Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

panos23 3 μήνες το λέμε...τα κ,π,τ δεν επιτρέπονται πια στο φόρουμ και τα ποστς διαγράφονται άμεσα!
Link to comment
Share on other sites

panos23 3 μήνες το λέμε...τα κ,π,τ δεν επιτρέπονται πια στο φόρουμ και τα ποστς διαγράφονται άμεσα!

 

κ,π,τ??τι εννοεις??

Link to comment
Share on other sites

κ,π,τ??τι εννοεις??

ennoei τη γραφη οπως στα μηνυματα που κοβουμε τις λεξεις

τ γραφη οπως στ μνμ που κοβουμε τς λεξεις

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

ennoei τη γραφη οπως στα μηνυματα που κοβουμε τις λεξεις

τ γραφη οπως στ μνμ που κοβουμε τς λεξεις

 

???????

 

 

ΞΑΝΑ

Γεια σας παιδια,

επειδη εχω το scooter κοντα στα 5 χρονια και επειδη το νερακι δεν κανει τιποτα :!: εχετε να μου προτεινετε καποια κρεμα/αλοιφη/σπρευ να περασω τα πλαστικα να ξαναγινει ομορφο;

Επισης υπαρχει καποιο σπρευ για εξατμισεις που να βαφει και να διωχνει και την σκουρια;

 

(γενικα θελω να βελτιωσω λιγο την εμφάνιση οποτε ο,τι σας ερχετε στο μυαλο για τετοια προιοντα πειτε το. Ψαχνω και προιοντα για τις ροδες.Γυαλισμα ζαντες,λαστιχα και τα λοιπα :!: )

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Xεραιτω!!

Εχω ενα Runner Sp μοντελο 2008-09.Του φοραω Malossi Kilindrompistono,Malossi Multivar,imanta raoula malossi k gianelli reverse.Tο προβλημα ειναι οτι δεν ειμαι σιγουρος για το καρμπιρατερ που θα βαλω.Μαματο εχω επανv 17,5 Del'orto.

Η απορια μ ειναι.να φορεσω 19αρι ι 21?.Το μηχανακι ειναι στο στωσιμο...

2χρονο μοτερ που πιανει χιλιομετρα τοσα..Ποσα?Τοσα..Οσα δν φτανει το κεφαλι σου να βαλει μωρη κλοσσα...
Link to comment
Share on other sites

21 dellorto malossi το μονο που παταει γαντι.:!:
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Η λαμπα για τον μεγαλο φωτισμο μηπως μπορειτε να μου πειτε πως ειναι το βυσμα της;; ή ακομα καλυτερα αν ξερετε αν η λαμπα που μπαινει στο ρανερ μπαινει και σε glx..:O

 

Για ποιο Runner μιλας? Στα μοντελα 2001-2005 εχει Η7 για τα μεσαια και Η1 για τα μεγαλα ενω στα μετα 2006 εχει Η8 αν θυμαμαι καλα...

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι το nrg δεν εχει νευρο οσο το runner.και επειδι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 θελω να μοy πειτε ποιο να διαλεξω..για nrg εννοω παντα το DD..
Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει οτι το nrg δεν εχει νευρο οσο το runner.και επειδι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2 θελω να μοy πειτε ποιο να διαλεξω..για nrg εννοω παντα το DD..

 

Ιδιους κινητηρες δεν φορανε?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο Runner μιλας? Στα μοντελα 2001-2005 εχει Η7 για τα μεσαια και Η1 για τα μεγαλα ενω στα μετα 2006 εχει Η8 αν θυμαμαι καλα...

ευχαριστω για την απαντηση...τελικα βρηκα τροπο με πατεντα να βαλω τη λαμπα σε c 50.

Η7 εχει μετα το 2006 , τουλαχιστον οταν πηρα λαμπα για ρανερ τετοια μου εδωσαν:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας ποσο εχει η δεξια μπροστινη μπουκαλα για runner του 7??Επειδη μου εσπασε η βαση που βιδωνει το φτερο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερει κανενας ποσο εχει η δεξια μπροστινη μπουκαλα για runner του 7??Επειδη μου εσπασε η βαση που βιδωνει το φτερο!!!

 

Έχω την εντύπωση οτι είναι κομπλέ η μπροστά ανάρτηση και δεν μπορείς να αλάξεις μόνο τη μία.

 

Άσχετο: ---> http://www.flash-games.gr/gilera-runner/ :)

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δεν νομίζω να αξίζει μια τέτοια αλαγή μόνο και μόνο για τη βίδα του φτερού. Καλύτερα να κάνεις καμια πατέντα.

Δεν ξέρω ακριβώς την τιμή, αλλα σκέψου οτι το πιρούνι της malossi κοστίζει γύρω στα 500ευρώ. Άρα μην περιμένεις κάτι φτηνότερο απο 200ευρώ έστω και για ημιτασιόν ανταλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

μια μετατροπη του 50 σε 125 η 180 ποσο παει????

 

Μονο αν βαλεις μοτερ ολοκληρο με καινουριες βασεις μα τη χαρτια θα εχεις??

Link to comment
Share on other sites

μια μετατροπη του 50 σε 125 η 180 ποσο παει????

 

Πάρε καλύτερα καινούργιο για 180. Θέλουν αλαγή πάρα πολλά πράγματα και φυσικά το βασικότερο: όλος ο κινητήρας απο τα σινεμπλοκ και πισω όπως πολύ σωστά είπε ο φίλος ποιο πάνω. Μόνο αν βρείς κανενα μεταχειρισμένο-τρακαρισμένο σε καλή τιμή συμφέρει κάπως.

Αν σκέφτεσαι να το στήσεις με καινούργια ανταλακτικα θες σίγουρα γύρω στο 1,5 χιλιάρικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! μηπως καποιος εχει βαλει στο gilera του κομαντερ?? σε 125 ε!κ αν εχει δει αισ8ητη διαφορα κ τι εχει βαλει..
Perpato sto dasos k akouw fidia..les na apoli8o......? AR@@@@A!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανέις από που μπορώ να προμυθευτώ εξάτμιση stage 6 όπως αυτή στη παρακάτω σελίδα ?? :ninja: http://www.stage6.fr/catalog/stage6-06-1-street--replica-38-0.html :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα πηρα καινουργιο gillera.....1000χμ να κανω για να το στρωσω??...να του πω να μου βγαλει τους κοφτες απο την αρχη??...μεχρι ποσα να το πηγαινω?? :)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...λοιπον εχω ενα runner ολο μαλοσσι εκτος ρευματα....τι μπιλακια να βαλω για 400μ???δηλαδη θελω το μηχανακι μου να τερματιζει σε 400 μετρα.:!:
Πωλειτε Kαρμπυρατερ Malossi 21 (60 ευρο) Και Εξατμιση Giannelli Reverse (60 ευρο) Σε Πολυ Καλη Κατασταση!!!!π.μ για πληροφοριες!;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα πηρα καινουργιο gillera.....1000χμ να κανω για να το στρωσω??...να του πω να μου βγαλει τους κοφτες απο την αρχη??...μεχρι ποσα να το πηγαινω?? :)

Καλοριζικο και καλοταξιδο:::!!!!:D

Να το πηγαινεις με τοσα χιλιομετρα ωστε να μη ζοριζεται το μοτερ, να πηγαινει αερατα που λεμε..ουτε αργα να μπογκαρει ουτε σπαστο...

στα 500 ενα σερβις και μετα παλι στα 1000...αν και μετα τα 500 μπορεις να του κανεις ανοιγματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...