Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Power button

Για οσους δε λειτουργει το Power button κ δεν μπορουν να κλεισουν τη συσκευη μετα το Update, η λυση ειναι η επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις...Μετα ολα λειτουργουν κανονικα!!!

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μετά την αρχική χαρά..η γκρίνια....οι θολές φώτο σε εισερχόμενη κλήση παραμένουν!

 

Αυτό οφείλεται στο gmail, εκεί δεν είναι οι επαφές σου;

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό οφείλεται στο gmail, εκεί δεν είναι οι επαφές σου;

 

βασικα εχω δοκιμασει και απο το κινητο να τις αντιστοιχισω σε επαφες και απο το gmail.αλλα ναι συγχρονιζω με gmail

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω δοκιμασει και απο το κινητο να τις αντιστοιχισω σε επαφες και απο το gmail.αλλα ναι συγχρονιζω με gmail

 

Το gmail δεν αφήνει παραπάνω ανάλυση στις φωτογραφίες, ότι και αν βάλεις. Δεν είναι θέμα του τηλεφώνου...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν με την αναβάθμιση να άλλαξε το πόση ώρα χρειάζεται για να φορτίσει το κινητό ; Το έχω 2:30 ώρες τώρα και είναι ακόμη στο 87% ( το έβαλα να φορτίσει όταν ήταν 20 ) . Πριν μου έκανε ΠΑΝΤΑ λιγότερο από 2:30 ώρες και το συνέδεα κοντά στο 10%
Link to comment
Share on other sites

Το gmail δεν αφήνει παραπάνω ανάλυση στις φωτογραφίες, ότι και αν βάλεις. Δεν είναι θέμα του τηλεφώνου...

ξερουμε ποια ειναι η αναλυση που θελει το gmail?

EDIT Η ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΘΟΛΕΣ ΦΩΤΟ!!!

 

Anyone who had added contact pictures only to have them automatically resized and pretty much rendered useless, this is the guide which will help you maintain your GMail contacts, the ability to sync, and the ability to maintain a high resolution photo for caller ID as well as contact icon. NOTE: This is for static images selected for contacts and has not been tested for Facebook linked contacts.

 

STEP 1: If you have contacts in your phone, export them to your SD Card into a .Vcard file (this can be done though the phone and it is always good to back them up anyway) Delete all contacts on the phone under your "Phone" account but leave the ones under the "Google" account.

 

STEP 2: Log into your GMail account and go to Contacts. Remove all photos which are stored in your GMail contacts online as these are the bad ones which have already been resized. You can remove them by clicking on the photo and then selecting No Photo/Remove Photo. Export your Google contacts to a .Vcard file and name it "Google Contacts" or whatever you prefer.

 

Step 3: With all of the bad photos removed, gather your high res contact photos and place them into a folder (I made one called "Contact Pictures) and transfer that folder to your phones SD Card.

 

STEP 4: Now on your phone, Go to People>Menu>View and select "Phone" and you should see no contacts in the list other than your personal contact card.

 

STEP 5: Create a new "Phone" contact for each person who has a photo and name the new contact exactly the same as it appears in your Google GMail account. Add their photo through the gallery (you can stretch the green square to fit your image). DO NOT add any of the phone numbers or info into the Phone contacts, ONLY photos. Now back up your Phone contacts to your SD card by creating a .Vcard file and name it "Phone Contacts" or whatever you prefer. You should now have two separate .Vcard files, one with all of your contacts and all info, and one for each individual who has a photo.

 

STEP 6: Under View, now check off both "Google & Phone" so that ALL contacts on the phone show. You will now have a duplicate for each contact with a photo. Select either one of the duplicate entries and at the top right corner will be a button which says "Link." Link the contacts together and you now have a high resolution contact photo for your contacts and no duplicate entry and the high resolution photo will stick even after the phone syncs your contacts (since there is no photo stored for the contact under Google, there is no photo for Google to mess up) Repeat for all other photo contacts.

 

ΔΟΥΛΕΥΕΙ 100%!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν με την αναβάθμιση να άλλαξε το πόση ώρα χρειάζεται για να φορτίσει το κινητό ; Το έχω 2:30 ώρες τώρα και είναι ακόμη στο 87% ( το έβαλα να φορτίσει όταν ήταν 20 ) . Πριν μου έκανε ΠΑΝΤΑ λιγότερο από 2:30 ώρες και το συνέδεα κοντά στο 10%

 

οταν λες οτι ειναι στο 87% κολλαει εκει για καμποση ωρα ή απλα φορτιζει πιο αργα αλλα γραμικα?

το παρακολουθεις με battery monitor widget?

