Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση.....και τι ακριβώς είναι το GSM kai CDMA?Ελπίζω να μην είναι ερώτηση που εχει απαντηθεί εκατοντάδες φορές
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια επειδη το ψιλοψηνω για να παρω ενα blackberry μετα την αποτυχημενη αγορα iphone 4, δεν θελω να ναι με οθονη αφης ομως τι προτεινετε ? ( το χρηματικο δεν με απασχολει γιατι θα μοσχοπουλησω το iφονε :P ) . εκανα εδω το ποστ επειδη το συγκεκριμενο κινητο μου αρεσε αλλα με ξενερωσε ηοθονη αφης..
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη επιλογη που εχεις να κανεις κατα την γνωμη μου ειναι αυτο το τηλ , και μην σε σπαει η οθονη αφης , οτι μπορεις να κανεις με την αφη μπορεις να το κανεις και με το πληκτρολογιο παρα πολυ ευκολα, οποτε μικρο το κακο ...
Link to comment
Share on other sites

βοηθαει λες καθολου τοσο μικρη οθονη αφης σε κινητο για Internet ? η μπαταρια του ειναι λιγο μικρη απ οτι γραφει ενας τυπος σε ενα blog η ειναι ιδεα μου ? θα ναι ******* να εχει μικρη μπαταρια γιατι ειναι ο βασικος λογος που την κανω απο ιφονε. επισης με το bis τι γινεται ? επειδη εχω whats up τι να κανω για να το εχω ?
Link to comment
Share on other sites

βοηθαει λες καθολου τοσο μικρη οθονη αφης σε κινητο για Internet ? η μπαταρια του ειναι λιγο μικρη απ οτι γραφει ενας τυπος σε ενα blog η ειναι ιδεα μου ? θα ναι ******* να εχει μικρη μπαταρια γιατι ειναι ο βασικος λογος που την κανω απο ιφονε. επισης με το bis τι γινεται ? επειδη εχω whats up τι να κανω για να το εχω ?

 

Τίποτα δεν γίνεται, δεν μπορείς να το έχεις σε καρτοκινητό. Μόνο σε πρόγραμμα συμβολαίου.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.....και τι ακριβώς είναι το GSM kai CDMA?Ελπίζω να μην είναι ερώτηση που εχει απαντηθεί εκατοντάδες φορές

 

GSM και CDMA είναι τεχνολογίες δικτύων κινητής τηλεφωνίας. Δεν είναι συμβατές και λειτουργούν με διαφορετικό τρόπο και προδιαγραφές. Στην Ελλάδα και σε ολόκληρη σχεδόν την Ευρώπη έχουμε GSM.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους επειδη ετυχε να το χρησιμοποιησω για λιγο ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σε ΒΒ ελλαδα 16 σεπτεμβριουκαι τιμη 600 ευρω
/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους επειδη ετυχε να το χρησιμοποιησω για λιγο ειναι οτι καλυτερο εχει βγει σε ΒΒ ελλαδα 16 σεπτεμβριουκαι τιμη 600 ευρω

 

Με τετοια τιμη μονο οι φανατικοι του BB θα το παρουν. Η RIM αν δεν βγάλει συντομα QNX κινητο σε 2-3 χρονια θα γινει η νεα Nokia και θα την κλαινε οι ρεγγες.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα ουτως η αλλως η rim στηρίζεται στους φανατικους της , και μην ξεχναμε οτι ειναι τηλεφωνα με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα , το αμεσο μαιλ ειναι ενα απο αυτα , και αυτοι που τα προτιμουν τα θελουν βασικα γι αυτο το χαρακτηριστικο τους,δεν μπαινω στις λεπτομεριες της συμπιεσης δεδομενων κτλ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο ειναι αψογο τοσο απο εμφανιση οσο και λειτουρικα.φανταστητε οτι ενα κινητο στο μεγεθος του 9000 με καινουργιο λογισμικο και οθονη αφης.στην αρχη θα κολλησετε λιγο και θα ξεχασετε οτι εχετε οθονη αφης και θα τα κανετε ολα με τον πατροπαραδοτη τροπο αλλα μετα ειναι πολυ βολικο
Link to comment
Share on other sites

Με τετοια τιμη μονο οι φανατικοι του BB θα το παρουν. Η RIM αν δεν βγάλει συντομα QNX κινητο σε 2-3 χρονια θα γινει η νεα Nokia και θα την κλαινε οι ρεγγες.

 

φιλε narta το μονο προβλημα στο συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι τα apps εαν ειχε σαν το iphone θα ηταν top :)

/Users/georgesfakianakis/Downloads/281wupg.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν προσβληθηκα απο κατι..δεν ξερω αν ο φιλος προσβληθηκε..δεν βλεπω λογω να επεμβει καποιος.
Link to comment
Share on other sites

φιλε narta το μονο προβλημα στο συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι τα apps εαν ειχε σαν το iphone θα ηταν top :)

 

Οπως ειναι σημερα δομημενο το περιβαλλον των smartphones αυητ η παραμετρος ειναι η πιο σημαντικη - το οικοσυστημα που υποστηριζει η συσκευη/λειτουργικο. Και το WebOS ειναι γαλαξιες μακρια οσον αφορα την χρηστικοτητα/multitasking αλλα δυστυχως η υποστηριξη ειναι μηδαμινη.

