Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

k me tha pianei 100-110 opos prepei n pianei 'h @@?

οσο πιο πολυ καυσιμο..τοσο περισσοτερα χιλιομετρα.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με το σωστό καρμπυρατέρ (σωστά ρυθμισμένο κι όλας) κερδίζεις σε ορισμένες στροφές στο κινητήρα...

Τελική κερδίζεις, αλλα μην φανταστείς τρελά πράγματα!

Εάν το καρμπυρατέρ που έχεις πάνω είναι σωστά ρυθμισμένο και δίνει σωστή ποσότητα καυσίμου μπορεί να μην κερδίσεις τίποτα!

 

Δεν είναι βάλαμε μεγάλο καρμπρατέρ και πετάμε!

Εάν δεν ρυθμίσεις σωστά ένα καρμπυρατέρ το μηχανάκι μπορεί να κρεμάει!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... μηπως ξερει καποιος να μου πει καμια ιστισελιδα με aftermarket προιοντα π.χ φλασακια carbon για runner τελευταιο μοντελο (08)

 

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

gianneli reverse imanta mpilies 5,5 kylindro pistoni kefali k karmp 17mm t del' orto k filtro malossi

 

File 8es variator tis malossi.8a deis emglai diafora.Twra to mixanaki paei san fimwmeno..

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

kil/no malossi alum 250

strofalobiela malossi 198 euro

psigeio malossi 320! ektos an baleis apo 125

variator malossi 86

odigos ropis 90

carb 25 del orto 120

clutch racing 110

sklira elatiria 5

bilakia 7.2gr 20

granazi malossi 20

eksatmisi malossi raplica 236

reumata ama thes 320 malossi

ekswfiltro 23 malossi

imantas kevlar malossi 40

auta mou erxontai twra!

Link to comment
Share on other sites

Ta basika gia epidoseis einai ta exeis

Kilindropistono

Exatmisi

Variator

Karmpirater

 

Ola ta alla den elaxista ws kai ka8olou..

 

dld o simplektis dn dinei??? paradiegma dinw! ola dinoun! merikoi lene oti i strofalo biela dn dinei katholou! einai dianton!!??? afou 65cc ginete 72! ara....!! paradiegma dinw!

Link to comment
Share on other sites

1) Μπιλιακια 10€-13€

2) Γραναζι πρωτευον ~90€ , δευτερευον ~80€ = 170€

3) Ρευματα που εχω ρωτησει ~410€

4)Ψυγειο MHR ~280€

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Strofalobiela,odigos ropis,clutch,granazia(pou den exoun 20 alla 100) den dinoun tipota.

Me to aplo kil/no den exei diafora to 21 me to 25 dellorto.

To psigeio to mama mia xara ta paei to malossi einai gia to onoma.

Reumata dinoun poli alla to kaine to mixanaki.

 

Osa eipa ta exw dokimasei giauto lew

[sIGPIC][/sIGPIC]

http://www.myspace.com/jimator

Link to comment
Share on other sites

Strofalobiela,odigos ropis,clutch,granazia(pou den exoun 20 alla 100) den dinoun tipota.

Me to aplo kil/no den exei diafora to 21 me to 25 dellorto.

To psigeio to mama mia xara ta paei to malossi einai gia to onoma.

Reumata dinoun poli alla to kaine to mixanaki.

 

Osa eipa ta exw dokimasei giauto lew

 

to psigeio to mama einai xalia ama ftiakseis to moto! zestainetai sinexeia to moto!

Link to comment
Share on other sites

1) Μπιλιακια 10€-13€

2) Γραναζι πρωτευον ~90€ , δευτερευον ~80€ = 170€

3) Ρευματα που εχω ρωτησει ~410€

4)Ψυγειο MHR ~280€

 

:)

 

lathos ta iksera!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Strofalobiela,odigos ropis,clutch,granazia(pou den exoun 20 alla 100) den dinoun tipota.

Me to aplo kil/no den exei diafora to 21 me to 25 dellorto.

To psigeio to mama mia xara ta paei to malossi einai gia to onoma.

Reumata dinoun poli alla to kaine to mixanaki.

 

Osa eipa ta exw dokimasei giauto lew

 

Ο στροφαλος δινει τα 7cc ωστε να παει απο τα 65 στα 72.Περα απο αυτο και την αυξημενη αντοχη του δεν προσφερει τιποτα.

 

Ο οδηγος ροπης δεν ξερω τι κανει γιατι οταν το πηρα το μηχανακι απο το συνεργειο ειχε τοοοοοσα ακομα επανω που δεν μπορεις να καταλαβεις...

