Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΒΟΗΘΕΙΑ.σημερα το desire s μου,μου κολλησε.χρειαζομαι βοηθεια.πατησα να κανει ενημερωση ολων των εφαρμογων και αρχισε να κολλαει.μετα αναγκαστηκα να παω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και αφου εκανε επανεκκινηση κολλησε στην αρχικη οθονη που ελεγε μονο htc.επειτα ειπα να κανω hard reset αλλα και παλι ενω πατησα factory reset το κινητο μενει με την οθονη παγωμενη και για να κλεισω το κινητο αναγκαζομαι να βγαζω την μπαταρια.βοηθεια και ξανα βοηθεια τι να κανω???

 

Λυπαμαι που στο λεω αλλα το desire s σου,εχει καψει πλακετα 99%.

Αν εισαι στην εγγυηση ολα καλως,απλα θα το αποχωριστεις για αρκετο καιρο....

Αν δεν εισαι στην εγγυηση τοτε,,,,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μα πως ειναι δυνατον να εκαψε πλακετα????αφου και αναβει αλλα μενει στην αρχικη htc οθονη,αλλα και με πατημενο το power button και το κατω πληκτρο ηχου με βαζει στα fastboot,recovery κ.τ.λ. το κινητο ειναι αγορασμενο απο simplyelectronics με 12 μηνη εγγυηση.με καλυπτει στο service της htc στην ελλαδα???μηπως να του κανω ξαναεγκατασταση την rom?ειμαι ασχετος απο android.συγγνωμη εαν λεω ανοησιες.
Link to comment
Share on other sites

μα πως ειναι δυνατον να εκαψε πλακετα????αφου και αναβει αλλα μενει στην αρχικη htc οθονη,αλλα και με πατημενο το power button και το κατω πληκτρο ηχου με βαζει στα fastboot,recovery κ.τ.λ. το κινητο ειναι αγορασμενο απο simplyelectronics με 12 μηνη εγγυηση.με καλυπτει στο service της htc στην ελλαδα???μηπως να του κανω ξαναεγκατασταση την rom?ειμαι ασχετος απο android.συγγνωμη εαν λεω ανοησιες.

 

Κατ΄αρχήν πρέπει να μας πεις αν το κινητό είναι απείραχτο η το έχεις πειράξει. Να έχει "καεί" η μητρική δεν παίζει ούτε μια στο εκκατομύριο.

Δοκίμασε να το ανάψεις χωρίς κάρτες (sim,sd) και δες τι θα κάνει. Είναι πολύ πιθανό να ανάψει. Αλλιώς κατέβασε αυτή την rom, άναψε το

τηλέφωνο κρατώντας πατημένο το volume down, επέλεξε fastboot, σύνδεσε το τηλέφωνο με τον υπολογιστή και τρέξε το RUU.

Αν σου ζητήσει drivers κατέβασε και εγκατέστησε το HTC Sync από το site της HTC. Αν σου βγάλει error πες μου τι κωδικό λάθους σου έβγαλε.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Την παραπάνω διαδικασία (εκτέλεση του RUU) την ακολουθείς μόνο αν το τηλέφωνο είναι μαμά.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι μαμισιο.δεν εχω πειραξει τιποτα.θα τα κανω ολα οσα μου παραθεσατε και θα σας πω τι θα γινει.απλα μια απορια,την RUU που θα εκτελεσω θα ειναι official η' θα εχω μετα και αλλο προβλημα με ακυρωση της εγγυησης??? σας ευχαριστω ολους σας για την υποστηριξη.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον όπως είχα πει και σε προηγούμενο post πρέπει να έχει καεί το emmc chip το έχουν πάθει παρά πολλά desire s δυστυχώς.

Ειδικά στους xda έχω διαβάσει πολλά posts σχετικά με αυτό...

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

δεν βρισκω κατι για το καμμενο emmc chip τι συμβαινει τωρα?το στελνω για service?

 

Ναι βάλε και την ρομ πού σου είπαν τα παιδιά και αν δεν δουλέψει πάλι πας για service δυστυχώς...

