Jump to content

[MOTO] Gilera Runner: Βελτιώσεις, εμπειρίες κ.α


nikos the great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανει αρκετο μπαμ γιατι ειναι περλα:) 2ο βαλε ασπρο.... πιστευω θα τα σπαει:D

 

Μπα...μου την σπαει γιατι εδω ολοι στην καβαλα κανουν ενα χρωμα και το δευτερο ειναι ασπρο με περλα και δεν θελω να ειμαι κοινος...το καταλαβες πιστευω και απο runneraki οπως το ειχα πριν...! :p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπα...μου την σπαει γιατι εδω ολοι στην καβαλα κανουν ενα χρωμα και το δευτερο ειναι ασπρο με περλα και δεν θελω να ειμαι κοινος...το καταλαβες πιστευω και απο runneraki οπως το ειχα πριν...! :p:p:p

 

ναι ηταν πολυ ωραιο οπως το ειχες.... το μοβ του ford fiesta???

Link to comment
Share on other sites

ναι ηταν πολυ ωραιο οπως το ειχες.... το μοβ του ford fiesta???

 

Ευχαριστω...εχεις ενα κολλημα με τα χρωματα των αμαξιων ε?:p:p:p:lol::lol::lol:

Και με τι να το συνδυασο...!αν και νομιζω οτι βυσσινιζει και δεν μοβιζει...!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...εχεις ενα κολλημα με τα χρωματα των αμαξιων ε?:p:p:p:lol::lol::lol:

Και με τι να το συνδυασο...!αν και νομιζω οτι βυσσινιζει και δεν μοβιζει...!

 

οχι απλα και ενας φιλος μου θελει να το βαψει το παπι του στο χρωμα του ford focus (πορτοκαλι) και το εχω δει και απο κοντα και μου αρεσει.... συνδιασετο με μαυρο κανε και λιγα χρωμια και θα εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

οχι απλα και ενας φιλος μου θελει να το βαψει το παπι του στο χρωμα του ford focus (πορτοκαλι) και το εχω δει και απο κοντα και μου αρεσει.... συνδιασετο με μαυρο κανε και λιγα χρωμια και θα εισαι οκ

 

Τελικα νομιζω πως κατεληξα...!θα το κανω μαυρο ματ...ολο το μηχανακι...και για δευτερο χρωμα θα προτιμησω το πορτοκαλι του Focus(για ζαντες και Monoshock...!)...ε?τι λες?μονο να βρω τα λεφτα πρωτα...γιατι οπως ειπα και πιο πανω το κομματιασα...με 85 km/h επεσα πανω στον αλλον...!αστα...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

kalispera. proseksa ti sizitisa k elega na pw k gw ti gnomi mou. file mporeis na kaneis runneraki portokali asimi dixromia me portokali zantes.eixa vapsei ena (vafeas eimai) k m arese para poli.twra auti einai i gnomi mou.:)
Link to comment
Share on other sites

kalispera. proseksa ti sizitisa k elega na pw k gw ti gnomi mou. file mporeis na kaneis runneraki portokali asimi dixromia me portokali zantes.eixa vapsei ena (vafeas eimai) k m arese para poli.twra auti einai i gnomi mou.:)

 

Παλικαρε να σε ρωτησω και κατι μιας και εισαι βαφεας...!τελικα θα το κανω σταχτυ ματ με κοκκινες ζαντες...!τα κοκκινα τα εχω απο τωρα...αλλα ποσο λες να μου βγει το υπολοιπο...σε ευρω?Ευχαριστω εκ των προτερων...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα runner του 2008 και γω απο σημεραα και θα ηθελα να του αλλαξω πλαστικα....αυτα εδω αξιζουν?http://www.adrenalin-pedstop.co.uk/p/GILERA-RUNNER-EVO-BODY-KIT--CO-970.aspx

 

κανουν για το δικο μ?

Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα runner του 2008 και γω απο σημεραα και θα ηθελα να του αλλαξω πλαστικα....αυτα εδω αξιζουν?http://www.adrenalin-pedstop.co.uk/p/GILERA-RUNNER-EVO-BODY-KIT--CO-970.aspx

 

κανουν για το δικο μ?

