Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν αλλαξε κατι με το νεο market αλλα μολις τωρα με αφησε να αγορασω απο το κινητο με ελληνικο μενου...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες!! Καλη χρονια!!

Απλα μια γρηγορη ερωτησουλα... ποση μνημη δινει ελευθερη το desire S απο τα 1,1gb εσωτερικης που εχει? Ρωταω γιατι με το wildfire S την πατησα (αντι για 512 ειχα 110 περιπου) και τωρα που το αλλαζω, μην εχω παλι τα ιδια... Αλλιως να κανουμε οικονομια για κανενα sensation!!

Link to comment
Share on other sites

Αν θελησουμε να δωσουμε σε αλλον το κινητο χωρις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μπορουμε να διαγραψουμε τον λογαριασμο gmail που φτιαξαμε στην αρχη και ο νεος κατοχος να φτιαξει δικο του ?

 

Ευχαριστω.

 

Όχι Γιάννη, δεν γίνεται αυτό. Δεν τη γλυτώνεις την επαναφορά αν θέλεις να αλλάξεις gmail account.

 

Οταν παμε Ρυθμισεις/λογαριασμοι και συγχρονισμος/google

υπαρχει επιλογη καταργηση λογαριασμου .Απο εκει δεν γινεται ??

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια μόλις παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και ζητώ την βοήθεια. Έβγαλα την κάρτα sim και την ανατοποθέτησα από τότε όταν πηγαίνω να ανοίξω το τηλέφωνο με βγάζει [εισαγωγή κωδικού πρόσβασης] δεν μπορώ να το διαγράψω και όταν θέλω να κατεβάσω από το android market μου γράφει μετά την ΛΗΨΗ οταν πηγαίνει να το εγκαταστήσει [άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής 110] και δε κατεβάζει τίποτα τι μπορώ να κάνω στην αρχική οθόνη το τριγωνακι επανω αριστερα είναι μονιμα εγγατεστιμενο και δεν διαγραφεται με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Οταν παμε Ρυθμισεις/λογαριασμοι και συγχρονισμος/google

υπαρχει επιλογη καταργηση λογαριασμου .Απο εκει δεν γινεται ??

 

Γινετε αλλα μονο αφου πρωτα καταργησεις οτι εφαρμογη εχεις κατεβασμενη με τον λογαριασμο αυτο. αλλιως σου λεει οτι ο συγκεκριμενος λογαριασμος δεν ειναι δυνατον να καταργηθει μπλα μπλα μπλα...(σκεψου οτι αν τον καταργησεις δεν μπορουν να μεινουν οι εφαρμογες αφου πλεον δεν μπορουν να κανουν ενημερωσεις)

Η λυση ειναι μονο επαναφορα των ρυθμισεων. και σε περιπτωση που θες να χρησιμοποιεις παλι τις εφαρμογες, ξαναβαζεις τον λογαριασμο και δεν κανεις συγχρονισμο επαφες/ημερολογια/κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Γινετε αλλα μονο αφου πρωτα καταργησεις οτι εφαρμογη εχεις κατεβασμενη με τον λογαριασμο αυτο. αλλιως σου λεει οτι ο συγκεκριμενος λογαριασμος δεν ειναι δυνατον να καταργηθει μπλα μπλα μπλα...(σκεψου οτι αν τον καταργησεις δεν μπορουν να μεινουν οι εφαρμογες αφου πλεον δεν μπορουν να κανουν ενημερωσεις)

Η λυση ειναι μονο επαναφορα των ρυθμισεων. και σε περιπτωση που θες να χρησιμοποιεις παλι τις εφαρμογες, ξαναβαζεις τον λογαριασμο και δεν κανεις συγχρονισμο επαφες/ημερολογια/κ.λ.π.

 

Οποιαδηποτε εφαρμογη ή μονο τις αγορασμενες ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οποιαδηποτε εφαρμογη ή μονο τις αγορασμενες ???

 

Τι εννοεις? Ολες τις βλεπεις αλλα κατεβαζεις αποια θες.

Για να σου δωσω να καταλαβεις τι εννοω: Κανεις επαναφορα ρυθμισεων και βαζεις τον λογαριασμο το νεου κατοχου για να περασει τις επαφες του κλπ. Μετα βαζεις και τον δικο σου λογαριασμο αλλα απενεργοποιεις τον συγχρονισμο (για να μην κατεβουν οι επαφες σου). Πλεον στο μαρκετ, αν πατησεις μενου->οι λογαριασμοι μου βλεπεις και τους δυο λογαριασμους. Διαλεγεις οποιον θελεις και κατεβαζεις οτι θελεις...

Προσωπικα εχω εναν κοινο λογαριασμο σε ενα Desire HD και δυο Desire S και δεν εχω συναντησει προβλημα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!

