Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

operater!! καθε μερα προστιθονται και αλλη στην αγωνα!! :P σαν 1ος στοχος ειναι η htc!! αλλα και στην google οποτε θελετε ξεκιναμε!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά τώρα, σοβαρά. Έχει ΤΟΣΟ μεγάλη σημασία εαν θα πάρει ICS ή δεν θα πάρει; Θα αλλάξει ΤΟΣΟ η λειτουργικότητα του σαν smartphone? Δηλαδή τώρα είναι κουτσό, κουρεμένο, υστερεί, και αν θα πάρει ICS θα γίνει σωστό; Υπάρχουν εφαρμογές που τώρα ας πούμε καιγόσαστε να βάλετε και δεν μπορείτε; Τόσος ντόρος για λίγο eye-candy? Βρίζετε, χάσατε τον ύπνο σας, εδώ ετοιμάζεστε να πετάξετε μολοτοφ στην HTC και έχετε κάνει το thread rage community αντί να μιλήσουμε για το τηλέφωνο αυτό καθε αυτό.

 

Και τι σημασία έχει δηλαδή εαν το πάρει το S2 ή τα τρισάθλια LG? Δηλαδή ένα LG με ICS θα ξεπεράσει το Desire S? Σοβαρολογείτε ? Εγώ είμαι άραγε ο μόνος που είναι πολύ ευχαριστημένος με το desireάκι μου, ειδικά μετά την αναβάθμιση με Sense 3 που το έκανε και πιό όμορφο; Και (σόρυ) χέστηκα αν θα πάρει ICS, λες και κάτι θα γίνει...

 

Η φράση "Get a life" μου φαίνεται ότι ταιριάζει περισσότερο από οτιδήποτε...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φιλε ανηκεις στην κατηγορια του χρηστη που δεν τον απασχολουν οι αναβαθμισεις , και σορρυ για την εκφραση...αλλα σου αρεσει να σε δουλευουν και να μη σε σεβονται σαν πελατη οταν τους τα εσκασες τα ωραια σου λεφτακια!

Δεν ειπαμε οτι δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο το τηλεφωνο μας...αλλα τετοιου ειδους κοροιδεια δεν μου αρεσει εμενα προσωπικα ουτε και στους υπολοιπους εδω μεσα....και πιστεψε με αν το ηξερα απο την αρχη δεν θα ερχομουν καν στην HTC αλλα θα επαιρνα το Nexus S...αλλα την προτιμησα γιατι παλιοτερα ημουν αρκετα ευχαριστημενος...τωρα οχι...

 

εισαι δηλαδη ευχαριστημενος που ενω εχει βγει το sense 3.5 απο το καλοκαιρι...εσυ το πηρες το 3.0 πριν 1 μηνα?? Εισαι ικανοποιημενος δηλαδη που ενω εσκασες ενα ποσο στην εν λογο εταιρια...σου θαβει το τηλεφωνο πριν κλεισει χρονο...και σου λεει " ε οκ θα σας δωσουμε το νεο sense??" ?? Σε τιμα που αλλες εταιριες / συσκευες που θεωρουντουσαν κατωτερες παιρνουν κατι..που και εσυ μπορεις να το αποκτισεις αλλα η εταιρια σου σε πουλαει?? και δεν μιλαω για 2πυρινα τηλεφωνα που δν τιθεται μετρο συγκρισης αλλα για αντιστοιχα τηλεφωνα που υποτιθεται υπερτερουσαμε..αν ηταν την δουλεια να την κανουν οι XDA να μου το λεγαν απο την αρχη... ε τοτε φιλε καλυτερα να επιστρεψεις σε νοκια 3300 ή σε κατι ποιο απλο...γιατι μαλλον δεν εχεις ιδεα τι παιζει....και καλυπτεσαι απο τα παραμυθια τους... και η ειρωνια τυπου "get a life" να την πεις αλλου ή μαλλον χρησιμοποιησε την για σενα και δες τι παιζει γυρω σου.....

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον φιλε ανηκεις στην κατηγορια του χρηστη που δεν τον απασχολουν οι αναβαθμισεις , και σορρυ για την εκφραση...αλλα σου αρεσει να σε δουλευουν και να μη σε σεβονται σαν πελατη οταν τους τα εσκασες τα ωραια σου λεφτακια!