 

Το συγκεκριμενο ειναι για μοντελα μεχρι το 2006 μονο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...μηπως ξερει κανεις αν με καποιο τροπο μπορω να χαμηλωσω πισω το runner με καποιο αλλο ελατηριο ή ακομα και ολοκληρω monoshock??Ευχαριστω πολυ...!:):):)
Link to comment
Share on other sites

Αν παρεις μια ρυθμιζομενη αναρτηση μπορεις να την προσαρμοσεις και σε υψος και σε σκληροτητα
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια...μηπως ξερει κανεις αν με καποιο τροπο μπορω να χαμηλωσω πισω το runner με καποιο αλλο ελατηριο ή ακομα και ολοκληρω monoshock??Ευχαριστω πολυ...!:):):)

 

Αν το χαμηλωσεις μετα θα ερχεται πιο ευκολα σουζα το μηχανακι.Και αν βαλεις δυκαβαλο ακομα πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

τι προτεινεται να φτιαξω εξωτερικα?
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Αν το χαμηλωσεις μετα θα ερχεται πιο ευκολα σουζα το μηχανακι.Και αν βαλεις δυκαβαλο ακομα πιο ευκολα.

 

Αρχικα θελω να ρωτησω αν το παιδι που ειπε για την ρυθμιση σκληροτητας αν ειναι σιγουρος οτι ρυθμιζεται σε υψος...και να προσθεσω το οτι θα σηκωνεται ευκολα ειναι ακομα πιο ευχαριστω...ουτως η αλλως...τα runner για αυτο εχουν φτιαχτει...Βεβαια οταν εχω 2ο ατομο ειμαι φρονιμο παιδι(δεν θελω να παρω καποιον-α στο λαιμο μου...)μπορει οταν ειμαι μονος να του πινω το αιμα και να το ξεσκιζω...αλλα οταν εχω αλλον μαζι μου οχι...!και αν μου λες οτι θα σηκωνεται πιο ευκολα προβληαματιζομαι...γιατι η κοπελα μου φοβαται...!Δεν πειραζει ομως...παιζει μεγαλο ρολο και το ανοιγμα του γκαζιου...!:):):):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θελω να ρωτησω αν το παιδι που ειπε για την ρυθμιση σκληροτητας αν ειναι σιγουρος οτι ρυθμιζεται σε υψος...και να προσθεσω το οτι θα σηκωνεται ευκολα ειναι ακομα πιο ευχαριστω...ουτως η αλλως...τα runner για αυτο εχουν φτιαχτει...Βεβαια οταν εχω 2ο ατομο ειμαι φρονιμο παιδι(δεν θελω να παρω καποιον-α στο λαιμο μου...)μπορει οταν ειμαι μονος να του πινω το αιμα και να το ξεσκιζω...αλλα οταν εχω αλλον μαζι μου οχι...!και αν μου λες οτι θα σηκωνεται πιο ευκολα προβληαματιζομαι...γιατι η κοπελα μου φοβαται...!Δεν πειραζει ομως...παιζει μεγαλο ρολο και το ανοιγμα του γκαζιου...!:):):):D:D:D

 

Με το αν ρυθμιζεται το υψος εκτος της σκληροτητας θα το ρωτησεις εκει που πουλαει αμορτισερ.Για παραδειγμα το αμορτισερ που εχω βαλει στο μηχανακι μου ειναι μονο για σκληροτητα γιατι ετσι το ηθελα.Απλα με το χαμηλωμα του πισω μερους το κεντρο βαρους καθεται πιο πισω.Γι αυτο σηκωνεται πιο ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα θελω να ρωτησω αν το παιδι που ειπε για την ρυθμιση σκληροτητας αν ειναι σιγουρος οτι ρυθμιζεται σε υψος...

 

To ειπα γιατι τετοια αναρτηση ειχα παρει πριν απο καιρο απο γερμανια.Ειναι αεριου και ειχε και στροφες στο ελατηριο για την ρυθμιση του αλλα και βαλβιδα αερα που αναλογως την πιεση που το εβαζα μεσα ηταν απο μαλακη εως σκληρη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καει 2 φορες πιο πολυ απο dynamic:S ειναι φυσιολογικο αυτο?:S
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

To ειπα γιατι τετοια αναρτηση ειχα παρει πριν απο καιρο απο γερμανια.Ειναι αεριου και ειχε και στροφες στο ελατηριο για την ρυθμιση του αλλα και βαλβιδα αερα που αναλογως την πιεση που το εβαζα μεσα ηταν απο μαλακη εως σκληρη.

