Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα εχω παρατηρισει οτι οταν κανω μια κληση , όταν φερνω το ακουστικο προς το αυτι μου σβήνει η οθονη , θελω να ρωτήσω αυτο ειναι φυσιολογικο ή την ακουσε το κινητο μου ?

προσπαθησανα απενεργοποιησω το καλιμπρερομετρο και καποιες λειτουργίες πχ που γυρναμε αναποδα το τηλ και γινεται αθορυβο κτλ αλλα το προβλημα συνεχιζεται , αυτο γινεται σε ολα τα desire η εχω προβλημα ?

 

ετσι πρεπει να κανει καλα ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα από χτες είμαι κάτοχος ενός htc desire s.Παρατηρώ ότι η οθόνη δεν σβήνει ποτέ εκτός αν πατήσω το κουμπί on/off.Μπαίνω στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να ρυθμίσω πότε θα κλείνει η οθόνη.Έχει και στην προβολή ρύθμιση και στην τροφοδοσία.Θα μπορούσατε να μου πείτε ποια ρύθμιση να κάνω και αν μπορούσατε να μου πείτε σε τι επίπεδο να βάλω το πρόγραμμα τροφοδοσίας 10%.15%,20%?Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από χτες είμαι κάτοχος ενός htc desire s.Παρατηρώ ότι η οθόνη δεν σβήνει ποτέ εκτός αν πατήσω το κουμπί on/off.Μπαίνω στις ρυθμίσεις και δεν μπορώ να ρυθμίσω πότε θα κλείνει η οθόνη.Έχει και στην προβολή ρύθμιση και στην τροφοδοσία.Θα μπορούσατε να μου πείτε ποια ρύθμιση να κάνω και αν μπορούσατε να μου πείτε σε τι επίπεδο να βάλω το πρόγραμμα τροφοδοσίας 10%.15%,20%?Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Ρυθμισεις>προβολη>απενεργοποιηση οθονη μετα απο...>βαλε 30 δευτερολεπτα ,καλα ειναι. Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πήγα και το έβαλα αλλά πάλι δεν σβήνει η οθόνη.Παρατήρησα ότι στη τροφοδοσία είναι επιλεγμένο στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας ''λήξη ορίου χρόνου οθόνης'' και από κάτω ρυθμίσεις απενεργοποίησης οθόνης σε 30 δευτερόλεπτα.Παίζει αυτό κάποιο ρόλο?
Link to comment
Share on other sites

Εκεί πήγα και το έβαλα αλλά πάλι δεν σβήνει η οθόνη.Παρατήρησα ότι στη τροφοδοσία είναι επιλεγμένο στις ρυθμίσεις εξοικονόμησης ενέργειας ''λήξη ορίου χρόνου οθόνης'' και από κάτω ρυθμίσεις απενεργοποίησης οθόνης σε 30 δευτερόλεπτα.Παίζει αυτό κάποιο ρόλο?

στις ρυθμισεις στο μενου τροφοδοσια μην εχεις κλικαρισμενο κανενα κουτακι,κανε επανεκκινηση και ξαναδες το

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιήσει για να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία.Έκανα επανεκκίνηση και κλείνει κανονικά.Εσύ λες να το απενεργοποιήσω εντελώς?Γιατί βλέπω ότι η οθόνη τρώει 62%.Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιήσει για να κρατάει πιο πολύ η μπαταρία.Έκανα επανεκκίνηση και κλείνει κανονικά.Εσύ λες να το απενεργοποιήσω εντελώς?Γιατί βλέπω ότι η οθόνη τρώει 62%.Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις πληροφορίες.

 

το ποσοστο της οθονης δεν εχει σημασια.ειναι σε σχεση με τα αλλα ποσοστα χρησης.(κλησεις,wifi κλπ) εγω δεν θελω εξοικονομηση γιατι δεν θελω ξαφνικα επειδη θα τελειωνει η μπαταρια να μου κλεισει το συστημα μονο του bt,wifi και οτι νομιζει αυτο,θα το κανω μονος μου.θα κλεισω εγω οτι θελω για εξοικονομηση!

