Jump to content

Πρόγραμμα flashing Phoenix Software Suite


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την 111.130.625 εννοείς? ή την 111.130.622 που είναι vodafone δεν πειράζει?

Αν δεν θέλεις να είναι ποια vodafone βάλε την 111.130.625 greece

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 444
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Ήρθε και μένα η σειρά μου να γράψω το πρόβλημα μου. Μετά από αναβάθμιση του 6303i και έχοντας πέσει θύμα του πλαισίου έχασα τα ελληνικά... Έχω διαβάσει τους οδηγούς πριν γράψω. Έχω αλλάξει το product number σε ελληνικό. Με την αναβάθμιση του suite με έφτασε σε έκδοση 10.80. Για ελληνικά το phoenix μου βγάζει μέχρι 10.12. Αν τελικά τα καταφέρω και δοκιμάσω να κάνω (πόσα μα πόσα προβλήματα αντιμετώπισα μέχρι να έρθω σ'αυτό το στάδιο) την αναβάθμιση θα γίνει τούβλο το κινητό άρα και δεν άξιζε ο κόπος; Να περιμένω μια πιθανή αναβάθμιση από το suite; Θα μου περάσει πάλι τα ελληνικά η μεγαλύτερη αναβάθμιση του suite αφού έχω αλλάξει το product number σε ελληνικό;
Link to comment
Share on other sites

Εαν αλλαξες product number κανε αναβαθμιση μεσω του ovi suite και θα μπουν παλι τα ελληνικα

 

Πατώντας για software updates στο ovi δεν μου βγάζει ότι υπάρχει κάποια ανανέωση. Οπότε περιμένω επίσημη ελληνική πάνω από την 10.80;

Link to comment
Share on other sites

Πατώντας για software updates στο ovi δεν μου βγάζει ότι υπάρχει κάποια ανανέωση. Οπότε περιμένω επίσημη ελληνική πάνω από την 10.80;

ξαναπέρνα την ίδια με το nokia pc suite

Link to comment
Share on other sites

εγω το product number 0568436 δεν το βρίσκω πουθενα για το 6303i. Βάλε το 059G3C3 που ειναι κυπριακών συσκευων και σίγουρα εχουν ελληνικά. Μόλις το αλλάξεις κάνε update με το ovi suite (επανεγκατάσταση λογισμικού) άσχετα που θα σου πει ότι δεν βρίσκει νεότερη.

 

Το product number που έβαλες είναι από το απλό 6303 και όχι από το 6303i !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Έβαλα το product number που μου έδωσες αλλά δεν βρίσκει κάτι στις ενημερώσεις. Εγκατάσταση της ίδιας έκδοσης πως κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Το product number που έβαλες είναι από το απλό 6303 και όχι από το 6303i !!!

 

Αυτό βρήκα από το θέμα στο forum εδώ. Έβαλα το δικό σου τώρα. Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Έβαλα το product number που μου έδωσες αλλά δεν βρίσκει κάτι στις ενημερώσεις. Εγκατάσταση της ίδιας έκδοσης πως κάνω;

με το http://www.nokia.com/global/support/product/nokia-pc-suite/

Link to comment
Share on other sites

 

 

Το έχω αυτό που έστειλες αλλά δεν βρίσκω την επιλογή που μου λες. Δεν γράφει κάπου ότι μπορώ να την επανεγκαταστήσω. Και όταν ψάχνει για καινούρια αναβάθμιση και δεν βρίσκει ούτε εκεί μου βγάζει κάποια τέτοια επιλογή. Με το καινούριο product number που μου έδωσες βρήκε και ο φοίνικας ενημέρωση 10.80 αλλά δεν συνεχίζω από εκεί πριν σιγουρέψω ότι δεν γίνεται με το ovi. Συγνώμη που σε πρίζω και ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για να μπορέσω να φλασάρω το nokia 101 με το παραπάνω πρόγραμμα, τι καλώδιο χρειάζομαι; Το συγκεκριμένο δεν παίρνει usb.

Link to comment
Share on other sites

Εκει που σου λεει οτι δεν υπαρχει νεο update απο κατώ λεει επανεγκατασταση λογισμικου ή κατι τετοιο τελος παντων. Εάν το πατήσεις θα σου βάλει την ίδια έκδοση λογισμικού αλλα θα εχεις και ελληνικα αυτή την φορά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Για να μπορέσω να φλασάρω το nokia 101 με το παραπάνω πρόγραμμα, τι καλώδιο χρειάζομαι; Το συγκεκριμένο δεν παίρνει usb.

γιατί να το φλασάρεις αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Εκει που σου λεει οτι δεν υπαρχει νεο update απο κατώ λεει επανεγκατασταση λογισμικου ή κατι τετοιο τελος παντων. Εάν το πατήσεις θα σου βάλει την ίδια έκδοση λογισμικού αλλα θα εχεις και ελληνικα αυτή την φορά

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πραγματικά. Τα κατάφερα τώρα. Δεν ξέρω γιατί νωρίτερα δεν μου έβγαζε την επιλογή της επανεγκατάστασης αλλά έγινε τώρα. Σε ευχαριστώ και πάλι. Γλίτωσα και τα 15 ευρώ στην NOKIA

Link to comment
Share on other sites

Ναι ελληνικά κατευθείαν. Δεν χρειάστηκε να πάω καθόλου στις ρυθμίσεις γλώσσας. Τώρα κάνω ένα restore από backup είχα κάνει. Ελπίζω να μην χαλάσει η γλώσσα και απλά να περαστούν τα αρχεία μου.
Link to comment
Share on other sites

Για να μπορέσω να περάσω Ελληνικά. Μου έκαναν δώρο 2 από Ασία και έχουν μόνο αγγλικά.
αυτό το καλώδιο έχει καμια 15αριά ευρώ.αν είναι να φλασάρεις και τα 2 πάρε το καλώδιο απ ένα κατάστημα nokia.
Link to comment
Share on other sites

Και πως να το ζητήσω ακριβώς στο κατάστημα; Καλώδιο για σύνδεση του nokia 101 με pc;
προφανώς?:p δείξε και το κινητό να δουν το βύσμα
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να το πας το 101 στην νοκια...δεν υπαρχει καλώδιο usb και θελει ειδικό καλώδιο...http://174.120.45.27/tmp/101_fbus_pinout.png
Link to comment
Share on other sites

To ρωτάω γιατί το συγκεκριμένο δεν έχει βύσμα αντίστοιχο για να μπαίνει σε pc και φαίνεται να φλασάρεται με τύπου jtag καλώδιο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...