η δικια μου μπαταρια φορτιζει κανονικα μεχρι το ~80% και μετα κανει καμια ωρα για να παει το 100%.

σκεφτομαι να παρω νεα μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Nα αλλάξεις μπαταρία για ποιο λόγο;. Τελειώνει γρήγορα ;. Γιατί μακάρι το EVO που έχω να φόρτιζε σε 5 ώρες και να κρατούσε όπως στο Desire S :(
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν με την αναβάθμιση να άλλαξε το πόση ώρα χρειάζεται για να φορτίσει το κινητό ; Το έχω 2:30 ώρες τώρα και είναι ακόμη στο 87% ( το έβαλα να φορτίσει όταν ήταν 20 ) . Πριν μου έκανε ΠΑΝΤΑ λιγότερο από 2:30 ώρες και το συνέδεα κοντά στο 10%

 

και το δικο μου τα ιδια...θα δοκιμασω φορτιση με κλειστο κινητο...κατα τα αλλα το εργαλειο εγινε αρκετα διαφορετικο και ευχαριστο:D

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

οταν λες οτι ειναι στο 87% κολλαει εκει για καμποση ωρα ή απλα φορτιζει πιο αργα αλλα γραμικα?

το παρακολουθεις με battery monitor widget?

η δικια μου μπαταρια φορτιζει κανονικα μεχρι το ~80% και μετα κανει καμια ωρα για να παει το 100%.

σκεφτομαι να παρω νεα μπαταρια

 

γιατι ν´αλλαξεις μπαταρια???κι εμενα αργει κατα τον ιδιο τροπο στην φορτιση αλλα μου εχει δωσει την αισθηση οτι κραταει πιο πολυ.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

οταν λες οτι ειναι στο 87% κολλαει εκει για καμποση ωρα ή απλα φορτιζει πιο αργα αλλα γραμικα?

το παρακολουθεις με battery monitor widget?

η δικια μου μπαταρια φορτιζει κανονικα μεχρι το ~80% και μετα κανει καμια ωρα για να παει το 100%.

σκεφτομαι να παρω νεα μπαταρια

 

ακούστε το κουφό , χθές αφού έφτασε σχεδόν στις 3 ώρες φόστιση και ήταν ακόμη στο 89-90 %, βαρέθηκα και το έβγαλα. Το ανοίγω σήμερα και μου γράφει ότι είανι φορτσμένο 100% :blink:

Σαν πρόγραμμα έχω το battery indicator pro . Επίσης όταν το έβγαλα χθές και έδειχνε ότι είναι στο 89% πάνω δεξιά το led ήταν πορτοκαλί ( γίνετε πράσινο όταν φορτίσει ), δηλαδή δεν έιχε φορτίσει

Link to comment
Share on other sites

δειτε αυτη τη φωτό για το πως φορτιζει η μπαταρια.

παλια φορτιζε σε 2 ωρες ακριβως και ανεβαινε γραμμικα απ οτο 0 στο 100%.

τωρα κανει αυτα τα κολπα, παει στο 80κατι και μετα κανει μια ωρα να φτασει στο 100. οταν ειναι στο 80% αν κανω restart σε recovery μου δειχνει οτι ειναι 100%.

η μπαταρια οντως εχει φορτισει γιατι αυτο φαινεται οχι απο το ποσοστο % που δειχνει το κινητο αλλα απο τη ενδειξη 4210mV

αυτο εχει συμβει με ολες τις rom που εχω δοκιμασει αλλά δεν μπορω να θυμηθω ποτε ξεκινησε.

τελος παντων μια καινουργια μπαταρια κανει 20Ε στο amazon και η εγγυηση της ειναι 6 μηνες οποτε της δικιας μου εχει μαλλον λήξει, μπορει και να παρω μια για δοκιμη και καβατζα.

 

γιατι ν´αλλαξεις μπαταρια???κι εμενα αργει κατα τον ιδιο τροπο στην φορτιση αλλα μου εχει δωσει την αισθηση οτι κραταει πιο πολυ.

 

Πραγματικά κι εγώ πιστεύω ότι τώρα φορτίζει πιο αργά και η διάρκεια της μπαταρίας είναι ίδια,δηλαδή πάρα πολύ καλή,όπως πρώτα. Μας έπρηξαν ότι δεν μπορεί να πάρει το sense3 γιατί δεν είναι διπύρινο αλλά τελικά έγινε κι αυτό.Έπρεπε να πουλήσουν το διπυρινό της ειδικά όταν την έκραζαν για τη ram που είχε,λες και όλοι θα ήξεραν να την εξαντλήσουν... Τελικά αυτή η εταιρεία έχει μέλλον γιατί όσο κι αν αργει υποστηρίζει .......