 

Ο συμπλεκτης o delta προσφερει παρα πολυ καλη εκκινηση σε σχεση με τον fly o οποιος σε σχεση με τον μαμα ειναι ιδιος με αλλο ονομα :rolleyes:

[(και με 2,5 μπιλακια ,τρωω το πατιναρισμα της ζωης μου)(Ναι!! το πηρα επιτελους το μηχανακι!!)]

 

Επειδη τα εχω βαλει τα γραναζια και εχω τσεκαρει τις τιμες τους ειναι κοντα στα 170€-180€.Διαφορα μεχρι στιγμης δεν ειχα την ευκαιρια να δω.

 

Για το διπλο κυλινδροπιστονο πραγματι ισως πεφτει περιττο το 25 ,αλλα με καλο μαστορα μπορει να δωσει αξιοσημειωτες επιδοσεις στη ροπη και λιγο την τελικη.

 

Σε μικρη πολη το μαμα ψυγειο την κανει τη δουλεια.Αλλα σε αστικο κεντρο οπως η Αθηνα ειναι ακρως απαραιτητο.Περα απο εμενα εχω ακουσει και αλλη περιπτωση προβληματων "φουντωματος" στην κινηση φυσικα που Αθηνα δεν εχει και τιποτα αλλο :lol: .Αλλα οι αποδοση του ειναι τεραστια και δεν ειναι το ονομα ,ειναι διπλασιο σε μεγεθος ,δε γινεται να μη δινει κατι...

 

Ειμαι δικαβαλο 12 και κατι το μεσημερι με 41-43 θερμοκρασια περιβαλλοντος και ενδειξη στο μηχανακι στο 1/4 του δεικτη;)

 

Για τα ρευματα συμφωνω (επιτελους :p) Ειναι πανακριβα και το μονο σιγουρο ειναι οτι θα βγαλουν ακριβη ζημια καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

αγωρασα ενα giilera runner 50ri.Ολα καλα με το μηχανακι αλλα κανει πολυ θορυβο ι ε3ατμιση οταν γκαζονω.ρωτησα τον προκατοχο του κ μου ειπε οτι πριν καιρο ειχε μια αλη ε3ατμιση η οποια εκανε περισοτερο θορυβο και γιαυτο το λογο εβαλε τιν μαμισια.Καλα λογικο ειναι να κανει θορυβο γιατι ειναι 2χρονο και μικρο αλλα εχς την εσθιση οτι κανει υπερβολικο και + οτι ειμαι πανω του και τρελενομε απο τον θορυβο αλλα με κοιτανε και ολοι σχεδον στο δρομο... εχετε καμια λυση παιδια ? καμια βελτιωση που θα μιωσει τον θορυβο ?Δεν θελω να 3υπναω ανθρωπους το βραδυ και να με βριζουν!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σημερα πηγα το runner για το πρωτο service εχω κανει 950 και δεν αντεχα αλλο .. και μου λεει ο μαστορας οτι αν θελω να βγαλω τους κοφτες απο το μηχανακι να δωσω 40€ + το service δεν με πειραζουν τα λεφτα. εσεις τι λετε να βγαλω τους κοφτες η υπαρχει κινδυνος να το καψω σε καμια ευθεια... το μηχανακι ειναι μαμα..

 

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα το runner για το πρωτο service εχω κανει 950 και δεν αντεχα αλλο .. και μου λεει ο μαστορας οτι αν θελω να βγαλω τους κοφτες απο το μηχανακι να δωσω 40€ + το service δεν με πειραζουν τα λεφτα. εσεις τι λετε να βγαλω τους κοφτες η υπαρχει κινδυνος να το καψω σε καμια ευθεια... το μηχανακι ειναι μαμα..

 

ευχαριστω..

Ρωτα πρωτα αμα αυτο που θα κανεις θα επηρεασει την εγγυηση σου.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η κόφτες πρέπει να βγουν και μια χαρά εγγύηση θα έχει,ρωτά και από εκεί που το αγόρασες..

Αν είναι να δίναμε 2300€ για να πηγαίναμε με 50-60km καλύτερα να περνάμε ένα κινέζικο με 1000€:!:

Link to comment
Share on other sites

Η κόφτες πρέπει να βγουν και μια χαρά εγγύηση θα έχει,ρωτά και από εκεί που το αγόρασες..

Αν είναι να δίναμε 2300€ για να πηγαίναμε με 50-60km καλύτερα να περνάμε ένα κινέζικο με 1000€:!:

 

σωστο και αυτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η κόφτες πρέπει να βγουν και μια χαρά εγγύηση θα έχει,ρωτά και από εκεί που το αγόρασες..

Αν είναι να δίναμε 2300€ για να πηγαίναμε με 50-60km καλύτερα να περνάμε ένα κινέζικο με 1000€:!:

μην ξεχνας οτι εχεις αγορασει σκουτερακι 50 κυβικων!! :blink: :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...