Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC Sensation


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινητάρα... μεγάλη κουβέντα λες φίλε :). Αν η αυτονομία του είναι όπως του DHD, αν το σήμα στο wifi έχει τα καινούρια προβλήματα του DHD, και αν πρέπει να ανοίγουμε το 3G, για να μας βρίσκει ο δορυφόρος, τότε δεν είναι κινητάρα κατ' εμέ. Μου αρέσει η HTC, αλλά πιστεύω αρκετά πράγματα πρέπει να τα διορθώσει. Μακάρι με αυτό το μοντέλο να τα έχει διορθώσει. Και τι θα γίνει με το root ;. Πάλι κλειδωμένα θα έρθουν ;. Για αυτό μην ενθουσιάζεσαι με το youtube. Kαι στο youtube ένα μέτριο κινητό μπορεί να γίνει κινητάρα..

Όλα αυτά τα λέω φιλικά, μην νομίζεις ότι τα λέω για αντιπαράθεση. Κάτοχος του DHD είμαι εξάλλου.

 

μην μου πεις και μενα...ειμαι htc wildfire lover...θα το παρω ο κοσμος να χαλασει...και πιστευω οτι απο τα παραπονα των χρηστων η htc θα κανει κατι καλο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 602
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καποτε θα βγει το τελειο κινητο απλα ειναι λιγο μακρια (48.000.000.000)ετη φωτος μακρια.το sensation ειναι μια πολυ καλη επιλογη

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δουμε εκει που ήμουνα έτοιμος να αγοράσω το πρωτο μου smartphοne D ΗD ξαφνικα σκάει το sensation και αναμένω.
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα από πλαισιο και ξέρω εναν τυπο εκει πολύ καλό ο οποίος λεει οτι θα ερθει μεχρι τέλος του μήνα .Τωρα οτι μου είπε σας λέω αλλά στα περισσότερα που μου εχει πει πάντα έπεσε μέσα .Αντε με το καλό :)
Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισα από πλαισιο και ξέρω εναν τυπο εκει πολύ καλό ο οποίος λεει οτι θα ερθει μεχρι τέλος του μήνα .Τωρα οτι μου είπε σας λέω αλλά στα περισσότερα που μου εχει πει πάντα έπεσε μέσα .Αντε με το καλό :)

 

Άμα ισχύει αυτό , τότε μόλις μου έφτιαξες την ημέρα !!

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μου λεει αλήθεια γιατί κι εγω πήρα τ απάνω μου μολις μου το είπε :)
Link to comment
Share on other sites

Απλα για να εχετε γνωση οσοι ετοιμαζεστε για το τηλεφωνακι και σας τρωει για σκαλισμα:

 

signed recovery

signed kernel

signed hboot and write protection

 

Προσωπικα...

http://smilepanic.com/wp-content/uploads/do_not_want8.jpg

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το bitrate της εγγραφής βίντεο του HTC Sensation σε .3gp ;
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απλα για να εχετε γνωση οσοι ετοιμαζεστε για το τηλεφωνακι και σας τρωει για σκαλισμα:

 

signed recovery

signed kernel

signed hboot and write protection

 

Προσωπικα...

http://smilepanic.com/wp-content/uploads/do_not_want8.jpg

 

δηλαδή τι εννοεις? Δεν γνωρίζω και πολλά, για ανελυσε το ποιο καλυτερα. Ευχαριστω.

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί ο φίλος, είναι ότι ο bootloader, o kernel και το hboot είναι κλειδωμένα με ένα "κλειδί" το οποίο μόνο η htc γνωρίζει και συνεπώς είναι αδύνατο (χωρίς να παρακαμφθεί αυτό το κλείδωμα) να κάνεις το κινητό root και να περάσεις κάποια custom rom. Και η παράκαμψη αυτού του κλειδώματος μάλλον θα είναι "ζόρικη" διαδικασία γα τους developers και πιθανώς και ακατόρθωτη... Βέβαια όλο και σε κάτι ελπίζουμε!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κινητό θα δέχεται μεγαλύτερη μπαταρία ;. Έτσι όπως το βλέπω ...

 

Δεν ξέρω αν θα δέχεται την αντίστοιχη του EVO 3D η οποία είναι 1730mAh . Πάντως πιστεύω πως η μπαταρία που έχει τώρα , σε συνεργασία με τους δύο πυρήνες θα κάνουν καλή δουλειά και το Sensation θα βγάζει την ημέρα . Τώρα , αναγκαστικά περιμένουμε ...

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί ο φίλος, είναι ότι ο bootloader, o kernel και το hboot είναι κλειδωμένα με ένα "κλειδί" το οποίο μόνο η htc γνωρίζει και συνεπώς είναι αδύνατο (χωρίς να παρακαμφθεί αυτό το κλείδωμα) να κάνεις το κινητό root και να περάσεις κάποια custom rom. Και η παράκαμψη αυτού του κλειδώματος μάλλον θα είναι "ζόρικη" διαδικασία γα τους developers και πιθανώς και ακατόρθωτη... Βέβαια όλο και σε κάτι ελπίζουμε!

