Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοιτα να δείς, εχεις δίκιο σε γενικές γραμμές, αλλά τα πραγματα δεν είναι τόσο τραγικα. Το 9900 θελει περιπου 1 ωρα στην πρίζα για να φορτίσει, δλδ με μισή ωρα (το μεσημερι, η στο γραφείο) εχεις αναπληρώσει την μπαταρία που χαλασες, και βγαζεις την μερα χωρίς πρόβλημα. Και αν εχεις δωσει και 30ε, εχεις και μία δευτερη καβατζα αν κατσει στραβή. Small price top pay για αυτό το τηλέφωνο-στολίδι....:)

 

Εν έτει 2012 θεωρώ αδιανόητο να μιλάμε για δεύτερη μπαταρία. Διαβάζω όλα αυτά τα post για τη μπαταρία και ειλικρινα δεν αποφασίζω να εγκαταλείψω το 9700 που με φουλ χρηση 3g βγάζει δυο μέρες ολόκληρες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με την ιδια λογική θεωρω κι εγω αδιανόητο το OS5 και την 2,4 οθόνη. οτιδήποτε αγοραζεις ειναι win some-lose some, δεν υπάρχει τελεια επιλογή(Τέλειος ηταν μόνο o Michael Jordan, και οι U2...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τι εννοείς; Το πλήκτρο κλήσης σε βγάζει στο ιστορικό.

δηλαδή με το πλήκτρο κλήσης έχω όλο το ιστορικό των κλήσεων?

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδια λογική θεωρω κι εγω αδιανόητο το OS5 και την 2,4 οθόνη. οτιδήποτε αγοραζεις ειναι win some-lose some, δεν υπάρχει τελεια επιλογή(Τέλειος ηταν μόνο o Michael Jordan, και οι U2...)

 

Φροντίζεις όμως αυτά που θα κερδίσεις απο την εκάστοτε αγορά σου να είναι > απο αυτά που θα χάσεις στην αγορά σου. Την οθόνη επι παραδείγματι την βλέπεις απο την αρχή οτι είναι 2.4 την μπαταρία όμως πρέπει να το αγοράσεις για να διαπιστώσεις πόσο μικρή περίοδο σε καλύπτει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι οκ , αλλα οταν λες ζεσταθηκε παρα πολυ τι εννοεις ? ποιο πολυ απο οταν μιλας αρκετη συνεχομενα στο τηλ ?
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό, τουλάχιστον έτσι συμβαίνει με 3 blackberry που έχω μέχρι τώρα χρησιμοποιήσει για modem. Ζεσταίνονται σαφώς περισσότερο απ'όσο όταν μιλάω.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δείς, εχεις δίκιο σε γενικές γραμμές, αλλά τα πραγματα δεν είναι τόσο τραγικα. Το 9900 θελει περιπου 1 ωρα στην πρίζα για να φορτίσει, δλδ με μισή ωρα (το μεσημερι, η στο γραφείο) εχεις αναπληρώσει την μπαταρία που χαλασες, και βγαζεις την μερα χωρίς πρόβλημα. Και αν εχεις δωσει και 30ε, εχεις και μία δευτερη καβατζα αν κατσει στραβή. Small price top pay για αυτό το τηλέφωνο-στολίδι....:)

Καλημέρα.

Όντως τα πράγματα δεν είναι τραγικά.

Σε σχεση όμως με το συγκεκριμένο θέμα της μπαταρίας του 9900, είναι! :protest:

Προφανώς, όπως έγραψε και άλλος φίλος, η 2η μπαταρία δεν είναι λύση αλλά το πιο βασικό είναι το εξής:

Αν είχα την άνεση να είμαι έστω και την 1 ώρα στο γραφείο για να φορτίζω (που σημαίνει ότι δεν χρειάζομαι κάθε ώρα το μεηλ μου και ότι θα πρέπει να έχω ΚΑΙ 2ο φορτιστή, εκτός από εκείνον του σπιτιού ή/και του αυτοκινήτου) δεν θα έπαιρνα στην τελική 9900, αλλά θα τα έβλεπα στο λαπτοπ και θα είχα επιλέξει άλλο τηλ'εφωνο.