Link to comment
Share on other sites

Αν παίζει τέτοιο θέμα να κλείσει τότε όχι ούτε εγώ το θέλω.Θα φάει απενεργοποίηση.Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και συγνώμη αν έγινα κουραστικός(βλέπεις τόσα χρόνια symbian άντε να το μάθω το android).Καλή συνέχεια και καλό σ/κ.
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκέφτομαι να το πάρω, πήγα και το είδα και παρατήρησα ενα ελαχιστο lag στο scroll του μενου ξερω γω. με καμια custom rom φεύγει ή ειναι καταδικασμένο να υπάρχει? :p
Link to comment
Share on other sites

επειδη σκέφτομαι να το πάρω, πήγα και το είδα και παρατήρησα ενα ελαχιστο lag στο scroll του μενου ξερω γω. με καμια custom rom φεύγει ή ειναι καταδικασμένο να υπάρχει? :p

 

το μενου κατα την κυλιση του χωριζεται σε 5 μερη..κατα το σκρολ σταματαει σε καθε μερος...μηπως εξαιτιας αυτου νομιζες οτι ειναι lag?

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχει κανεις προβλημα με την ομιλία στο skype?

απο ανοιχτεί ακρόαση διχνει να δουλευει καλα αλλα απο το ακουστικο έχει πολλα σπασίματα , το κάνει και σε αλλους αυτό?

 

υ.π την πλοηγηση που εχει το κινητο την εχει δοκιμασει κανεις σε χρεωνει τιποτα ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υ.π την πλοηγηση που εχει το κινητο την εχει δοκιμασει κανεις σε χρεωνει τιποτα ?

 

Ναι γιατί απαιτεί την ύπαρξη internet για να κατεβάζει τους εκάστοτε χάρτες. Αν θες αυτόνομη πλοήγηση καλύτερα να κοιτάξεις σε κάποιο από τα γνωστά προγράμματα πλοήγησης. Κανένα δεν είναι free.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aν θυμάμαι καλά η πλοήγηση που έχει το Desire S, όπως και στο DHD, απαιτεί να αγοράσεις 20 ευρώ για έναν χρόνο άδεια την πλοήγηση για αυτοκίνητο. Αλλιώς δεν κάνει πλοήγηση, παρά μόνο καθοδηγεί.
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που θα αφήσω το DS κλειστό για 1-2 μέρες όταν το ανοίγω παρατηρώ πως δεν κάνει fast boot, επίσης χάνει και την ρύθμιση για ringtone και γυρνάει στον default ήχο. Το έχει παρατηρήσει άλλος ;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

α) Hard Reset πως κάνουμε;

β) Με την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, χάνουμε επαφές και εφαρμογές;

γ) Δεν μπορώ να κάνω μορφοποίηση της κάρτας μόνο;

δ) Μπορώ κάπου να ασφαλίσω τις επαφές μου με όλες τις ρυθμίσεις - συνδέσεις (facebook, google κ.τ.λ), εκτός από το outlook;

ε) Εμένα μετά από πέσιμο (και μάλιστα πολύ καλό) τρίζει το μαύρο καπάκι, όχι της μπαταρίας αλλά το άλλο της κάμερας και ελαφρώς μπαινοβγαίνει σε κάποιο σημείο του χωρίς να παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα άλλο. Θα πρέπει να το πάω να το δούνε ή θα πληρώσω τα μαλιοκέφαλά μου ( με ενδιαφέρει η μεταπώληση γι αυτό)

ζ) Τελικά γιατί βαρέθηκα να διαβάζω....βγάλαμε άκρη με την μπαταρία; :lol:

3>4
Link to comment
Share on other sites

α) ρυθμισεις -> καρτα SD και αποθηκ. χωρος τηλεφ. -> εργοστασ. ρυθμισεις

β) ναι σβηνονται ολα

γ) οταν λες μορφοποιηση? τι ακριβως θες να κανεις?? δικους σου φακελους??

δ) gmail

ε) δεν γνωριζω...καλο ειναι να πας στο service και να ρωτισεις

z) η μπαταρια μια χαρα ειναι...εξαρταται τι χρηση κανεις / φωτεινοτητα κλπ.

Link to comment
Share on other sites

δυο αποριες

1)πως γινεται να κανω αντιγραφη των επαφων απο τη sim στο κινητο?

2)γινεται να βαλω mp3 να χτυπαει για μνμ?