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει κωδικο λαθους 170 και μου ζηταει να κανω ελεγχο στην συνδεση usb σε κινητο και υπολογιστη...δεν καταλαβαινω τι γινεται λαθος...το fastboot γινεται παντως fastboot usb οταν ειναι στον υπολογιστη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμιτες....πριν απο 20 μερες αγορασα το desire s και ημουν απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευη.....κ αυτο μεχρι χθες......βγαζοντας το κινιτο απ την θηκη για να διαβασω το μυνημα που μολις ειχε ερθει η συσκευη νεκρωνει....παταω το κουμπι τροφοδοσιας κ τιποτα......βγαζω μπαταρια την ξαναβαζω το ενεργοποιω ανοιγει κ κολαει στην λευκη οθονη με το logo της htc......εβγαλα sim , καρτα μνημης κ παλι τα ιδια......δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τον τροπο που υποδυκνυε η htc στο σαιτ κ το κινητο μενει εκει....προσπαθησα να κανω recovery σβηνει η συσκευη δονειτε 4-5 φορες ανοιγει κ κολλαει παλι στην ασπρη οθονη με το logo της htc..... εχει κανεις ιδεα τι μπορει να γινετε????
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συμφορουμιτες....πριν απο 20 μερες αγορασα το desire s και ημουν απολυτα ικανοποιημενος με την συσκευη.....κ αυτο μεχρι χθες......βγαζοντας το κινιτο απ την θηκη για να διαβασω το μυνημα που μολις ειχε ερθει η συσκευη νεκρωνει....παταω το κουμπι τροφοδοσιας κ τιποτα......βγαζω μπαταρια την ξαναβαζω το ενεργοποιω ανοιγει κ κολαει στην λευκη οθονη με το logo της htc......εβγαλα sim , καρτα μνημης κ παλι τα ιδια......δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων με τον τροπο που υποδυκνυε η htc στο σαιτ κ το κινητο μενει εκει....προσπαθησα να κανω recovery σβηνει η συσκευη δονειτε 4-5 φορες ανοιγει κ κολλαει παλι στην ασπρη οθονη με το logo της htc..... εχει κανεις ιδεα τι μπορει να γινετε????

 

μαλλον το προβλημα ειναι ιδιο με αυτο του ajmad1387......

Link to comment
Share on other sites

μαλλον το προβλημα ειναι ιδιο με αυτο του ajmad1387......

 

Αδερφε,ακριβως το ιδιο προβλημα εχω παθει.δοκιμασα τα παντα και δεν εγινε κατι.ελπιζω το δικο σου να επανελθει.δυστυχως εγω οδευω προς service και φοβαμαι πως θα πληρωσω για κινητο ενος μηνα κερατιατικα.ελπιζω τουλαχιστον να πιασει η εγγυηση μου στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα νέος κατοχος της συγκεκριμενης συσκευής παρακαλω τα φωτα σας μιας και προερχομαι απο το galaxy 3 !!!!

θελω τη βοηθειά σας ως προς την καρτα sd να μου πειτε αν μπορω να εχω προσβαση περα απο τις φωτο και τη μουσικη γιατι το εικονιδιο δεν το βρισκω πουθενα και αυτο με ανησυχει γιατι δεν υπαρχει αμεση προσβαση οπως στο galaxy και δευτερον στις ομαδες μπορουμε να βαλουμε ξεχωριστο ηχο η πρεεπι να το κανουμε σε καθε επαφη !!!!!!!!

Ευχαριστω για την υπομονη σας !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα να χρησιμοποιησω το desire μου περιπου 10 μερες και σημερα με το που το ανοιξα εσκασε η αναβαθμιση.Το sense ειναι πραγματικα απολαυστικο και εντυπωσιακο.Βελτιωθηκε νομιζω αρκετα η μπαταρια και λιγακι το gps.Θελω να πω οτι το gps παντως ειναι μακρια απο την αποδοση του HD2 πχ το οποιο λοκαρει σε λιγοτερο απο λεπτο ακομα και τωρα που το εχω με android.

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα νέος κατοχος της συγκεκριμενης συσκευής παρακαλω τα φωτα σας μιας και προερχομαι απο το galaxy 3 !!!!

