Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα μετα απο καιρο στην παρεα του htc desire s.

Λογω του οτι απο σημερα παιζω με συνδεση και δεν γνωριζω τι γινεται με τις εξορισμου συνδεσεις που πραγματοποιει στο ιντερνετ το κινητο, μηπως ξερει κανεις τι να απενεργοποιησω για να εχω τον ελεγχο των χρεωσεων και να ενεργοποιω οταν εγω θελω να χρεωθω κατ' αναγκη μονο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα μετα απο καιρο στην παρεα του htc desire s.

Λογω του οτι απο σημερα παιζω με συνδεση και δεν γνωριζω τι γινεται με τις εξορισμου συνδεσεις που πραγματοποιει στο ιντερνετ το κινητο, μηπως ξερει κανεις τι να απενεργοποιησω για να εχω τον ελεγχο των χρεωσεων και να ενεργοποιω οταν εγω θελω να χρεωθω κατ' αναγκη μονο?

 

Πρώτα πρέπει να σταματήσεις τον συγχρονισμό facebook, gmail, twitter ktl ktl Ύστερα δες τι εφαρμογές έχεις βάλει που χρειάζονται ιντερνετ για να σου παρουσιάσουν δεδομένα.. π.χ. pulse... και κλείσε το συγχρονισμό τους!

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου.Αλλά η υπερτιμολόγηση μας κάνει δυστυχώς να στραφούμε σε λύσεις τύπου e-cell.Tην στιγμή που τα περισσότερα ελληνικά μαγαζιά και ίδιως τα επώνυμα την συγκεκριμενη συσκευή την έχουν στα 499 υπάρχει 1 μαγάζι(έστω του εξωτερικού) που το έχει στα 360κάτι...Διαφορά μεγάλη.

 

Μην ξεχνάτε πως η Ελλάδα έχει 23% φόρο και μεγάλα τέλη εκτελονισμού σε σχέση με το e-cell που μπορεί να μην τα εισάγει καν... αλλά και η φορολογία στην αγγλία είναι μικρότερη...

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Mην βάλετε ακόμα το Spb Mobile Shell 3D στο Desire S. To έχω αγοράσει, και το είχα βάλει στο DHD . Όποιος θέλει πληροφορίες μπορώ να του δώσω

 

Εγω θαθελα πληροφοριες παρακαλω.Στειλε μου και πμ αν θελεις

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαραιτητο να κλισει Ολους τους συγχρονισμους... απλα πας.... ρυθμισεις-> ασυρματα δικτυα-> Δικτυο κινητης τηλεφωνιας. και το ξεκλικαρεις...οποτε θες ιντερνετ το κλικαρεις παλι και παει λεγοντας!! :)
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαραιτητο να κλισει Ολους τους συγχρονισμους... απλα πας.... ρυθμισεις-> ασυρματα δικτυα-> Δικτυο κινητης τηλεφωνιας. και το ξεκλικαρεις...οποτε θες ιντερνετ το κλικαρεις παλι και παει λεγοντας!! :)

 

ΑΝ κάνει ΜΟΝΟ αυτό, τότε κάθε φορά που θα το ανοίγει θα χρεώνεται για data που δεν θέλει.. Οπότε ας κάνει και αυτό που πρότεινα εγώ, και αυτό που πρότεινες εσυ για να λύσει μια και καλή το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελα ντε...Σωστα!

Ποιο προγραμμα πλοηγησης χρησιμοποιειτε εσεις;Βασικα με ποιο εισαστε περισσοτερο ευχαριστημενοι.Δεν εννοω χαρτες,αλλα κολληματα προγραμματος,ποση ωρα κανει να κλειδωσει δορυφορους κτλ.

Εγω με Sygic Aura που χρησιμοποιω κανει μεχρι 30" να κλειδωσει αλλα μετα χρειαζεται και λιγο χρονο για να βρει την θεση μου.Χανει λιγο συχνα το σημα αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει δημιουργησει καποιο σοβαρο προβλημα και πιστευω λειτουργει σχετικα καλα.

