Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν καταλαβαίνω, πατάω στο Link και με βγάζει στο site της htc.

Δεν βρίσκω πουθενά την αναβάθμιση.

 

Ορίστε άλλα 2 link..

 

http://htcfanboys.com/download/rawdealer/?action=list&file=1518

 

http://d-h.st/bWk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες από http://genius-tips.com/update-htc-desire-s-to-android-4-0-ice-cream-sandwich-ics/ για να μπω σε boot loader - έβγαλα τη μπαταρία, μετά άνοιξα το κινητο με volume down + power, με έβγαλε σε μια οθόνη που με το volume down επέλεξα recovery Και εδώ και 5 λεπτά έχει κολλήσει η οθόνη να δείχνει ένα κινητό και ένα κόκκινο τρίγωνο με θαυμαστικό....

 

Έβγαλα τη μπαταρία και έκανα restart και όλα καλά , αλλά δεν κατάφερα να κάνω την αναβάθμιση.

 

Δεν κατάλαβα τι μπορεί να έκανα λάθος;

Edited by dr_themis
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες από http://genius-tips.com/update-htc-desire-s-to-android-4-0-ice-cream-sandwich-ics/ για να μπω σε boot loader - έβγαλα τη μπαταρία, μετά άνοιξα το κινητο με volume down + power, με έβγαλε σε μια οθόνη που με το volume down επέλεξα recovery Και εδώ και 5 λεπτά έχει κολλήσει η οθόνη να δείχνει ένα κινητό και ένα κόκκινο τρίγωνο με θαυμαστικό....

 

Έβγαλα τη μπαταρία και έκανα restart και όλα καλά , αλλά δεν κατάφερα να κάνω την αναβάθμιση.

 

Δεν κατάλαβα τι μπορεί να έκανα λάθος;

 

Γιατί τα μπέρδεψες έτσι;;Ακόλουθα τις οδηγίες στο ποστ #4363 και θα είσαι οκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=298724&page=291

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τις οδηγίες από http://genius-tips.com/update-htc-desire-s-to-android-4-0-ice-cream-sandwich-ics/ για να μπω σε boot loader - έβγαλα τη μπαταρία, μετά άνοιξα το κινητο με volume down + power, με έβγαλε σε μια οθόνη που με το volume down επέλεξα recovery Και εδώ και 5 λεπτά έχει κολλήσει η οθόνη να δείχνει ένα κινητό και ένα κόκκινο τρίγωνο με θαυμαστικό....

 

Έβγαλα τη μπαταρία και έκανα restart και όλα καλά , αλλά δεν κατάφερα να κάνω την αναβάθμιση.

 

Δεν κατάλαβα τι μπορεί να έκανα λάθος;

 

Φίλε καλημέρα εγώ χωρίς να γνωρίζω και πολλά έκανα την αναβάθμιση από το post http://htcfanboys.com/down...list&file=1518 που έδωσε το παιδί [ το οποίο και ευχαριστώ] και το πέρασα άνετα.Τώρα αν μας δώσει κάποιος και root εύκολο εκτός αυτό που είναι στην αρχή για την 4.0.4 θα το δεκτώ με χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρώ ανταλλακτικά και συγκεκριμένα το Volume Button για την συσκευή? Έπεσε κάτω η συσκευή ενος φίλου,με αποτέλεσμα να μένει πατημένο το Volume Down!!Όπως φαντάζεστε όταν το χει σε κάποια τσέπη τον βάζει σε recovery mode και συν αυτό,μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.Θα κάνω μια προσπάθεια να το αντικαταστήσω σύμφωνα με κάποια replacement tutorials που κυκλοφορούν αλλά δεν έχω ιδέα απο που θα μπορούσα να παραγγείλω το ανταλλακτικό..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,γνωρίζει κανείς που θα μπορούσα να βρώ ανταλλακτικά και συγκεκριμένα το Volume Button για την συσκευή? Έπεσε κάτω η συσκευή ενος φίλου,με αποτέλεσμα να μένει πατημένο το Volume Down!!Όπως φαντάζεστε όταν το χει σε κάποια τσέπη τον βάζει σε recovery mode και συν αυτό,μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας.Θα κάνω μια προσπάθεια να το αντικαταστήσω σύμφωνα με κάποια replacement tutorials που κυκλοφορούν αλλά δεν έχω ιδέα απο που θα μπορούσα να παραγγείλω το ανταλλακτικό..

το εξωτερικο πληκτρο ενοεις?

http://www.ebay.co.uk/itm/Side-Volume-w-Power-Switch-Key-Button-Set-Tools-for-HTC-Desire-S-S510e-OQMA228-/400437494300?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item5d3bef421c

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Πήρα backup τα SMS στο κινητό. Έβγαλε ένα αρχείο μέσα στην SD.

Πέρασα καινούρια ROM, αλλά δε μπορώ να βάλω πίσω τα SMS.

Γνωρίζει κανείς κάτι? Μήπως πρέπει να το βάλω σε συγκεκριμένο σημείο το αρχείο?

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποίησε μια εφαρμογή για back up & restore sms, κάνε restore από τον φάκελο που έχεις τα παλιά sms.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα μπέρδεψες έτσι;;Ακόλουθα τις οδηγίες στο ποστ #4363 και θα είσαι οκ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=298724&page=291

 

OK το έκανα και πλέον τρέχω σε android 4.0.4 και 3.6 sense.