μια ερώτηση σχετικά εύκολη...με ποιο τρόπο μπορώ να φωτογραφήσω την οθόνη μου;Το πέτυχα κατα λάθος, αλλά δεν κατάφερα να το ξανακάνω..Ευχαριστώ!

ΑΜ: 9936 (ευτυχώς κάτω από 10.000)

Εγγραφή στον ΔΣΘ 22-2-2010

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ!!

μια ερώτηση σχετικά εύκολη...με ποιο τρόπο μπορώ να φωτογραφήσω την οθόνη μου;Το πέτυχα κατα λάθος, αλλά δεν κατάφερα να το ξανακάνω..Ευχαριστώ!

 

Power button και home button

το να μην κανεις τιποτα ειναι καλυτερο απο το να εισαι πολυασχολος κανοντας τιποτα
Link to comment
Share on other sites

guyz, plesae help, ακολουθώ τον οδηγό για root , κατ'αρχήν εγκαθιστώ τους drivers που συστήνει ο οδηγός και το revolutionary μου βγάζει την επισυναπτόμενη εικόνα. Έχω δοκιμάσει να τρέξω την εφαρμογή revolutionary χωρίς να εγκαταστήσω τους drivers και το revolutionary δεν βρίσκει ποτέ το κινητό.

Οι ρυθμίσεις στο κινητό για usb debug, τυχαίες θέσεις και fastboot είναι όπως πρέπει. που κάνω λάθος???

ευχαριστώ εκ προοιμίου.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει όλα όσα πρέπει και κατεβασμένους τους drivers της HTC τότε μάλλον έχεις κάνει την αναβάθμιση σε 2.3.5 και sense3. Και ένα άλλο παιδί εδώ το ανέφερε ότι δε γίνεται μετά την αναβάθμιση,οπότε θα περιμένεις και λύση θα υπάρξει. Νομίζω κα στο συνημένο που παραθέτεις αυτο γράφει....Χωρίς τους drivers φυσικά και δε βρίσκει το κινητό.

 

ναι, 2,3,5 είναι η έκδοση. δεν το ήξερα. σε ευχαριστώ πολύ ρε αγόρι μου. θα το ψάξω περισσότερο. σε ευχαριστώ

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ναι, 2,3,5 είναι η έκδοση. δεν το ήξερα. σε ευχαριστώ πολύ ρε αγόρι μου. θα το ψάξω περισσότερο. σε ευχαριστώ

 

Ακριβως αυτο που λεει ο Costsa41 ειναι. Με την 2.3.5 αναβαθμιζεται και ο ΗΒΟΟΤ σε 2.00.0002 απο 0.98.... και πλεον το revolutionary δεν μπορει να δουλεψει. προσωπικα βρηκα αρκετους οδηγους (google: downgrade HBOOT 2.00.0002) για downgrade του ΗΒΟΟΤ αλλα ολοι λεγανε οτι ειναι πολυ επικινδυνο, ενω σε φορουμ διαβασα οτι πολυ το μπρικαραν οποτε εγω δεν το τολμησα. θα προτεινα να περιμενεις λιγο και θα υποστηριξουν και αυτη την εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι,το ήξερα κι εγώ να του το πω αλλά τα είχα διαβάσει αυτά που γράφεις και δε μίλησα μην πάθει καμιά ζημιά το παιδί ή να μην πουν ότι κινδυνολογώ...Λύση θα βρούνε αργά ή γρήγορα οπότε όλα θα είναι οκ.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι κινδυνολογια... Απλα το εχεις ψαξει και λες την γνωμη σου...επισης μπορει να βρεθει καποιος που θα πει σιγα, δεν θα παθεις τπτ, εγω το εκανα στο μπαμ κ.α.... ο καθενας λεει την γνωμη/εμπειρια του και καλεισαι να ζυγισεις και να επιλεξεις! παντως οπως λες και εσυ, γνωμη μου ειναι οτι συντομα θα δουμε update του revolutionary οποτε οι μη πολυ εμπειροι χρηστες ας μην βιαζομαστε για να μην εχουμε μετα ενα ακριβο τουβλακι....:p

Link to comment
Share on other sites

Γινετε αλλα μονο αφου πρωτα καταργησεις οτι εφαρμογη εχεις κατεβασμενη με τον λογαριασμο αυτο. αλλιως σου λεει οτι ο συγκεκριμενος λογαριασμος δεν ειναι δυνατον να καταργηθει μπλα μπλα μπλα...(σκεψου οτι αν τον καταργησεις δεν μπορουν να μεινουν οι εφαρμογες αφου πλεον δεν μπορουν να κανουν ενημερωσεις)

 