θελω τη βοηθειά σας ως προς την καρτα sd να μου πειτε αν μπορω να εχω προσβαση περα απο τις φωτο και τη μουσικη γιατι το εικονιδιο δεν το βρισκω πουθενα και αυτο με ανησυχει γιατι δεν υπαρχει αμεση προσβαση οπως στο galaxy και δευτερον στις ομαδες μπορουμε να βαλουμε ξεχωριστο ηχο η πρεεπι να το κανουμε σε καθε επαφη !!!!!!!!

Ευχαριστω για την υπομονη σας !!!!!!!!!!!!

 

Φιλε μου κατεβασε απο το market εναν file manager και θα βλεπεις οτι εχεις μεσα στην καρτα microSD(εγω χρησημοποιω τον linda manager λογο του οτι στελνει οτι θελεις μεσω bluetouth...αλλα ειναι καλοι και αλλοι οπως ο ES manager)

Οσο για της επαφες μπορεις να βαλης ηχο ξεχωριστα σε οποια επαφη θελεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατεβασε απο το market εναν file manager και θα βλεπεις οτι εχεις μεσα στην καρτα microSD(εγω χρησημοποιω τον linda manager λογο του οτι στελνει οτι θελεις μεσω bluetouth...αλλα ειναι καλοι και αλλοι οπως ο ES manager)

Οσο για της επαφες μπορεις να βαλης ηχο ξεχωριστα σε οποια επαφη θελεις

 

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση πραγματικα σου ειμαι υπόχρεος (ασχετος με το htc) !!!!!!

Σε οτι αφορα την δευτερη ερωτηση εγω εκτος απο κολητους χωριζα τις επαφες σε ομαδες και εβαζα ηχο στην ομαδα και ξεμπερδευα εδω αν κρινω πρπει σε καθε επαφη μάλλον (λιγο σπαστικο δεν ειναι ) !!!!!!!!!

και παλι ευχαριστώ !!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση πραγματικα σου ειμαι υπόχρεος (ασχετος με το htc) !!!!!!

Σε οτι αφορα την δευτερη ερωτηση εγω εκτος απο κολητους χωριζα τις επαφες σε ομαδες και εβαζα ηχο στην ομαδα και ξεμπερδευα εδω αν κρινω πρπει σε καθε επαφη μάλλον (λιγο σπαστικο δεν ειναι ) !!!!!!!!!

και παλι ευχαριστώ !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Για της επαφες δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω οτι δεν μπορεις βαλης ηχο χωριστα σε καθε ομαδα....τουλαχιστον δεν βρηκα εγω καποια τετοια ρυθμηση...σιγουρα ομως περνει καθε επαφη οτι ηχο θελεις απο ολα τα τραγουδια που εχεις στη microSD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,παιδιά!Είμαι νέος στο forum και προσανατολίζομαι να αγοράσω το desire s.Οι ερωτήσεις μου είναι 2:

α. Για ποιους λόγους να το πάρω;

β. Το έχω βρει φθηνότερα σε ένα ηλεκτονικό κατάστημα.Αξίζει να το αγοράσω ή παίζω με την τύχη μου για τυχόν προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε,ακριβως το ιδιο προβλημα εχω παθει.δοκιμασα τα παντα και δεν εγινε κατι.ελπιζω το δικο σου να επανελθει.δυστυχως εγω οδευω προς service και φοβαμαι πως θα πληρωσω για κινητο ενος μηνα κερατιατικα.ελπιζω τουλαχιστον να πιασει η εγγυηση μου στην ελλαδα.

 

φιλε μου εχεις επικοινωνησει με την htc να ρωτησεις τι γινετε??? προσπαθω εδω κ 2 μερες κ η γραμμη μετα το ηχογραφημενο μηνυμα ειναι νεκρη......φανταζομαι λογω της χθεσινης αργιας κ σημερα σαββατο......

οσον αφορα τα κερατιατικα ακομα κ να καλυπτει η εγγυηση εγω δεν θα γλυτωσω κ την courrier καθως μενω σε νησι......