 

Για προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το htc likes/hub τα εχετε ενεργοποιησει??

 

Εγω ναι.Το HTC Hub ειναι για να κατεβαζεις wallpapers,themes,widgets κτλ. της HTC και το HTC likes χρησιμοποιει αγαπημενες εφαρμογες απο το μαρκετ(ή κατι τετοιο).Δεν τα χρησιμοποιω ομως να σου πω την αληθεια.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε πανο!! θα το ενεργοποιησω και γω το hub...γιατι και ποιο πανω μου αναφερε ενα παιδι..για ενα widget για το ποσοστο τις μπαταριας!! :)
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε πανο!! θα το ενεργοποιησω και γω το hub...γιατι και ποιο πανω μου αναφερε ενα παιδι..για ενα widget για το ποσοστο τις μπαταριας!! :)

 

εχει κανεις βαλει task killer ? υπαρχει λογος και αν δημηουργει καμμια δυσλητουργια γιατι τι νεο android βλεπω οτι με μερικα appς τρωει φρικη

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχει κανεις βαλει task killer ? υπαρχει λογος και αν δημηουργει καμμια δυσλητουργια γιατι τι νεο android βλεπω οτι με μερικα appς τρωει φρικη

 

Σε γενικές γραμμές δεν ενδείκνυται σε αυτό το λειτουργικό η χρήση task killer. Εντούτοις, με σωστή χρήση, μερικές φορές φέρνει θετικά αποτελέσματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω, γιατί να προτιμήσει κάποιος να αγοράσει το desire S σε σχέση ακόμη και με το πρώτο samsung galaxy s.

Κοστίζει γύρω στα 500 ευρώ δεν έχει κάποια super οθόνη, ούτε είναι διπύρηνο. Δεν είναι κάπως υπερκοστολογημένο ? Θέλω να πώ τι το καλό έχει τo htc έναντι των άλλων ?

 

Σημείωση: δεν έχω ιδέα από smartphones , απλά τώρα σκέφτομαι να αγοράσω

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω κατι...εκει που εχει τον καταμερισμο για το που ξοδευεται η ενεργεια της μπαταριας,ποσο ποσοστο σας δειχνει οτι ξοδευει η οθονη?

Εμενα μου δειχνει 50%

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω, γιατί να προτιμήσει κάποιος να αγοράσει το desire S σε σχέση ακόμη και με το πρώτο samsung galaxy s.

Κοστίζει γύρω στα 500 ευρώ δεν έχει κάποια super οθόνη, ούτε είναι διπύρηνο. Δεν είναι κάπως υπερκοστολογημένο ? Θέλω να πώ τι το καλό έχει τo htc έναντι των άλλων ?

 

Σημείωση: δεν έχω ιδέα από smartphones , απλά τώρα σκέφτομαι να αγοράσω

 

Αν δεν σε ενοχλουν οι 4" της οθονης που για τα δικα μου κριτηρια ειναι πολυ μεγαλο,και τα πλαστικα του τοτε ναι για μενα πηγαινε στο Galaxy S.Δεν εξιζουν τα 100 ευρω παραπανω(μιλαω για τιμες του Πλαισιο).

Καλυτερα ομως την ιδια απορια στους Διαξιφισμους. :)

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά να ρωτήσω, γιατί να προτιμήσει κάποιος να αγοράσει το desire S σε σχέση ακόμη και με το πρώτο samsung galaxy s.

 

Τέτοιες συζητήσεις αποκλειστικά στους Διαξιφισμούς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα πλοήγησης πού είναι προεγκατεστημένο και για διάρκεια ενος μήνα ποιο είναι ? το route 66 maps+ navigation???? Edited by micdoc
Huawei Honor 6 H60-L04 B 521 root
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω, γιατί να προτιμήσει κάποιος να αγοράσει το desire S σε σχέση ακόμη και με το πρώτο samsung galaxy s.

