Jump to content

Blackberry Bold Touch 9900


egoeimai
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω 1 μηνα να σου πω οτι το sgs2 που εχει η αδερφη μου βγαζει 3 μερες με πολυ game.Οποτε σε θεμα μπαταριας ειναι απλα αισχος..απλα εκει μονο υπερτερει,εχει πολυ καλυτερο os,καλυτερη συσκευη,δυνατοτερο ηχειο,γενικα καλυτερο.Αυτο που περιμενω ειναι να βγαλουν μεγαλυτερη μπαταρια.

 

φίλε καμπαμαρού το sgs2 της αδελφής σου είναι ακραία περίπτωση..

τα sgs2 μου και των παιδιών εδώ δυστυχώς μιαμιση μερα με τα καθημερινά κ ολίγον browsing-game.

όμως όπως λες κάτω από 2 μέρες είναι αίσχος..

και το gs2 έχει 4.3 ίντσες,τουλαχιστον να θρέψει:p,το 9900 τι έχει??

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To iphone 4 ( iOS 4) πάντως το πολύ 1 ημέρα. Το βράδυ στανταρτν φόρτιση. Επίσης 8 ώρες στη δουλειά που γίνεται ελάχιστη χρήση.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

και το gs2 έχει 4.3 ίντσες,τουλαχιστον να θρέψει:p,το 9900 τι έχει??

 

2.9' VGA (640 x 480) και κυρίως συνεχής σύνδεση online και instant push notifications για τα πάντα (emails, twitter, fb, etc)

 

Πάντως εμένα και το 9700 1 μέρα μου κρατούσε...

Link to comment
Share on other sites

μια μερα το 9700 που ολοι λενε το καλυτερο σε μπαταρια??εισαι καυτης φιλε μου!!:p

 

στο gs2 π;ντως τα λεω αυτα χωρις καθολου αυτοματο κατεβασμα μειλ twitter fb κλπ!!

παιδια χαλια μπαταρια εννοειτε με χρηση με fb twitter και γενικα σε ολα αυτοματη ενημερωση?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

....παιδια εχω το 9900 ενα μηνα και εχω το εξης προβλημα.... το trackpad δουλευει μερικες φορες μονο του χωρις να το αγγιζω και ανεβοκατεβαινει....λετε να χρειαζεται καποιο update η ειναι προβλημα της συσκευης?
Link to comment
Share on other sites

1. Το 9700 + το 9000 μακράν τα καλύτερα bb ever!!

2. Η μπαταρία μου (9900) κρατάει μία ημέρα :( Διάβασα ότι η 261 κάνει την καλύτερη διαχείριση. Την έχει δοκιμάσει κανείς?

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στο forum οτι το ββ δεν λειτουργεί ως καρτοκικητό, αλλά μόνο με σύνδεση... ισχυει κάτι τέτοιο..??
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει & δεν ισχύει. Σαν τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά. Σαν internet θα πρέπει να βάλεις χειροκίνητα τις TCP/IP ρυθμίσεις και να κατεβάσεις τον opera mini. Εφαρμογές Facebook, MSN, twitter κτλ τις ξεχνάς. Επίσης push emails, bb messenger, appworld και ότι blackberry εφαρμογή την ξεχνάς επίσης γιατί χρειάζεται ενεργοποίηση του Blackberry Internet Service ώστε να βγάλεις Blackberry ID.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Aπογοητεύτηκα.. Δηλαδή αν δεν θέλεις σύνδεση είναι απαγορευτικό! Αν είναι δυνατόν! :(

 

Μήπως υπάρχει κανένα jailbreak για να λυθεί το θεματάκι...?? Είναι κρίμα...

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Το ββ για να δουλέψει σωστά θα πρέπει να έχεις BIS.

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα jailbreak ή κλειδώματος συσκευής. Απλώς, έτσι λειτουργούν τα blackberry και στηρίζονται στο BIS.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπάρχει και λόγος να έχεις blackberry εάν δεν θέλεις το BIS. Είναι σαν να έχεις ferrari στα στενά της κυψέλης... Σκέψου το

 

Μπορείς κάλλιστα να πάρεις τόσα chat-phones που έχουν βγει στην αγορά. Βέβαια όλα τους προσπαθούν να αντιγράψουν το BB αλλά δεν είναι ο σχεδιασμός του BB που κάνει την διαφορά αλλά το BIS!!!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς είναι Rokko, πολλοί έχουν κοπιάρει την εμφάνιση αλλά το Bis και το BEA είναι που κάνει τη διαφορά...