 

ευχαριστω

Edited by PAINKILLER666
Link to comment
Share on other sites

1--τελικα τι εγινε με το φως που αναβει ολη την οθονη και φαινεται στο σκοταδι?το πηγε κανενας στο σερβις?

 

2--το πρασινο led που αναβοσβηνει για νεα μηνυματα κλπ ,ΣΒΗΝΕΙ μονο του μετα απο καποια ωρα(5 λεπτα υπολογισα περιπου)?δεν μενει να αναβοσβηνει για παντα μεχρι να το διαβασω?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1)πως γινεται να κανω αντιγραφη των επαφων απο τη sim στο κινητο?

2)γινεται να βαλω mp3 να χτυπαει για μνμ?

 

1) https://market.android.com/details?id=ice.andrea.contactmanager&feature=search_result

 

2) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3536176#post3536176

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1)πως γινεται να κανω αντιγραφη των επαφων απο τη sim στο κινητο?

Υπάρχει η εφαρμογή Μεταφορά (Εφαρμογές -> μεταφορά)

Μια αναζήτηση πιο πάνω αν κάνεις θα βρεις ό,τι χρειάζεσαι ;)

 

2--το πρασινο led που αναβοσβηνει για νεα μηνυματα κλπ ,ΣΒΗΝΕΙ μονο του μετα απο καποια ωρα(5 λεπτα υπολογισα περιπου)?δεν μενει να αναβοσβηνει για παντα μεχρι να το διαβασω?

Ετσι είναι Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.7.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις γιατι σκεφτομαι να αγορασω το τηλεφωνο.Θα εχω επιδοτηση αρκετα υψηλη κ σκεφτομαι να παρω αυτο η το iphone.Τεινω στο desire γιατι το iphone μου φαινεται λιγο κομπλεξικο(βλεπε bluetooth,i-tunes κτλ).Επισης δε θελω κατι πιο μεγαλο απο 3.7 ιντσες οποτε δε παω σε κατι μεγαλυτερο(galaxy s 2πχ).Βασικα με ενδιαφερει η μπαταρια κ μια γενικη γνωμη απο καποιο χρηστη(πιθανα προβληματα,bugs κτλ).Ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

επειδη ξεχασα τον φορτιστη μου μακρυα απο το σπιτι που μενω τωρα,εχω ενα φορτιστη απο το bt μου με micro usb που ειναι ομως 650mAh.πειραζει για καμμια βδομαδα να το φορτιζω με αυτον η θα χαλασει το κινητο?ΕΠΕΙΓΟΝ!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
επειδη ξεχασα τον φορτιστη μου μακρυα απο το σπιτι που μενω τωρα,εχω ενα φορτιστη απο το bt μου με micro usb που ειναι ομως 650mAh.πειραζει για καμμια βδομαδα να το φορτιζω με αυτον η θα χαλασει το κινητο?ΕΠΕΙΓΟΝ!

 

Όχι, κανένα πρόβλημα.

 

Γεια σε ολους.Ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις γιατι σκεφτομαι να αγορασω το τηλεφωνο.Θα εχω επιδοτηση αρκετα υψηλη κ σκεφτομαι να παρω αυτο η το iphone.Τεινω στο desire γιατι το iphone μου φαινεται λιγο κομπλεξικο(βλεπε bluetooth,i-tunes κτλ).Επισης δε θελω κατι πιο μεγαλο απο 3.7 ιντσες οποτε δε παω σε κατι μεγαλυτερο(galaxy s 2πχ).Βασικα με ενδιαφερει η μπαταρια κ μια γενικη γνωμη απο καποιο χρηστη(πιθανα προβληματα,bugs κτλ).Ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Για τέτοιες συζητήσεις υπάρχει αποκλειστικά ξεχωριστός χώρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Απευθύνσου εκεί.

 

ΥΓ. Οι σχετικές απαντήσεις αφαιρέθηκαν για τον παραπάνω λόγο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν προσπαθώ να λάβω ένα αρχείο από windows mobile συσκευή (Diamond 2) μέσω bluetooth, βγάζει το μήνυμα: "δεν επιτρέπεται αυτή η μεταφορά από τη συσκευή προορισμού"

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ήρθε σε κανέναν κάποια αναβάθμιση ??? Εμένα μου έβγαλε κάποιο μήνυμα για αναβάθμιση από την HTC . Ξέρετε τι έχει αυτή η αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...