Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σας, κατέβασα από το market το skype. Δεν είδα πουθενά να μπορεί να κάνει βιντεοκλήση.

1.Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση γ αυτό; Κάποια έκδοση skype που να το υποστηρίζει;

2. Ή αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή (που να μπορείς να κάνεις login με το λογαριασμό skype) και να υποστηρίζει βιντεοκλήση;

 

Ευχαριστώωωω

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται προς το παρόν με κανέναν τρόπο. Υπάρχουν άλλες εφαρμογές πχ fring που υποστηρίζουν βιντεοκλήσεις, αλλά όχι στο δίκτυο της Skype.
Link to comment
Share on other sites

το 2in1 έχω και δουλεύει μία χαρά!

 

Τελεια!Σε ευχαριστω πολυ φιλε.

 

Καλησπέρα σας, κατέβασα από το market το skype. Δεν είδα πουθενά να μπορεί να κάνει βιντεοκλήση.

1.Γνωρίζει κάποιος κάποια λύση γ αυτό; Κάποια έκδοση skype που να το υποστηρίζει;

2. Ή αν υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή (που να μπορείς να κάνεις login με το λογαριασμό skype) και να υποστηρίζει βιντεοκλήση;

 

Ευχαριστώωωω

 

Ψαξε εδω.Σιγουρα εχει απαντηθει αλλα μιας και δεν εχω skype δεν θυμαμαι πως λεγεται η εφαρμογη για βιντεοκλησεις(νομιζω το fring)...Παντως σιγουρα η εφαρμογη Skype δεν κανει.

 

Edit:α τελικα απαντησε o vman.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

το 2in1 έχω και δουλεύει μία χαρά!

δουλεύει 1 χαρά αλλά όποτε αλλάζεις γραμμή θα πρέπει να ξαναβάζεις το google password σου.. το κανει για λόγους ασφαλείας μάλλον θεωρεί οτι άλλαξες sim

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η δόνηση χτυπάει για να καταλάβεις ότι πατήθηκε το κουμπί.

Γίνεται να απενεργοποιηθεί από τα Οπτικά σχόλια του μενού Ήχος.

Σε ευχαριστώ, αποκλείεται να το έβρισκα μόνος μου. Αν και είναι χρήσιμο το απενεργοποίησα έτσι ώστε να μην τρώει μπαταρία

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι πήρα την παρακάτω θηκη σιλικονης http://cgi.ebay.com/NEW-Blue-Soft-Gel-TPU-Skin-Case-Cover-HTC-Desire-S-/190531494086?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item2c5c8fe0c6

και παρατήρησα οτι το σήμα των δορυφόρων εοηρεάζεται οπως φαινεται απο το gps test ....πέφτει μέχρι και 7 % για κάθε δορυφόρο!!!

φυεικά επηρεάζεται και το σημα του wifi.....προς το χειρότερο.....:worry:

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό για θήκη σιλικόνης να επηρεάζει τα gps/wifi, αλλά ειδικά με τις θήκες του ταλίρου ένα παραπάνω... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει κανεις την υπηρεσια 2 in 1 της Cosmote;Ειναι συμβατη η συσκευη μας;

 

Ναι εγώ, μια χαρά παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι πήρα την παρακάτω θηκη σιλικονης http://cgi.ebay.com/NEW-Blue-Soft-Gel-TPU-Skin-Case-Cover-HTC-Desire-S-/190531494086?pt=AU_MobilePhoneAccessories&hash=item2c5c8fe0c6

και παρατήρησα οτι το σήμα των δορυφόρων εοηρεάζεται οπως φαινεται απο το gps test ....πέφτει μέχρι και 7 % για κάθε δορυφόρο!!!

φυεικά επηρεάζεται και το σημα του wifi.....προς το χειρότερο.....:worry:

 

Πέφτει λίγο το σήμα, αλλά σταματάει το death grip.... :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα 2σε 1.Ενα συμβολαιο κια ενα what's up.

