότητα αναβάθμισης, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως πλεονέκτημα, μιας και η huawei εκδίδει αναβαθμίσεις τη μία χειρότερη από την άλλη, και τουλάχιστον σε καμία περίπτωση ολοκληρωμένες και βελτιωμένες ρομ. Ευτυχώς βέβαια που υπάρχει η κοινότητα και οι παραμετροποιημένες ρομ που γεφυρώνουν αυτό το μικρό χάσμα που υπάρχει μεταξύ των δύο μοντέλων. Έτσι λοιπόν, με μια custom rom, και το απλό μοντέλο(πέρα από το wifi, στο οποίο υστερεί, μιας και αυτός ήταν ο λόγος, σύμφωνα με δικές της αναφορές, η huawei προχώρησε στην κατασκευή του Pro), άνετα μπορεί να λειτουργήσει στα 1000MHz, έχει λειτουργικό ραδιόφωνο, και σταθερή πια, ΙCS ρομ με πυρήνα 3.08.

Βέβαια για ένα χρήστη που δεν ψάχνεται και χρησιμοποιεί τις συσκευές με τις ρομ που φορούσαν όταν αγοράστηκαν και περιμένει το ΟΤΑ update για να αναβαθμιστεί, σίγουρα θα δει μεγαλύτερες διαφορές μεταξύ τους. Εξ' ου και, η όχι σκόπιμη, υπερβολή.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις custom ICS έχεις ραδιόφωνο και στο απλό. Δεν είναι το καλύτερο πρόγραμμα που υπάρχει αλλά τουλάχιστον δουλεύει.

ΟΤΑ αναβάθμιση δεν έχει δώσει η wind και μάλλον ούτε πρόκειται άρα όποιος περιμένει κακώς...

Link to comment
Share on other sites

Πέρα του επεξεργαστή, και του wifi(που είναι και ο λόγος ύπαρξης αυτού του μοντέλου), δεν έχει καμιά άλλη διαφορά. Και πως να έχει δηλαδή αφού πρόκειται για ίδιο, ή τουλάχιστον ακριβώς με τις ίδιες προδιαγραφές) hardware. Όσον αφορά τη δυνατότητα αναβάθμισης, δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως πλεονέκτημα, μιας και η huawei εκδίδει αναβαθμίσεις τη μία χειρότερη από την άλλη, και τουλάχιστον σε καμία περίπτωση ολοκληρωμένες και βελτιωμένες ρομ. Ευτυχώς βέβαια που υπάρχει η κοινότητα και οι παραμετροποιημένες ρομ που γεφυρώνουν αυτό το μικρό χάσμα που υπάρχει μεταξύ των δύο μοντέλων. Έτσι λοιπόν, με μια custom rom, και το απλό μοντέλο(πέρα από το wifi, στο οποίο υστερεί, μιας και αυτός ήταν ο λόγος, σύμφωνα με δικές της αναφορές, η huawei προχώρησε στην κατασκευή του Pro), άνετα μπορεί να λειτουργήσει στα 1000MHz, έχει λειτουργικό ραδιόφωνο, και σταθερή πια, ΙCS ρομ με πυρήνα 3.08.

Βέβαια για ένα χρήστη που δεν ψάχνεται και χρησιμοποιεί τις συσκευές με τις ρομ που φορούσαν όταν αγοράστηκαν και περιμένει το ΟΤΑ update για να αναβαθμιστεί, σίγουρα θα δει μεγαλύτερες διαφορές μεταξύ τους. Εξ' ου και, η όχι σκόπιμη, υπερβολή.

 

να υποθέσω οτι "φοράς" ICS aurora?

ποια είναι κατά την γνώμη σου τα μειονεκτήματα-προβλήματά της,ακόμη?

από αυτονομία πως πάει?

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση που έχω τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Εκτός του wifi το οποίο κάνει κάπου κάπου κάποιες αποσυνδέσεις(είναι πολύ βελτιωμένο βέβαια και σε γενικές γραμμές λειτουργεί καλά), όλα λειτουργούν καλά. Η αυτονομία της μπαταρίας έχει και αυτή βελτιωθεί, βέβαια δεν μπορεί να συναγωνιστεί το συνδυασμό oxygen/franko kernel, αλλά είναι αρκετά καλή. Η συσκευή μου κρατούσε 2 μέρες την εποχή της oxygen, τώρα με την Aurora 1 με 1μιση.
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία έκδοση που έχω τώρα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο σημαντικό πρόβλημα. Εκτός του wifi το οποίο κάνει κάπου κάπου κάποιες αποσυνδέσεις(είναι πολύ βελτιωμένο βέβαια και σε γενικές γραμμές λειτουργεί καλά), όλα λειτουργούν καλά. Η αυτονομία της μπαταρίας έχει και αυτή βελτιωθεί, βέβαια δεν μπορεί να συναγωνιστεί το συνδυασμό oxygen/franko kernel, αλλά είναι αρκετά καλή. Η συσκευή μου κρατούσε 2 μέρες την εποχή της oxygen, τώρα με την Aurora 1 με 1μιση.

Τωρα που εχω περάσει update 4.1(οχι 4.1α)η μπαταρια απο εκει που μου κραταγε 1 μερα σταθερα ακομα και official που ειχα τωρα παιζει 2-2.5 μερες.τεραστια βελτιωση πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Eκτος του ραδιοφωνου και τα 200mhz παραπανω χρονισμου ποια αλλη διαφορα εχουν ρε φιλε?

Μην υπερβαλουμε σε παρακαλω!

Οτι υποστηριζετε ακομα ισως....????

οτι δεν εχει απο δεκα μεριες υλικο??

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το update έχω βάλει και γω, αλλά 2 μέρες με τίποτα. Τι ρυθμίσεις CPU έχεις βάλει?

 

ολα stock.δεν εχω πειραξει τιποτα απο ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ποια ειναι κατα τη γνωμη σας η πιο σταθερη ROM(ειτε official ειτε custom) για το απλο Χ5 διοτι το πηρε ο αδερφος μου και θελει να φυγει απο 2.2...Δε θα ασχοληθει με περαιτερω αναβαθμισεις κλπ ουτε ειναι "ψειρας" να πειραζει το κινητο, απλα θα την περασει και τελος δεν προκειται να ασχοληθει ξανα με ROM.

 

Ενα link με οδηγιες θα το εκτιμουσα πολυ. Ευχαριστω :)

From the dawn of our species, Man has been blessed with curiosity. Our most precious gift, without exception, is the desire to know more - to look beyond what is accepted as the truth and to imagine what is possible.

--Alvar Hanso--

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...