Δεν ειπαμε οτι δεν ειμαστε ευχαριστημενοι απο το τηλεφωνο μας...αλλα τετοιου ειδους κοροιδεια δεν μου αρεσει εμενα προσωπικα ουτε και στους υπολοιπους εδω μεσα....και πιστεψε με αν το ηξερα απο την αρχη δεν θα ερχομουν καν στην HTC αλλα θα επαιρνα το Nexus S...αλλα την προτιμησα γιατι παλιοτερα ημουν αρκετα ευχαριστημενος...τωρα οχι...

 

εισαι δηλαδη ευχαριστημενος που ενω εχει βγει το sense 3.5 απο το καλοκαιρι...εσυ το πηρες το 3.0 πριν 1 μηνα?? Εισαι ικανοποιημενος δηλαδη που ενω εσκασες ενα ποσο στην εν λογο εταιρια...σου θαβει το τηλεφωνο πριν κλεισει χρονο...και σου λεει " ε οκ θα σας δωσουμε το νεο sense??" ?? Σε τιμα που αλλες εταιριες / συσκευες που θεωρουντουσαν κατωτερες παιρνουν κατι..που και εσυ μπορεις να το αποκτισεις αλλα η εταιρια σου σε πουλαει?? και δεν μιλαω για 2πυρινα τηλεφωνα που δν τιθεται μετρο συγκρισης αλλα για αντιστοιχα τηλεφωνα που υποτιθεται υπερτερουσαμε..αν ηταν την δουλεια να την κανουν οι XDA να μου το λεγαν απο την αρχη... ε τοτε φιλε καλυτερα να επιστρεψεις σε νοκια 3300 ή σε κατι ποιο απλο...γιατι μαλλον δεν εχεις ιδεα τι παιζει....και καλυπτεσαι απο τα παραμυθια τους... και η ειρωνια τυπου "get a life" να την πεις αλλου ή μαλλον χρησιμοποιησε την για σενα και δες τι παιζει γυρω σου.....

 

Πολύ σωστός!!!

 

Φαντάζομαι ότι κάνεις πλάκα! Όταν θα δεις τα LG να πουλιούνται σε καλύτερες τιμές σαν μεταχειρισμένα από το δικό σου γιατί θα έχουν πιο νέο λειτουργικό,ενώ το δικό σου θα το δίνεις 100 και κανείς δε θα ενδιαφέρεται θα δεις τη διαφορά! Τι να πούμε ότι είχε πρόβλεψη για Βιντεοκλίσεις και την αφαίρεσαν; Ότι το ICS είναι πραγματικά κάτι νέο στο android και συναγωνίζεται πια στα ίσα άλλα καταξιωμένα λειτουργικά, ότι έχεις ένα καινούριο τηλέφωνο και απαξιώνεται τόσο εύκολα,ότι έχεις sense3 τη στιγμή που ήδη υπάρχει το 3,5 και ετοιμάζουν το 4,ότι το απέκλειαν κατηγορηματικά και μετά τις φωνές μας έβαλαν νερό στο κρασί τους; Αυτό το τελευταιο είναι ζωή για μένα,να αγωνίζομαι για το καλύτερο και γι αυτά που δικαιούμαι !!!

 

Αυτό ρε παιδιά με την βιντεοκλήση δεν το καταλαβαίνω!!! Γιατί να μην την έχουν κόπος θα ήταν;;; Γιατί οι άλλες συσκευές με 2.3 έχουν;

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε φιλε καλυτερα να επιστρεψεις σε νοκια 3300 ή σε κατι ποιο απλο...γιατι μαλλον δεν εχεις ιδεα τι παιζει....και καλυπτεσαι απο τα παραμυθια τους... και η ειρωνια τυπου "get a life" να την πεις αλλου ή μαλλον χρησιμοποιησε την για σενα και δες τι παιζει γυρω σου.....

 

Το τι κινητό θα χρησιμοποιώ, άσε να το ξέρω εγώ, οι συμβουλές σου αλλού. Εαν η ζωή σου εξαρτάται από το εαν το κινητό σου έχει 2.3.5 ή 4, τότε το get a life σου ταιριάζει γάντι. Κρίμα που αυτή είναι η μόνη χαρά που έχεις στη ζωή σου, δες την λίγο απο έξω.