Κοστίζει γύρω στα 500 ευρώ δεν έχει κάποια super οθόνη, ούτε είναι διπύρηνο. Δεν είναι κάπως υπερκοστολογημένο ? Θέλω να πώ τι το καλό έχει τo htc έναντι των άλλων ?

 

Σημείωση: δεν έχω ιδέα από smartphones , απλά τώρα σκέφτομαι να αγοράσω

Αν καποιος θελει android συσκευη κατω απο τις 4" το desire s ειναι η καλυτερη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το τζαμάκι της κάμερας είναι πιο ανθεκτικό από εκείνο του Desire? Το ρωτάω γιατί στο Desire το τζαμάκι ερχόταν σε επαφή με την επιφάνεια όπου άφηνες το κινητό και σε λίγο καιρό θάμπωνε. Αυτό του Desire S απ' ότι είδα βυθίζεται ελάχιστα πιο μέσα από τον δακτύλιο (κάπου 1 χιλ.) άρα δεν έρχεται σε επαφή με επιφάνειες. Έχει κάποιος γρατσουνήσει τον φακό; Ελπίζω να είναι ανθεκτικό γιατί δεν αντικαθίσταται τόσο εύκολα όπως στο Desire :worry: Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια γρήγορη απορία, Στην οικογένεια έχω 2 Desire S.. Στο ένα μου εφανίζει στο μενου το "AMAZON MP3" ενώ στο άλλο όχι.. Άχρηστη εφαρμογή για την Ελλάδα. αλλά με έχει τρελάνει το γιατί!
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια γρήγορη απορία, Στην οικογένεια έχω 2 Desire S.. Στο ένα μου εφανίζει στο μενου το "AMAZON MP3" ενώ στο άλλο όχι.. Άχρηστη εφαρμογή για την Ελλάδα. αλλά με έχει τρελάνει το γιατί!

 

Το ένα ελληνικό και το άλλο ευρωπαικό;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Το τζαμάκι της κάμερας είναι πιο ανθεκτικό από εκείνο του Desire? Το ρωτάω γιατί στο Desire το τζαμάκι ερχόταν σε επαφή με την επιφάνεια όπου άφηνες το κινητό και σε λίγο καιρό θάμπωνε. Αυτό του Desire S απ' ότι είδα βυθίζεται ελάχιστα πιο μέσα από τον δακτύλιο (κάπου 1 χιλ.) άρα δεν έρχεται σε επαφή με επιφάνειες. Έχει κάποιος γρατσουνήσει τον φακό; Ελπίζω να είναι ανθεκτικό γιατί δεν αντικαθίσταται τόσο εύκολα όπως στο Desire :worry:

 

Ειναι λιγο δυσκολο να το γρατζουνισεις αλλα γενικα λογω unibody ειναι και δυσκολο να αλλαχτει οτι γρατζουνιστει.Οποτε λιγο προσοχη.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δεν εμφανίζεται σε αυτό που έχω κάνει ρεσετ μια φορά πάντως, οπότε μπορεί να φταίει κι αυτό.. και τα 2 ελληνικά είναι (νομίζω - ελληνικά γράφουν τα κουτιά).. πάντως το Amazon MP3 υπάρχει και στα δύο στο μενού της διαχείρισης εφαρμογών, απλά στο ένα δεν εμφανίζεται στο κεντρικό μενού..σε εσάς υπάρχει η εφαρμογή? Edited by Nomader
Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν χρησιμοποιουν τον HTC Launcher δοκιμαστε τον τελευταιο ADW Launcher EX.

Ειναι απιστευτο το ποσο γρηγορη ειναι ακομα και με live wallpaper.Κανενας Launcher δεν παει τοσο γρηγορα και smooth με live wallpaper.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...