Σε πρώτη άποψη πολύ smooth και άριστη ανταπόκριση, ενώ η διαθέσιμη ram είναι πάντα πάνω από 160mb.

Πρώτες εντυπώσεις:

Όταν συνδέομαι στο ιντερνετ μέσω pc σέρνεται... ενώ πριν πήγαινε σφέρα!

Δεν παίρνει τις ρυθμίσεις για default προγράμματα πχ. τον Chrome για Internet, το Mobo για video, το gmail για emails! - Καμία συμβουλή;

Edited by dr_themis
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες δεν μου κρατα τον προεπιλεγμένο launcher.παρότι πατάω το κουτάκι.τι μπορεί να φταίει;

Και σε μένα το κάνει με τον Go Launcher. Αν έχεις κι εσυ τον Go, μάλλον αυτός φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το κάνει με τον Go Launcher. Αν έχεις κι εσυ τον Go, μάλλον αυτός φταίει.

 

εχεις την εφαρμογη nbg της εθνικης τραπεζας?AYTH φταιει!εκανα hard reset και περασα μια μια τις εφαρμογες και οταν την εβαλα μου το εκανε!τους εστειλα και email!κανανε πριν 5 μερες αναβαθμιση και το προκαλεσαν!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί στο 4.0.4 δεν κρατάει τις ρυθμίσεις για προεπιλεγμένες εφαρμογές σε Internet και media? όλο βάζω chrome και Mobo και συνέχεια γυρνάει μόνο του στα default.

Επίσης τι είναι αυτό το Zing keyboard που μου έχει βάλει και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω με τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί στο 4.0.4 δεν κρατάει τις ρυθμίσεις για προεπιλεγμένες εφαρμογές σε Internet και media? όλο βάζω chrome και Mobo και συνέχεια γυρνάει μόνο του στα default

Δες μήπως φταίει και σε σένα η εφαρμογή nbg της εθνικής (αν την έχεις εγκαταστημένη φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί στο 4.0.4 δεν κρατάει τις ρυθμίσεις για προεπιλεγμένες εφαρμογές σε Internet και media? όλο βάζω chrome και Mobo και συνέχεια γυρνάει μόνο του στα default.

Επίσης τι είναι αυτό το Zing keyboard που μου έχει βάλει και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω με τίποτα;

 

Δες μήπως φταίει και σε σένα η εφαρμογή nbg της εθνικής (αν την έχεις εγκαταστημένη φυσικά)
ναι για δες lol!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το Desire μου αποχαιρετω την παρέα αφού μετακομίζω στο one S! Φοβερά τίμιο κινητό, με ποιότητα και λυπάμαι που το αποχωρίζομαι.... Από τις καλύτερες HTC συσκευές που έχω δουλέψει! ;)

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο συμβίωσης με το Desire μου αποχαιρετω την παρέα αφού μετακομίζω στο one S! Φοβερά τίμιο κινητό, με ποιότητα και λυπάμαι που το αποχωρίζομαι.... Από τις καλύτερες HTC συσκευές που έχω δουλέψει! ;)

 

εγω επειδη ληγει το συμβολαιο μου ελεγα να-απειλωντας για φορητοτητα- το αλλαξω αλλα επειδη ειναι καλο κινητο μαλλον θα ζητησω ταμπλετ απο την wind :)

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο 1,5 χρονο εχω αρχισει σιγα σιγα να κοιταω για αντικαταστατη.

 

Το κινητο ηταν αψογο πραγματικα,αλλα εχω αρχισει να κοιταω το HTC One,στην λογικη οτι το παιρνεις και το κρατας για 2 χρονια ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω μετα απο 1,5 χρονο εχω αρχισει σιγα σιγα να κοιταω για αντικαταστατη.

 

Το κινητο ηταν αψογο πραγματικα,αλλα εχω αρχισει να κοιταω το HTC One,στην λογικη οτι το παιρνεις και το κρατας για 2 χρονια ευκολα.

εγω λεω αλλαζοντας κινητο να φυγω μετα απο χρονια απο htc.samsung μαλλον.αρκετα βαρυ το sense...
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω αλλαζοντας κινητο να φυγω μετα απο χρονια απο htc.samsung μαλλον.αρκετα βαρυ το sense...

 

Καθόλου βαρύ. Πίστεψε με στο one δεν έχει το παραμικρό μικρό κόλλημα.... Ναι, στο Desire και εμένα έκανε ορισμένα lag...

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου βαρύ. Πίστεψε με στο one δεν έχει το παραμικρό μικρό κόλλημα.... Ναι, στο Desire και εμένα έκανε ορισμένα lag...

 

Εσυ τι προτείνεις να μην φύγω από HTC ? Σε σύγκριση με Samsung s2 ποιο ειναι το αντίστοιχο HTC? Θέλω να παραμείνω ακόμα στην ανάλυση 800 επί 480 ελέω έτοιμου igo primo

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τον Ιούνιο που έχω επιδότηση πάλι κάποιο HTC θα πάρω (dual core - έως 4.3" οθόνη) και το desire θα το πάρει η γυναίκα μου που δεν την παλεύει πολύ με το Galaxy Ace.

Στον 1,5 χρονο που το έχω, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος (με μία μόνο παρατήρηση, το όχι πολύ καλό σήμα σε κάποιες περιπτώσεις).

Κατά άλλα κινητό βράχος, πολύ όμορφο και να μην ξεχνάμε πως πήρε 2 αναβαθμίσεις με ποιό σημαντική την 4.0.4

Edited by bathan

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...