 

δουλεύει 1 χαρά αλλά όποτε αλλάζεις γραμμή θα πρέπει να ξαναβάζεις το google password σου.. το κανει για λόγους ασφαλείας μάλλον θεωρεί οτι άλλαξες sim

 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Δεν εχω σκοπο να αλλαζω γραμμες.Δοξα το Θεο τα 1500 λεπτα του συμβολαιου μου φτανουν να τους περνω ολους.Στην 2η γραμμη εχω ενα what's up για να διευκολυνω τους what'supαδες! :lol:

 

Ναι εγώ, μια χαρά παίζει...

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Βασικα ενημερωθηκα πως δεν δουλευει και 100% αψογα.Δηλαδη στην δευτερη γραμμη μπορεις να δεχτεις κλησεις αλλα οχι μηνυματα.Ισχυει;

(ξερω πως κανονικα δεν επρεπε να τα ρωταω αυτα εδω αλλα στο thread της Cosmote αλλα με ενδιαφερει η συμβατοτητα της συσκευης.)

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το εκανα 2σε 1.Ενα συμβολαιο κια ενα what's up.

 

 

 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Δεν εχω σκοπο να αλλαζω γραμμες.Δοξα το Θεο τα 1500 λεπτα του συμβολαιου μου φτανουν να τους περνω ολους.Στην 2η γραμμη εχω ενα what's up για να διευκολυνω τους what'supαδες! :lol:

 

 

 

Ευχαριστω για την απαντηση.Βασικα ενημερωθηκα πως δεν δουλευει και 100% αψογα.Δηλαδη στην δευτερη γραμμη μπορεις να δεχτεις κλησεις αλλα οχι μηνυματα.Ισχυει;

(ξερω πως κανονικα δεν επρεπε να τα ρωταω αυτα εδω αλλα στο thread της Cosmote αλλα με ενδιαφερει η συμβατοτητα της συσκευης.)

το cosmote 2in1 έτσι δουλεύει σε όλες τις συσκευές. μπορείς να δεχτείς μηνύματα μονάχα από την ενεργή γραμμή. αυτό είναι το μοναδικό ελάττωμα του 2 σε 1. πάντως στο desire s δούλευει ακριβώς όπως και στις άλλες συσκευές με εξαίρεση το θέμα με τον κωδικό που σου είπα πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πέφτει λίγο το σήμα, αλλά σταματάει το death grip.... :worry::worry:

 

μεγάλη κουβέντα αυτή που είπες....

σχετικά τώρα με το gps έχω καθυστέρηση στο κλείδωμα των δορυφόρων....πλοήγηση και android μου φαίνεται......:X

νοσταλγω το tytnII και το Destinator7 όσο τίποτα άλλο .....

Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

μεγάλη κουβέντα αυτή που είπες....

σχετικά τώρα με το gps έχω καθυστέρηση στο κλείδωμα των δορυφόρων....πλοήγηση και android μου φαίνεται......:X

νοσταλγω το tytnII και το Destinator7 όσο τίποτα άλλο .....

 

Ειναι αναλογα το ποιο προγραμμα πλοηγησης εχεις.Καποια κλειδωνουν πιο γρηγορα,ενω καποια αλλα οχι.Αλλα γενικα η πλοηγηση στο Android δεν ειναι κι ο καλυτερος συνδυασμος οντως.

Οταν ειχα το HTC Diamond 2 κλειδωνε απιστευτα γρηγορα.Ειχε κι ενα προγραμματακι που κατεβαζες δεδομενα απο το ιντερνετ(με wifi το εκανα εγω) και για 7 μερες το κραταγε για να κλειδωσει την θεση σου σφαιρα!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

αν πάω με κριτήριο μοναδικο το πόσο γρήγορα "κλειδώνει¨" δορυφόρους σε ποιό πρόγραμμα να στραφώ σε πρώτη φάση δοκιμαστκά πάντα....?
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

μεγάλη κουβέντα αυτή που είπες....

σχετικά τώρα με το gps έχω καθυστέρηση στο κλείδωμα των δορυφόρων....πλοήγηση και android μου φαίνεται......:X

νοσταλγω το tytnII και το Destinator7 όσο τίποτα άλλο .....