 

Καταλαβα τι μου λες...και εγω εχω δει με εξωτερικο μπουκαλατι αζωτου που ομως δεν ρυθμιζοταν σε υψος...!Στο internet δεν γραφει αν εχει ρυθμιση υψους η οχι...!Θελω παρα πολυ να το χαμηλωσω...θα δειξει φοβερο...!Βλεπω να περνω το παρον ελατηριο και να το κοβω...κολλαω στο τορνο...!Ρε συ δεν θα το χαμηλωσω μονο πισω...εννοειται οτι θα το χαμηλωσω εξισου και μπροστα...οποτε θα εχω παλι μια ισορροπια...! :):):):):D:D:D:D

 

παιδια καει 2 φορες πιο πολυ απο dynamic:S ειναι φυσιολογικο αυτο?

 

Αναλογα πως το πας ρε συ...50αρακι ειναι?Αν το πας συνεχεια τσιτα...και με 2ο ατομο...τοτε φυσιολογικο το βρισκω να καει...γιατι το ζοριζεις για να παει...!και αυτο για να βγαλει την δυναμη που θες...σου καταπινει την βενζινη...!επισης αν πεσεις σε κινηση μην παιζεις πολυ με το γκαζι...!γιατι και παλι τρωει παραπανω...!

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα τι μου λες...και εγω εχω δει με εξωτερικο μπουκαλατι αζωτου που ομως δεν ρυθμιζοταν σε υψος...!Στο internet δεν γραφει αν εχει ρυθμιση υψους η οχι...!Θελω παρα πολυ να το χαμηλωσω...θα δειξει φοβερο...!Βλεπω να περνω το παρον ελατηριο και να το κοβω...κολλαω στο τορνο...!Ρε συ δεν θα το χαμηλωσω μονο πισω...εννοειται οτι θα το χαμηλωσω εξισου και μπροστα...οποτε θα εχω παλι μια ισορροπια...! :):):):):D:D:D:D

 

Εγω παντως θα σου προτεινα να παρεις καινουργιο και να μην κοψεις αυτο που εχεις στον τορνο.Αν δεν γινει καλη δουλεια την εβαψες.Η αναρτηση ειναι παρα πολλη σημαντικη για να παταει ενα μηχανακι κατω στον δρομο.Και σε περιπτωση που σπασει το ελατηριο τα αποτελεσματα δεν θα ειναι ευχαριστα.

Link to comment
Share on other sites

80 αρι ειναι με πραγματα malossi και κιλυνδροπιστονα τοπ :P
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

80 αρι ειναι με πραγματα malossi και κιλυνδροπιστονα τοπ :P

 

Λογικοτατο ειναι τοτε να σου τρωει τοσο.Ασε που τωρα το μηχανακι για να δουλεψει και να τραβαει θελει παραπνω στροφες αρα και μεγαλυτερη καταναλωση βενζινης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα σου προτεινα να παρεις καινουργιο και να μην κοψεις αυτο που εχεις στον τορνο.Αν δεν γινει καλη δουλεια την εβαψες.Η αναρτηση ειναι παρα πολλη σημαντικη για να παταει ενα μηχανακι κατω στον δρομο.Και σε περιπτωση που σπασει το ελατηριο τα αποτελεσματα δεν θα ειναι ευχαριστα.

 

Δεν νομιζω να σπασει ρε συ...εχουμε κανει το ιδιο και σε ενα z με dt200 μoτερ(επειδη φοραει ψαλιδι και ζαντες απο dt200 και ηταν πολυ ψηλο και το κοψαμε) και ακομα αντεχει....!Τωρα σου λεω οτι σκεφτομαι να το κανω ετσι διοτι δεν βρηκα ακομα καποιο που να ειναι ρυθμιζομενο σε υψος η εστω πιο κοντο(απο το μαμα) ουτως η αλλως μια σπιρα θα κοψουμε μονο...!:):):)

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να σπασει ρε συ...εχουμε κανει το ιδιο και σε ενα z με dt200 μoτερ(επειδη φοραει ψαλιδι και ζαντες απο dt200 και ηταν πολυ ψηλο και το κοψαμε) και ακομα αντεχει....!Τωρα σου λεω οτι σκεφτομαι να το κανω ετσι διοτι δεν βρηκα ακομα καποιο που να ειναι ρυθμιζομενο σε υψος η εστω πιο κοντο(απο το μαμα) ουτως η αλλως μια σπιρα θα κοψουμε μονο...!:):):)

 

Αν εχεις καποιον που ξερει να το κανει τοτε καντο.

Link to comment
Share on other sites

Παδιά θέλω να σας κάνω 2 ερωτήσεις..

 

Η πρώτη είναι..

 

Άμα στραβώσει η μάνα γίνεται να την ισιώσεις? και η δεύτερη

Πόσο κάνει καινούργια η μάνα?

 

Ευχαριστώ Πολύ για τις απαντήσεις.

99% JERK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...