Συνεπώς το θέμα της μπαταρίας του 9900 (σε αντίθεση με το 9780 κ άλλα ΒΒ) παραμένει αποτυχία!

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό, τουλάχιστον έτσι συμβαίνει με 3 blackberry που έχω μέχρι τώρα χρησιμοποιήσει για modem. Ζεσταίνονται σαφώς περισσότερο απ'όσο όταν μιλάω.

 

Ευχαριστώ πολυ για την πληροφορία

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έκανα αναβάθμιση σε 7.1 μέσω deskop αλλά το 9900 είναι γερμανικό και έχει τώρα μόνο τα αγγλικά σαν γλώσσα, τι πρέπει να κάνω για να βάλω και τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την έκδοση που θες σε multilanguage εκδοχή και θα κάνεις την αναβάθμιση μέσω Loader ώστε να επιλέξεις τα ελληνικά.

 

Έχω την εντύπωση όμως ότι και όπως είναι τώρα, αν τρέξεις το loader θα σε αφήσει να προσθαφαιρέσεις στοιχεία όπως γλώσσες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

έκανα αναβάθμιση σε 7.1 μέσω deskop αλλά το 9900 είναι γερμανικό και έχει τώρα μόνο τα αγγλικά σαν γλώσσα, τι πρέπει να κάνω για να βάλω και τα ελληνικά?

 

καλημέρα

έκανα μία προσπάθεια ,κάνοντας διαγραφή το deskop και έχοντας μόνο το bbsak και την αναβάθμιση 7.1 έκανα wipe αλλά μετά δεν συγχρονίζεται , τι να κάνω ?

 

Θα κατεβάσεις την έκδοση που θες σε multilanguage εκδοχή και θα κάνεις την αναβάθμιση μέσω Loader ώστε να επιλέξεις τα ελληνικά.

 

Έχω την εντύπωση όμως ότι και όπως είναι τώρα, αν τρέξεις το loader θα σε αφήσει να προσθαφαιρέσεις στοιχεία όπως γλώσσες.

 

που το βρίσκω το loader βοηθήστε είμαι άσχετος, ευχαριστώ.Τώρα έχω περάσει την 7.1.1149 alllanguages και πάλι έχει την αγγλική γλώσσα

 

που το βρίσκω το loader βοηθήστε είμαι άσχετος, ευχαριστώ.Τώρα έχω περάσει την 7.1.1149 alllanguages και πάλι έχει την αγγλική γλώσσα

 

όλα οκ, ευχαριστώ

 

και κάτι άλλο η 7.1.1149 είναι διαφορετική από την .341 και αν ναι ποια είναι καλύτερη?

 

το λαμπάκι που αναβοσβήνει όταν η μπαταρία είναι χαμηλή μπορούμε να το απενεργοποιήσουμε και πως?

και τέλος όταν έχω αναπάντητες κλήσεις υπάρχει η δυνατότητα να αναβοσβήνει το λαμπάκι?

Edited by gsserv10
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

και τέλος όταν έχω αναπάντητες κλήσεις υπάρχει η δυνατότητα να αναβοσβήνει το λαμπάκι?

 

για να αναβοσβηνει το λαμπακι πρεπει να εγκαταστησεις εφαρμογη, bebuzz λεγεται, η free εκδοση κανει ακριβως αυτο

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι στις αναπαντητες αναβοσβηνει το λαμπακι ουτως η αλλως , δεν κοιτας λιγο τις ρυθμισεις ... καπου νομιζω οτι το εχει παρει το ματι μου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το blackberry 9900 και θέλω την γνώμη σας.

