Jump to content

[Επίσημο] HTC Incredible S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαφνικα μου σκαει ειδοποιηση για αναβαθμιση λογισμικου 29mb και καταχαρηκα γιατι νομιζα οτι κατεφθασε η ics

Τελικα δεν ειναι η Ics απλα ο αριθμος λογισμικου αλαξε σε 3,11,405,2

Μαλλον ερχεται η ics συντομα:D

Εμένα μου ήρθε 8 ΜΒ η 3.11.405.2 μόνο γιατί πριν 2 βδομάδες είχε περάσει την 3.11.405.1 28 ΜΒ.

Μακάρι να βγει η ICS γρήγορα........:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξαφνικα μου σκαει ειδοποιηση για αναβαθμιση λογισμικου 29mb και καταχαρηκα γιατι νομιζα οτι κατεφθασε η ics

Τελικα δεν ειναι η Ics απλα ο αριθμος λογισμικου αλαξε σε 3,11,405,2

Μαλλον ερχεται η ics συντομα:D

Και σε μένα το ίδιο σήμερα το πρωί. Νόμιζα ότι ήταν το ics. Λέτε αυτή η αναβάθμιση να είναι κατά κάποιο τρόπο η προετοιμασία για την 4.0+;

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο σήμερα το πρωί. Νόμιζα ότι ήταν το ics. Λέτε αυτή η αναβάθμιση να είναι κατά κάποιο τρόπο η προετοιμασία για την 4.0+;

 

Μαλλον αυτο ειναι.....αναμενουμε μεσα στο μηνα μαλλον:D

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο ειναι.....αναμενουμε μεσα στο μηνα μαλλον:D

 

Οχι ακόμη,Μαϊο-Ιουνιο μάλλον θα βγει για το Incredible(κάπου το διάβασα).....μακάρι να βγει βέβαια και πιο νωρίς......:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια βοήθεια απο όσους το έχουν με Custom Rom.Χθές είπα να δοκιμάσω να βάλω μια άλλη Rom.

Από το Site HTCDEV , έκανα την διαδικασία με το Token και όλα καλα. Φλάσσαρα και το CWM-Recovery.

 

Οταν το ανοίγω σε Recovery μου δείχνει

 

*** UNLOCKED ***

VIVO PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-2.01.0001 κτλπ

 

Μπαίνω σε CWM μέσω Recovery , κανω wipe τα παντα και εχω δοκιμάσει 2 Rom μεχρι στιγμής.

Ολα δείχνουν καλά , όταν όμως κάνω Reboot μένει στο σήμα της HTC και απο πίσω ασπρη οθόνη.

Το έχω αφήσει μεχρι και 2 ώρες , αλλα τίποτα.

 

Τί μπορεί να φταίει ??? EDIT... Απ' ότι κατάλαβα , πρέπει να είναι S-Off.

Από την στιγμή που έκανα την διαδικασία στο HTCDEV νόμιζα ότι θα ήταν εξ΄ορισμού S-Off.

Τώρα τι κάνουμε ? Πως πάμε στην Original Rom ή πώς κάνω S-Off ???

 

Edit... Τελικά φλάσαρα την Rom : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1583395

και είναι πάλι στην Stock Rom αλλα με Root :)

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κακό είναι ότι και τη συσκευή σου έθεσες μόνιμα εκτός εγγύησης, και την δουλειά σου δεν έκανες, (s-off). Και το θέμα είναι ότι θα μπορούσες να κάνεις s-off χωρίς τη διαδικασία του htcdev.com.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μου αν μπορείς για το S_off

το AlphaRev απ ότι φαίνετε δεν υποστηρίζει HBOOT απο 1.13.0000 και μετά και εγώ έχω 2.01.0001

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πες μου αν μπορείς για το S_off

το AlphaRev απ ότι φαίνετε δεν υποστηρίζει HBOOT απο 1.13.0000 και μετά και εγώ έχω 2.01.0001

 

Θα πρέπει να κάνεις downgrade. Ρίξε μια ματιά εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλη τη παρέα.

Θέλω να ρωτήσω για το Incredible s, το πλαστικό κάλυμμα που υπάρχει γύρω από τη θύρα usb παίζει και τρίζει και στους άλλους κατόχους του συγκεκριμένου κινητού ή μόνο το δικό μου κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγες μέρες δεν είχα πρόβλημα. Απο τότε που έβγαλα το καπάκι κάποια στιγμή και το ξαναέβαλα, από τότε τρίζει..αλλά σε άλλο σημείο...οχι εκει που τρίζει σε εσένα..:worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κανένα νέο σχετικά με την αναβάθμιση σε ics έχουμε; Ρωτάω γιατί οι περισσότεροι γνωστοί μου κάτοχοι sonyericsson xperia neo v αναβάθμισαν τα κινητά τους σε 4.0 και τώρα μου ‘’κολλάνε’’ . Αστειεύομαι, αλλά γενικά έχω ακούσει ότι μέσα στο Μάιο άντε Ιούνιο θα ‘’πάρουμε’’ παγωτάκι (να δροσιστούμε λίγο!).
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί κάτοχοι του incredible s (μαζί και εγώ), θα το διαβάσατε. Ιούνιο-Ιούλιο θα πάρουμε "παγωτάκι". Έκανε επίσημη ανακοίνωση η HTC. Μάλιστα αναφέρει και αναλυτικά ποιες συσκευές θα αναβαθμιστούν και πότε. Άντε να "δροσιστούμε" και να "γλυκαθούμε" λίγο γιατί έχουμε φάει πολύ πίκρα τον τελευταίο καιρό από τους πολιτικούς μας και γενικά απ' όλα όσα διαδραματίζονται γύρω μας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας και πάλι. Έχω μια απορία που ίσως να είναι και λίγο χαζή. Το incredible s όπως και όλα τα HTC με λειτουργό 3.0.x έχουν στο κάτω μέρος τα κλασικά 4 πλήκτρα. Το ics όμως βασίζεται σε 3 πλήκτρα. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Προσαρμόζεται το νέο λειτουργικό στη συσκευή ή θα υπάρχουν τα 3 software keys στην οθόνη και τα 4 της συσκευής θα είναι ανενεργά;
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως σ'αυτές τις περιπτώσεις απλά προσαρμόζεται το λειτουργικό έτσι, ώστε να εκμεταλλεύεται όλα τα κουμπιά. Το διαφορετικό κουμπί είναι το search νομίζω, που λογικά θα συνεχίσει να κάνει την ίδια δουλειά ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι καθαρά θέμα HTC για το πως θα προσαρμόσει το λειτουργικό στις συσκευές της. Είμαι περίεργος να δω αν θα βάλει και εδώ το 3-dot menu.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι καθαρά θέμα HTC για το πως θα προσαρμόσει το λειτουργικό στις συσκευές της. Είμαι περίεργος να δω αν θα βάλει και εδώ το 3-dot menu.

