Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εξαγωγή επαφών σε κάρτα sd και μετά εισαγωγή στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εξαγωγή επαφών σε κάρτα sd και μετά εισαγωγή στο κινητό.

 

η εξαγωγη ειναι σαν backup των επαφων?δηλαδη μετα απο hard reset μπορω εκτος απο το gmail να εχω και αυτην την λυση?

Link to comment
Share on other sites

και κάτι άλλο που παρατήρησα μόλις τώρα, ότα έχω τα handsfree ο ήχος της κλήσης είναι αισθητά μειωμένος, τόσο πολύ ώστε δεν ακούγεται. Αυτό πως το διορθώνω?
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

mou λέει εκτελούνται 264mb εμφανιση διαδ προσωρινής μνήμης 288mb αυτό όμως μεταβάλεται συνέχεια θα ήθελα μια επεξήγηση για να καταλάβω καλυτερα. σε ευχαριστώ
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι όσο και να ψάξεις στον file manager σου δε θα βρεις κάτι τέτοιο.....:)

 

δηλαδη εαν σβησω ενα sms,παπαλα χαθηκε δεν υπαρχει ενα σκαλοπατι πριν το οριστικο σβησιμο?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ελληνικο εορτολογιο που να ενσωματωνει τις γιορτες στο ημερολογιο το μαμισιο?οχι σε ξεχωριστο widget.

εαν οχι ποιο προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει ελληνικο εορτολογιο που να ενσωματωνει τις γιορτες στο ημερολογιο το μαμισιο?οχι σε ξεχωριστο widget.

εαν οχι ποιο προτεινετε?

 

Απευθύνσου στις εφαρμογές... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294249

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Άλλαξα την κάρτα μνήμης αφού πρώτα μετέφερα ότι είχε η παλαιοτερη στη καινουργια. Δυστηχώς όμως διαπίστωσα οτι δεν εμφανίζονται οι χάρτες απο τη σχετική εφαρμογή παρόλο που σαν αρχεία τα βλέπω στη καινούργια κάρτα (μέσω file manager). Καμία ιδέα πως να το αντιμετωπίσω?
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς τίποτα και με την επανεκινηση. Μάλλον θα εγκαταλείψω την προσπάθεια και θα κατεβάσω κάποιο πρόγραμα πλοήγησης με νέους χάρτες. Έχετε κάποιο να προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

thanks! είχες δίκιο. 'Ετρεξα το αρχείο απο το file και τους εμφάνισε ξανά! Ποιο Πρόγραμμα πλόηγησης προτεινεις για τους εγξατεστημένους χάρτες?
Link to comment
Share on other sites

σημερα ανακάλυψα πως πέθανε η θύρα usb στο DS μου!! :cry::cry:

 

δεν δουλεύει το καλώδιο αν το συνδέσω στο pc, ούτε άλλλο καλώδιο micro-usb, ούτε ο φορτιστής. καμία αντίδραση!

 

αύριο τηλέφωνο στην HTC και βλέπουμε... καμία ιδέα κανείς? και στο google δεν βρίσκω τίποτα σχετικό! πόσο γκαντέμης πια?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Βρήκα αυτό το κινητό σε καλή τιμή από Αγγλία. Μπορώ να το πάρω και να περάσω ελληνικά? Αν γίνετε να το κάνω είναι εύκολο?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ήδη το κινητό 3 ημέρες και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Κατά τις αρχικές ρυθμίσεις όρισα μόνο το wi fi ώς τρόπο σύνδεσης στο Internet και όχι τον πάροχο (Vodafone). Τώρα ωστόσω που θέλω να ενεργοποιήσω τη δυνατότητα σύνδεσης μέσω το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, πάωστις ρυθμίσεις, δίκτυα και επιλέγω δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά τίποτα. Μου ξεφεύγει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κατάστημα...

Λέει ότι είναι ξεκλειδωμένο...

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=13619

 

Και κάτι άσχετο από φωτογραφία πως πάει? Έχει κανένας λινκ για να δω κάποιες που βγήκαν με το κινητό αυτό? Μουσική μπορώ να ακούω απλά χωρίς τις βλακώδεις λίστες αναπαραγωγής. Να ανοίγω έναν φάκελο με τραγούδια που έχω ρίξει μέσα και να παίζει. Η με κάποιον άλλον απλό τρόπο....

