Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παίδες εκπέμπω sos...

 

έχω ένα runner 50άρι μοντ 2000 με περίπου 20000 χλμ & το έχω για μέσα στην πόλη. Πριν απο λίγο στα 60+ μου έκοψε απότομα, έβγαλε μαύρο καπνό απο την εξάτμιση και μετά πήρε τα πάνω του...όλα αυτά σε 3-4 δευτερόλεπτα (τα οποία όμως είναι σημαντικά μέσα στην κίνηση).

 

Τι μπορεί να φταίει;

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στα τελευταία του; :confused:

βγάζει 80+ χαλαρά και έχει μόλις 20.000 χλμ . Η μαυρίλα βγήκε στιγμιαία λόγω άσχημης καύσης

 

δεν έτυχε σε άλλον;

όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

είναι πολλά; δεν ξέρω...δεν το κάνω τρελλή χρήση. Αποκλείεται να φταίει το καύσιμο;
όλα καλά;
Link to comment
Share on other sites

@ Pantso ποσα λεφτα σου πηρε για το ρεκτιφιε και ποσα χιλιοστα ειναι το πιστονι που πηρες?το ρωταω γιατι το ειχες αγορασει πριν στο παει στα 47,8 mm.
Link to comment
Share on other sites

Ρε jimator αρχιζεις να τα χανεις; :D . Τι ειναι αυτα που λες;Κατσε ετσι οπως εισαι και κοιτα να ευχαριστηθεις αυτο που εχεις.Στην τελικη ασε αυτες τις μαμακιες και δωσε ενα 600αρι , ριχ'του νιτρο να παρεις 10 αλογα να τελειωνεις!
Link to comment
Share on other sites

@ Pantso ποσα λεφτα σου πηρε για το ρεκτιφιε και ποσα χιλιοστα ειναι το πιστονι που πηρες?το ρωταω γιατι το ειχες αγορασει πριν στο παει στα 47,8 mm.

 

Για το ρεκτιφιέ μου πήρε μόνο 15 ευρώ.Το πιστόνι μου τώρα είναι 47,8

Link to comment
Share on other sites

ginetai na agoraseis mono kilindro kai kefali kai na pareis kateu8eian pistoni 47,8mm?dn einai paketo ola kulindropistona 47mm?

 

αν παρεις μεταχειρισμενα κυλινδρο και κεφαλη γινεται.Αλλα απο 47 mm που ειναι της μανας του θα πας για ρεκτιφιε και θα μεγαλωσει.Αρα μετα ψαχνεις τι πιστονι θα βαλεις πανω,τα οποια βγαινουν για αυτο το σκοπο.Δηλαδη σε περιπτωση που θελεις να αλλαξεις μονο πιστονι.Γι αυτο ειναι μεγαλυτερα απο 47mm που ερχεται στο πακετο

 

@ Pantso καλο στρωσιμο :wink:

Link to comment
Share on other sites

αν παρεις μεταχειρισμενα κυλινδρο και κεφαλη γινεται.Αλλα απο 47 mm που ειναι της μανας του θα πας για ρεκτιφιε και θα μεγαλωσει.Αρα μετα ψαχνεις τι πιστονι θα βαλεις πανω,τα οποια βγαινουν για αυτο το σκοπο.Δηλαδη σε περιπτωση που θελεις να αλλαξεις μονο πιστονι.Γι αυτο ειναι μεγαλυτερα απο 47mm που ερχεται στο πακετο

 

@ Pantso καλο στρωσιμο :wink:

 

kala nta3 akuro tote elega mipws aurio pou 8a pigaina na epairna to kitaki me 47,8mm alla dn peirazei kai to 47 mia xara einai

.
Link to comment
Share on other sites

Έλεος .....:cry::worry:

 

Δεν αντέχω το στρώσιμο...Το γκάζι δεν μπορώ να μη το ανοίγω...

Έχει τόση δύναμη και δεν μπορώ να το ανοίξω τέρμα....:O

 

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω τον κόφτη στο Multivar αλλιώς με βλέπω να το φρακάρω:X

 

Που θα πάει δε θα στρωθεί ο κύλινδρος????

 

Μετά ποιός με πιάνει :p:p:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Έλεος .....:cry::worry:

 

Δεν αντέχω το στρώσιμο...Το γκάζι δεν μπορώ να μη το ανοίγω...

Έχει τόση δύναμη και δεν μπορώ να το ανοίξω τέρμα....:O

 

Παιδιά σκέφτομαι να βάλω τον κόφτη στο Multivar αλλιώς με βλέπω να το φρακάρω:X

 

Που θα πάει δε θα στρωθεί ο κύλινδρος????

 

Μετά ποιός με πιάνει :p:p:shifty:

 

e re posa km 8a to stroseis??kai akou kai auto..to dixrono sto strwsimo 8elei kai kapoia anoigmata na 3empoukwnei..dn peirazei na to gkazwneis pou kai pou apla mhn pairneis 2kavala-3kavala klp :lol::lol:

pantws ta malossi k auta dn 8eloun poly strwsimo kamia 300-400km 8eloun..parapanw mono kako tous kaneis..kai eidika min to phgaineis relanti k etc gt enas fillos m epsaxne to mix gt ladwne mpouzi k htan apo auto..molis arxise na to dinei ligo stamathse na ladwnei..

.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε παιδιά το ανοίγω σε ροπές κάπου κάπου...Απλά το αφήνω μετά:(

 

Και γώ αυτό σκέφτομαι 400 με 500 χιλ να το κάνω...

 

Να ρωτήσω κάτι...Μου ανεβάζει θερμοκρασία οταν το δουλεύω για κανενα μισάωρο και κάτι γιατί???

 

Έχω μια υποψία οτι χρειάζεται λίγο συμπλήρωμα παραφλού...

 

Αλλα αν δεν είναι αυτο?? τι μπορεί να φταίει??

 

Μήπως ανεβάζει επειδή ειναι ακόμα καινούριο και δεν έχει στρωθεί??:worry:

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις ρε Πανο.Το ψυγειακι που εχει ειναι για να δουλευει στα 50 κυβικα, οχι στα 70+ που εχεις τωρα.Λογικο ειναι και για αυτο πρεπει να προσεχεις.Ειναι και καλοκαιρι βεβαια για λιγο ακομα , αλλα να εχεις το νου σου...
Link to comment
Share on other sites

Δλδ όσοι βάζουν 70 κύλινδρο αλλάζουν και ψυγείο για να μην ανεβάζει θερμοκρασία?

 

Πρώτη φόρα το ακούω αυτό

Link to comment
Share on other sites

paidia ekana mia vlakeia...eixa na valw mprosta to mixanaki kana 2-3 mines kai logika exei xeligothei i mpataria...poies lyseis yparxoun tora?:(:(:(

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

o kilindros o malossi doulevei me megileters 8ermokrasies.Den iparxei kanena apolitws problima.

 

Pia ilektroniki na balw auti me diakoptaki i xwris?

Exw brei ilektroniki xwris diakopti kai strofalo metaxeirismena konta sta 250 isws kai ligotera.Na ta tsimbisw i na parw kainourgia?

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια χαρά ειναι το ψυγείο...

 

Πήρα και το συμπλήρωσα με παραφλού και εγώ νόμιζα μόνο 100-200 γραμμάρια θα έπερνε και τελικά 650 γραμμάρια πήρε:blink:

 

Ήταν άδειο γιαυτό ανέβαζε θερμοκρασία;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...