 

ΛΑΤΡΕΥΩ τα φυσικα QWERTY bar phones αλλα δεν νομιζω η RIM να αντεξει σε τετοιο ανταγωνιστικο περιβαλλον.

 

Υ.Γ. To push mail υπαρχει σε ολες τις συσκευες. Το μονο πλεονεκτημα των BB ειναι το data compression και η μοναδικοτητα του ΒΒ messenger

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι σημερα δομημενο το περιβαλλον των smartphones αυητ η παραμετρος ειναι η πιο σημαντικη - το οικοσυστημα που υποστηριζει η συσκευη/λειτουργικο. Και το WebOS ειναι γαλαξιες μακρια οσον αφορα την χρηστικοτητα/multitasking αλλα δυστυχως η υποστηριξη ειναι μηδαμινη.

 

ΛΑΤΡΕΥΩ τα φυσικα QWERTY bar phones αλλα δεν νομιζω η RIM να αντεξει σε τετοιο ανταγωνιστικο περιβαλλον.

 

Υ.Γ. To push mail υπαρχει σε ολες τις συσκευες. Το μονο πλεονεκτημα των BB ειναι το data compression και η μοναδικοτητα του ΒΒ messenger

 

Συμφωνω με τα παραπανω, ειδικα οσο αφορα το δυστυχως παρατημενο αλλα κορυφαιο WebOS. Επειδη ομως εδω ειναι τεχνολογικο site θα ηθελα να κανω μια μικρη διορθωση

 

Push mail εκτος απο τη RIM δεν εχει κανενας αλλος, διοτι μονο η RIM εχει ειδικους servers που τσεκαρουν αυτοι για λογαριασμο σου αν εχεις καποιο νεο mail στα account σου και στο <<σπρωχνουν>> στη συσκευη. Ολες οι αλλες λυσεις ειναι κατι σαν <<pull>> mail, αφου η ιδια η συσκευη τσεκαρει καθε λιγο τα account για να δει αν υπαρχουν mail ωστα να τα τραβηξει

 

Τωρα βεβεαια θα μου πειτε σιγα τη τρομερη διαφορά και οτι ο χρηστης δεν το καταλαβαινει. Θα συμφωνησω αλλα η ζωη της μπαταριας και η οικονομια στο data plan ειναι υπερ της λυσης της RIM

Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω που εχω ββ δεν νιωθω παρατημενος.Τις προαλλες ανανεωσα σε εταιρικο στην βοντα και επειδη δεν εχει βγει το 9900 πηρα το SgSII επαιξα λιγες μερες αλλα δεν με τραβηξε και το εδωσα στην αδερφη μου.BBM δεν βρισκεις πως να το κανουμε.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τα παραπανω, ειδικα οσο αφορα το δυστυχως παρατημενο αλλα κορυφαιο WebOS. Επειδη ομως εδω ειναι τεχνολογικο site θα ηθελα να κανω μια μικρη διορθωση

 

Push mail εκτος απο τη RIM δεν εχει κανενας αλλος, διοτι μονο η RIM εχει ειδικους servers που τσεκαρουν αυτοι για λογαριασμο σου αν εχεις καποιο νεο mail στα account σου και στο <<σπρωχνουν>> στη συσκευη. Ολες οι αλλες λυσεις ειναι κατι σαν <<pull>> mail, αφου η ιδια η συσκευη τσεκαρει καθε λιγο τα account για να δει αν υπαρχουν mail ωστα να τα τραβηξει

 

Τωρα βεβεαια θα μου πειτε σιγα τη τρομερη διαφορά και οτι ο χρηστης δεν το καταλαβαινει. Θα συμφωνησω αλλα η ζωη της μπαταριας και η οικονομια στο data plan ειναι υπερ της λυσης της RIM

 

χμμ..εχεις μεινει λγο πισω φιλε μου

push email υπαρχει στο android απο τοτε που βγηκε

εγω παντως συμφωνω 100 % με το φιλο narta και να προσθεσω στα συν την αυξημενη διαρκεια της μπαταριας σε σχεση με τον ανταγωνισμο

Link to comment
Share on other sites

με ολη την καλη διαθεση και φιλικα το λεω , μην αρχιζουμε τις αντιπαραθεσεις ( εστω και αν οι συγκεκριμενες ειναι στο πλαισιο της normal αντιπαραθεσης με επιχειρηματα κτλ ) δεν θα οδηγησει πουθενα ή μαλλον θα οδηγησει στο να κλειδωθει το νημα και ειναι κριμα , εχω την εντυπωση οτι υπαρχει αναλογο νημα για συγκριση μεταξυ BB και αλλων συσκευων , αν οχι καλυτερα να δημιουργησουμε ενα ωστε να τα λεμε εκει με την ησυχια μας
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιου τύπου Push mail στο android. Σύνηθως κάνει απο 1 εως 5 λεπτά να σου εμφανιστεί στο κινητό. Δεν το λες και 100 % Push....
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Για αρχη ναι απ οσο εχουμε διαβασει , απο εκει και μετα το τι θα γινει με τα χρωματα ειναι αγνωστο..
Link to comment
Share on other sites

το push email στο ανδροειδες δεν εχει σχεση με των bb,,

απλά φτωχό,δυστυχως για μενα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...