Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire S


Villis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1--η επιλογη στο απορρητο/αντιγραφο ασφαλειας και αυτοματη επαναφορα τρωνε μπαταρια?

 

2--επισης γιαννη δεν εχω καταλαβει τι κανει η επιλογη στα δικτυα που λεει "συνεχης ροη δεδομενων".μου ειχες πει οτι τρωει μπαταρια αλλα δεν εχω καταλαβει τι ακριβως κανει αν ξερει κανεις

 

3-- ακομα δεν μου εχει ερθει η καινουργια αναβαθμιση της εφαρμογης του μαρκετ.

 

Για το 1) Δεν νομίζω, για το 2) Αν το ξετσεκάρεις μην περιμένεις να κάνεις συγχρονισμό αυτόματο. Ουσιαστικά αυτό κάνει. Το δοκίμασα, και δεν έκανε συγχρονισμό ούτε τον καιρό., για το 3) καλύτερα, μιας και οι απόψεις πολλών χρηστών δεν είναι και οι καλύτερες. Το δοκίμασα και εγώ και αν θέλεις να στο στείλω. Το είχα το update και το έβγαλα.

 

Αν έχουν απαντηθεί ας σβηστεί το ποστ μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φυσικά αστειεύεσαι, αλλά μη γράφεις τέτοια γιατί κάποιοι μπορεί και να τα πιστέψουν...

 

Οταν επιλεγω βιντεο στο youtube η προεπιλογη ειναι hd και δεν δειχνει εικονα παρα μονο χιονια ενω ηχο παιξει κανονικα.

 

Πες μου πως μπορω να βγαλω screenshot για να δεις.

 

Γιατί δεν συνδέεις τους λογαριασμούς των email σου με το gmail ?. Εγώ αυτό κάνω. Έχω το 3g ανοιχτό όλη την ώρα ή το wifi και όποτε έρχεται email σε pop email, έρχεται πρώτα στο gmail. Έτσι δεν χρείαζεται να ψάχνει κάθε μια ώρα. Τον καιρό τον έχω κάθε μια ώρα. Δεν βλέπω διαφορά σε κατανάλωση

 

Μπορεις να δωσεις οδηγιες πως να το κανουμε;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος από τα 499 το έχει σε προσφορά στα 399.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097737

 

το muted τι ειναι??:O

καλη προσφορα..αλλα δεν πιστευω να το κατεβασει κανενα αλλο μαγαζι

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορεις να δωσεις οδηγιες πως να το κανουμε;

 

 

για το yahoo μπορεις να πας στο yahoo στις επιλογες αλληλογραφιας στο pop & μεταβιβαση -> προωθηστε το ταχυδρομειο -> στο gmail σου.

 

επισης και για αλλα μειλ πας στις ρυθμισεις mail -> Λογαριασμοί και Εισαγωγή -> Λήψη μηνυμάτων ηλεκτρονικού ταχυδρομείου χρησιμοποιώντας POP3 και προσθετεις το λογαριασμο σου (μπορει και να ειναι ενα δευτερο gmail το οποιο ειναι και πολυ βολικο)

Link to comment
Share on other sites

Ο Κωτσόβολος από τα 499 το έχει σε προσφορά στα 399.

 

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10097737

 

και γω εσκασα 499 πριν 2 βδομαδες πφφφ...:mad:

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και το Πλαίσιο το έριξε στα 449€...

 

ωραιααααα:D

ελπιζω να μην ειναι προσφορα

μπραβο στο πλαισιο που ριχνει σε ολα τα κινητα τις τιμες...50 ευρω μειωση..κατι ειναι και αυτο...

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν συνδέεις τους λογαριασμούς των email σου με το gmail ?. Εγώ αυτό κάνω. Έχω το 3g ανοιχτό όλη την ώρα ή το wifi και όποτε έρχεται email σε pop email, έρχεται πρώτα στο gmail. Έτσι δεν χρείαζεται να ψάχνει κάθε μια ώρα. Τον καιρό τον έχω κάθε μια ώρα. Δεν βλέπω διαφορά σε κατανάλωση

 

Θα βλεπω ομως σε ποιο μεηλ της yahoo ηρθε το μηνυμα πριν,παει στο gmail?κι αν θελω να απαντησω σε ενα μηνυμα της yahoo απο ποιο email θα απαντηθει?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω μια 32gb sd card class 4 τώρα εχω μια 8gb class 6 δεν νομίζω να εχω πρόβλημα με την ταχύτητα σε games-gps?:ninja:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα απο 2 βαρβαρα χρονια με samsung omnia II σκεφτομαι πολυ σοβαρα να περασω στην αγορα του Desire S. Θα μου ηταν πολυ χρησιμη μια γενικη αναφορα στα βασικοτερα θετικα/αρνητικα της συσκευης.