Σε αυτη την περιπτωση δεν μπορουμε να τις επαναφερουμε απο ενα προγραμμα σαν το my backup pro ή ακομα και απο το backup του astro file manager στον νεο λογαριασμο που θα φτιαξουμε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ετσι παει!! αλλα αν καποιος ειναι να παρει φθηνο κινητο...στα 200€ μπορει να παρει πολυ καλυτερες επιλογες οι οποιες θα αναβαθμιστουν κιολας!! εκτος αν θελει xda τοτε το galaxy S πιστευω ειναι και μονοδρομος!! BTW ειναι τοπ σαν συσκευη!! :)
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ετσι παει!! αλλα αν καποιος ειναι να παρει φθηνο κινητο...στα 200€ μπορει να παρει πολυ καλυτερες επιλογες οι οποιες θα αναβαθμιστουν κιολας!! εκτος αν θελει xda τοτε το galaxy S πιστευω ειναι και μονοδρομος!! BTW ειναι τοπ σαν συσκευη!! :)

 

Ναι ρε παιδια το κινητό είναι παρά πολύ καλό..εγω εχω μείνει κατά ευχαριστημένος....ταχύτατο,πολύ καλη ποιότητα κατασκευής και από οθόνη δεν παει πίσω(εντάξει δεν είναι amoled αλλα δεν μου λέει κατι)...πιστεύω και αυτό θα αναβαθμιστεί!

Αυτό με το swype πληκτρολόγιο της HTC που ειχα ρωτήσει και δεν πηρα απάντηση,τελικά δεν υπαρχει στην συσκευή μας παρά μόνο στο sensation;;

Edited by petros11

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

petros11 αυτό που λες για το swype της HTC υπάρχει στο κινητό και μπήκε μετά την αναβάθμιση οπού πήραμε το νέο sense . Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου touch input και κάπου έχει να επιλέξεις κάτι που λέει trace ή κάπως αλλιώς στα ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

petros11 αυτό που λες για το swype της HTC υπάρχει στο κινητό και μπήκε μετά την αναβάθμιση οπού πήραμε το νέο sense . Πηγαίνεις στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου touch input και κάπου έχει να επιλέξεις κάτι που λέει trace ή κάπως αλλιώς στα ελληνικά

 

Έχεις δίκιο!!Το βρήκα...αν και ειχα ξανα ψάξει δεν το ειχα βρει...Διαδραστικο πληκτρολογίο το ονομάζει για όποιον άλλο θέλει να το ενεργοποιήσει.

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια μόλις παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και ζητώ την βοήθεια. Έβγαλα την κάρτα sim και την ανατοποθέτησα από τότε όταν πηγαίνω να ανοίξω το τηλέφωνο με βγάζει [εισαγωγή κωδικού πρόσβασης] δεν μπορώ να το διαγράψω και όταν θέλω να κατεβάσω από το android market μου γράφει μετά την ΛΗΨΗ οταν πηγαίνει να το εγκαταστήσει [άγνωστος κωδικός σφάλματος κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής 110] και δε κατεβάζει τίποτα τι μπορώ να κάνω στην αρχική οθόνη το τριγωνακι επανω αριστερα είναι μονιμα εγγατεστιμενο και δεν διαγραφεται με τιποτα

 

Επειδή κανένας δεν απάντησε πήρα την απόφαση και έκανα εργοστασιακές ρυθμίσεις και όλα τελικά εντάξει

Link to comment
Share on other sites

μου εξηγει καποιος..

στο σπιτι μου το 3g ειναι χαλια.μια γραμμη σχεδον.οταν εχω το κινητο σε διπλη λειτουργια ειναι η οριακο 3g η 2g με καλο σημα.αποφασισα και τωρα το εχω ΜΟΝΟ σε 3g και το σημα του ειναι καμπανα μεσα στο σπιτι!πως γινεται αυτο?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ετσι παει!! αλλα αν καποιος ειναι να παρει φθηνο κινητο...στα 200€ μπορει να παρει πολυ καλυτερες επιλογες οι οποιες θα αναβαθμιστουν κιολας!! εκτος αν θελει xda τοτε το galaxy S πιστευω ειναι και μονοδρομος!! BTW ειναι τοπ σαν συσκευη!! :)

 

Ναι ρε παιδια το κινητό είναι παρά πολύ καλό..εγω εχω μείνει κατά ευχαριστημένος....ταχύτατο,πολύ καλη ποιότητα κατασκευής και από οθόνη δεν παει πίσω(εντάξει δεν είναι amoled αλλα δεν μου λέει κατι)...πιστεύω και αυτό θα αναβαθμιστεί!