Όλα τα άλλα είναι απλώς οδοντόκρεμες!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Keneth δεν αλλάζει κάτι στο data plan ούτε ισχύει κάτι διαφορετικό απο τα άλλα smartphones που έχουν σύνδεση στο διαδίκτυο.

Η βασική όμως διαφορά του BB είναι η τεράστια συμπίεση δεδομέων που κάνει στους server της RIM με αποτέλεσμα η "κατανάλωση" mb να είναι στο 1/4 απο οτι είναι στα άλλα τηλέφωνα!!!

 

Ούτε και σ αυτό μπόρεσαν να κοπιάρουν το ΒΒ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το όλο push think του BB δουλεύει όπως τα sms ακόμα και σε GSM!!! Έχει δοκιμάσει κανείς με iphone να κατεβάσει email σε GPRS? :lol::lol: Έτσι και είχα κανονικό data plan στο BB μου με τους λογαριασμούς και την χρήση που έχω θα χρειαζόμουν περί τα 1GB μηνιαίως και πάγιο πάνω από 100 euro ενώ με το BB δίνω 7 euro τον μήνα και όλα τρέχουν 24/7!!!!

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

καπου εχω ακουσει οτι η cosmote εχει σαν data plan bis στα καρτοκινητα...δεν εχω κοιταξει μονος μου..ειναι αναφορα που ειδα στο φορουμ για cosmote εδω:).προσωπικα που εχω vodafone δεν μου στοιχιζει τιποτα εξτρα το bb γιατι ενεργοποιησα bis στο υπαρχων προγραμμα Internet που εχω.
Link to comment
Share on other sites

καπου εχω ακουσει οτι η cosmote εχει σαν data plan bis στα καρτοκινητα...δεν εχω κοιταξει μονος μου..ειναι αναφορα που ειδα στο φορουμ για cosmote εδω:).προσωπικα που εχω vodafone δεν μου στοιχιζει τιποτα εξτρα το bb γιατι ενεργοποιησα bis στο υπαρχων προγραμμα Internet που εχω.

 

Δεν νομίζω! Πρώτη φορά το ακούω..

Link to comment
Share on other sites

καπου εχω ακουσει οτι η cosmote εχει σαν data plan bis στα καρτοκινητα...δεν εχω κοιταξει μονος μου..ειναι αναφορα που ειδα στο φορουμ για cosmote εδω:).προσωπικα που εχω vodafone δεν μου στοιχιζει τιποτα εξτρα το bb γιατι ενεργοποιησα bis στο υπαρχων προγραμμα Internet που εχω.

 

και εγω πρωτη φορα το ακουω , για κοιτα ή μαθε καλυτερα αν ειναι γιατι ενδιαφερει πολυ κοσμο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω πρωτη φορα το ακουω , για κοιτα ή μαθε καλυτερα αν ειναι γιατι ενδιαφερει πολυ κοσμο αυτο.

παιδια λαθος εχει προγραμμα οντως payg...αλλα ειναι απλη ενεργοποιηση.δειτε εδωhttp://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T21/xml/Business__service__service_blackberry/section/BlackBerry_services_devices_BP_Thr_N/loc/en_US

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν βολευει το PAYG τελικα στα ΒΒ , ισως μπορει καποιους που κανουν πολυ μικρη χρηση ..
Link to comment
Share on other sites

καπου εχω ακουσει οτι η cosmote εχει σαν data plan bis στα καρτοκινητα...δεν εχω κοιταξει μονος μου..ειναι αναφορα που ειδα στο φορουμ για cosmote εδω:).προσωπικα που εχω vodafone δεν μου στοιχιζει τιποτα εξτρα το bb γιατι ενεργοποιησα bis στο υπαρχων προγραμμα Internet που εχω.

 

Όπως είπες, αυτό δεν ισχύει. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει BIS σε καρτοκινητό.

 

Το pay-as-you-go υπάρχει καιρό τώρα αλλά δεν συμφέρει.

Η χρέωση που γράφει εν τω μεταξύ είναι τεράστια - 0,006 ευρώ ανά ΚΒ!! Δηλαδή για 2 ΜΒ δίνεις 2048 x 0,006 = 12 ευρώ... Ελπίζω να κάνω κάτι λάθος.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το περιμενω αυριο.

Βλεπω να σας ζαλιζω στην αρχη...

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...