 

Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μετα απο 2 βαρβαρα χρονια με samsung omnia II σκεφτομαι πολυ σοβαρα να περασω στην αγορα του Desire S. Θα μου ηταν πολυ χρησιμη μια γενικη αναφορα στα βασικοτερα θετικα/αρνητικα της συσκευης.

 

Ευχαριστω :D

 

μπορεις να φτιαξεις θεμα στην επιλογη κινητου

αλλα θα σου πω αυτα που ξερω απο την συσκευη

 

θετικα

720p HD βιντεο

καλη καμερα(εχω ακουσε καλα σχολια)

htc sense

2.3 gingerbread

3.7 intσων οθονη...ειναι οτι πρεπει φανταζομαι

 

αρνητικα

οχι καλη μποαταρια

λιγη ενσωματωμενη μνημη

ισως αρνητικο ειναι οτι εχει μονοπυρινο επεξεργαστη

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία όχι καλή; Ναι, αν θεωρείς ότι ένα smartphone με σκληρή χρήση πρέπει να κρατάει πάνω από δύο ημέρες τότε ναι έχει κακή μπαταρία....Μονοπύρινο ναι, αλλά απίστευτα γρήγορο.....άλλωστε με τα διπύρινα πας σε άλλη κλάση και φυσικά σε άλλη τιμή.

Στα + ακόμα η φωτεινότητα της οθόνης από κάθε άλλο HTC και βέβαια με 90 εφαρμογές ελεύθερη μνήμη 872MB.....

 

μπαταρια γενικα εχω ακουσει οτι δεν εχει καλη...και οτι η htc δεν φτιαχνει καλες μπαταριες...οτι ειναι γρηγορο το ξερω...μου το εχουν πει παιδια και απο εδω

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να φτιαξεις θεμα στην επιλογη κινητου

αλλα θα σου πω αυτα που ξερω απο την συσκευη

 

θετικα

720p HD βιντεο

καλη καμερα(εχω ακουσε καλα σχολια) Παρα πολύ καλή. (Με έχει αφήσει λαλάκα σε συνθήκες καλού φωτισμού)

htc sense (Νομίζω με διαφορά ότι πιο ολοκληρομένο σε android UI)

2.3 gingerbread

3.7 intσων οθονη...ειναι οτι πρεπει φανταζομαι (100%. Ούτε μικρή, ούτε γκουμούτσα)

 

αρνητικα

οχι καλη μποαταρια (Όχι, λάθος. Για την κατηγορία του είναι εξαιρετικά ευχάριστη έκπληξη.)

λιγη ενσωματωμενη μνημη (:confused: Λίγη? Δεν μου δημιούργησε πρόβλημα ότι και να του έβαλα)

ισως αρνητικο ειναι οτι εχει μονοπυρινο επεξεργαστη (Αν πάνε έτσι τα μονοπύρηνα, δεν με ενδιαφέρουν τα δυπύρηνα)

 

μπαταρια γενικα εχω ακουσει οτι δεν εχει καλη...και οτι η htc δεν φτιαχνει καλες μπαταριες...οτι ειναι γρηγορο το ξερω...μου το εχουν πει παιδια και απο εδω

 

Παραπληροφόριση όσο αναφορά την μπαταρία. Μια χαρά είναι. Του βγάζω την πίστη ανάποδα κάθε μέρα και ποτέ δεν με έχει αφήσει στην μέση.

Απλά εξαιρετικό τηλέφωνο. Είναι το πρώτο HTC που παίρνω και οι εντυπώσεις μου είναι πραγματικά εξαιρετικές.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η δονηση πως ειναι?στο ενα desire s που εχω ειναι πολυ πιο "αθορυβη" απο το αλλο.εσας πως ειναι?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η δονηση πως ειναι?στο ενα desire s που εχω ειναι πολυ πιο "αθορυβη" απο το αλλο.εσας πως ειναι?