 

Ακριβως. Η HTC δυστυχως γινεται Motorola σε αυτο το θεμα. Ακομα και η τελευταια δηλωσε οτι μελοντικα θα ξεκλειδωσει τους bootloaders της ενω η ΗΤC κάνει πιο δυσκολο ακομα και το root

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το κινητό θα δέχεται μεγαλύτερη μπαταρία ;. Έτσι όπως το βλέπω ...

Προσωπικά δεν το βλέπω πιθανό μιας και που θα πρέπει να αλλαχτεί όλο το unibody καπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί ο φίλος, είναι ότι ο bootloader, o kernel και το hboot είναι κλειδωμένα με ένα "κλειδί" το οποίο μόνο η htc γνωρίζει και συνεπώς είναι αδύνατο (χωρίς να παρακαμφθεί αυτό το κλείδωμα) να κάνεις το κινητό root και να περάσεις κάποια custom rom. Και η παράκαμψη αυτού του κλειδώματος μάλλον θα είναι "ζόρικη" διαδικασία γα τους developers και πιθανώς και ακατόρθωτη... Βέβαια όλο και σε κάτι ελπίζουμε!

 

Αν καταλαβα εννοεις το overclοcking?

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Όχι! :p

Εννοώ ότι δε θα μπορεί κάποιος να κάνει root και να περάσει custom rom. Το κλείδωμα δεν αφορά τη συχνότητα του επεξεργαστή...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Όχι! :p

Εννοώ ότι δε θα μπορεί κάποιος να κάνει root και να περάσει custom rom. Το κλείδωμα δεν αφορά τη συχνότητα του επεξεργαστή...

 

Τεσπα δεν τα γνωρίζω αυτά θα ρωτήσω τους φίλους να μου τα εξηγήσουν να μην σας κουράζω...

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το πρώτο και το τρίτο link στην υπογραφή μου και θα βοηθηθείς! :)

 

Thanks πολύ κατατοπιστικά και τα δύο λινκ θα τα έχω στα υπόψιν μου όταν πάρω android και htc

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

http://www.engadget.com/2011/05/16/htc-sensation-4g-hitting-mid-june-for-200/

 

Αυτά έλεγε το engadget σήμερα για την T-Mobile

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω γιατι η τιμη που λεει ειναι εξωπραγματικη.δεν υπαρχει περιπτωση τετοιο κινητο να κανει 200 δολαρια
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω γιατι η τιμη που λεει ειναι εξωπραγματικη.δεν υπαρχει περιπτωση τετοιο κινητο να κανει 200 δολαρια

 

Η τιμή που αναφέρουν είναι αν το αγοράσεις με συμβόλαιο που κρατάει 2 χρόνια , γι'αυτό η τιμή πέφτει αρκετά ....

 

edit:http://www.gsmarena.com/htc_sensation_4g_will_hit_tmobile_and_target_8_june-news-2647.php

Λέει ότι η Target έβαλε το HTC Sensation χωρίς συμβόλαιο στα 550$ !!! Αυτό είναι πολύ φθηνό !! Το SGSII θα κυμαίνεται στα 750-899$ !! Μήπως αυτό γίνεται επειδή η HTC θα βγάλει HTC EVO 3D/Holiday/Kingdom τα οποία θα βρίσκονται πιο ψηλά όσον αφορά την τιμή λόγω 3D/1GB ram ;

Edited by tsamo
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

απ οτι καταλαβα το sumsung galaxy s ll γινεται ροοτ, βλεπω πολυ κοσμο να παει πρως τα κει μερια...

στο sensation ειναι σιγουρο πως δεν θα γινεται; αρχιζω και γω να σκεφτομαι το galaxy αν και δεν πολυ γουσταρο τη sumsung :wacko:

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που αναφέρουν είναι αν το αγοράσεις με συμβόλαιο που κρατάει 2 χρόνια , γι'αυτό η τιμή πέφτει αρκετά ....

 

edit:http://www.gsmarena.com/htc_sensation_4g_will_hit_tmobile_and_target_8_june-news-2647.php

Λέει ότι η Target έβαλε το HTC Sensation χωρίς συμβόλαιο στα 550$ !!! Αυτό είναι πολύ φθηνό !! Το SGSII θα κυμαίνεται στα 750-899$ !! Μήπως αυτό γίνεται επειδή η HTC θα βγάλει HTC EVO 3D/Holiday/Kingdom τα οποία θα βρίσκονται πιο ψηλά όσον αφορά την τιμή λόγω 3D/1GB ram ;

Κατω απο 590 στην ελλαδα αποκλειεται να βγει τωρα ποσο και πτε θα πεσει η τιμη αγνωστο του desire hd επεσε σχετικα γρηγορα παντως http://www.handtec.co.uk/product.php/4799/htc-sensation--sim-free-unlocked-black- και το handtech ειναι αξιοπιστο και εγκυρο οσον αφορα τα htc

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...