 

Μα γιατί να το βάλει? Αφού υπάρχει ήδη hw menu button... :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα γιατί να το βάλει? Αφού υπάρχει ήδη hw menu button... :confused:

 

Και η συσκευή του avatar σου έχει αλλά δεν το χρησιμοποίησε για αυτό το λόγο. Για να μη βγαίνουμε εκτός θέματος όμως, δεν μπορούμε να πούμε και πολλά, απλά αναμένουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα incredible-ίστες. Τι θα γίνει ρε παιδιά, θα δροσιστούμε καθόλου αυτό το καλοκαίρι; Βγήκανε τα ‘’ζελέ-φασόλια’’ και εμείς περιμένουμε το ‘’παγωτό’’; Άντε γιατί κάνει πολύ ζέστη εδώ στην Πάτρα και η συσκευή μου παραπονιέται για λίγη δροσιά.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μόλις μου ήρθε η αναβάθμιση. Παγωτάκι καλοκαιριάτικα:D

Άντε να γίνει η αρχή, πρέπει να είσαι ο πρώτος στο myphone.gr που πήρε ics στο incredible s. Γράψε μας τις εντυπώσεις από την αναβάθμιση. Κυρίως εάν βελτιώθηκε η ταχύτητα του και γενικά το περιβάλλων του ics. Αναβαθμίστηκε και το sense σε 4.0 ;

 

Δεν θα το πιστέψετε, μόλις τώρα και αφού έγραφα αυτή την παράθεση, παράλληλα έκανα και έλεγχο για ενημέρωση στη συσκευή και μου ήρθε η αναβάθμιση. Ξεκίνησα να την κατεβάζω.

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε τις εντυπωσεις σας

Εγω το δικο μου δεν αντεξα και το αλλαξα για χαρη του one X:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αναμενουμε τις εντυπωσεις σας

Εγω το δικο μου δεν αντεξα και το αλλαξα για χαρη του one X:rolleyes:

Και πολύ καλά έκανες. Πρέπει να είναι φοβερή η συσκευή. Με πρόλαβες γιατί την έχω βάλει και εγώ στο μάτι και μόλις μου το επιτρέψουν λίγο τα οικονομικά μου θα το πάρω.

 

Οι πρώτες εντυπώσεις από την αναβάθμιση του incredible s σε ics 4.0.4 με sense 3.6 (αλήθεια δεν θα πάρουμε την sense 4.0 που απ’ ότι ξέρω πάει μαζί με την ics;). Καλή η αναβάθμιση (όντως δεν είναι ακριβώς όπως σε άλλες συσκευές που έχουν την ics εργοστασιακά), αλλά δεν τρελαίνεσαι κι όλας. Εκείνο που με απογοήτευσε λίγο είναι ότι δεν βελτιώθηκε η ταχύτητα του. Ίσως να φταίει η συσκευή μου σε αυτό. Ένα άλλο αρνητικό (άρχισα από τα αρνητικά της αναβάθμισης) που παρατήρησα έχει σχέση με τον browser (και στον ενσωματωμένο, αλλά και στον dolphin HD που έχω) και αφορά τον τρόπο που φορτώνει τις σελίδες και την περιήγηση μέσα σε αυτές. Παρουσιάζει αρκετά lags σε σχέση με πριν. Ενοχλητικά ‘’κολλήματα’’ που δεν υπήρχαν πριν. Στα θετικά του, πολύ ωραίο σαν εμφάνιση, βελτιωμένο στο μενού και μου αρέσει που στο κάτω μέρος έχει κάποιες σταθερές εφαρμογές. Πολύ ωραίος επίσης είναι και ο τρόπος που περιστρέφεται η οθόνη, θυμίζει λίγο iphone.

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνήματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ξέρω αν είναι θέμα ICS ή φταίει το κινητό αλλά μετά την αναβάθμιση δεν δουλεύουν τα ακουστικά. Συγκεκριμένα η συσκευή τα αναγνωρίζει αλλά δεν βγάζει ήχο ούτε με το ραδιόφωνο ούτε με τη μουσική, ενώ με τις κλήσεις ακούω καθαρά αλλά δεν μ' ακούνε. Συμβαίνει σε άλλον αυτό το φαινόμενο;:(
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο ωστόσο λειτουργεί κανονικα; Δηλαδή ξεκινάει την αναπαραγωγή; Μήπως έχεις πολύ χαμηλά την ένταση; :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...