 

το κιντηο ειναι πολυ ΚΑΛΟ! διαβαστε προβληματα που βγαζουν αλλες εταιριες. εδω μονο το θεμα με το φτηνο τσιπακι της samsung εχει παρουσιαστει. οθονη, μπαταρια, σχεδιασμος, UI, μνημη, επεξεργαστης ολα σε καλο επιπεδο.

ακομα και sense 3.5 τρεχει χωρις να ιδρωσει και να εισαι σιγουρος οτι θα τρεξει και icecreamsandwich χαλαρα ειτε μξε τον ενα τροπο (htc) είτε με τον άλλο (xda):D

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι μπηκε η δαχειριση εργασιων με ευκολοπροσβασιμη εφαρμογη???μηπως δεν κανει καλη διαχειριση ραμ απο μονο του και πρεπει να κλεινουμε χειροκινητα???τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο???
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις γιατι μπηκε η δαχειριση εργασιων με ευκολοπροσβασιμη εφαρμογη???μηπως δεν κανει καλη διαχειριση ραμ απο μονο του και πρεπει να κλεινουμε χειροκινητα???τις εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο???

 

οπως λες κι εσυ ειναι πλεον ευκολοπροσβασιμη. μπορεις να ελεγχεις τις εφαρμογες που τρεχουν και ετσι και την καταναλωση μπαταριας. το android κλεινει αλλωστε εφαρμογες μονο του

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρηση οτι μετα τυην αναβαθμηση (δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο) οτι οταν με περνουν τηλεφωνο ή παιρνω εγω...ενω εγω τους ακουω κανονικα οι αλλοι δεν με ακουνε ..οποτε τερματιζουν την κληση....στο καπακι που ξαναπροσπαθουμε μηλαμε πλεον κανονικα....

Μετα την αναβαθμηση μου εχει τυχη μερικες φορες...ισχυει και σε κανεναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ενεργοποιησα για πρωτη μου φορα συνδεση του κινητου με internet μεσω δικτυων κινητης τηλεφωνιας με προπληρωμενο ογκο 100ΜΒ και σαν...νεουλη θελω βοηθεια.

 

Αν εχω ανοιχτο το wifi το κινητο θα συνδεεται πρωτα με wifi αν υπαρχει διαθεσιμο και αν δεν βρισκει μεσω δικτυου κινητης ?

 

Μηπως πρεπει να εχω απενεργοποιημενο το κουτακι για δικτυα κινητης και να το ενεργοποιω καθε φορα που δεν θα βρισκω ανοιχτο wifi ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρηση οτι μετα τυην αναβαθμηση (δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο) οτι οταν με περνουν τηλεφωνο ή παιρνω εγω...ενω εγω τους ακουω κανονικα οι αλλοι δεν με ακουνε ..οποτε τερματιζουν την κληση....στο καπακι που ξαναπροσπαθουμε μηλαμε πλεον κανονικα....

Μετα την αναβαθμηση μου εχει τυχη μερικες φορες...ισχυει και σε κανεναν αλλο?

 

Μου τύχαινε πριν, τυχαίνει και τώρα. Είναι θέμα παρόχου. Στην αναβάθμιση αυτή το radio δεν άλλαξε.

 

Αν εχω ανοιχτο το wifi το κινητο θα συνδεεται πρωτα με wifi αν υπαρχει διαθεσιμο και αν δεν βρισκει μεσω δικτυου κινητης ?

 

Μηπως πρεπει να εχω απενεργοποιημενο το κουτακι για δικτυα κινητης και να το ενεργοποιω καθε φορα που δεν θα βρισκω ανοιχτο wifi ?

 

Ευχαριστω.

 

Ακριβώς. Δίνει προτεραιότητα στο wifi και μετά "καταφεύγει" στο 3G. Άφηνε και τα δύο ενεργοποιημένα και άστο να αποφασίζει μόνο του!

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μολις ενεργοποιησα για πρωτη μου φορα συνδεση του κινητου με internet μεσω δικτυων κινητης τηλεφωνιας με προπληρωμενο ογκο 100ΜΒ και σαν...νεουλη θελω βοηθεια.

 

Αν εχω ανοιχτο το wifi το κινητο θα συνδεεται πρωτα με wifi αν υπαρχει διαθεσιμο και αν δεν βρισκει μεσω δικτυου κινητης ?

 

Μηπως πρεπει να εχω απενεργοποιημενο το κουτακι για δικτυα κινητης και να το ενεργοποιω καθε φορα που δεν θα βρισκω ανοιχτο wifi ?