Το να με "πούλαγε" μια εταιρία να το δεχθώ όταν π.χ. χάλαγε και μου έλεγαν δεν στο επισκευάζουμε γιατί π.χ. ενώ είναι στην εγγύηση θέλουμε άλλα 100 ευρώ, λέω. Η εταιρία ποτέ δεν σου εξασφάλισε που θα πάει. Συνεχίζω να προτιμώ το Desire S με 2.3.5 παρά ένα LG με 4.0. Θέμα γούστου, χαρακτηριστικό που μάλλον σου διαφέυγει...

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλούσα να πέσουν οι τόνοι! Το τί κάνει ο καθένας με το κινητό του είναι δικό του θέμα και δε νομίζω ότι πρέπει να δίνει λόγο σε κανέναν. End of story!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το τι κινητό θα χρησιμοποιώ, άσε να το ξέρω εγώ, οι συμβουλές σου αλλού. Εαν η ζωή σου εξαρτάται από το εαν το κινητό σου έχει 2.3.5 ή 4, τότε το get a life σου ταιριάζει γάντι. Κρίμα που αυτή είναι η μόνη χαρά που έχεις στη ζωή σου, δες την λίγο απο έξω.

Το να με "πούλαγε" μια εταιρία να το δεχθώ όταν π.χ. χάλαγε και μου έλεγαν δεν στο επισκευάζουμε γιατί π.χ. ενώ είναι στην εγγύηση θέλουμε άλλα 100 ευρώ, λέω. Η εταιρία ποτέ δεν σου εξασφάλισε που θα πάει. Συνεχίζω να προτιμώ το Desire S με 2.3.5 παρά ένα LG με 4.0. Θέμα γούστου, χαρακτηριστικό που μάλλον σου διαφέυγει...

κατσε με σταυρομενα χερια και μη σε νοιαζει τι κανουμε οι υπολοιποι....αν καποτε λαβεις καμια αναβαθμιση....μην την περασεις...γιατι απλα δεν θα την αξιζεις....και να σκεφτεις οτι καποιοι αλλοι το καναν γιατι προσπαθησαν....και οχι ατομα σαν και σενα... δεν εχω να σου πω κατι αλλο...να σαι καλα...και να χαιρεσαι το κινητο σου!

 

απλα να ξερεις οτι το φορουν εδω..και το section μας ειναι γιατι θελουμε να κανουμε καλυτερο το κινητο μας...και οχι να μας παραμυθιαζουν!! αν το πετυχουμε καλος...διαφορετικα το παλεψαμε..!!και δεν ειναι ΚΑΝ rage community που ανεφερες πριν....καλο σαββατοκυριακο να εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Μα εάν είδες απάντηση από την HTC greece, λέει σε κάποιον, ότι επίσημα δεν θα δωθεί ή ICS στο DHD. Σαν να λέει έλα μωρέ θα την πάρετε από το XDA. Δεν είναι απαντήσεις αυτές σοβαρές. Και μάλιστα, δεν το τεκμηριώνουν και για ποιο λόγο. Δεν μπορεί λόγω τι ;. Hardware ;. Ε δεν νομίζω...Από την άλλη αναφέρουν για το HTC Sense. Λες και είναι το μοναδικό UI, στον κόσμο. Έχουν δει το καινούριο SPB Shell 1.5 ;. Επειδή το χρησιμοποιώ μπορώ να πω, ότι διαφέρουν μόνο σε ένα πράγμα. Στο widget του καιρού. (Όποιος θέλει να το δοκιμάσει...ας το κατεβάσει να δει για τι πράγμα μιλάω) Kαι σε αυτό όμως κάτι θα κάνουν. Μακάρι να βάλουν μυαλό. Δεν βλέπουν την οικονομική κρίση πλέον στην Ευρώπη ;. Κάποτε αγοράζαμε και αλλάζαμε τα κινητά εύκολα. Πλέον δεν το νομίζω, ειδικά όταν οι πάροχοι κινητής πλέον δεν δίνουν καλές τιμές σε συμβόλαια.