Edited by a_christoforos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ήδη το κινητό 3 ημέρες και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Κατά τις αρχικές ρυθμίσεις όρισα μόνο το wi fi ώς τρόπο σύνδεσης στο Internet και όχι τον πάροχο (Vodafone). Τώρα ωστόσω που θέλω να ενεργοποιήσω τη δυνατότητα σύνδεσης μέσω το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας, πάωστις ρυθμίσεις, δίκτυα και επιλέγω δίκτυο κινητής τηλεφωνίας αλλά τίποτα. Μου ξεφεύγει κάτι?

 

Τσέκαρες το APN;

Link to comment
Share on other sites

to apn είναι κενό και πρέπει αν συμπληρώσω νέο.

http://androidgreece.gr/forum/viewtopic.php?f=5&t=130

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το κατάστημα...

Λέει ότι είναι ξεκλειδωμένο...

http://www.simplyelectronics.net/mainproduct.php?pid=13619

 

Η εγγύηση θα καλύπτει το κινητό στην Ελλάδα? Γενικά απ' όπου και αν αγοράσεις HTC στην Ευρώπη και το χρησιμοποιείς στην Ευρώπη σε καλύπτει πλήρες? (αντικατάσταση, σερβις κλπ)

ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ Η ΓΗ ΘΑ ΤΡΕΜΕΙ!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα καλύπτει το κινητό στην Ελλάδα? Γενικά απ' όπου και αν αγοράσεις HTC στην Ευρώπη και το χρησιμοποιείς στην Ευρώπη σε καλύπτει πλήρες? (αντικατάσταση, σερβις κλπ)

 

Το πολύ πολύ να το στείλω πίσω και να μου το κάνουν. Σε αυτά το παίζεις και λίγο. Δεν μπορείς να παίρνεις ένα κιν 100ευρώ πιο φθηνά και να θέλεις και άμεσο σέρβις. Όχι πως αν τα δώσεις θα έχεις άλλα λέμε τώρα. Πάμε παρακάτω στα υπόλοιπα μπορεί να μου απαντήσει κάποιος παρακαλώ; :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με σερφαρισμα με οπερα μινι για 2-3 ωρες χωρις wifi,κραταει 6-7 ωρες η μπαταρια,ειναι λογικο?.το εχω σε 3g και συγχρονισμο κλειστο.μονο καθε 30 λεπτα τσεκαρει για pop email

 

ps χρησιμοποιω το spb shell

 

EDIT widget μπαταριας που εχει το κινητο?

 

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

2-3 ώρες σερφάρισμα με 3g!! ;. Ίσως να είναι λογικό. Ποτέ δεν το δοκίμασα αυτό. Γενικά ξέρω ότι το κινητό έχει καλή αυτονομία μπαταρίας. Άνετα σε πάει 2 ημέρες. Το Spb , επειδή το έχω και εγώ δεν νομίζω ότι ρίχνει την μπαταρία. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να κλείσεις το 3g και δες η μπαταρίας πόσο σε πάει. Αν πάλι η διάρκεια της είναι μόνο μια ημέρα, τότε κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία, και το συζητάμε ξανά. Αλλά δοκίμασε πρώτα να είσαι χωρίς το 3g ανοιχτό . Για widget μπαταρίας είτε βρίσκεις από το μάρκετ, είτε από την ΗTC, μέσω της λήψης περισσοτέρων γραφικών στοιχείων.
Link to comment
Share on other sites

2-3 ώρες σερφάρισμα με 3g!! ;. Ίσως να είναι λογικό. Ποτέ δεν το δοκίμασα αυτό. Γενικά ξέρω ότι το κινητό έχει καλή αυτονομία μπαταρίας. Άνετα σε πάει 2 ημέρες. Το Spb , επειδή το έχω και εγώ δεν νομίζω ότι ρίχνει την μπαταρία. Αυτό που έχεις να κάνεις είναι να κλείσεις το 3g και δες η μπαταρίας πόσο σε πάει. Αν πάλι η διάρκεια της είναι μόνο μια ημέρα, τότε κάποια εφαρμογή σου τρώει μπαταρία, και το συζητάμε ξανά. Αλλά δοκίμασε πρώτα να είσαι χωρίς το 3g ανοιχτό . Για widget μπαταρίας είτε βρίσκεις από το μάρκετ, είτε από την ΗTC, μέσω της λήψης περισσοτέρων γραφικών στοιχείων.

 

δοκιμασα απο τη ληψη γραφικων στοιχειων αλλα μου λεει οτι δεν βρισκει την τοποθεσια η κατι τετοιο!ενω ενεργοποιημενες τις αντιστοιχες ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...