να πω την αληθεια ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω htc κ ειναι η δευτερη φορα που με ταλαιπωρει.......την πρωτη ειχα αγορασει το touch 2 κ μου το αντικατεστησαν 2 φορες επειδη εβγαζε προβλημα στο δεκαπενθημερο.....

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι μετα την αναβαθμιση σταματησε το αναμοσβημα της οθονης οταν ειναι κλειδωμενο.Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος;

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κατεβασε απο το market εναν file manager και θα βλεπεις οτι εχεις μεσα στην καρτα microSD(εγω χρησημοποιω τον linda manager λογο του οτι στελνει οτι θελεις μεσω bluetouth...αλλα ειναι καλοι και αλλοι οπως ο ES manager)

Οσο για της επαφες μπορεις να βαλης ηχο ξεχωριστα σε οποια επαφη θελεις

 

Astro file manager, πάνω από 17 εκατομμύρια downloads, φυσικά στέλνει και μέσω bluetooth, έχει και samba module οπότε μπορώ να τραβάω αρχεία και μέσω wifi από το pc μου.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ποια Rom πιστεύετε ότι είναι ποιο σταθερή και γρήγορη για να βάλω: Hyperion V2.0 Sense 3.0 GB 2.3.5 ή Saga3D v3.0 (Desire S official Sense 3.0);
Link to comment
Share on other sites

Η official είναι η καλύτερη!!!!

 

Εχεις δοκιμασει και τις αλλες?? Το ρωταω καλοπροαιρετα διοτι κι εγω εκανα την official αναβαθμιση αλλα τρωγομαι να δοκιμασω και κατι αλλο που ισως να εχει καλυτερες επιδοσεις (πχ καλυτερη διαχειρηση μνημης)...

Link to comment
Share on other sites

Η official είναι η καλύτερη!!!!

 

η official είναι η καλύτερη .......η Saga3D v3.0 (Desire S official Sense 3.0) είναι πιο αργή την οποία είχα και από σήμερα είμαι με την official και εγώ RUU_Saga_S_HTC_Europe_2.10.401.5_signed_prerooted SENSE 3.0 με το hboot 6.98.1002 !:)

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ποια Rom πιστεύετε ότι είναι ποιο σταθερή και γρήγορη για να βάλω: Hyperion V2.0 Sense 3.0 GB 2.3.5 ή Saga3D v3.0 (Desire S official Sense 3.0);

 

hyperion για sense 3 και endymion για το 3.5

Την endymion εχω δουλεψει αρκετο καιρο απροβληματιστα χωρις κολληματα και την προτεινω χωρις επιφυλαξη. Εχει και τα επιπλεον rctweaks που δεν τα βρισκεις σε στοκ, και V6 Supercharger για να εχεις παντα μπολκιη μνημη στη διαθεση σου. ειναι uv(undervolted) για περισοοτερη μπαταρια και αν θες κανεις και oc εως 1,45 χωρις να ειναι απαραιτητο για τη ρομ (πχ για παιχνιδια)

να χρεισημοποιεις και τελευταιο radio, το gps κλειδωνει αμεσως! μαζι με το σημα και το wifi ολα μοιαζουν καλυτερα

Link to comment
Share on other sites

hyperion για sense 3 και endymion για το 3.5

Την endymion εχω δουλεψει αρκετο καιρο απροβληματιστα χωρις κολληματα και την προτεινω χωρις επιφυλαξη. Εχει και τα επιπλεον rctweaks που δεν τα βρισκεις σε στοκ, και V6 Supercharger για να εχεις παντα μπολκιη μνημη στη διαθεση σου. ειναι uv(undervolted) για περισοοτερη μπαταρια και αν θες κανεις και oc εως 1,45 χωρις να ειναι απαραιτητο για τη ρομ (πχ για παιχνιδια)

να χρεισημοποιεις και τελευταιο radio, το gps κλειδωνει αμεσως! μαζι με το σημα και το wifi ολα μοιαζουν καλυτερα

 

Ευχαριστω κι εγω για τις πληροφοριες που εδωσες...Να ρωτησω και κατι αλλο, σε περιπτωση που παμε σε αλλη rom υπαρχει πουθενα η official να την ξαναβαλουμε ή να κρατησουμε backup τη δικη μας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...