Εχεις απολυτο δικιο φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βλέπουμε σε βάθος χρόνου. Όποιες συσκευές πάρουν την αναβάθμιση στο 4.0 θα μείνουν στην αγορά. Όσες μείνουν στο 2.3 τώρα τρέχουν άψογα όλες τις εφαρμογές αλλά σε 1 χρόνο θα αρχίσουν να σκέφτονται οι κάτοχοι για νέα συσκευή επειδή όλοι οι developer θα φτιάχνουν εφαρμογές για το 4.0 και μετά που έχει πολλές αλλαγές. Προς το παρών όλοι είναι καλυμμένοι αλλά στο μέλλον απλά θα βγουν νέα προγράμματα με νέες δυνατότητες που το 2.3 δεν θα υποστηρίζει. Οπότε μεταπωλητικη αξία συσκευής προς το μηδέν.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδες τους τα εχωσα μια χαρα.αντε να δουμε τα γομαρια αν θα ξυπνησουν.παντως μεσα στην σελιδα τους πεφτει πολυ κραξιμο και για S αλλα και για HD.και κατι ασχετο:google earth για το S μου απο που να κατεβασω?δεν βρηκα τπτ πουθενα. Edited by serifis1971
Link to comment
Share on other sites

απαντηση της HTC Greece στο fb στο κραξιμο που τους εκανα:Όπως σας είχαμε γράψει και παλιότερα, υπάρχει συγκεκριμένο πλάνο που αφορά στις αναβαθμίσεις των συσκευών μας. Σε παγκόσμιο επίπεδο τα μοντέλα που θα αναβαθμιστούν αρχικά είναι εκείνα που ανήκουν στην οικογένεια Sensation (βλ. HTC Sensation / Sensation XΕ with Beats Audio, HTC Sensation XL with Beats Audio), αλλά και το HTC EVO 3D. Όσον αφορά στο HTC Desire S, αλλά και στις υπόλοιπες προτάσεις μας, θα πρέπει πρώτα να γίνουν εκτενείς αναλύσεις /τεστ του νέου λειτουργικού, ώστε να εξασφαλίσουμε ότι θα σας καλύπτει απόλυτα. Σε αυτό το σημείο ζητάμε την κατανόηση σας, εφόσον χρειαζόμαστε χρόνο για να δοκιμαστούν οι συσκευές με το Android ICS. Stay tuned στη σελίδα μας για οτιδήποτε νεότερο!δλδ ειμαστε στο περιμενε.παιδες μπειτε και σεις και χωστετα χοντρα.ισως και παρουν μπροστα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση…Μέχρι πριν λίγο καιρό είχα το wildfire και όταν έπαιρνα τηλέφωνο χρήστες διαφορετικού δικτύου κινητής έκανε διπλό μπιπ όταν καλούσα, το οποίο το έβρισκα αρκετά χρήσιμο γιατί καταλάβαινα γρήγορα και εύκολα αν θα χρεωνόμουν η όχι. Τώρα με το desire s ο ήχος είναι ίδιος για όλα τα δίκτυα. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να το ενεργοποιήσω και πάλι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει google earth για το Ελλάδιστάν!! Ούτε φωνητικές εντολές.Ούτε πεζά γράμματα.Μετά την HTC σειρά έχει η google:lol::lol:

Με τα πεζά γράμματα μάλλον πρέπει να φύγεις από αυτό το σύμπαν :lol:

Δεν επιτρέπεται η αποστολή 160 πεζών χαρακτήρων λόγω του προτύπου που ακολουθείται από τα δίκτυα. Πουθενά δε γίνεται αυτό...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Aμφιβάλλω αν αυτή στο HTC Greece (facebook) που απαντάνε αν έχουνε android Κινητά. Μα είναι δυνατόν να μη ξέρουν ότι δεν μπορούμε να αγοράσουμε εφαρμογές από το μάρκετ ;. Και μάλιστα μου λένε και τον τρόπο, λες και είμαι κανένας βλάχος που κατέβηκε από το ποιο απόμακρο χωριό και δεν καταλαβαίνω πως θα μπορούσε να γίνει η αγορά. Απογοήτευση σκέτη. Εγώ τους λέω επίσης για φωνητικές οδηγίες και κλήσεις και αυτοί μου λένε για την πλοήγηση της HTC. Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν. Πραγματικά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να γράφει κανείς σε αυτούς. Σκληρό αυτό που λέω αλλά πραγματικά δεν έχουν ιδέα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση;;; Μόνο στο Δικό μας κινητό έχουν αφαιρέσει την βιντεοκλήση;;; Ξέρω ότι άλλες εταιρείες την υποστηρίζουν και στην 2.3!!! Τα υπόλοιπα μοντέλα π.χ Sensation την υποστηρίζουν;;; Στην rom που φοράει τώρα το κινητό μου εκεί που είναι οι επαφές και το ιστορικό στην επεξεργασία καρτελών έχει και μενού βίντεοκλήση!!! Ή αν βάλω την cm7 θα μπορώ να πραγματοποιήσω βιντεοκλήση;;; Edited by relios

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Πως πρεπει να χρησιμοποιω την πλοηγηση για να μην χρεωνομαι? Μεσω GPS χρεωνεται η οχι?