Αυτό με το swype πληκτρολόγιο της HTC που ειχα ρωτήσει και δεν πηρα απάντηση,τελικά δεν υπαρχει στην συσκευή μας παρά μόνο στο sensation;;

 

Το κινητο οντως ειναι σουπερ χωρις αμφιβολια... αλλα δεν γινεται να μην χαλιεσαι οταν εχεις παρει ενα κινητο τους πρωτους 1-2 μηνες της κυκλοφοριας του με 400+ ευρω (500+ απο τις εταιριες τηλεφωνιας για να βαλεις και την επιδοτηση...αλλα αυτο ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια :X) και μετα απο 3-4 μηνες να εχει πεσει η τιμη του σχεδον στο μισο, να παυει η παραγωγη κ η προωθηση του, και πανω απο ολα να σου λενε οτι παυει και η υποστηριξη του. και αναρωτιεμαι εγω: ποιος χρηστης που θελει να "παίζει" με το κινητο του αλλα δεν θελει να διαθεσει χρηματα θα παει να παρει το wildfire s οταν στα ιδια λεφτα μπορει να παρει το galaxy s?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο οντως ειναι σουπερ χωρις αμφιβολια... αλλα δεν γινεται να μην χαλιεσαι οταν εχεις παρει ενα κινητο τους πρωτους 1-2 μηνες της κυκλοφοριας του με 400+ ευρω (500+ απο τις εταιριες τηλεφωνιας για να βαλεις και την επιδοτηση...αλλα αυτο ειναι μια αλλη πονεμενη ιστορια :X) και μετα απο 3-4 μηνες να εχει πεσει η τιμη του σχεδον στο μισο, να παυει η παραγωγη κ η προωθηση του, και πανω απο ολα να σου λενε οτι παυει και η υποστηριξη του. και αναρωτιεμαι εγω: ποιος χρηστης που θελει να "παίζει" με το κινητο του αλλα δεν θελει να διαθεσει χρηματα θα παει να παρει το wildfire s οταν στα ιδια λεφτα μπορει να παρει το galaxy s?

 

Sorry για το off-topic,συμφωνώ απόλυτα με αυτα που λες...κάπου εκει μπαίνει και το τι θέλει ο καθένας από την συσκευή του...πχ. για τα γούστα μου το galaxy ειναι λίγο σαν παντοφλα και εκτός αυτού το sense είναι δύσκολο να το αλλάξεις....:D:D

 

Πάντως εγω πιστεύω ότι έστω και αργά θα το πάρουμε το παγωτό με sense 3.5....

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off-topic,συμφωνώ απόλυτα με αυτα που λες...κάπου εκει μπαίνει και το τι θέλει ο καθένας από την συσκευή του...πχ. για τα γούστα μου το galaxy ειναι λίγο σαν παντοφλα και εκτός αυτού το sense είναι δύσκολο να το αλλάξεις....:D:D.

Αυτο που με χαλαει ειναι η ποιοτητα των υλικων και οχι το μεγεθος! Αλλα οπως ειπες ειναι θεμα γουστου! :)

 

Πάντως εγω πιστεύω ότι έστω και αργά θα το πάρουμε το παγωτό με sense 3.5....

Ειλικρινά δε θα ήθελα να πιστέψω ότι το ICS και το 3,5 ή 4 sense είναι ευσεβείς πόθοι που ποτέ δε θα πραγματοποιηθούν...Προς το παρόν το παράτησε η HTC και με τις αναβαθμίσεις δεν τα πάει και τόσο καλά,πολλά προβλήματα...άσε που δεν είναι στα σχεδιά της η αναβάθμισή του! Το galaxy παντόφλα; Φαίνεται ότι δεν έχεις πιάσει πραγματικά μεγάλο τηλέφωνο και μετά να μην ξεκολλάς από πάνω του....Ρώτα εμένα....:rolleyes: Το desireS είναι ένα πάρα πολύ καλό τηλέφωνο και πραγματικά δεν του άξιζε αυτή η μεταχείριση από την HTC.....Πιστεύεις αλήθεια ότι θα παρατήσει τα νέα της τηλέφωνα για να αναβαθμίσει το δικό σου;

Και εγω πιστευω οτι θα το παρουμε...εξαλλου δεν νομιζω οτι δεν αντεχει η συσκευη η οτι ειναι κατι δυσκολο να γινει απο την εταιρια, απλα ειναι για να γινεται ανακυκλωση των συσκευων...

Στο κατω κατω αν δεν το παρουμε επισημα, καποια στιγμη τα τσακαλια θα βγαλουν νεο revolutionary και θα το παρουμε ανεπισημα!

Τελικα παντως το μεγεθος μετραει στα smartphones... εγω απο το Desire HD πηγα στο S και ακομα δεν μπορω να συνηθισω την μικρη οθονη. απο την αλλη το DHD ηταν λιγο παντοφλα για την τσεπη κ το χερι... Για μενα αν εβγαζαν ενα κινητο αντιστοιχων δυνατοτητων με αυτα αλλα με 4αρα οθονη θα ηταν το ιδανικο... (μην μου πητε το incredible, ειναι αηδια!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...