 

Πρώτα απ' όλα σε τι τιμή μπορώ πλέον να το βρω, είτε καινούριο, είτε μεταχειρισμένο;

 

Πιστεύεται ότι αξίζει να το αγοράσω τώρα, που έχει περάσει πλέον ένας χρόνος +, από την στιγμή που πρωτοκυκλοφόρησε, ή θα ήταν καλύτερα να περιμένω για την πρώτη συσκευή με το νέο os10;

 

Και κάτι ακόμα. Διάβαζα σε ξένα forums πως το λευκό bb 9900 δεν έχει κάποιο από τα προβλήματα που είχε το μαύρο, όπως το "άδειασμα" της μπαταρίας και 1-2 ακόμη, τα οποία ανέφεραν ότι είχαν κάποια μαύρα blackberry.

 

Ισχύει κάτι τέτοιο; Δηλαδή πέρα από το χρώμα υπάρχουν και άλλες διαφορές;;

Link to comment
Share on other sites

το χρωμα δεν εχει να κανει με την μπαταρια...μαλλον καποιες μπαταριες στην αρχη ηταν προβληματικες,το os10 ερχεται αρχες 2013..θα περιμενεις μεχρι τοτε?
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιανουάριο του 2012, αγόρασα το 9900. Από την πρώτη στιγμή αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα με το trackpad. Ο κέρσορας στην οθόνη κινείται από μόνος του χωρίς να ακουμπάω καθόλου το trackpad και χωρίς να βρίσκεται καν κοντά το χέρι μου. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα όταν πάω να γράψω κάτι, να φεύγει από μόνος του και να μπερδεύει τη σειρά των γραμμάτων. Έχω βάλει διάφορες εκδόσεις λογισμικού, αλλά το πρόβλημα δεν διορθώνεται. Έδωσα το τηλέφωνο στο κατάστημα από το οποίο το αγόρασα, το έστειλαν μου είπαν στο service, αλλά όταν το πήρα ξανά στα χέρια μου εμφάνιζε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Εννοείται ότι το πήγα ξανά πίσω και τώρα περιμένω... Επειδή υποψιάζομαι ότι δεν θα φτιαχτεί πάλι, τι με συμβουλεύετε να κάνω? Με το service της blackberry μπορώ να έχω εγώ άμεση επαφή και όχι μέσω του καταστήματος που το αγόρασα?
Link to comment
Share on other sites

2 ακόμη ερωτήσεις παιδιά.

 

1. Η μπαταρία έχει "στρώσει" με την 7.1; Βγάζει 1 μέρα άνετα, ή με το ζόρι;;

 

2. Για ποιο λόγο το λευκό 9900 είναι παντού πιο ακριβό από το μαύρο; Πως δικαιολογείται τέτοια διαφορά στην τιμή;

 

Το 9780 όταν το είχα αγοράσει καινούριο δεν είχε διαφορά στην τιμή ανάλογα με το χρώμα του..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω την 7.1.0.523 με βγαζει ευκολα απο το πρωι μεχρι το βραδυ με το 3G σβηστο.Δουλευω και πολυ το whatsapp που καταναλωμει τρομερα πολυ μπαταρια...θεμα μπαταριας πλεον δεν θα ελεγα οτι υπαρχει.Υπαρχει αλλο θεμα,οτι η οθονη κατω απο τον ηλιο δεν ανταποκρίνεται με την πρωτη..
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω την 7.1.0.523 με βγαζει ευκολα απο το πρωι μεχρι το βραδυ με το 3G σβηστο.Δουλευω και πολυ το whatsapp που καταναλωμει τρομερα πολυ μπαταρια...θεμα μπαταριας πλεον δεν θα ελεγα οτι υπαρχει.Υπαρχει αλλο θεμα,οτι η οθονη κατω απο τον ηλιο δεν ανταποκρίνεται με την πρωτη..

 

Τι εννοείς; Με ποιο τρόπο γίνεται αυτό;

 

Είναι μεμονομένο αυτό, ή αφορά γενικά τα 9900;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...