 

Κατέβασε το GPSstatus (https://market.android.com/details?id=com.eclipsim.gpsstatus2&feature=search_result) και πρίν ανοίξεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης, ενεργοποίησε ήτε Wifi ήτε δεδομένα μέσω κινητής και τρέξε αυτό το προγραμματάκι. Μόλις ξεκινήσει, θα γράψει "GPS Assistance data downloaded".Περίμενε 10" -15" και μόλις εμφανίσει συντεταγμένες κλείσε το και άνοιξε το πρόγραμμα πλοήγησης που θες. Εγώ το κάνω πρίν ξεκινήσω από το σπίτι ή μεσω κινητής. Κατεβάζει μερικά bytes για και μετά θα κλειδώσει αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ όλα καλά και όλα ωραία με το τηλεφωνάκι όταν πάω να συγχρονίσω από το outlook, ενώ συγχρονίζει μια χαρά τις επαφές και τις όποιες αλλαγές έχουν γίνει στα ραντεβού υπάρχει πρόβλημα όταν προσπαθώ να κάνω την όποια τροποποίηση(ακόμα και να το σβήσω) από το outlook στο κινητό. Καμιά ιδέα? Μπας και το πρόγραμμα συγχρονισμού από την htc δεν είναι καλό και πρέπει να κατεβάσω κάποιο άλλο? Καμιά ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

αν πάω με κριτήριο μοναδικο το πόσο γρήγορα "κλειδώνει¨" δορυφόρους σε ποιό πρόγραμμα να στραφώ σε πρώτη φάση δοκιμαστκά πάντα....?

 

Να σου πω την αληθεια επειδη ο ιδιος ειμαι GPS(ημουν για χρονια οδηγος σε εταιρια) δεν πολυχρειαζομαι το GPS.Εχω βαλει μονο το Sygic Aura για τις σπανιες φορες που μπορει να το χρειαστωΣτο προηγουμενο Android μου δοκιμαστικα ειχα βαλει το Ndrive,Navigon και Aura και ειδα πως το Aura αργουσε περισσοτερο απο τα αλλα να κλειδωσει.Μια πολυ καλη που και χρησιμοποιω ειναι αυτο που προτεινει ο grandros.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση αν και γενικού android περιεχομένου.

 

Πως γίνεται το πληκτρολόγιο να είναι πάντα κεφαλαία και να μην γυρίζει σε μικρά μετά το πρώτο γράμμα.

Έχω βρει ότι αν πατήσει το swift 2 φορές τα συγκρατεί κεφαλαία αλλά θέλω να είναι μονίμως έτσι.

 

Πατας το shift και το κρατας πατημενο. Εμφανιζεται μια παυλα που υποδηλωνει οτι ειναι μονιμα κεφαλαια. Αυτο ψαχνεις;

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω ολο το forum/site..και μολις χθες ειδα στο buy&sell..αρκετοι πουλανε το DS τους...και σε πολυ χαμηλες..τι φαση??
Link to comment
Share on other sites

παρακολουθω ολο το forum/site..και μολις χθες ειδα στο buy&sell..αρκετοι πουλανε το DS τους...και σε πολυ χαμηλες..τι φαση??

 

Τι να σε πω...εγω ειμαι υπερευχαριστημενος παντως..

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια επειδη ο ιδιος ειμαι GPS(ημουν για χρονια οδηγος σε εταιρια) δεν πολυχρειαζομαι το GPS.Εχω βαλει μονο το Sygic Aura για τις σπανιες φορες που μπορει να το χρειαστωΣτο προηγουμενο Android μου δοκιμαστικα ειχα βαλει το Ndrive,Navigon και Aura και ειδα πως το Aura αργουσε περισσοτερο απο τα αλλα να κλειδωσει.Μια πολυ καλη που και χρησιμοποιω ειναι αυτο που προτεινει ο grandros.

 

εβαλα το sygic aura αλλά δεν ανοιγει...... μονο μια φορα ετρεξε και αυτο μόνο σε landscape

????

Edited by micdoc
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

Αν πατε ρυθμισεις->σχετικα με το τηλεφωνο->ενημερωσεις λογισμικου και ελεγχος τωρα θα δειτε οτι βγηκε καινουρια ενημερωση.Ειναι ευκολο οποιος την κανει να μου πει τι αφορα αυτη η ενημερωση;

Ειμαι s-off και root και δεν θελω να συμβει τιποτα.

Ευχαριστω!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...