 

Ευχαριστω.

 

 

 

 

Ακριβώς. Δίνει προτεραιότητα στο wifi και μετά "καταφεύγει" στο 3G. Άφηνε και τα δύο ενεργοποιημένα και άστο να αποφασίζει μόνο του!

 

Ευχαριστω πολυ .Αν το ασυρματο δικτυο ειναι προστατευμενο με κωδικο που δεν ειναι αποθηκευμενος τι θα κανει το κινητο ? Θα μου ζητησει κωδικο ή θα συνδεθει μεσω κινητης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ενεργοποιησα για πρωτη μου φορα συνδεση του κινητου με internet μεσω δικτυων κινητης τηλεφωνιας με προπληρωμενο ογκο 100ΜΒ και σαν...νεουλη θελω βοηθεια.

 

Αν εχω ανοιχτο το wifi το κινητο θα συνδεεται πρωτα με wifi αν υπαρχει διαθεσιμο και αν δεν βρισκει μεσω δικτυου κινητης ?

 

Μηπως πρεπει να εχω απενεργοποιημενο το κουτακι για δικτυα κινητης και να το ενεργοποιω καθε φορα που δεν θα βρισκω ανοιχτο wifi ?

 

Ευχαριστω.

εχω το ιδιο προγραμμα και να σε πληροφορησω οτι δεν ειναι για πολλα-πολλα...κατα την γνωμη μου να τα εχεις ολα κλειστα για καταναλωση μπαταριας πρωτιστως και οταν θελεις να συνδεθεις πρατεις αναλογα των διαθεσιμων δικτυων,τουλαχιστον αυτο κανω εγω που δεν εχω αναγκη συνεχομενης ενημερωσης email η οτιδηποτε αλλης...

Edited by tarif16nikos
ορθογραφια
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο προγραμμα και να σε πληροφορησω οτι δεν ειναι για πολλα-πολλα...κατα την γνωμη μου να τα εχεις ολα κλειστα για καταναλωση μπαταριας πρωτιστως και οταν θελεις να συνδεθεις πρατεις αναλογα των διαθεσημων δικτυων.

 

Ευχαριστω.Το φανταζομαι τι δεν θα ειναι για πολλα πολλα και θελω να αποκλεισω την ...κατα λαθος συνδεση με δικτυα κινητης χωρις αν γινεται βεβαια να επιλεγω και αποεπιλεγω το σχετικο κουτακι καθε φορα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

θυμαστε που γκρινιαζα για την μπαταρια ετσι?μετα την αναβαθμιση ειμαι 12μιση ωρες μετα την φορτιση με ολη την ωρα ανοιχτο wifi μια ωρα αναμενη οθονη και 10 λεπτα κλησεις και ειναι στο 87%.πριν την αναβαθμιση θα ηταν γυρω στο 70%!
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε η αυτονομία?! Άντε να έρθει και στους υπόλοιπους, με εχει φάει η περιέργεια!!! Από τις ρυθμίσεις ->σχετικά με το τηλέφωνο-> ενημερώσεις λογισμικού-> έλεγχος τώρα δεν την κάνατε?! Δεν κάνω κάτι λάθος,σωστά?!
Link to comment
Share on other sites

Βελτιώθηκε η αυτονομία?! Άντε να έρθει και στους υπόλοιπους, με εχει φάει η περιέργεια!!! Από τις ρυθμίσεις ->σχετικά με το τηλέφωνο-> ενημερώσεις λογισμικού-> έλεγχος τώρα δεν την κάνατε?! Δεν κάνω κάτι λάθος,σωστά?!
ετσι μου φαινεται!επειδη το εχω ψαξει πολυ με την μπαταρια θα κανω τις δοκιμες μου και θα σας πω σε λιγες μερες!ναι απο εκει γινεται η αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

ετσι μου φαινεται!επειδη το εχω ψαξει πολυ με την μπαταρια θα κανω τις δοκιμες μου και θα σας πω σε λιγες μερες!

Μόλις μπήκα να γράψω και εγώ πώς νιωθω ότι έχει βελτιωθεί η αυτονομία , με προλάβατε.

Πάντως και πριν για ένα πράγμα που ήμουν πολύ ευχαριστημένος ήταν η διάρκεια της μπαταρίας, τώρα τι πρέπει να είμαι που βελτιώθηκε και άλλο ? :D

Μπορεί να είναι και βλακεία αλλά, μήπως έχει σχέση το γεγονός ότι τώρα θέλει πιο πολύ ώρα να φορτιστεί ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...