 

Δεν έχει καθόλου MB;; Smartphone χωρίς internet είναι άχρηστο!!! Εγώ χρησιμοποιώ το Google Maps και το Navigon... Tο Google Maps θέλει internet γιατί δεν έχει αποθηκευμένους χάρτες και άρα καταναλώνεις μερικά ΜΒ κατεβάζοντας κάθε φορά χάρτες!!! Το Navigon που τον θεωρώ τον καλύτερο πλοηγό μετά το Google Maps δεν καταναλώνει σχεδόν καθόλου ΜΒ απλά πρέπει να έχεις internet για να δουλέψει για να κάνει connection λογικά!!! Την πρώτη φόρα που θα το ανοίξεις πρέπει να είσαι συνδεμένος σε Wifi για να κατεβάσει τους χάρτες που είναι 2ΜΒ θα κάνει λίγη ώρα και φυσικά πρέπει να έχεις χώρο στην SD!!! Έχω χρησιμοποιήσει και το Wisepilot που ούτε και αυτό είχε αποθηκευμένους χάρτες άρα θα φεύγουν έτσι τα ΜΒ!!!

DEVICE :HTC Desire S (S-OFF by Revolutionary)

HBOOT :Revolutionary Hboot 6.98.1002

RADIO :20.44.30.0821U_3821.080024_M

RECOVERY :4EXT Recovery Touch v1.0.0.5 RC6

ROM :Fallout Evolution V5.0.0 (Android 4.0.3 | Sense 4.0A)

Link to comment
Share on other sites

Εχω MΒ απλα ζω στο εξωτερικο και ταξιδευω πολλες φορες σε αλλες χωρες κι οταν θελω να χρησιμοποιησω την πλοηγηση τα ΜΒ μου χρεωνονται βασει roaming.... που σημαινει 1 ευρω το ΜΒ οποτε καταλαβαινεις!
Link to comment
Share on other sites

Πως πρεπει να χρησιμοποιω την πλοηγηση για να μην χρεωνομαι? Μεσω GPS χρεωνεται η οχι?

 

Υπάρχουν εφαρμογές στο Μάρκετ που χρησιμοποιούν μόνο το GPS χωρίς Ίντερνετ για αυτή την δουλειά.

Dont Panic, Sygic Aura, Ndrive. Μερικά από τα καλύτερα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Dont Panic, Sygic Aura, Ndrive. Μερικά από τα καλύτερα.

 

Εκ των οποίων κανένα δεν είναι free και το λέω αυτό για να προλάβω ερωτήσεις του τύπου "που θα το βρω".

 

Να θυμίσω επίσης ότι για τα προγράμματα πλοήγησης συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά!

μετά από 3 απροβληματιστους μήνες χρήσης του κινητού, και ενώ συνεχίζει και παίζει ρολόι κατά τα άλλα, από χτες όταν πατάω το κουμπί ΟΝ-ΟFF, δε μου βγάζει το παράθυρο με τις επιλογές "επανεκκίνηση, Σβήσιμο κλπ"

Το κουμπί πατιέται μεν, αλλά απλώς ενεργοποιέι την οθόνη. Έβγαλα την μπαταρία και πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα;?

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά!

μετά από 3 απροβληματιστους μήνες χρήσης του κινητού, και ενώ συνεχίζει και παίζει ρολόι κατά τα άλλα, από χτες όταν πατάω το κουμπί ΟΝ-ΟFF, δε μου βγάζει το παράθυρο με τις επιλογές "επανεκκίνηση, Σβήσιμο κλπ"

Το κουμπί πατιέται μεν, αλλά απλώς ενεργοποιέι την οθόνη. Έβγαλα την μπαταρία και πάλι τα ίδια. Καμιά ιδέα;?

απο οτι θυμαμαι ειναι προβλημα του τελευταιου software?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καθόλου επιλογή για τα λεγόμενα μικρά γράμματα και να θέλεις να στείλεις

 

Για 70 χαρακτήρες έχει. Για 160 όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...