 

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

 

Μεσσαία πράγματα. Πιστεύω ότι θέλει λίγο ακόμα σε δύναμη. Αν και πρόερχομαι από Samsung Wave που εκεί η δόνηση ήταν σχεδόν ανύπαρκτη, οπότε εδώ την καταλαβαίνω άνετα. Αλλά τυπικά, πιστεύω ότι θα έπρεπε να ήταν λίγο πιο δυνατή.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφόριση όσο αναφορά την μπαταρία. Μια χαρά είναι. Του βγάζω την πίστη ανάποδα κάθε μέρα και ποτέ δεν με έχει αφήσει στην μέση.

Απλά εξαιρετικό τηλέφωνο. Είναι το πρώτο HTC που παίρνω και οι εντυπώσεις μου είναι πραγματικά εξαιρετικές.

 

με ψηνετε και μενα να το παρω πιο πολυ τωρα

μνημη ηθελα να πω την χωρητικοτητα...οχι την μνημη ram...που σαφως παει πολυ καλα

ισως ειναι αρνητικο σε σχεση με αλλα τηλεφωνα ειπα για τον επεξεργαστη...ξερω οτι παει γρηγορα...και πολυ γρηγορα;)

ευχαριστω για την διορθωση για την μπαταρια και εγω απο οτι φαινεται σε αυτο το κινητο θα παω:D

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Και ξερετε τι παιζει με προσφορες μεσω ιντερνετ? Γιατι εχω βρει τιμες μεχρι και 150 φθηνοτερα απο την αρχικη των 499..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να πάρω μια 32gb sd card class 4 τώρα εχω μια 8gb class 6 δεν νομίζω να εχω πρόβλημα με την ταχύτητα σε games-gps?:ninja:

 

με την καρτα της samsung class 2 που ερχεται το κινητο δεν ειχα δει καποιο προβλημα σε παιχνιδια ή πλοήγηση. βεβαια με το προγραμμα sd tools μπορεις να δεις τις πραγματικες ταχυτητες που γραφει και διαβαζει η καρτα σου. καποιες class 2 γραφουν με 6mb/sec και διαβαζουν με 12mb/sec, ενω αλλες class 6 μπορει να εχουν την ιδια ταχυτητα.

καλο ειναι να το ψαξεις στο google πριν αγορασεις

θα σου προτεινα sandisk γενικως και για τιμη και για ταχυτητα και αποδοση. τσεκαρε και τιμες στο amazon-uk, εχει και δωρεαν μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

πήρα σήμερα μόλις το κινητό και αναρωτιέμαι αν μπορώ να φτιάξω φάκελους μέσα στο μενού για να οργανώσω τις εφαρμογές μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα..

πήρα σήμερα μόλις το κινητό και αναρωτιέμαι αν μπορώ να φτιάξω φάκελους μέσα στο μενού για να οργανώσω τις εφαρμογές μου.

 

Νομίζω δεν γίνετε να φτιάξεις στο μενού φακέλους μόνο στην homescreen μπορείς.

 

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπάρχει εφαρμογή για αυτή τη δουλειά?

 

μπορεις να δοκιμασεις την εφαρμογη folder organizer με την οποια φτιαχνεις κατηγοριες με ολες τις εφαρμογες σου. επειτα μπορεις να βγαλεις συντομευσεις σαν widgets τους φακελους σου σε μια απο τις αρχικες σελιδες

Link to comment
Share on other sites

Eμένα είχε από τη μαμά sandisk class4 8άρα, οπότε δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με την ταχύτητα.

 

 

Απλά πρόσεχε το θέμα της εγγύησης μη βρεθείς προ εκπλήξεων μετά

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/SANDISK-32GB-MICROSD-SDHC-MEMORY-CARD-FOR-MOBILE-PHONE/120736147529/item

Αυτή έλεγα να πάρω αλλά δεν λέει κάπου για εγγύηση...:blink:

 

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQM-032G-microSDHC-32GB-Card/dp/B003HIWHN0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1311875000&sr=8-1

Αλλά τώρα είδα αυτή στο amazon και λέει 5 χρόνια...

και είναι και πιο φτηνή :p

Edited by djs

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...